Προς το περιεχόμενο

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΠΔ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΕΡΓΔ.ΕΙΣΦΟΡΩΝ


Samiamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις μίλησα με τα κεντρικά του ΙΚΑ (ναι ακόμα υπάρχουν) και μου είπαν ότι σήμερα θα βγάλουν έγγραφο που θα λέει για παράταση, καθώς και για το τι θα γίνει με τις ήδη υποβληθήσες ΑΠΔ. Δεν μου έλεγαν όμως τι θα αναφέρει. Δεν ήθελαν να μου χαλάσουν την αγωνία.

:ph34r:

Πεθαίνω από αγωνία φίλε. Μη μου το χαλάς. Έχω πάρει ποπ κορν, κόκα κόλα με πολύ πάγο και περιμένω εναγωνίως να σβήσουν τα φώτα, να περάσουν τα coming soon και ν'αρχίσει το μεγάλο έργο.....!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Κάρολε, και συ τέκνον Βρούτε;;;;;;; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:ph34r:

Πεθαίνω από αγωνία φίλε. Μη μου το χαλάς. Έχω πάρει ποπ κορν, κόκα κόλα με πολύ πάγο και περιμένω εναγωνίως να σβήσουν τα φώτα, να περάσουν τα coming soon και ν'αρχίσει το μεγάλο έργο.....!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Κάρολε, και συ τέκνον Βρούτε;;;;;;; :rolleyes:

Εγώ δεν είπα τίποτα ο Κώστας είναι ο ρουφιάνος της υπόθεσης :) . Να πας μαζί του να δεις τον Τιτανικό και να σου πει από την αρχή ότι στο τέλος βυθίζεται. Δεν θες τίποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:ph34r:

Πεθαίνω από αγωνία φίλε. Μη μου το χαλάς. Έχω πάρει ποπ κορν, κόκα κόλα με πολύ πάγο και περιμένω εναγωνίως να σβήσουν τα φώτα, να περάσουν τα coming soon και ν'αρχίσει το μεγάλο έργο.....!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Κάρολε, και συ τέκνον Βρούτε;;;;;;; :rolleyes:

Μου το είπε ο Ροβέρτος και μάλιστα με ρώτησε για σένα..Του μετέφερα εκτός από τους χαιρετισμούς σου - βέβαια χωρίς να σε ρωτήσω -τον ειλικρινή θαυμασμό σου προς το ΙΚΑ και τα όργανά του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το είπε ο Ροβέρτος και μάλιστα με ρώτησε για σένα..Του μετέφερα εκτός από τους χαιρετισμούς σου - βέβαια χωρίς να σε ρωτήσω -τον ειλικρινή θαυμασμό σου προς το ΙΚΑ και τα όργανά του....

Κώστα πρόσεχε τι γράφεις.

Υπάρχουν πονηρά μυαλά εδώ μέσα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΙ ΜΠΑΧΑΛΑΚΗΔΕΣ

ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΡΟ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΛΤΙΑ ΜΕΤΑΒΟΛΩΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΔ.......ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΜΗΠΩΣ...ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΚΑΤΑΛΗΨΗ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΔ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ή ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ???

Διαβάστε την απόφαση με προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι δίνει παράταση στην πληρωμή των διαφορών έως 30/11/12 όχι στην υποβολή ΑΠΔ. Κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Η διαχείριση και επεξεργασία των ΑΠΔ Γ’ Τριμήνου 2012 Κοινών Επιχειρήσεων, καθώς και οι ΑΠΔ Οικοδομοτεχνικών Έργων μηνός 9/2012 που έχουν ήδη υποβληθεί με μειωμένα ασφάλιστρα, θα πραγματοποιηθεί σε κεντρικό επίπεδο από τις Υπηρεσίες του ΟΠΣ ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.

Πςςςςςςς Ευρώπη γίναμε!!!

Επίπεδο ΕΠΙΠΕΔΟ λέμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η προθεσμία αυτή αφορά μόνο τις περιπτώσεις των εργοδοτών που έχουν μέχρι την έκδοση του παρόντος, υποβάλει καταβάλλει ήδη τρέχουσες εισφορές μηνός Σεπτεμβρίου 2012 με μείωση των εργοδοτικών εισφορών υπέρ ΟΕΚ και ΟΕΕ. Για τους λοιπούς υπόχρεους εργοδότες οι τρέχουσες εισφορές μηνός Σεπτεμβρίου 2012 θα καταβληθούν σύμφωνα με τα ανωτέρω εντός της προβλεπόμενης προθεσμίας δηλ. μέχρι την τελευταία εργάσιμη ημέρα του μήνα Οκτωβρίου 2012".

http://www.taxheaven...r/view/id/14857

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονος οτι μας αντιμετωπιζουν ως μαιμουδες, :angry: ολοι τους, ( παιζουν οτι σκοπο θελουν και χορευουμε σε οτι σκοπο θελουν) μαλλον πρεπει να μας προβληματισει σοβαρα. και να αντιδρασουμε επιτελους με σοβαροτητα.

κρεμασμενοι στο PC να δουμε τις μαλακοανακοινωσεις τους.

Δεν πρεπει να καταδεχομαστε να δουλευουμε κατ" αυτον τον τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει η πουτάνα κα κρυφτεί κι η χαρά δεν την αφήνει

Με άλλα λόγια , περιμένετε εσείς να γίνουμε ποτέ κράτος?????

Εγω πάντως, επειδή δεν είμαι και τόσο σίγουρος , λέω να ρωτήσω εναν συμβολαιογράφο , αυτός θα ξέρει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΟΙ ΑΠΔ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ;;;;;;ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ?ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΜΑΘΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΙΣ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΕΣ 21/10 ΜΕ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕΣΑ?ΔΩΣΤΕ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΟΙ ΑΠΔ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ;;;;;;ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΩ ΟΛΕΣ?ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ?ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ ΜΑΘΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΙΣ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΕΣ 21/10 ΜΕ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕΣΑ?ΔΩΣΤΕ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ

οχι

μόνο όσες λήγουν σε 1

για τις άλλες έχετε 2 μέρες, 3 μέρες, 4 μέρες ........ κοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη βασιλης

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ Ο ΝΕΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΟΕΕ κ. ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ) ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΑΠΔ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ (ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ !!!!!)

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΔΕ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΩΡΑ ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΠΟΦΕΕ !!!!

ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΟΕΕ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ Ο ΝΕΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΟΕΕ κ. ΚΥΔΩΝΑΚΗΣ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ) ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΑΠΔ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ (ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ !!!!!)

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΔΕ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΩΡΑ ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΠΟΦΕΕ !!!!

ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΟΕΕ !!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑ Σε λιγο θα βγαλει ανακοινωση και ο προεδρος Τραχανοπλαγιας Ευρυτανιας!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τις ενημερώσεις-εκτυπώσεις των βιβλίων Σεπτεμβρίου τί κάνουμε παίδες;;;;Σε ποιόν να απευθυνθούμε;;;;;

Υ.Γ.

Η μηνιαία υποβολή από μισθολογική περίοδο Οκτωμβρίου 2012 και η καταβολή εντός του πρώτου πενθήμερου του επόμενου μήνα των ασφαλιστικών εισφορών τους μάρανε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με τις ενημερώσεις-εκτυπώσεις των βιβλίων Σεπτεμβρίου τί κάνουμε παίδες;;;;Σε ποιόν να απευθυνθούμε;;;;;

Υ.Γ.

Η μηνιαία υποβολή από μισθολογική περίοδο Οκτωμβρίου 2012 και η καταβολή εντός του πρώτου πενθήμερου του επόμενου μήνα των ασφαλιστικών εισφορών τους μάρανε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Απλό

Όταν "πραγματοποιηθεί σε κεντρικό επίπεδο από τις Υπηρεσίες του ΟΠΣ ΙΚΑ-ΕΤΑΜ η επεξεργασία των ΑΠΔ Γ’ Τριμήνου 2012",

θα σου στείλουν mail με το διορθωμένο άρθρο για να διορθώσεις τα βιβλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάτε ρε παιδιά να μαζευτούμε και να κάταθέσουμε μια αγωγή κατα του υπουργού , που ανακοινώνει αλλαγες χωρίς Νόμους

και κατά του ικα που ανακοινωνει τις αλλαγες που ανακοινωσε ο υπουργός χωρίς Νόμο.

Μην περιμένετε αυτο να το κάνουν οι εταιρείες προγραμματων μισθοδοσίας ,

εμείς πρέπει να παρουμε την απόφαση και να τους κυνηγήσουμε

εστω για μια φορά ρε γαμώτο μου .

Εστω για μία φορά.

Εχει κανείς καποιο δικηγόρο που να θέλει και να μπορεί να ασχοληθεί ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάτε ρε παιδιά να μαζευτούμε και να κάταθέσουμε μια αγωγή κατα του υπουργού , που ανακοινώνει αλλαγες χωρίς Νόμους

και κατά του ικα που ανακοινωνει τις αλλαγες που ανακοινωσε ο υπουργός χωρίς Νόμο.

Μην περιμένετε αυτο να το κάνουν οι εταιρείες προγραμματων μισθοδοσίας ,

εμείς πρέπει να παρουμε την απόφαση και να τους κυνηγήσουμε

εστω για μια φορά ρε γαμώτο μου .

Εστω για μία φορά.

Εχει κανείς καποιο δικηγόρο που να θέλει και να μπορεί να ασχοληθεί ??

Με την ιστορια του Ε9 εγινε κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ιστορια του Ε9 εγινε κατι?

Απο την πλευρά του Εισαγγελέα τίποτα ,

απο την πλευρά του Επιθεωρητη Δημόσιας Διοίκησης ,

απάντησαν με ένα έγγραφο στα γραφεία του Συλλόγου των παιδιών στα Χανια !!!!!!!!!

Προφανώς μπέρδεψαν τις επιστολές .

Το έγγραφο έλεγε ότι η πύλη θα παραμείνει ανοιχτή .

Οπότε αν πούμε ότι έγινε κάτι ,

αυτό είναι το ότι παρέμεινε ανοιχτή η εφαρμογή .

Τρίχες κατσαρές δηλαδή .

Δικιο έχουμε να είμαστε απογοητευμένοι , αλλα πάλι να τους αφήνουμε πάντα να μας τρέχουν σαν να είμαστε παιδάκια

και να μην αντιδρούμε πότε και για τίποτα .

Θα μου πείς αυτο έπρεπε να το κάνουν πρωτοι πρωτοι το ΟΕΕ , η ΠΟΦΕΕ και οι εταιρείες προγραμματων ,

αλλα αυτα είναι ψιλά γραμματα προφανώς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Λοιπόν εγω δειτε τι εκανα προχθες κ "εστειλα" τις ΑΠΔ. Σε καθε εταιρεια διαλεγω εναν υπαλληλο κ πχ στο μηνα Σεπτεμβρη αλλαζω απο 01 σε 08 τον τυπο. Το κανω Upload .. χωρις αναφορα των ημερων ασθενειας μου βγαζει λαθος ... αλλα μου δινει κ παραταση μεχρι 15/11 !!!

Γ...το !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Λοιπόν εγω δειτε τι εκανα προχθες κ "εστειλα" τις ΑΠΔ. Σε καθε εταιρεια διαλεγω εναν υπαλληλο κ πχ στο μηνα Σεπτεμβρη αλλαζω απο 01 σε 08 τον τυπο. Το κανω Upload .. χωρις αναφορα των ημερων ασθενειας μου βγαζει λαθος ... αλλα μου δινει κ παραταση μεχρι 15/11 !!!

Γ...το !!!

Εγω φίλε πήρα παράταση μέχρι 16.11.... :P :P

http://www.taxheaven...r/view/id/14860

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...