Προς το περιεχόμενο

Κώδικας Φυλάκισης και Εμφυλίου των Λογιστών αν ο φορέας Ελέγχου δεν λειτουργεί σωστά....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/6/2007 ανέβασα το πάρα κάτω θέμα

Κώδικας δεοντολογίας , σχέδιο επιτροπής ΟΕΕ και προτάσεις ΠΟΦΕΕ

http://www.taxheaven...showtopic=45226

τοποθετήθηκαν όλοι όλοι οκτώ συνάδελφοι

και τώρα φωνάζουμε ή μάλλον κραυγάζουμε

Γιάννη, κατά τη γνώμη κάνεις ένα λάθος εδώ. Δεν είναι ο ομφαλός της γης το φόρουμ του taxheaven. Γνωρίζεις εσύ αν για παράδειγμα εγώ ή κάποιοι άλλοι κάναμε παρατηρήσεις στον κώδικα μιλώντας με ανθρώπους της Π.Ο.Φ.Ε.Ε.; Γνωρίζω εγω αν εσύ πήρες κάποιον από την Π.Ο.Φ.Ε.Ε. και του πρότεινες μια διόρθωση ή κάτι σχετικό; Αντιλαμβάνομαι βέβαια τον προβληματισμό σου και καταλαβαίνω τι ακριβώς θες να πείς. Κράτα όμως αν θες κι αυτό που σου έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 157
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε φίλε (και χωρίς παρεξήγηση) αλλά πρέπει κάποια στιγμή να ξεπεράσεις τα απωθημένα των μαθητικών σου χρόνων. Υπάρχει άνθρωπος τη σήμερον ημέρα που να πιστεύει ότι οι πανελλήνιες εξετάσεις αντιπροσωπεύουν κάτι ουσιαστικότερο από ένα σύστημα, τυχαίας σε αρκετές περιπτώσεις, εισαγωγής σε κάποιες σχολές; Μπορείς να κρίνεις ποιος είναι καλός λογιστής ή οποιοδήποτε άλλο επάγγελμα με μοναδικό κριτήριο αν έγραφε καλές εκθέσεις ή αν ήταν καλός στην αποστίθηση της ιστορίας; Ή κάτω από ποιες συνθήκες έδωσε εκείνες τις εξετάσεις; Η πορεία μετράει. Όχι το σχολείο. Ακόμα και όταν τελειώσαμε τη σχολή είτε ΑΕΙ, είτε ΤΕΙ, είτε ΙΕΚ είμασταν έτοιμοι να ανοίξουμε γραφείο; Όχι. Χρειάστηκε πολύ προσπάθεια, διάβασμα, κόπο και το οποίο θα συνεχιστεί μέχρι τη σύνταξη (αν και όποτε).

Το χειρότερο που συμβαίνει στον κλάδο αυτή τη στιγμή είναι η διάσπαση και τα άτομα με τη δική σου λογική τη διαιωνίζουν. Είμαι απόφοιτος ΤΕΙ λογιστικής και δεν νοιώθω να απειλούμαι από κανέναν άλλο παρά μόνο από τον ίδιο μου τον εαυτό. Δεν ψάχνω για άλλοθι, ούτε ψάχνω αποφοίτους ΙΕΚ να κατηγορήσω.

Φίλε μου Τζνμαικανε,

Ας τα ισοπεδώσουμε όλα και ας μείνουμε όλοι αμόρφωτοι .Δεν μου λές αν είχες ένα παιδί θα το άφηνες αμόρφωτο_?

θα του έλεγες μην πας πανεπιστήμιο και μην διαβάζεις γιατί έξω στην αγορά είναι όπως το θέλεις εσύ,¨ετσι θα πάμε μπροστά?

χέστηκα για τον κλάδο,οτι ηταν να κάνω τόκανα,εχω τριάντα χρόνια στο κουρμπέτι ,εχω τελειώσει ασοεε,αλλά το να να μου μιλάς για απωθημένα και κουραφέξαλα ,θαθελες μόλις βγείς απο τει η ιεκ να έχεις και τα ίδια δικαιώματα με τα αει,έχεις δίκιο,έτσι θα κάνουμε το βήμα μπρός που μιλάς?με την ισοπέδωση?Eγώ δεν μιλώ για διάσπαση αλλά για ένωση ,αν παρακολουθήσεις αυτά

που υποστηρίζω .Αλλά ο καθένας ανάλογα με τα δίκαννα που έχει ,όχι τουρλομπούκι,να βοηθήσουμε την δημόσια παιδεία και όχι

τα ιδιωτικά ιεκ κλπ,αλλιώς δεν θα κάνουμε τίποτα φίλε τζαμαικανέ.Δέν κατηγορώ ουτε απόφοιτους τει ουτε ιεκ που το είδες.Δυστυχώς σε τούτο τον τόπο το αυτονόητο είναι σπάνιο,οταν σκεφτόμαστε έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τα ισοπεδώσουμε όλα και ας μείνουμε όλοι αμόρφωτοι .Δεν μου λές αν είχες ένα παιδί θα το άφηνες αμόρφωτο_?

θα του έλεγες μην πας πανεπιστήμιο και μην διαβάζεις γιατί έξω στην αγορά είναι όπως το θέλεις εσύ,¨ετσι θα πάμε μπροστά?

Αυτό κατάλαβες εσύ; Ότι όποιος πηγαίνει σε ΤΕΙ ή ΙΕΚ είναι αμόρφωτος και όποιος πηγαίνει σε ΑΕΙ μορφωμένος; Τελικά έχουμε εντελώς διαφορετική άποψη για τη μόρφωση. Αν σου έλεγα όμως ότι έχω τελειώσει ΑΣΟΕΕ και έχω κάνει δύο μεταπτυχιακά στα λογιστικά και ότι δεν πρέπει να έχουμε τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα με εσένα που έχεις τελειώσει ΑΕΙ, τι θα έλεγες; Δεν συνεχίζω τη συζήτηση. Το είπα άλλωστε από την αρχή, στο τέλος θα βγάλουμε τη μεζούρα να μετριόμαστε. Κάθε φορά αυτή η συζήτηση εκεί καταλήγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό κατάλαβες εσύ; Ότι όποιος πηγαίνει σε ΤΕΙ ή ΙΕΚ είναι αμόρφωτος και όποιος πηγαίνει σε ΑΕΙ μορφωμένος; Τελικά έχουμε εντελώς διαφορετική άποψη για τη μόρφωση. Δεν συνεχίζω τη συζήτηση. Το είπα άλλωστε από την αρχή, στο τέλος θα βγάλουμε τη μεζούρα να μετριόμαστε. Κάθε φορά αυτή η συζήτηση εκεί καταλήγει.

Αφού αυτό κατάλαβες εσύ έχει καλώς .μιλάμε διαφορετική γλώσσα φαίνεται.Δεν μου απάντησες όμως τι θα έλεγες στο παιδί σου,έχω περιέργεια και τελειώνω την κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού αυτό κατάλαβες εσύ έχει καλώς .μιλάμε διαφορετική γλώσσα φαίνεται.Δεν μου απάντησες όμως τι θα έλεγες στο παιδί σου,έχω περιέργεια και τελειώνω την κουβέντα.

Αυτό που τους λέω εγώ(και συγνώμη που πετάγομαι) πάντως, είναι ότι θέλω να γίνουν καλοί άνθρωποι και να βοηθάνε το συνάνθρωπο τους ειδικά αν καταφέρουν μια μέρα και γίνουν μεγάλοι και τρανοί να βοηθάνε τους αδυνάτους .......

Δεν σας κάνω καμία πλάκα για το παραπάνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ αυτό που του λέω είναι να διαλέξει αυτό που πράγματι αγαπά, και του αρέσει να κάνει, και ότι ο καλός στη δουλειά του δε χάνεται ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που τους λέω εγώ(και συγνώμη που πετάγομαι) πάντως, είναι ότι θέλω να γίνουν καλοί άνθρωποι και να βοηθάνε το συνάνθρωπο τους ειδικά αν καταφέρουν μια μέρα και γίνουν μεγάλοι και τρανοί να βοηθάνε τους αδυνάτους .......

Δεν σας κάνω καμία πλάκα για το παραπάνω .

Εννοείται Αποστόλη αυτό είναι το κύριο. Να γίνουν άνθρωποι και να σέβονται τους άλλους (ανεξαρτήτως ηλικίας). Ο σεβασμός λείπει. Να τα βράσω τα πτυχία. Η παιδεία αλλού βρίσκεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που τους λέω εγώ(και συγνώμη που πετάγομαι) πάντως, είναι ότι θέλω να γίνουν καλοί άνθρωποι και να βοηθάνε το συνάνθρωπο τους ειδικά αν καταφέρουν μια μέρα και γίνουν μεγάλοι και τρανοί να βοηθάνε τους αδυνάτους .......

Δεν σας κάνω καμία πλάκα για το παραπάνω .

Μαζί σου αυτό ποιός δεν το θέλει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κι εγώ τα ίδια τους λέω.. αλλά προετοιμάστε τα και λίγο.. μην νομίζουν ότι αυτά ισχύουν για όλους.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται Αποστόλη αυτό είναι το κύριο. Να γίνουν άνθρωποι και να σέβονται τους άλλους (ανεξαρτήτως ηλικίας). Ο σεβασμός λείπει. Να τα βράσω τα πτυχία. Η παιδεία αλλού βρίσκεται.

Αυτό το θέλουμε όλοι,αλλά άλλο αυτό και άλλο το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το θέλουμε όλοι,αλλά άλλο αυτό και άλλο το άλλο.

Φίλε πίστεψέ με μόνο αυτό είναι. Τα άλλα είναι πολύ δευτερεύοντα. Δεν ασχολούμε αν έρθουν καλώς αλλιώς δεν τρέχει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πίστεψέ με μόνο αυτό είναι. Τα άλλα είναι πολύ δευτερεύοντα. Δεν ασχολούμε αν έρθουν καλώς αλλιώς δεν τρέχει τίποτα.

Φίλε μου αυτό που ξέρω εγώ είναι οτι ,συνάδελφοι είμαστε όλοι στην τρέλα,όλα καλά.

Εγώ πιστεύω οτι το πάν είναι η υγεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε εσεις , εγω παντως αλλα τους ελεγα και αλλα τους λεω τωρα ...

το θεμα ειναι ποιος με ακουει τωρα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάμε στην ουσία δεν είδα πουθενά στον κώδικα να λέει οτι οι υπηρεσίες του λ-φ είναι ετήσιες και ολοκληρώνονται

με την σύνταξη της φορολογικής δήλωσης ,εκτός αν διακοπεί η συνεργασία ,επίσης κάπου λέει για γραπτη συμφωνία ,δεν έπρεπε να λέει γραπτη η προφορική?Aυτά επι της ουσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχήν δεν ξέρω ποιος συνέταξε την Δεοντολογιά (όπως ανεμοβλογιά) και την υπέβαλε στο Ο.Ε.Ε. ; Γνωρίζει κανείς;

Κ. Κωνσταντινίδης, Κ. Ταγγίρης, Ν. Αλποχωρίτης, Δ. Μπούσιος, Φ. Σπαθόπουλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οποίοι επαγγέλονται τι ακριβώς ? (για τον δεύτερο γνωρίζουμε καθότι είναι από τα μέρη μας.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδυασμός ΔΗ.ΚΙ.Ο.

file:///C:\Users\9FF4~1\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\01\clip_image002.gifΚωνσταντίνος Ταγγίρης

Γεννήθηκε το 1958 στο Δημητρίτσι Σερρών.

Σπουδές

Πτυχίο Α.Β.Σ.Θ. - Τμήμα Οικονομικό

Πτυχίο Παιδαγωγικών Σπουδών

Πτυχίο Μελετητή για Κοινωνικά και Οικονομικά Θέματα (Νόμος 716/77)

Πτυχίο Παιδαγωγικών Σπουδών

Πτυχίο Μελετητή για Κοινωνικά και Οικονομικά Θέματα (Νόμος 716/77)

Επαγγελματική Δραστηριότητα

1985-1990 Καθηγητής στο Τ.Ε.Ι. Σερρών (Σχολή Διοίκησης και Οικονομίας)

1990-σήμερα Πρόεδρος & Δ/νων Σύμβουλος της εταιρείας Συμβούλων «ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΣ Οικονομικές & Αναπτυξιακές Εφαρμογές Α.Ε.» με αντικείμενο εργασιών την στήριξη Διοικητικών & Οικονομικών υπηρεσιών ΝΠΔΔ, ΟΤΑ, ΝΠΙΔ, Δημόσιων Μονάδων Υγείας και Ιδιωτικών Επιχειρήσεων

1995-σήμερα Πρόεδρος & Δ/νων Σύμβουλος του Κέντρου Επαγγελματικής Κατάρτισης «ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ Α.Ε.» με αντικείμενο εργασιών Ανάπτυξη και Διαχείριση ανθρώπινων πόρων

1995-σήμερα Πρόεδρος της Μη Κυβερνητικής Οργάνωσης Ε.Α.Β.Ε. που σκοπό έχει την υποστήριξη ευαίσθητων κοινωνικά ομάδων.

Κομματική Δραστηριότητα

Μέλος της Κεντρικής Επιτροπής Νέας Δημοκρατίας

Τον κ. Κωνσταντινίδη τον ξέρουμε φυσικά.

Ο κ. Αλποχωρίτης διατηρεί λογιστικό γραφείο στην Αθήνα, είναι απόφοιτος Ν.Ο.Ε.

Οι υπόλοιποι δεν νομίζω να έχουν σχέση με το επάγγελμα. Όχι ότι ο κ. Ταγγίρης έχει... :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη, κατά τη γνώμη κάνεις ένα λάθος εδώ. Δεν είναι ο ομφαλός της γης το φόρουμ του taxheaven. Γνωρίζεις εσύ αν για παράδειγμα εγώ ή κάποιοι άλλοι κάναμε παρατηρήσεις στον κώδικα μιλώντας με ανθρώπους της Π.Ο.Φ.Ε.Ε.; Γνωρίζω εγω αν εσύ πήρες κάποιον από την Π.Ο.Φ.Ε.Ε. και του πρότεινες μια διόρθωση ή κάτι σχετικό; Αντιλαμβάνομαι βέβαια τον προβληματισμό σου και καταλαβαίνω τι ακριβώς θες να πείς. Κράτα όμως αν θες κι αυτό που σου έγραψα.

Κώστα

έχεις απόλυτο δίκιο

απλά μιλάω για τα μέλη του φόρουμ που σε αυτό το θέμα τα βάζουν με όλους και με όλα και πέφτουν από τα σύννεφα λες και τώρα ξεφύτρωσε το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπολύτως απαράδεκτη η παραπάνω διατύπωση , είναι πολύ περιοριστική γιατί κακώς η απαγόρευση έχει εφαρμογή μόνο στους λογιστές-φοροτεχνικούς. Θα έπρεπε να εφαρμόζεται σε όλους τους πολίτες , να μη πω σε απαξάπαντες εντός και εκτός Ελλάδος.

Τέλος πάντων η γελειότητα έχει και όρια ..... :angry:

ΤΟΥΣ ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ, ΔΟΣΙΛΟΓΟΥΣ, ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ των Γερμανών. όχι μόνο δε θα τους σεβόμαστε, αλλά σε λίγο που θα αρχίσει και η αντίσταση η κανονική , όλοι αυτοί στο εκτελεστικό απόσπασμα θα βρεθούν......για να τραγουδάνε περί δημοκρατικών διαδικασιών ,,,,,,

ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα

έχεις απόλυτο δίκιο

απλά μιλάω για τα μέλη του φόρουμ που σε αυτό το θέμα τα βάζουν με όλους και με όλα και πέφτουν από τα σύννεφα λες και τώρα ξεφύτρωσε το θέμα

Γιάννη, μετά την παραπάνω διευκρίνιση που έδωσες με κάλυψες. Καλημέρα φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που αυτός ο Κώδικας απευθύνεται και αφορά ΟΛΟΥΣ τους αδειούχους Λογιστές, ναι φίλε μου τους πέφτει λόγος.

Και αν δεν σου αρέσει, να πάτε αλλού να βρείτε οικονομικούς πόρους για να κάνετε έρευνες να αποδείξετε ότι είμαστε κλέφτες. :angry:

Και μην κάνεις ότι δεν ξέρεις σε τι αναφέρομαι

Και εδώ η επιστολή της ΠΟΦΕΕ για την συμμετοχή του Ο.Ε.Ε. στην προσπάθεια στηλίτευσης του Κλάδου από το Υπουργείο Οικονομικών.

http://www.taxheaven...s/view/id/10958

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το βιογραφιοκό του μέχρι πρώτινος προέδρου του Ο.Ε.Ε.

Αυτόν είχαμε ψηφίσει, με την αποχή μας -ηθελημένη η όχι- από τις εκλογές του Ο.Ε.Ε.

Αν συνεχίσουμε την ίδια τακτική, και δεν προσπαθήσουμε να εκλέξουμε οικονομολόγους-ΛΟΓΙΣΤΕΣ στις ερχόμενες εκλογές, μία από τα ίδια και χειρότερα θα πάθουμε.

Και όπως λέει ο Γιάννης, θα φωνάζουμε και θα κλαιγόμαστε κατόπιν εορτής. Όπως τότε το 1997 με τις άδειες...

Όσο για το φοροτεχνικό-λογιστικό επιμελητήριο, αυτό έχει προταθεί και έχει συζητηθεί ευρέως από πολύ παλιά . Αλλά τότε δεν μας είχε μπεί το αγγούρι... και αδιαφορούσαμε !!! Τώρα πλέον έχει καθοριστεί με υπουργική απόφαση και από το υπουργείο ανάπτυξης το αμόδιο επιμελητήριο για τη χορήγηση της απαιτούμενης άδειας για την άσκηση του επαγγέλματός μας...

Βιογραφικά Γ. Γραμματέων Υπουργείου Υγείας

Γενικός Γραμματέας Υπουργείου

Καλλίρης Πελοπίδας - Βιογραφικό

Ο Πελοπίδας Καλλίρης γεννήθηκε το 1963 στο Βραχάτι Κορινθίας. Μέχρι και την ενηλικίωσή του έζησε στην Κόρινθο και αποφοίτησε από το Λύκειο της πόλης. Στην συνέχεια σπούδασε στο τμήμα Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου Πειραιά.

Από το 1986 έως το 1989 εργάστηκε σε επιτελικές θέσεις του ιδιωτικού τομέα. Από το 1989 έως το 2004 συνέχισε την επαγγελματική του σταδιοδρομία στην Ολυμπιακή Αεροπορία, ενώ αργότερα διετέλεσε Διευθύνων Σύμβουλος στο Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης & Επιμόρφωσης του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδας και Αντιπρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Οργανισμού Εργατικής Εστίας. Το 2004 ορίστηκε Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος του Οργανισμού Διεξαγωγής Ιπποδρομιών Ελλάδας (ΟΔΙΕ), όπου παρέμεινε για δύο χρόνια. Το 2006 ο Πελοπίδας Καλλίρης ανέλαβε επικεφαλής της Γενικής Διεύθυνσης Οικονομικού Σχεδιασμού και Υποστήριξης του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας. Εργάστηκε σε θέματα διαχείρισης πόρων και ανθρώπινου δυναμικού αλλά και σε θέματα στρατιωτικής και τεχνολογικής υποστήριξης των ενόπλων δυνάμεων. Από το 2005 είναι εκλεγμένο μέλος της Κεντρικής Διοίκησης του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδας. Τον Μάιο του 2008 εξελέγη Πρόεδρος του Ο.Ε.Ε. , θέση που διατηρεί μέχρι και σήμερα μετά την επανεκλογή του το 2010.

Ήδη από τα φοιτητικά του χρόνια, ο Πελοπίδας Καλλίρης ασχολήθηκε με τον χώρο του συνδικαλισμού. Εξελέγη Πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του Επαγγελματικού Σωματείου Επιστημονικού Προσωπικού της Ολυμπιακής Αεροπορίας, καθώς και μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Αθήνας. Έχει υπάρξει επίσης εκλεγμένο μέλος της Διοίκησης της ΓΣΕΕ και μέλος του Προεδρείου της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπι του θέματος έχει κάποιος να πεί κάτι άλλο?

Αν πάμε στην ουσία δεν είδα πουθενά στον κώδικα να λέει οτι οι υπηρεσίες του λ-φ είναι ετήσιες και ολοκληρώνονται

με την σύνταξη της φορολογικής δήλωσης ,εκτός αν διακοπεί η συνεργασία ,επίσης κάπου λέει για γραπτη συμφωνία ,δεν έπρεπε να λέει γραπτη η προφορική?Aυτά επι της ουσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φοβάμαι τον Κώδικα ....

Την υποταγή σε αυτό το Ο.Ε.Ε. φοβάμαι...

Τον έλεγχο της Δεοντολογιάς (όπως ανεμοβλογιάς) μας από Τραπεζικούς, Ελεγκτές, Εφοριακούς, Δημόσιους Υπάλληλους, Πολιτικούς φοβάμαι..

Την υποταγή των συναδέλφων των ΤΕΙ σε μια Δεοντολογιά (όπως ανεμοβλογιά) από φορέα στον οποίο δεν έχουν κάν δικαίωμα ψήφου άρα δεν έχουν φωνή. Τους ζητάν να τα "σκάνε" αλλά τους απαγορεύουν να έχουν Φωνή στον Φορέα που τους καθορίζει τον τρόπο που θα ασκούν το ίδιο το επάγγελμα τους...

Μα που στο διάβολο ζούμε;

Που στο καλό υπάρχει μια αναφορά για την προστασία μας; Ο Κώδικας Δεοντολογιάς (όπως ανεμοβλογιάς) μονάχα υποχρεώσεις, υποχρεώσεις, υποχρεωσεις..

Που διάβολο βρέθηκαν τόσες υποχρεώσεις;

Νόμιζαν πως πριν ήμουν ήρεμος πριν και ήρθαν με αυτή την Δεοντολογιά (όπως ανεμοβλογιά) για να με ... συνεφέρουν λίγο;

Είμαστε όλοι περικυκλομένοι από παντού. Δεν προλαβάινουμε να δούμε το ένα θέμα και ξεπηδά άλλο και άλλο και άλλο. Μου έρχετε να τους δώσω ένα φάσκελο και να σηκωθώ να φύγω με νόμιμο τρόπο όπως ορίζει και το άρθρο 14:

Άρθρο 14 Προστασία του κύρους του ΟΕΕ

1.Δεν επιτρέπεται στο Λογιστή Φοροτεχνικό η δια δηλώσεων προφορικών ή εγγράφων, υποβάθμιση του επιστημονικού και επαγγελματικού κύρους του ΟΕΕ,

σταυρουλάκη το πτυχίο σου τι λέει μιάς και μιλάς σαν γνώστης όλων των θεμάτων, έγινες λογιστής βάσει πτυχίου ή βάσει προεδρικού διατάγματος.

Ετσι επειδή έχω μιά εσωτερική συγχυση μπορεί να μου διαβάσεις ειδικότητα πτυχίου? Δεν κρίνω τις γνώσεις που απόκτησες μεταγενέστερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σταυρουλάκη το πτυχίο σου τι λέει μιάς και μιλάς σαν γνώστης όλων των θεμάτων, έγινες λογιστής βάσει πτυχίου ή βάσει προεδρικού διατάγματος.

Ετσι επειδή έχω μιά εσωτερική συγχυση μπορεί να μου διαβάσεις ειδικότητα πτυχίου? Δεν κρίνω τις γνώσεις που απόκτησες μεταγενέστερα.

Καλό πράγμα είναι η αυτογνωσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...