Προς το περιεχόμενο

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΠΔ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΕΡΓΔ.ΕΙΣΦΟΡΩΝ


Samiamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντως δυστυχως επιμενω στο συμπερασμα μου -μετα απο τα λιγα χρονια στο επαγγελμα μου ως λογιστης- καλυτερα να ειναι τα παντα ετοιμα και να εκρεμμει η αποστολη μεσω internet. σημερα εστειλα 32 ΑΠΔ. θελει χρονο και υπομονη αλλα γινεται.

εχεις απολυτο δικιο, οι περισσοτεροι βιαστηκαν.

πως τις εστειλες τις 32σημερα? μεσω φορμας με τα παλια/αυξημενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δυστυχως επιμενω στο συμπερασμα μου -μετα απο τα λιγα χρονια στο επαγγελμα μου ως λογιστης- καλυτερα να ειναι τα παντα ετοιμα και να εκρεμμει η αποστολη μεσω internet. σημερα εστειλα 32 ΑΠΔ. θελει χρονο και υπομονη αλλα γινεται.

Με σάλιο και υπομονή γα..σε ο γάιδαρος τη μύγα -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 2απδ που εστειλα την 1η του μηνα μεσω φορμας με τα παλια ποσοστα, λογω ρυρθμισεων βιαζονταν, τις εχει χτυπησει και αυτες ως λαθος.

βεβαια τις θεωρησε λαθος πριν βγει η ανακοινωση περι οριστικης απουρσης των μειωσεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις 25 ("περιπου" για να μην αρχισουν μερικοι τα "δικα τους") μεσω φορμας.....1-3 υπαλληλοι. τα υπολοιπα μεσω αρχειου του προγραμματος της μισθοδοσιας μου. Γινονται και Online ελεγχοι και ελεγχοι εννοειται εισφορων πληρωμενων οποως και αυτων που προκειται να πληρωθουν οπως Οκτωβριου.

Online διορθωση εννοω απο τους ργοδοτες απλως μεσω internet. Αυτοματα το ΙΚΑ μακαρι αλλα δεν πιστευω, λογω να μην γινουν αλλα λαθη και τα χρεωθουν κιολας....:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω μια ασχετη ερωτηση.. πειτε π.χ. οτι ο εργοδοτης δεν πληρωνει το φεβρουαριο εως τις 31/03 που ειναι η προθεσμια.. ποτε χτυπαει στο ΙΚΑ η καμπανα οτι ο φεβρουαριος εμεινε απληρωτος? μολις τελειωσει η προθεσμια υποβολης απδ του αντιστοιχου τριμηνου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράταση υποβολής ΑΠΔ

Σημαντική Ανακοίνωση!! Υποβολή ΑΠΔ

Ο Πρόεδρος του Οικονομικού Επιμελητηρίου της Ελλάδας μετά από επικοινωνία του με την Διοίκηση του ΙΚΑ ενημερώνει τους λογιστές φοροτεχνικούς ότι την Παρασκευή 19 Οκτωβρίου 2012 ο Διοικητής του ΙΚΑ θα ανακοινώσει την παράταση του χρόνου υποβολής της ΑΠΔ για εύλογο χρονικό διάστημα ικανό για την προσαρμογή των εφαρμογών πληροφορικής από τις Εταιρίες στην επαναφορά των εργοδοτικών εισφορών υπέρ ΟΕΚ και ΟΕΣ για τον μήνα Σεπτέμβριο 2012.

http://www.taxheaven...s/view/id/11035

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΟΙ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΔΙΟΡΘΟΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΔ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω ένα τεχνικό θέμα ...η επανα-υποβολή διαγράφει την παλιά και κρατάει την νέα την σωστή?

έχει να γίνει της ...το κάγκελο.

@#$%^&*& το μπάχαλό σας μέσα! πέρα από την παράταση δώστε και τεχνικές οδηγίες.

Επειδή εσείς στο ΙΚΑ πεταχτήκατε σαν τις βούρτσες να βγάλετε τρέχα τρέχα το δελτίο τύπου πριν ψηφιστεί η τροπολογία σε κάθε νέα υποβολή ΑΠΔ θα χρεώνεται υπέρ λογιστή το πόσο των 50 ευρώ σε βάρος των μισθών σας. Ολων εσάς που πήρατε την πρόωρη απόφαση.

Ετσι θα μάθετε ότι η κάθε λαλακία έχει κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΩ, ΗΔΗ, ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΠΔ ΜΕ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ. ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΕΣΥΡΑΝ???

Για δυο πράγματα να μην αγχώνεστε ποτέ.

Για όσα διορθώνονται και για όσα δεν διορθώνονται.

Τη δουλειά δεν την γλιτώνετε. Οπότε κάντε επανυπολογισμό της μισθοδοσίας, πληρώστε με τα σωστά (παλιά) ποσοστά και ........ περιμένετε.

Κάποτε θα σας έρθει το γνωστό μήνυμα και θα διορθώσετε την ΑΠΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δυστυχως επιμενω στο συμπερασμα μου -μετα απο τα λιγα χρονια στο επαγγελμα μου ως λογιστης- καλυτερα να ειναι τα παντα ετοιμα και να εκρεμμει η αποστολη μεσω internet. σημερα εστειλα 32 ΑΠΔ. θελει χρονο και υπομονη αλλα γινεται.

:o

Δηλαδή δεν ίσχυσε η αποχή μας από τα συστήματα taxisnet και ikanet

Που να ήταν και η τελευταία μέρα δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σάλιο και υπομονή γα..σε ο γάιδαρος τη μύγα -_-

Το θέμα είναι ............. αν μαζευτούν πολλές μύγες ....... έχουν πιθανότητα να τη γλιτωσουν; ή ακόμα και να αντιστρέψουν ρόλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ............. αν μαζευτούν πολλές μύγες ....... έχουν πιθανότητα να τη γλιτωσουν; ή ακόμα και να αντιστρέψουν ρόλους;

Ρε Γιάννη, εμένα γιατί μου ήρθανε στο μυαλό 2 ανέκδοτα τώρα.....??????

Ήταν ένας ελέφαντας που περνούσε από το ίδιο σημείο συνέχεια, και χαλούσε μια μυρμηγκοφωλιά.

Τα μυρμήγκια αποφάσισαν να ανεβούν πάνω σε ένα δέντρο και μόλις περάσει ο ελέφαντας να πέσουν πάνω του και να τον πλακώσουν.

Τότε πέρασε ο ελέφαντας και έπεσαν απάνω του.

Ο ελέφαντας κούνησε το κεφάλι του και όλα έπεσαν κάτω εκτός απο ένα.

Τότε ένας απο κάτω φωνάζει:

- Έλα Λάκη, κάντου κεφαλοκλείδωμα!!!!

Πάει στην ζούγκλα ένα μυρμίγκι στον ελέφαντα και του λέει:

Μ : Ελέφαντα κάτσε να σε γ@μήσω

Ε : Χαχαχα τι λες ρε ?

Μ : Σκάσε χοντρέ θέλω να σε γ@μήσω

Ε: Ξέχασε το

γυρνάει ο ελέφαντας την πλάτη στο μυρμίγκι και αρχίζει να τρώει με την προβοσκίδα από ένα δέντρο

Μ : Τώρα θα σε γ@μήσω

σκαρφαλώνει το μυρμίγκι στον κ#λο του ελέφαντα κι αρχίζει να τον γ@μ@ει χωρίς αυτός να έχει πάρει χαμπάρι τίποτα

το μυρμίγκι γ@μ@ει, γ@μ@ει, έχει ιδρωσει, έχει πάρει μια ζορισμένη φάτσα

ξαφνικά ο ελέφαντας ρίχνει καταλάθος με την προβοσκίδα μια καρύδα από το δέντρο και αυτή πέφτει στο κεφάλι του

Ε : Ωωωχ!

Μ : Έτσι, να πονάει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΑΕ ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΟ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ , ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕ Ο ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΑΜ - ΕΛΑΣ.....ΣΗΚΩ ΡΕ ΑΡΗ ΚΑΙ ΚΑΝΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥΤΑΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι τα μυρμήγκια δεν πέφτουν όταν κουνήσει το κεφάλι ο Ελέφαντας. Δεν ανεβαίνουν καν στο δέντρο.

Όσο για το άλλο μυρμήγκι ........ τελικά το απόλαυσε. Έτσι δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι τα μυρμήγκια δεν πέφτουν όταν κουνήσει το κεφάλι ο Ελέφαντας. Δεν ανεβαίνουν καν στο δέντρο.

Όσο για το άλλο μυρμήγκι ........ τελικά το απόλαυσε. Έτσι δεν είναι;

Ας κάπνιζε ένα μαύρο.... την ίδια ψευδαίσθηση θα αποκόμιζε, το ίδιο θα το απολάμβανε......... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάπνιζε ένα μαύρο.... την ίδια ψευδαίσθηση θα αποκόμιζε, το ίδιο θα το απολάμβανε......... :)

Γι αυτό σου λέμε ότι τα ναρκωτικά είναι στην υπηρεσία του συστήματος.

Σε καθιστούν ακίνδυνο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς μας ψεκάζουν έχουμε μάθει ???

Γιατί εγω πιστεύω ότι μας ψεκάζουν ειδήσεις που λένε ότι μας ψεκάζουν

και εμείς μετά λέμε ότι μας ψεκασαν και δεν μπορούμε να κουνησουμε απο τον καναπέ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με τα κεντρικά του ΙΚΑ (ναι ακόμα υπάρχουν) και μου είπαν ότι σήμερα θα βγάλουν έγγραφο που θα λέει για παράταση, καθώς και για το τι θα γίνει με τις ήδη υποβληθήσες ΑΠΔ. Δεν μου έλεγαν όμως τι θα αναφέρει. Δεν ήθελαν να μου χαλάσουν την αγωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε σχετική ενημέρωση από το ΙΚΑ. Αναμένουμε ίσως και σήμερα το γενικό έγγραφο του ΙΚΑ που θα λέει ότι δε θα υποβάλλουμε εκ νέου ΑΠΔ (που υποβάλαμε με μειωμένα ποσοστά), αλλά θα τις επεξεργαστεί το ΙΚΑ μέσω του συστήματός του. Επίσης, για τις εισφορές 9/2012, πληρωμή έως τέλος 10/2012 χωρίς μείωση. Για όσους πλήρωσαν ήδη με μειωμένα ποσοστά τις εισφορές του 9/2012, πληρωμή έως 30/11 χωρίς προσαυξήσεις. Μόλις κοινοποιηθεί το έγγραφο θα το δείτε στην κεντρική σελίδα του κόμβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...