Προς το περιεχόμενο

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΜΟΓΕΝΕΙΣ ΜΕ ΤΑ 600 ΔΙΣ ΔΟΛΛΑΡΙΑ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να μα το θεό Κωστή είσαι απίστευτος

Γιάννη μερικές φορές ανησυχώ για τα γεράματά μου.. :rolleyes::D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μούφα η περίπτωση των 600 δις...

2 απλές απορίες:

-Πού ήταν τόσο καιρό?

-Τι ανταλλάγματα θέλουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να έχετε και κάτι άλλο υποψιν .

Η κρίση χρέους ,στη χώρα μας τουλάχιστον, έτσι θα τελειώσει.

Με την αγορά του χρέους από κάποιους (όταν έρθει η ώρα ,και όταν πάρουν για ένα κομμάτι ψωμί ότι αξίζει)

Αυτή είναι η δεύτερη εξαγγελία εξαγοράς (η πρώτη με τη μετοχή της τράπεζας της ανατολής) ,και οι δύο μαιμού .

Μήπως όμως λειτουργούν αυτές οι ενέργειες στο υποσυνείδητό μας για να αποδεχθούμε την αληθινή εξαγορά.?

Και βέβαια σε συνδυασμό με τη πείνα που έρχεται..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είμαστε προσεκτικοί σε όλες τις προφητείες και τα "θαύματα" (πλούσιοι Ομογενείς, Ομόλογα απο τράπεζα της Ανατολής κλπ)

που θέλουν την Ελλάδα να σώζεται από "μηχανής θεό" γιατί μόνο εφησυχασμό και πλάνη προκαλούν....

Φοβάμαι μάλιστα ότι αυτός ακριβώς είναι ο στόχος.

Γιατί όποιος περιμένει να τον σώσουν, εφησυχάζει... σιωπά... δεν αντιστέκεται...

Η χώρα μόνο με την αφύπνιση και τη δράση όλων μας μπορεί να σωθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμη δε χρειάζεται στις μέρες μας να αναζητάς προφητείες ,πληροφορίες διαδόσεις κλπ.

αυτά ήταν "χρήσιμα" πρίν από τα μνημόνια και τις δανειακές συμβάσεις και επίσης δεν χρειάζεται διότι

παρόλο που η δυνατότητα πληροφόρησης είναι μεγάλη σε κάθε αλήθεια που δημοσιεύεται ,δημοσιεύονται και εκατοντάδες αναλήθειες για αποπροσανατολισμό.

Εδω πλέον τα πράγματα μιλάνε από μόνα τους ,αρκεί να σκεφτείς απλά και ουσιαστικά.

Από τη μια μεριά είναι "αυτοί" και από την άλλη "εμείς".

Αν πραγματικά το συνειδητοποιήσουμε αυτό ,τότε αυτό θα είναι και το μοναδικό μας πλεονέκτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλες και φίλοι μόλις διαβάσαμε τους διαλόγους ενός κουζουλού και ενός βλαμμένου

να μα το θεό Κωστή είσαι απίστευτος

απίστευτος φίλε

Γιάννη .......

"Αθρώποι απού ΄ναι γνωστικοί, δε ζούν στον Ψηλορείτη

μα οι κουζουλοί την κάμανε αθάνατη την Κρήτη"

Γειά σου Κωστή. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα εξ αρχής ότι είναι μεγάλη η συζήτηση και προφανώς θα υπάρχουν διαφορετικές προσεγγίσεις.......

Εγώ για παράδειγμα προσεγγίζω το ζήτημα ξεκινώντας από το ερώτημα του Αποστόλη. Πως δημιουργήθηκαν οι περιουσίες. Είναι δευτερεύον για μένα το ερώτημα ....

"Τι ήταν αυτό που ωθούσε αυτούς τους προγόνους μας να δίνουν ένα τεράστιο μέρος της περιουσίας τους για την πατρίδα; "

Για να το απαντήσει κανείς ίσως χρειαστεί και πληροφορίες σχετικές με την ψυχοσύνθεσή τους αλλά και την ατμόσφαιρα μιας εποχής η οποία δεν μας μεταφέρεται πάντα ή μεταφέρεται με τρόπο μη αντικειμενικό.

Μπορεί να ήταν η ματαιοδοξία. Μπορεί μια σχέση συνδιαλλαγής (πχ το Ωνάσειο κρύβει ένα φορολογικό συμβιβασμό από πίσω). Ίσως ακόμη και μια γυναίκα που έπαιξε κάποιο ρόλο. Ή οι ερινύες (λέμε και καμιά ..... ). Ίσω κάποιοι να είχαν όντως αυτό που λές "αγάπη για την πατρίδα"

Αλλά το βασικό είναι (για μένα) το δικό μου ερώτημα.

Πχ θεωρώ ότι κι εσύ θα ήθελες "να ξεπληρώσεις το χρέος και να απελευθερώσεις την Ελλάδα" ή να φτιάξεις ένα νοσοκομείο στα μέρη σου. Μπορείς;

Ή μήπως αγαπάς την πατρίδα λιγότερο;

Γιάννη, στο ερώτημά σου σχετικά με πως δημιουργήθηκαν οι περιουσίες των ευεργετών του παρελθόντος, δεν είμαι σε θέση να σου απαντήσω με απόλυτη ακρίβεια. Σίγουρα κάποιες περιουσίες δημιουργήθηκαν από το εμπόριο (βλ. για τους Ηπειρώτες που είχαν ξενιτευτεί και ασχολούνταν με το εμπόριο κ.λπ.) και από επιχειρηματικές δραστηριότητες. Δεν βρίσκω κάτι μεμπτό σ' αυτό, το να έχω δηλαδή μια υγιή επιχείρηση και κάποιο ποσό που μου περισσεύει να το δώσω για μια δωρεά. Πιστεύω πως κάποιοι άλλοι εκμεταλλεύτηκαν πρόσωπα και πράγματα και ανέβηκαν κοινωνικά και επιχειρηματικά και έγιναν στο τέλος και ευεργέτες.. Επειδή αποφεύγω τις γενικεύσεις δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλοι οι ευεργέτες δημιούργησαν πλούτο με αθέμιτα μέσα. Έχεις δίκιο πάντως Γιάννη, χρειάζεται μεγάλη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη, στο ερώτημά σου σχετικά με πως δημιουργήθηκαν οι περιουσίες των ευεργετών του παρελθόντος, δεν είμαι σε θέση να σου απαντήσω με απόλυτη ακρίβεια. Σίγουρα κάποιες περιουσίες δημιουργήθηκαν από το εμπόριο (βλ. για τους Ηπειρώτες που είχαν ξενιτευτεί και ασχολούνταν με το εμπόριο κ.λπ.) και από επιχειρηματικές δραστηριότητες. Δεν βρίσκω κάτι μεμπτό σ' αυτό, το να έχω δηλαδή μια υγιή επιχείρηση και κάποιο ποσό που μου περισσεύει να το δώσω για μια δωρεά. Πιστεύω πως κάποιοι άλλοι εκμεταλλεύτηκαν πρόσωπα και πράγματα και ανέβηκαν κοινωνικά και επιχειρηματικά και έγιναν στο τέλος και ευεργέτες.. Επειδή αποφεύγω τις γενικεύσεις δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλοι οι ευεργέτες δημιούργησαν πλούτο με αθέμιτα μέσα. Έχεις δίκιο πάντως Γιάννη, χρειάζεται μεγάλη συζήτηση.

Ρητορικό ήταν το ερώτημα. Δεν απευθυνόταν σε σένα. Εγώ το θέτω στον εαυτό μου και ψάχνοντας βρίσκω κάθε φορά διαφορετικές απαντήσεις που αφορούν ατομικά τον καθένα από αυτούς.

Ενδεχομένως τα μέσα να μην είναι πάντα "αθέμιτα" με την έννοια της απόκλισης από πολιτικούς "θεσμούς" και νόμους αλλά με βάσει ηθικούς νόμους να είναι.

Οπότε γυρνάμε στην γνωστή κουβέντα περί του νόμιμου και ηθικού.

Γι αυτό σου λέω....... είναι μεγάλη η συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη, δεν υπήρχε ίχνος "τοπικιστικής" υπερηφάνειας στη δημοσίευσή μου. Απλώς, λόγω καταγωγής ανέφερα πρώτα τους Ηπειρώτες. Γνωρίζω πως δεν ήταν οι μοναδικοί, όπως επίσης γνωρίζω πως δεν ήταν όλοι οι ευεργέτες τα καλύτερα παιδιά. Θέτω όμως ένα ερώτημα επί τη ευκαιρία. Τι ήταν αυτό που ωθούσε αυτούς τους προγόνους μας να δίνουν ένα τεράστιο μέρος της περιουσίας τους για την πατρίδα; Μήπως τους απασχολούσε υστεροφημία τους ; Μήπως η αγάπη για την πατρίδα; Μήπως κάτι άλλο;

Εξαρτάται τον ευεργέτη... Και πως τους έκρινε και τους κρίνει ο κάθε ιστορικός και ο καθένας από εμάς...

Άλλοι απλά ήθελαν το καλό της πατρίδας, άλλοι υστεροφημία, άλλοι πράγματα σαν αυτά που αναφέρει ο Ype... Και φυσικά δεν βγάλαν όλοι τα χρήματά τους με αθέμιτο τρόπο.

Ένα παράδειγμα εθνικού ευεργέτη που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο Συγγρός ο οποίος υπήρξε από τους μεγαλύτερους απατεώνες στην εποχή του, έφαγε λεφτά από τον κάθε πικραμένο νομίζω στην πρώτη "χρηματιστηριακή" κρίση της ελλάδας (Λαυρεωτικά) και μετά δεδομένου ότι ήθελε να φτιάξει πραγματικά την υστεροφημία του και λόγω ελλείψεως νόμιμων απογόνων έδωσε ένα τεράστιο ποσό στο ίδρυμα του που έφτιαξε πολλά και διάφορα (και σημαντικά) - και έτσι κέρδισε και την υστεροφημία του και εξιλεώθηκε (?) σε ένα μέρος για τα όχι και τόσο καλά πράγματα που έκανε στη ζωή του...

Πάντα τους έλληνες τους οδηγούσε η υστεροφημία τους - τους περισσότερους τουλάχιστον - υπάρχουν πάντως και πολλοί εθνικοί ευεργέτες που είχαν 101% ευγενή κίνητρα πάνω από όλα τα άλλα...,

Κακώς ασχολούμαστε με το θέμα πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΛΟΙΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΘΝΟΣ-ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ-ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΗΡΩΕΣ Η' ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΕΘΝΙΚΩΝ ΕΥΕΡΓΕΤΩΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευεργέτες σαν τους Ηπειρώτες προγόνους μου, και απ΄την υπόλοιπη Ελλάδα φυσικά, ευπατρίδες αυτού του βεληνεκούς, δεν νομίζω να ξαναδεί ο τόπος. Οι ανεκδιήγητοι αυτοί κύριοι που εμφανίστηκαν, μόνο άξιοι σχολιασμού δεν είναι, μάλλον άξιοι χλευασμού είναι. Αν υπήρχε έστω κι ένας Έλληνας που είχε δυνατότητα να βοηθήσει τον τόπο θα το έκανε αθόρυβα, χωρίς διακανονισμούς, χωρίς φανφάρες κ.λπ. . Απ΄την άλλη όμως μπορεί να υπάρχουν και κάποιοι που θέλουν να βοηθήσουν (οχι φυσικά κύριοι σαν αυτούς με τα 600 δις), αλλά αποτελεί τροχοπέδη το γεγονός ότι κι άλλες μεγάλες δωρεές που έγιναν από πολλούς Έλληνες (βλ. πυρόπληκτους στην Ηλεία) δεν ξέρουμε που κατέληξαν..

Αγαπητε το θεμα δεν ειναι που κατεληξαν γιατι αυτο λιγο πολυ το μαθαινεις .Το θεμα ειναι τι ζητησαν και πηραν!

Παντως καπου πηρε το αυτι μου οτι τα Λουτρα Καιαφα αν οχι το 2013 σε επομενα χρονια θα γινουν ιδιωτικα δλδ spa...με εντονη εως ανυποφορη μυρωδια απο θειαφι.

Μετα Τιμης

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε το θεμα δεν ειναι που κατεληξαν γιατι αυτο λιγο πολυ το μαθαινεις .Το θεμα ειναι τι ζητησαν και πηραν!

Παντως καπου πηρε το αυτι μου οτι τα Λουτρα Καιαφα αν οχι το 2013 σε επομενα χρονια θα γινουν ιδιωτικα δλδ spa...με εντονη εως ανυποφορη μυρωδια απο θειαφι.

Μετα Τιμης

Ελενη

600 δισ από το διάστημα!!!

Νέα εξωφρενική τροπή παίρνει η υπόθεση των 600 δισ. ευρώ που προτίθεται να δανείσει στην Ελλάδα ο Αρτέμιος Σώρρας, καθώς ο Μανώλης Λαμπράκης υποστηρίζει ότι ο άγνωστος μέχρι σήμερα ελληνοαμερικανός μεγιστάνας είναι κάτοχος απόκρυφης τεχνολογίας που γνώριζαν μόνο οι αρχαίοι Έλληνες. Και αυτήν την τεχνολογία φέρεται ότι πούλησε στους Αμερικανούς για να πάρει 3 τρισ. δολάρια, ενώ είχε και διαστημόπλοιο!

Σε συνέντευξη-παραλήρημα στις 15 Σεπτεμβρίου 2012 ο Μανώλης Λαμπράκης της οργάνωσης End National Debt υποστηρίζει ότι ο κ. Σώρρας πούλησε στις ΗΠΑ «ορισμένα πνευματικά δικαιώματα που έχουν να κάνουν με μια πολύ υψηλή τεχνολογία». Μυστική τεχνολογία καυσίμων που όπως υποστηρίζει γνώριζαν οι αρχαίοι Έλληνες από την εποχή του Απόλλωνος! Το αντάλλαγμα για τα πνευματικά δικαιώματα της «πολύ υψηλής τεχνολογίας» των αρχαίων Ελλήνων; Τα 3 τρισ. της περιουσίας του κ. Σώρρα...

Ως απόδειξη αυτού του ισχυρισμού του, ο κ. Λαμπράκης υποστηρίζει ότι οι Αμερικανοί είχαν στείλει στο διάστημα επί 17 μήνες ένα διαστημόπλοιο χωρίς καύσιμα.

«12 και 1 λεπτό 16 Ιουνίου, στη Καλιφόρνια προσγειώθηκε το τελευταίο διαστημόπλοιο που έλειπε. Διαστημόπλοιο που ήταν στο διάστημα 17 μήνες, χωρίς πιλότο, χωρίς ανθρώπους μέσα υποτίθεται. Και διερωτάται κάποιος με τι καύσιμα; Σας αφήνω λίγο να σκεφτείτε τι μπορεί να σημαίνει η τεχνολογία που δεν θα ήθελε κάποιος που πχ. πουλάει πετρέλαιο να γίνει γνωστή»

Δείτε το εξωφρενικό βίντεο:

http://www.enikos.gr/specials/86080,600_dis_apo_to_diasthma!!!.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

600 δισ από το διάστημα!!!

Νέα εξωφρενική τροπή παίρνει η υπόθεση των 600 δισ. ευρώ που προτίθεται να δανείσει στην Ελλάδα ο Αρτέμιος Σώρρας, καθώς ο Μανώλης Λαμπράκης υποστηρίζει ότι ο άγνωστος μέχρι σήμερα ελληνοαμερικανός μεγιστάνας είναι κάτοχος απόκρυφης τεχνολογίας που γνώριζαν μόνο οι αρχαίοι Έλληνες. Και αυτήν την τεχνολογία φέρεται ότι πούλησε στους Αμερικανούς για να πάρει 3 τρισ. δολάρια, ενώ είχε και διαστημόπλοιο!

Σε συνέντευξη-παραλήρημα στις 15 Σεπτεμβρίου 2012 ο Μανώλης Λαμπράκης της οργάνωσης End National Debt υποστηρίζει ότι ο κ. Σώρρας πούλησε στις ΗΠΑ «ορισμένα πνευματικά δικαιώματα που έχουν να κάνουν με μια πολύ υψηλή τεχνολογία». Μυστική τεχνολογία καυσίμων που όπως υποστηρίζει γνώριζαν οι αρχαίοι Έλληνες από την εποχή του Απόλλωνος! Το αντάλλαγμα για τα πνευματικά δικαιώματα της «πολύ υψηλής τεχνολογίας» των αρχαίων Ελλήνων; Τα 3 τρισ. της περιουσίας του κ. Σώρρα...

Ως απόδειξη αυτού του ισχυρισμού του, ο κ. Λαμπράκης υποστηρίζει ότι οι Αμερικανοί είχαν στείλει στο διάστημα επί 17 μήνες ένα διαστημόπλοιο χωρίς καύσιμα.

«12 και 1 λεπτό 16 Ιουνίου, στη Καλιφόρνια προσγειώθηκε το τελευταίο διαστημόπλοιο που έλειπε. Διαστημόπλοιο που ήταν στο διάστημα 17 μήνες, χωρίς πιλότο, χωρίς ανθρώπους μέσα υποτίθεται. Και διερωτάται κάποιος με τι καύσιμα; Σας αφήνω λίγο να σκεφτείτε τι μπορεί να σημαίνει η τεχνολογία που δεν θα ήθελε κάποιος που πχ. πουλάει πετρέλαιο να γίνει γνωστή»

Δείτε το εξωφρενικό βίντεο:

http://www.enikos.gr...iasthma!!!.html

Eμείς εδώ έχουμε τον κ. Λιακόπουλο για τα θέματα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

600 δισ από το διάστημα!!!

Νέα εξωφρενική τροπή παίρνει η υπόθεση των 600 δισ. ευρώ που προτίθεται να δανείσει στην Ελλάδα ο Αρτέμιος Σώρρας, καθώς ο Μανώλης Λαμπράκης υποστηρίζει ότι ο άγνωστος μέχρι σήμερα ελληνοαμερικανός μεγιστάνας είναι κάτοχος απόκρυφης τεχνολογίας που γνώριζαν μόνο οι αρχαίοι Έλληνες. Και αυτήν την τεχνολογία φέρεται ότι πούλησε στους Αμερικανούς για να πάρει 3 τρισ. δολάρια, ενώ είχε και διαστημόπλοιο!

Σε συνέντευξη-παραλήρημα στις 15 Σεπτεμβρίου 2012 ο Μανώλης Λαμπράκης της οργάνωσης End National Debt υποστηρίζει ότι ο κ. Σώρρας πούλησε στις ΗΠΑ «ορισμένα πνευματικά δικαιώματα που έχουν να κάνουν με μια πολύ υψηλή τεχνολογία». Μυστική τεχνολογία καυσίμων που όπως υποστηρίζει γνώριζαν οι αρχαίοι Έλληνες από την εποχή του Απόλλωνος! Το αντάλλαγμα για τα πνευματικά δικαιώματα της «πολύ υψηλής τεχνολογίας» των αρχαίων Ελλήνων; Τα 3 τρισ. της περιουσίας του κ. Σώρρα...

Ως απόδειξη αυτού του ισχυρισμού του, ο κ. Λαμπράκης υποστηρίζει ότι οι Αμερικανοί είχαν στείλει στο διάστημα επί 17 μήνες ένα διαστημόπλοιο χωρίς καύσιμα.

«12 και 1 λεπτό 16 Ιουνίου, στη Καλιφόρνια προσγειώθηκε το τελευταίο διαστημόπλοιο που έλειπε. Διαστημόπλοιο που ήταν στο διάστημα 17 μήνες, χωρίς πιλότο, χωρίς ανθρώπους μέσα υποτίθεται. Και διερωτάται κάποιος με τι καύσιμα; Σας αφήνω λίγο να σκεφτείτε τι μπορεί να σημαίνει η τεχνολογία που δεν θα ήθελε κάποιος που πχ. πουλάει πετρέλαιο να γίνει γνωστή»

Δείτε το εξωφρενικό βίντεο:

http://www.enikos.gr...iasthma!!!.html

Δημήτρη, βρες έναν τρόπο να επικοινωνήσουμε με τον άνθρωπο μήπως έχει βρεί τρόπο να κινούνται και οι μοτοσυκλέτες χωρίς καύσιμα ή χωρίς εμένα επάνω. Εχω τρελαθεί να πληρώνω βενζίνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρολε ασε να δούμε πως θα εξελιχθεί η ιστορία και τι κρύβει απο πίσω,γιατί πιστεύω οτι αυτό είναι το τυρί

για μερικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη, βρες έναν τρόπο να επικοινωνήσουμε με τον άνθρωπο μήπως έχει βρεί τρόπο να κινούνται και οι μοτοσυκλέτες χωρίς καύσιμα ή χωρίς εμένα επάνω. Εχω τρελαθεί να πληρώνω βενζίνες...

Ως τώρα, χωρίς να έχω κάποιες παραπάνω γνώσεις φυσικής από αυτές που μας παρέχει το σχολείο, είχα την εντύπωση ότι τα (μη επανδρωμένα)διαστημόπλοια μετά την εκτόξευσή και αφού μπουν στην επιθυμητή τροχιά δεν χρησιμοποιούν καύσιμα και αποθέτονται στα χέρια της βαρύτητας(για το διάστημα που γυροφέρνουν το Χ πλανήτη και όχι κατά τη διαδικασία προσγείωσης-απογείωσης).

Αν όντως κάπως έτσι λειτουργεί το σύστημα τότε δεν μπορούν να μείνουν όσα χρόνια θέλουν σε τροχιά κι όχι μόνο 17 μήνες; :huh:

Άρα για να κινηθεί η μηχανή σου χωρίς καύσιμα και μάλιστα χωρίς εσένα πρέπει να την εκτροχιάσεις..........να την εντροχιάσεις........... μπερδεύτηκα :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως τώρα, χωρίς να έχω κάποιες παραπάνω γνώσεις φυσικής από αυτές που μας παρέχει το σχολείο, είχα την εντύπωση ότι τα (μη επανδρωμένα)διαστημόπλοια μετά την εκτόξευσή και αφού μπουν στην επιθυμητή τροχιά δεν χρησιμοποιούν καύσιμα και αποθέτονται στα χέρια της βαρύτητας(για το διάστημα που γυροφέρνουν το Χ πλανήτη και όχι κατά τη διαδικασία προσγείωσης-απογείωσης).

Αν όντως κάπως έτσι λειτουργεί το σύστημα τότε δεν μπορούν να μείνουν όσα χρόνια θέλουν σε τροχιά κι όχι μόνο 17 μήνες; :huh:

Άρα για να κινηθεί η μηχανή σου χωρίς καύσιμα και μάλιστα χωρίς εσένα πρέπει να την εκτροχιάσεις..........να την εντροχιάσεις........... μπερδεύτηκα :wacko:

Θέλω να στέλνω τη μοτοσυκλέτα μόνη της χωρίς εμένα και κυρίως χωρίς καύσιμα στη Δ.Ο.Υ. να κάνει διάφορες δουλειές. Απ΄όταν διάβασα αυτά που παρέθεσε ο Δημήτρης, ησύχασα..... :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να στέλνω τη μοτοσυκλέτα μόνη της χωρίς εμένα και κυρίως χωρίς καύσιμα στη Δ.Ο.Υ. να κάνει διάφορες δουλειές. Απ΄όταν διάβασα αυτά που παρέθεσε ο Δημήτρης, ησύχασα..... :D :D

Σε ποια χώρα εργάζεσαι Κώστα μ'?

Εγώ όλες τις εργασίες στις ΔΟΥ τις εκτελώ ηλεκτρονικά.. (ρώτα και τον Θεοχάρη).

Την μηχανή την στέλνω στους Πελάτες για κουβέντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια χώρα εργάζεσαι Κώστα μ'?

Εγώ όλες τις εργασίες στις ΔΟΥ τις εκτελώ ηλεκτρονικά.. (ρώτα και τον Θεοχάρη).

Την μηχανή την στέλνω στους Πελάτες για κουβέντα..

Ωρε Θανάς... Έχω βαρεθεί τις διακοπές στις Δ.Ο.Υ... Γι αυτό θέλω να πηγαίνει μόνη της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρε Θανάς... Έχω βαρεθεί τις διακοπές στις Δ.Ο.Υ... Γι αυτό θέλω να πηγαίνει μόνη της...

Ακόμη διακοπές κάνεις? Εγώ γύρισα τέλος Αυγούστου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη, βρες έναν τρόπο να επικοινωνήσουμε με τον άνθρωπο μήπως έχει βρεί τρόπο να κινούνται και οι μοτοσυκλέτες χωρίς καύσιμα ή χωρίς εμένα επάνω. Εχω τρελαθεί να πληρώνω βενζίνες...

Νατα αγαπητε admin,

παλι την παρτη μας κοιταμε εμεις δηλαδη που δεν εχουμε μηχανη να πληρωνουμε?

Αν και το σκεφτομαι σοβαρα το 3κυκλο της πιατζιο.

Μετα Τιμης

Ελενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νατα αγαπητε admin,

παλι την παρτη μας κοιταμε εμεις δηλαδη που δεν εχουμε μηχανη να πληρωνουμε?

Αν και το σκεφτομαι σοβαρα το 3κυκλο της πιατζιο.

Μετα Τιμης

Ελενη

Αφου έχει βρεθεί λύση για διαστημόπλοιο, τότε σίγουρα θα υπάρχει για αυτοκίνητο και για μηχανές..Τυχεροί είμαστε..Ευτυχώς που δεν μας είπε ο φίλτατος εκπρόσωπος ότι ανακάλυψε ποδήλατο που κινείται χωρίς καύσιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη, βρες έναν τρόπο να επικοινωνήσουμε με τον άνθρωπο μήπως έχει βρεί τρόπο να κινούνται και οι μοτοσυκλέτες χωρίς καύσιμα ή χωρίς εμένα επάνω. Εχω τρελαθεί να πληρώνω βενζίνες...

Στο είχα πει ότι το χάρχαλο που έχεις καίει πολύ.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...