Προς το περιεχόμενο

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΠΔ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΕΡΓΔ.ΕΙΣΦΟΡΩΝ


Samiamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΤΟΥΣΟΥΛΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΠΑΜΕ...??? :angry:

ΟΧΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ 21/10/2012 Κ ΜΕ ΤΟ ΣΚ ΠΟΥ ΜΕΣΟΛΑΒΕΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΛΗΓΟΥΝ ΤΑ ΑΜΕ ΣΕ 1...

ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ...

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ.....ΣΤΕΓΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ, ΜΑΣ ΠΗΔΑΝΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΆ

Εργοδότες Κοινών Επιχειρήσεων, Πολυκατοικιών & Διαχειρίσεων Κτιρίων, των οποίων το τελευταίο ψηφίο του Α.Μ.Ε. λήγει σε: Περίοδοι υποβολής Α.Π.Δ. μέσω διαδικτύου ΑΠΟ ΕΩΣ 1 01/10/2012 21/10/2012 2 01/10/2012 22/10/2012 3 01/10/2012 23/10/2012 4 01/10/2012 24/10/2012 5 01/10/2012 25/10/2012 6 01/10/2012 26/10/2012 7 01/10/2012 27/10/2012 8 01/10/2012 28/10/2012 9 01/10/2012 29/10/2012 10, 20,30, 40 και 50, 01/10/2012 30/10/2012 60, 70, 80, 90 και 00 01/10/2012 31/10/2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω στείλει καμία και περιμένω τόσες μέρες σαν τον @#%@%^@#$

Τώρα περιμένω νέα έκδοση του προγράμματος μισθοδοσίας μπας και μπορέσω και φύγω (ντροπή να κάνει τριήμερο ο λογιστής!!!) από Παρασκευή μεσημέρι και εξαφανιστώ....

Γιατί το 1 λήγει την Κυριακή χαχαχαχα....

Αυτά είναι................... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι ο doctor που δικαιώθηκε πάλι;

Ότι θέλουμε μας είπε να κάνουμε, ότι ήθελε έκανε και ο ΙΚΑΣ... Πως πέφτει πάντα μέσα ο μπαγάσας.... Εγώ τον άκουσα πάντως και περίμενα μέχρι νεωτέρας χαχα... Τώρα δεν ξέρω αν θα φύγω για 2,5ήμερο...

Καλά ο Βρούτσης ο εξολοθρευτής (συντάξεων κατά κύριο λόγο) που κρύφτηκε;

Α, ξέχασα, κάνεις διαπραγματεύσεις (εδώ γελάμε) με τους τροικανούς...

Πόσο πιο ρεζίλι μπορεί να γίνει αυτός ο άνθρωπος...

Ακόμα θυμάμαι τις δηλώσεις του για το νομοσχέδιο που θα ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ την ανασφάλιστη εργασία.... Μιλάμε ο τύπος είναι καταπληκτικός... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σέβομαι το βήμα δεν θα εκφραστώ.

Απλώς θα βάλω τον φίλο μου τον Αγρινιώτη να τα πει ένα χεράκι στον Βρούτση:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Πέτρες πετώ του φεγγαριού,

κι αυτό μου δίνει πούλους......................

Τι συνεργάτες είμαστε; !!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@@#$$ τον Αντιχριστό σ' κι τ' αστέρια σ' όλα... ήταν ανάγκη να μπλέξτι και τουν Σιπτέμβρ' ,δεν τ'αφνατι να πιράσι του τρίμηνου?

@#$%^& τα φιγγάρια σ' όλα !!!

βάλτε τουλάχιστον ΜΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ "διαγραφή ΑΠΔ τρέχουσας περιόδου" σήμερα @#$%^&* τα υπουργεία σας μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα τι?

πως θα διορθωθουν ολες αυτες οι απδ που εχουν κατατεθει με τις μειωμενες εισφορες?

πολυ ωραια ανακοινωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πετύχω τον Βρούτση πουθενά θα κλάψει σαν την Μάρθα (Βούρτση...). :D

Αυτό τον #$#%^$$$%$^% ποιοί αξιοσέβαστοι συνάνθρωποί μας τον ψήφισαν;

Οι κυκλαδίτες είδα... Κούνια που τους κούναγε και αυτούς... Τώρα θα τους κλείσουν και τις ΔΟΥ βέβαια οπότε θα κλάψουν και για τον Βρούτση και για τις ΔΟΥ... :D

Γεννήθηκε στην Αθήνα στις 01.06.1963. Κατάγεται από τη Νάξο και την Αμοργό των Κυκλάδων.

Παντρεμένος με τη Δικηγόρο Θεοδώρα Βαγενά, έχει ένα γιο και μια κόρη.

Εισήχθη με υποτροφία και απεφοίτησε από το Οικονομικό Τμήμα της Σχολής Νομικών, Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Κάτοχος διπλώματος μεταπτυχιακών σπουδών στο Πάντειο Πανεπιστήμιο. Αρχικά εργάσθηκε για αρκετά χρόνια στον ιδιωτικό τομέα και κατόπιν στο Υπουργείο Οικονομικών. Μιλά Αγγλικά.

Εξελέγη για πρώτη φορά, πρώτος σε ψήφους, Βουλευτής Κυκλάδων με τη Νέα Δημοκρατία, στις εθνικές εκλογές του Σεπτεμβρίου του 2007.

Εξελέγη Βουλευτής Κυκλάδων στις εθνικές εκλογές του Οκτωβρίου του 2009. Επανεξελέγη πρώτος σε ψήφους απ' όλους τους συνδυασμούς Βουλευτής Κυκλάδων με τη Νέα Δημοκρατία, στις εκλογές του Μαϊου 2012.

Διετέλεσε Τομεάρχης Εργασίας & Κοινωνικών Υποθέσεων της Ν.Δ. (14/12/2009 - 8/1/2011).

Διετέλεσε Αν. Τομεάρχης Οικονομικών της Ν.Δ. (10/1/2011-11/4/2012).

Ορίζεται Υπουργός Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας, με απόφαση του Πρωθυπουργού και Προέδρου της Ν.Δ., Αντώνη Σαμαρά, στις 21 Ιουνίου 2012.

Μέλος των Διαρκών Επιτροπών Οικονομικών και Κοινωνικών Υποθέσεων της Βουλής.

  • Ξεκίνησε την πολιτική του σταδιοδρομία ως ενεργό στέλεχος στο χώρο της Νεολαίας της Νέας Δημοκρατίας.
  • Δύο φορές διετέλεσε μέλος του Εκτελεστικού Γραφείου της Ο.Ν.Ν.Ε.Δ.
  • Έντονη και πολύχρονη παρουσία στο χώρο της Τοπικής Αυτοδιοίκησης: Δημοτικός Σύμβουλος Βύρωνα το 1990. Εκλέγεται συνεχώς τέσσερις φορές Νομαρχιακός Σύμβουλος Αθηνών (1994-2007). Εκλέγεται Πρόεδρος του Διευρυμένου Νομαρχιακού Συμβουλίου Αθηνών-Πειραιώς (1999). Εκλέγεται για δύο θητείες στο Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης Νομαρχιακών Αυτοδιοικήσεων Ελλάδος (1999-2006). Εκλέγεται Αντιπρόεδρος του Νομαρχιακού Συμβουλίου Αθηνών το 2007.
  • Εκλέγεται Πρόεδρος της Ελληνικής Εταιρίας Τοπικής Ανάπτυξης και Αυτοδιοίκησης (Ε.Ε.Τ.Α.Α.) Α.Ε. (2004-2007).
  • Εκλέγεται Γενικός Γραμματέας του Δ.Σ. Εφοριακών Αττικής και Κυκλάδων το 2003. Εκλέγεται στην Εκτελεστική Επιτροπή της Π.Ο.Ε. Δ.Ο.Υ. το 2005.
  • Εκλέγεται Πρόεδρος της Πανελλήνιας Δ.Α.Κ.Ε. Εφοριακών το 2005.
  • Εκλέγεται μέλος της Συνέλευσης των Αντιπροσώπων του Οικονομικού Επιμελητηρίου Ελλάδος από το 1997.
  • Έχει δημοσιεύσει σημαντικό αριθμό άρθρων σε εφημερίδες και περιοδικά για οικονομικά και φορολογικά θέματα.

Μιλάμε ο άνθρωπος (? - ακόμα πιστεύω ότι είναι ο Terminator 5 - μάλλον ο John Connor είναι συνταξιούχος στην ελλάδα και δεν μπορεί να τον βρει, οπότε είπε να του κόψει τη σύνταξη να τον ξεπαστρέψει έμμεσα, τι μυαλό!!!) έχει ρίξει πολύ δουλειά στη ζωή του...

Doctor φέρε τον Arnold να μας σώσει!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεια δεν εχει ο διαβολος,,,,,,,,,,,,,,,,, τα παιδια του. Αυτο συμβαινει αυτην την στιγμη. Υποτιθεται οτι μειωνονται οι πελατες μας λογω οικονομικης κρισης και λες αντε να δουλευω τουλαχιστον, αυτη ειδικα την εποχη, λιγο πιο χαλαρα.Αλλα ουτε να χαλαρωσουμε μας αφηνουν ουτε χωρις δουλεια . Ειναι αυτο που λενε σε δουλεια να βρισκομαστε. Αισχος!!!!!! Ελεος!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δειτε ποσο μπουρδ*λο ειναι... στον θειο μου ενω βγηκε η αποφαση συνταξιοδοτησης γηρατος του ικα..παει χθες να παρει τα αναδρομικα (απο την ημερα αιτησης συνταξιοδοτησης) οπως του ειχαν πει...και το ικα του εδωσε εναντι! κ φυσικα δεν θα παιρνει και τα μηνιατικο εως τον Ιανουαριο του '13

με εντολη υουργειο δεν καταχωρουνται στο πληροφοριακο συστημα νεοις συνταξιουχοι για φετος... απο τελος ιανουαριου του 2013 του ειπαν και τοτε θα παρει και την υπολοιπη διαφορά των αναδομικων κ θα αρχισει να πληρωνεται με το κανονικο μηνιατικο.

το ιδιο συνεβει και σε εναν υπαλληλο μας που ειχε καταθεσει αιτηση συνταξιοδοτησης γηρατος στο Ι.Κ.Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου ο ιδιος ο συμπατριωτης μου υπουργος δεν εχει την ευθυξεια να παραιτηθει, εγω ως ΚΥΚΛΑΔΙΤΗΣ ζητω συγνωμη

san

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σας λέω ότι δεν υπάρχει τσατσά να λειτουργήσει το σύστημα εσείς δε με ακούγατε!!! την πάτησα κι εγώ εφόσον έχω στείλλει όλες τις ΑΠΔ με τη μείωση και τώρα θα περιμένουμε να δούμε τι θα μας πουν να κάνουμε..... έλεος πια........άσε που κλειδώνει 28% για εμάς και 15% για τις άλλες επιχειρήσεις....όλα τέλεια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα επικαιρο... ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΣΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΔΗΛΩΤΕΣ <<ΣΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΜΑΤ ΘΑ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΔΗΛΩΤΕΣ ........>> ....ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΚΟΝΔΥΛΟΦΟΡΟΥΣ ΔΙΚΑ ΣΑΣ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΝΤΟΥΑΝ

για να δειτε ποσο μπουρδ*λο ειναι... στον θειο μου ενω βγηκε η αποφαση συνταξιοδοτησης γηρατος του ικα..παει χθες να παρει τα αναδρομικα (απο την ημερα αιτησης συνταξιοδοτησης) οπως του ειχαν πει...και το ικα του εδωσε εναντι! κ φυσικα δεν θα παιρνει και τα μηνιατικο εως τον Ιανουαριο του '13

με εντολη υουργειο δεν καταχωρουνται στο πληροφοριακο συστημα νεοις συνταξιουχοι για φετος... απο τελος ιανουαριου του 2013 του ειπαν και τοτε θα παρει και την υπολοιπη διαφορά των αναδομικων κ θα αρχισει να πληρωνεται με το κανονικο μηνιατικο.

ΚΑΤΑΡΡΕΙ ΤΟ ΙΚΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα ανεκδοτάκι που ταιριάζει γάντι στο ικα και τους συν αυτώ...αφού πρώτα ζητήσω συγνώμη από τον αυθεντικό..

το κολλητήρι ρωτάει τον μπαμπά καραγκιόζη....

μπαμπά, γιατί είσαι άνεργος?

καραγκιόζης: φταίει ο ανταγωνισμός παιδί μου..κυκλοφορούν πολλοί καραγκιόζηδες εκεί έξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Το έχουμε ξαναπεί ...

Είτε υπάρχουν νόμοι, αλλά και είτε δεν υπάρχουν ...

ο ΙΚΑς κάνει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ !!!

Άντε

%CE%9C%CE%A5%CE%93%CE%91.jpg

...

Καλησπέρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΔ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΗΣΑ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΠΔ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ (ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΕΠΓΟΔΟΤΙΚΗΣ ΕΙΣΦΟΡΑΣ) ΘΑ ΑΠΟΡΙΦΘΟΥΝ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΔ ΜΕ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΜΕΙΩΜΕΝΕΣ ΕΙΣΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΗΣΑ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΠΔ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ (ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΕΠΓΟΔΟΤΙΚΗΣ ΕΙΣΦΟΡΑΣ) ΘΑ ΑΠΟΡΙΦΘΟΥΝ.

Χτες ήταν ... νόμος του ΙΚΑ. Σήμερα ... τον επέσυρε ...

Έτσι γουστάρει ... Ότι θέλει κι όταν θέλει αποφασίζει και διατάσσει ...

Καλησπέρα καλή δύναμη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...