Jump to content

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΠΔ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΕΡΓΔ.ΕΙΣΦΟΡΩΝ

Recommended Posts

Guest ΛΑΖΑΡΟΣ

Έστειλα απδ με τις παλιές εισφορές στις αρχες του μηνα, τωρα κανω συπληρωματικη μεσω διαδικτυου για να διορθωσω τον Σεπτεμβρη?

• Replies 527
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

μειώνεται......, δε μειώνεται, ........, μειώνεται......, δε μειώνεται, ........, μειώνεται......, δε μειώνεται, ........

@@#$$ τον Αντιχριστό σ' κι τ' αστέρια σ' όλα... ήταν ανάγκη να μπλέξτι και τουν Σιπτέμβρ' ,δεν τ'αφνατι να πιράσι του τρίμηνου? @#$%^& τα φιγγάρια σ' όλα !!! βάλτε τουλάχιστον ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ "δι

Όχι ρε Βρούστη μου!

Posted Images

Η επιστολή του Συλλόγου μας στα μέλη του:

Επανακατατέθηκε η τροπολογία που μειώνει τις εργοδοτικές εισφορές

http://www.capital.g...285&nid=1633130

Επίσης πήρε τηλέφωνο η κ Γαβαλάκη Ρούλα (Προϊσταμένη Εσόδων ΙΚΑ Χανίων) και είπε ότι κατόπιν επικοινωνίας με τα Κεντρικά της είπαν να στέλνουμε τις ΑΠΔ κανονικά με τις μειωμένες εισφορές.

Μ ε ε κ τ ί μ η σ η

εκ του Συλλόγου Αδειούχων Λογιστών Φοροτεχνικών Ν. Χανίων

Guest ΑΝΤΟΥΑΝ

Υπάρχουν απαντήσεις γι΄αυτό στο θέμα. Ρίξτε μια ματιά.

που βρε παιδια ειναι οι απαντησεις? ολοι ρωτανε για το ιδιο θεμα κ κανεις δεν ξερει! μονο υπομονη συστηνεται!

Εγω εστειλα σημερα με τα νεα ποσοστα δε χαθηκε κ ο κοσμος αν χρειαστει θα διορθωθει αργοτερα

π

Εγω εστειλα σημερα με τα νεα ποσοστα δε χαθηκε κ ο κοσμος αν χρειαστει θα διορθωθει αργοτερα

πως γινεται η διορθωση ειναι το θεμα..με συμπληρωματική online?

Guest ΑΝΝΑ

on line η αν πας στο ικα την κανουν κ εκει

συμπληρωματικη θα κανω δλδ μονο για τον σεπτεμβριο?

Πως θα διορθωθει αργοτερα, εαν εχεις να κανεις με 277 εργαζομενους σε μια και μονο εταιρια???

Υπολογισμους και επαναυπολογισμους??? Και αν εχεις υπολογισμο για δυο περιοδους (τακτικη και επιδοματα αδειας) ακόμα χειροτερα!!! Ποιος πληρωνει τον χρονο σου??

Και ο εργοδότης που θελει να ενημερωθει για την αξια των εισφορων μηνος Σεπτεμβριου??

Το ξαναλέω: οι εγκύκλιοι, τα έγγραφα, τα δελτία τύπου, οι συνεντεύξεις κ.λπ. ΔΕΝ αποτελούν πηγή δικαίου. Νομικά, αν δεν ψηφιστεί η τροπολογία στη βουλή και δεν δημοσιευτεί σε ΦΕΚ, ισχύουν τα παλιά ποσοστά.

Η διάταξη που επικαλείται το δελτίο τύπου (άρθρο 1 Ν.4046/2012, παράρτημα V) προβλέπει μείωση των ασφαλιστικών εισφορών κατά 5% και όχι κατά 1,1%.

εμμενω στα παραπανω ..απο 1/9 -1,1% στις εισφορες του εργοδοτη....

ΤΕΛΟΣ

Guest ΛΑΖΑΡΟΣ

ειχα στειλει ΑΠΔ με τα παλαια ποσοστά, εχω μπει να κανω διαδικτυακα συμπληρωματικη ΑΠΔ για να διορθωσω τον σεπτεμβριο αλλα δεν με αφηνει! τι γινεται ρε παιδιά?

Guest Παν.Κορ.

ειχα στειλει ΑΠΔ με τα παλαια ποσοστά, εχω μπει να κανω διαδικτυακα συμπληρωματικη ΑΠΔ για να διορθωσω τον σεπτεμβριο αλλα δεν με αφηνει! τι γινεται ρε παιδιά?

μα στην συμπληρωματικη 04 μονο καταχωρισεις νεων εργαζομενων (που ξεχαστηκαν) σε αφηνει να κανεις.. οχι διορθωση ηδη καταχωρημενων ποσων.

Συνάδελφοι μπορει να καταχωρηθει διαδικτυακά συμπληρωματικη Απδ για διορθωση μόνο των εισφορων του εργοδότη του Σεπτεμβρίου?

Guest ΝΤΑΝΟΣ Κ.

ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΑΠΔ ΜΕ ΤΑ ΑΥΞΗΜΕΝΑ ΑΣΦΛΙΣΤΡΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕΣΩ ΦΟΡΜΑΣ?

ΜΟΝΟ Ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ? Η' ΟΛΟ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΙΩΜΕΝΑ ΑΣΦΛΙΣΤΡΑ?

Guest ΝΤΑΝΟΣ Κ.

ρωταω διοτι αναφερει: "Η ΣΥΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΑΠΔ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΗΔΗ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙΣΑΣ ΑΠΔ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ Η' ΝΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ"

ερωτώ.. πως θα διορθωθει άραγε έτσι ο Σεπτεμβριος οπου εχει ηδη σταλει με τα παλια-αυξημενα ασφαλιστρα? αφου δεν επιτρεπει τροποποιηση... ΙSIDORA μηπως?

καντε υπομονη θα την απορριψει το συστημα και θ αφησει ευλογο διαστημα για διορθωση

Guest ΝΤΑΝΟΣ Κ.

καντε υπομονη θα την απορριψει το συστημα και θ αφησει ευλογο διαστημα για διορθωση

δεν νομιζω να την απορριψει, αποτι ειδα εχει ηδη οριστικοποιηθει ο 7/2012 κ το δωρο αδειας, αλλα οχι ο 8και ο 9ος, ακομη τουλαχιστον

Δεν ισχυει αυτο συναδελφε αποτι ειδα εχει ηδη οριστικοποιηθει ο 7/2012 κ το δωρο αδειας, αλλα οχι ο 8και ο 9ος, ακομη τουλαχιστον.

το θεμα ειναι πως πρεπει να χειρηστουμε την τροοποποιητικη..

Guest ΝΤΑΝΟΣ Κ.

εγω σε λαθος απδ που ειχα κανει μου την διορθωσαν στο ικα

τους πηρες τηλεφωνο ή αυτοματα?

εδω το θεμα ειναι απλο και αφορα πολλους αποτι διαβαζω σχολια..

πολλοι εστειλαν τον σεπτεμβριο με τα παλια ασφαλιστρα... πως/με ποιό τροπο διορθωνονεται ο σεπτεμβριος..πρεπει να σταλει τροοποποιητικη με ολο το τριμηνο ή μονο για τον σεπτεμβρη?

Guest Charoula

Τουλαχιστο τα χρηματοκιβωτια συνηθως εχουν και χρηματα, το συγκεκριμενο ειναι πλεον αδειο.

Για οσους ανησυχουν για τις ΑΠΔ που εχουν υποβαλει σωστα ή λαθος προτεινω να ηρεμησουν.

Με τον ενα ή τον αλλο τροπο λυση θα υπαρξει και χωρις επιβαρυνσεις.

Καλη συνεχεια

Υπάρχει κανένα νεότερο τι πρέπει να κάνουν οσι υπεβαλαν Α.Π.Δ. με τα παλαιά ποσοστά? πως τροποποιούν τον 9ο?

καλεσα στα κεντρικα στις απδ και μου ειπαν οτι διορθωση των εργοδοτικων εισφορων Σεπτεμβριου (για οσους εστειλαν με τα παλιά ποσοστα) γινεται μονο μεσω υποκ/τος... εαν δεν γινει, δεν υπαρχει προβλημα θα οριστικοποιηθουν κανονικα οι απδ που εσταλεισαν εως και τις 2Οκτωβρη και παρεληφθησαν.