Jump to content
Guest TZABELAS  KITSOS

Υπεύθυνη δήλωση θα καταθέτους οι λογιστές - φοροτεχνικοί στο ΟΕΕ για την άσκηση του επαγγέλματός τους.

Recommended Posts

εχει φτιαχτει μια επιτροπη γαι το θεμα αυτο

Έτσι, για κάθε πρόβλημα που δεν θέλουμε να επιλυθεί εντό στο ελάντα, κάνουμε μια επιτροπή...........

...προσφατα πηγα να πληρωσω την συνδρομη μου στο ΟΕΕ για το 2014  και ηταν αρκετοι συναδελφοι την συγκεκριμενη ημερα

στην ουρα περιμενωντας να πληρωσουν......

εκει που περιμεναμε αρκετη ωρα και δεν κουνιοταν η σειρα βγαινει ενας τυπος και μας λεει

" μην περιμενετε για να πληρωσεται συνδρομη για το 2013 εως 31/3/2014 γιατι δεν ξερουμε

τι θα ισχυει απο  εδω και περα"

η αποφαση γραφει οτι η αδειες ισχυουν ως εχουν ως 31/12/2013 αλλα δεν λεει τιποτα για πληρωμη!

μηπως επιτελους ειναι το τελος του ΟΕΕ η το τελος το δικο μας?

διαβασα σημερα οτι η τροικα ζητα εξηγησεις γιατι δεν εχει απελευθερωθει το επαγγελμα...

και μαλιστα κανει θεμα για το οτι οι αδειες θα δινονται απο το ΣΑΕΠ πλεον αλλα δεν ξερω αν

θα ειναι για τους νεους συναδελφους η και για τους παλαιους?

το ΟΕΕ  σημερα εβγαλε ανακοινωση οτι προχωραει στην πιστοποιηση μεσω ISO και οτι

εχει φτιαχτει μια επιτροπη γαι το θεμα αυτο

Τα ίδια και εγώ, συνάδελφε. Πήρα την ίδια απάντηση, έως τέλος του Μάρτη. Πάντως από ότι γνωρίζω, οι υπάρχουσες άδειες δεν θα πειραχθούν. Οτι ισχύσει θα είναι για τις νέες άδειες, το ίδιο και οι υπεύθυνεςδηλώσεις στις οποίες απλά θα δηλώνουμε ότι ασκούμε το επάγγελμα, αποδείχνοντας ότι είμαστε Λ/Φ και όχι  ελέφαντες !

......

Σε σημερινή μου επικοινωνία με τον Ο.Ε.Ε. μου είπαν ότι οι ταυτότητες μας ισχύουν έως τις 31/03/2013 αλλά μετά από αυτή την ημερομηνία πρέπει να πάμε στο Ο.Ε.Ε. και να τις καταθέσουμε ,να κάνουμε τις Υπ. Δηλώσεις και ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ. ..........???????????????

Οι ταυτότητες μας θα αλλάξουν, θα είναι πλαστικοποιημένες και τα λοιπά.

Η υπάλληλος αυτολεξεί μου είπε 'ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΕΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ"

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ......................................

Οι ταυτότητες μας θα αλλάξουν, θα είναι πλαστικοποιημένες και τα λοιπά.

και η φωτογραφία σε στικάκι

Συνάδελφοι Καλημέρα σας, σχετικά με την Υ.Δ. και την έκδοση της νέας ηλεκτρονικής ταυτότητας απο το Ο.Ε σας ενημερώνω ότι εγώ πήγα και τακτοποίησα τα χαρτιά μου. Τις ΥΔ τις έχει στο site του οε , και το παράξενο είναι ότι πλήρωσα μόνο 30,00 και 15,00 ευρώ.Δεν πλήρωσα την ετήσια συνδρομή του έτους. Ρώτησα σε τρεις υπαλλήλους και μου ε'ιπαν ότι δεν χρωστάω κάτι άλλο.Μου έδωσαν και ένα site να στείλω την φωτογραφία μου σκαναρισμένη, και θα έρθει αργότερα η ταυτότητα.Λίγο περίεργα μου φαίνονται αυτά.Θα αρκεστούνε μόνο στα 45,00 ευρώ? :o :o :o :o :o :o

Συνάδελφοι Καλημέρα σας, σχετικά με την Υ.Δ. και την έκδοση της νέας ηλεκτρονικής ταυτότητας απο το Ο.Ε σας ενημερώνω ότι εγώ πήγα και τακτοποίησα τα χαρτιά μου. Τις ΥΔ τις έχει στο site του οε , και το παράξενο είναι ότι πλήρωσα μόνο 30,00 και 15,00 ευρώ.Δεν πλήρωσα την ετήσια συνδρομή του έτους. Ρώτησα σε τρεις υπαλλήλους και μου ε'ιπαν ότι δεν χρωστάω κάτι άλλο.Μου έδωσαν και ένα site να στείλω την φωτογραφία μου σκαναρισμένη, και θα έρθει αργότερα η ταυτότητα.Λίγο περίεργα μου φαίνονται αυτά.Θα αρκεστούνε μόνο στα 45,00 ευρώ? :o :o :o :o :o :o

Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντες  ;)

Εγώ που μίλησα με το τμήμα των συνδρομών μου είπανε ότι τα 29,5€ αφορούν το 2012 και τα 15 € που θα σταλούν μαζί με την ΥΔ θα είναι το  ποσό που θα πληρώνουμε από δω και πέρα 

Εμενα παντως μου ζητησαν 15 euro την ΥΠ.ΔΗΛΩΣΗ και το εντυπο επικαιροποιησης στοιχειων απο το ΟΕ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (για Α ταξη)

EΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ Υ.Δ. ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ 15 ΕΥΡΩ ,ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ...

ΘΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ?

ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ?

ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ

EΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΗΝ Υ.Δ. ΚΑΤΕΘΕΣΑ ΤΑ 15 ΕΥΡΩ ,ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ...

ΘΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ?

ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ?

ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΛΕΙ

Αν τα έστειλες ταχυδρομικώς, μήπως να πέρναγες ο ίδιος να ρωτήσεις γιατί θα πρέπει να στείλεις σκαναρισμένη την φωτογραφία σου στο email του οικονομικού επιμελητηρίου που ανήκεις σε αρχείο για το ΟΕ της Αθήνας το αρχείο είναι:

Aρχείο jpg

΄Ονομα αρχείου : ΑΦΜ

Διαστάσεις : 3x4

Aνάλυση: κάτω απί 1ΜΒ

email: [email protected]

Μην το αφήνεις τελευαία στιγμή. Συγνώμη γνώμη μου είναι.

Φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντες  ;)

Και τι Δώρα θα μας φέρουν...................................................... :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Αν τα έστειλες ταχυδρομικώς, μήπως να πέρναγες ο ίδιος να ρωτήσεις γιατί θα πρέπει να στείλεις σκαναρισμένη την φωτογραφία σου στο email του οικονομικού επιμελητηρίου που ανήκεις σε αρχείο για το ΟΕ της Αθήνας το αρχείο είναι:

Aρχείο jpg

΄Ονομα αρχείου : ΑΦΜ

Διαστάσεις : 3x4

Aνάλυση: κάτω απί 1ΜΒ

email: [email protected]

Μην το αφήνεις τελευαία στιγμή. Συγνώμη γνώμη μου είναι.

σε ευχαριστω αλλα προσφατα που περασα απο σεμιναριο για α ταξης μας ειχαν ζητηση και ειχα στειλει φωτο σε ηλεκτρονικη μορφη

σε ευχαριστω αλλα προσφατα που περασα απο σεμιναριο για α ταξης μας ειχαν ζητηση και ειχα στειλει φωτο σε ηλεκτρονικη μορφη

εμενα θελανε ταυτοτητα, την υπευθυνη δηλωση και το επικαιροποιημενο εντυπο,τιποτα αλλο...ενημερωσανε τα στοιχεια στον υπολογιστη , κοψανε και παραβολο 15ευρω για δικαιωματα υπευθυνης δηλωσης και τερμα.Για το 2014 θα ειναι ως τελη Φεβρουαριου μου ειπανε

Καλημέρα πήγα να υποβάλω την ΥΔ από τις ψηφιακές υπηρεσίες οεε και ενώ πατάω πάνω το πινακάκι που αναφέρει Υπεύθυνες δηλώσεις με βγάζει στο εκπεδευτικό υλικό το λεχει αντιμετωοήσει κανείς?Εχου εξοφληθεί  όλες οι ωφελές.

31 λεπτά πριν , PETROS GRIVAS said:

Καλημέρα πήγα να υποβάλω την ΥΔ από τις ψηφιακές υπηρεσίες οεε και ενώ πατάω πάνω το πινακάκι που αναφέρει Υπεύθυνες δηλώσεις με βγάζει στο εκπεδευτικό υλικό το λεχει αντιμετωοήσει κανείς?Εχου εξοφληθεί  όλες οι ωφελές.

Δοκίμασε από αυτόν το σύνδεσμο:

http://my.oe-e.gr:8082/oee/main/declarations/declarationsList.jsp

Αλλιώς στείλε ένα email στο [email protected]

Εγώ όταν πατάω το αντίστοιχο εικονίδιο με πάει κανονικά στις υπεύθυνες δηλώσεις.

2 ώρες πριν, PETROS GRIVAS said:

Καλημέρα,

κατεβάστε ένα οποιοδήποτε λινκ απο το εκπαιδευτικό υλικό και μετά θα σας αφήσει να πάτε στην υπεύθυνη δήλωση.

εχω πληρωσει 15 ευρω  εδώ και 15 μερες για την υπευθυνη δηλωση  ....τωρα πατωντας τις υπεύθυνες δηλωσεις για να υποβαλλω  μου ζηταει αλλα 30 ευρω για το δικαιωμα της αναγκαίας εκπαιδευσης το 2017!!!ετσι είναι η διαδικασια;;;δε θυμαμαι καθολου

μόλις τώρα, d_anastasia said:

εχω πληρωσει 15 ευρω  εδώ και 15 μερες για την υπευθυνη δηλωση  ....τωρα πατωντας τις υπεύθυνες δηλωσεις για να υποβαλλω  μου ζηταει αλλα 30 ευρω για το δικαιωμα της αναγκαίας εκπαιδευσης το 2017!!!ετσι είναι η διαδικασια;;;δε θυμαμαι καθολου

Ναι, θέλει και πληρωμή των 30 ευρώ και κάνει 3 εργάσιμες ημέρες να φανεί η πληρωμή.

και μετα υποβαλλεις την υπευθυνη δηλωση..μαλιστα

τωρα βλεπω τις περσινες αποδειξεις,ειχα πρωτα πληρωσει 30 ευρω για την αναγκαια εκπαιδευση και μετα 15 για την υπευθυνη δηλωση...μαλιστα...

45 ευρω ισως τα πιο αχρηστα που δινουμε, τουλαχιστον ας το βαζανε συνολικα τι 30+15 , βαλτο μ45 με εναν τιτλο πληρωμης