Προς το περιεχόμενο

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΠΔ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΕΡΓΔ.ΕΙΣΦΟΡΩΝ


Samiamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει γινει η αναπροσαρμογη των πακετων καλυψης και μπορειτε να υποβαλετε ΑΠΔ με τα μειωμενα ποσοστα

Καλημερα σε ολους

αυτοι που εxουν ηδη υποβαλει apd τις προηγουμενες 3μερες με τα παλια ποσοστα τι κανουν? συμπληρωματικη online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοι που εxουν ηδη υποβαλει apd τις προηγουμενες 3μερες με τα παλια ποσοστα τι κανουν? συμπληρωματικη online?

Σας παρακαλώ παιδιά έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Υπέβαλα με παλιά ποσοστά και με πήραν τηλεφωνο απο το ΙΚΑ να τα διορθώσω;. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Αν μπορεί κάποιος πιο έμπειρος να με διαφωτίσει αναλυτικά γιατί είμαι καινούργιος στην δουλειά. Γίνεται η διόρθωση Online?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ παιδιά έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Υπέβαλα με παλιά ποσοστά και με πήραν τηλεφωνο απο το ΙΚΑ να τα διορθώσω;. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Αν μπορεί κάποιος πιο έμπειρος να με διαφωτίσει αναλυτικά γιατί είμαι καινούργιος στην δουλειά. Γίνεται η διόρθωση Online?

μα καλα αφου σου τηλεφωνησαν δεν σου ειπαν και τι πρεπει να κανεις? εμας παντως δεν μας πηρε κανεις απο το ικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας παρακαλώ παιδιά έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα. Υπέβαλα με παλιά ποσοστά και με πήραν τηλεφωνο απο το ΙΚΑ να τα διορθώσω;. Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω; Αν μπορεί κάποιος πιο έμπειρος να με διαφωτίσει αναλυτικά γιατί είμαι καινούργιος στην δουλειά. Γίνεται η διόρθωση Online?

Τι να διορθώσεις, αφού η τροπολογία καταργήθηκε; Τι ώρα σε πήραν τηλέφωνο;

χα χα χα γίνεται της ΠΟΥΤΑΝΑΣ, χα χα χα. Απολαύστε κύριοι το απόλυτο μπάχαλο.

Κάντε ό,τι γουστάρετε.

Στείλτε νέα ασφάλιστρα, στείλτε παλιά, στείλτε τα αναμεμιγμένα, στείλτε ΑΠΔ με μισό νέο ασφάλιστρο (0,55%), στείλτε ό,τι θέλετε, στείλτε τους στο διάολο... δεν θα πάθουμε εμείς εγκεφαλικό, ας το πάθουν αυτοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Στεφανος Κ.

Τι να διορθώσεις, αφού η τροπολογία καταργήθηκε; Τι ώρα σε πήραν τηλέφωνο;

χα χα χα γίνεται της ΠΟΥΤΑΝΑΣ, χα χα χα. Απολαύστε κύριοι το απόλυτο μπάχαλο.

Κάντε ό,τι γουστάρετε.

Στείλτε νέα ασφάλιστρα, στείλτε παλιά, στείλτε τα αναμεμιγμένα, στείλτε ΑΠΔ με μισό νέο ασφάλιστρο (0,55%), στείλτε ό,τι θέλετε, στείλτε τους στο διάολο... δεν θα πάθουμε εμείς εγκεφαλικό, ας το πάθουν αυτοί...

Αποσυρθηκε για την ωρα..δεν καταργηθηκε, για το γενικοτερο μπουρδελο που αναφερεις συμφωνω φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να διορθώσεις, αφού η τροπολογία καταργήθηκε; Τι ώρα σε πήραν τηλέφωνο;

χα χα χα γίνεται της ΠΟΥΤΑΝΑΣ, χα χα χα. Απολαύστε κύριοι το απόλυτο μπάχαλο.

Κάντε ό,τι γουστάρετε.

Στείλτε νέα ασφάλιστρα, στείλτε παλιά, στείλτε τα αναμεμιγμένα, στείλτε ΑΠΔ με μισό νέο ασφάλιστρο (0,55%), στείλτε ό,τι θέλετε, στείλτε τους στο διάολο... δεν θα πάθουμε εμείς εγκεφαλικό, ας το πάθουν αυτοί...

Πολύ αργά doctor

Νωρίτερα έπρεπε για να μη φτάσουμε εδώ.

Αλλά πάλι......φαντάζεσαι αν έβγαινε ο ΣΥΡΙΖΑ; Θα διαλύονταν το κράτος. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΑΖ.ΑΝΤ.

Συναδελφοι εμεις που υποβαλλαμε με τις αυξημενες εισφορες τωρα που διορθωσαν το συστημα τους τι κανουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποσυρθηκε για την ωρα..δεν καταργηθηκε, για το γενικοτερο μπουρδελο που αναφερεις συμφωνω φυσικα

Στέφανε, μέχρι να επανακατατεθεί ισχύουν τα παλιά. Όταν την ξαναφέρει ο Βρούτσης στη βουλή κανείς δεν ξέρει τι θα γράφει.

Εύχομαι να αναφέρει ότι ισχύει από 1/9 και η μείωση είναι 1,1%.

Όπως και να'χει σίγουρα δεν θα υπάρξει πρόστιμο από το ΙΚΑ για τις ΑΠΔ και σίγουρα θα υπάρχει δυνατότητα υποβολής συμπληρωματικών.

Αυτοί που όμως θα πληρώσουν όλο αυτό το μπάχαλο είναι οι ελεγκτές του ΙΚΑ και εμείς που πρέπει να κάνουμε νέους υπολογισμούς και συμπληρωματικές, αν χρειαστεί.

Εγώ τελικά έβαλα το νέο ασφάλιστρο σήμερα το πρωί και δεν ξαναλλάζω τίποτα. Ακούς Υπουργέ μου; Τί-πο-τα.

Πάω να πιω τσίπουρα το βράδυ δεν με νοιάζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ αργά doctor

Νωρίτερα έπρεπε για να μη φτάσουμε εδώ.

Αλλά πάλι......φαντάζεσαι αν έβγαινε ο ΣΥΡΙΖΑ; Θα διαλύονταν το κράτος. :P

:ph34r:

Ναι και δεν θα είχαμε φάρμακα και βενζίνη. Ενώ τώρα έχουμε φάρμακα και βενζίνη αλλά δεν μπορούμε να τα αγοράσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Στεφανος Κ.

:ph34r:

Ναι και δεν θα είχαμε φάρμακα και βενζίνη. Ενώ τώρα έχουμε φάρμακα και βενζίνη αλλά δεν μπορούμε να τα αγοράσουμε...

Eγω που εστειλα χθες με τα παλια τι προτίνεις να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Στεφανος Κ.

Στέφανε, μέχρι να επανακατατεθεί ισχύουν τα παλιά. Όταν την ξαναφέρει ο Βρούτσης στη βουλή κανείς δεν ξέρει τι θα γράφει.

Εύχομαι να αναφέρει ότι ισχύει από 1/9 και η μείωση είναι 1,1%.

Όπως και να'χει σίγουρα δεν θα υπάρξει πρόστιμο από το ΙΚΑ για τις ΑΠΔ και σίγουρα θα υπάρχει δυνατότητα υποβολής συμπληρωματικών.

Αυτοί που όμως θα πληρώσουν όλο αυτό το μπάχαλο είναι οι ελεγκτές του ΙΚΑ και εμείς που πρέπει να κάνουμε νέους υπολογισμούς και συμπληρωματικές, αν χρειαστεί.

Εγώ τελικά έβαλα το νέο ασφάλιστρο σήμερα το πρωί και δεν ξαναλλάζω τίποτα. Ακούς Υπουργέ μου; Τί-πο-τα.

Πάω να πιω τσίπουρα το βράδυ δεν με νοιάζει...

Eγω που εστειλα χθες με τα παλια τι προτίνεις να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω η ISODORA πρεπει να μας απαντησει τι να κανουμε εμεις που στειλαμε τις προηγουμενες ημερες με τα παλαιά-αυξημενα ποσοστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω που εστειλα χθες με τα παλια τι προτίνεις να κανω?

Υπομονή. Δεν θα υπάρξουν πρόστιμα, μόνο χαμένος χρόνος για τους λογιστές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τροπολογία αποσύρθηκε μετά το κράξιμο στον Βρούτση ότι την κατέθεσε σε άσχετο νομοσχέδιο.

θα επανέλθει και πάλι

(πληροφορία βουλή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τροπολογία αποσύρθηκε μετά το κράξιμο στον Βρούτση ότι την κατέθεσε σε άσχετο νομοσχέδιο.

θα επανέλθει και πάλι

(πληροφορία βουλή)

Όχι ρε Βρούστη μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε Βρούστη μου!

καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή. Δεν θα υπάρξουν πρόστιμα, μόνο χαμένος χρόνος για τους λογιστές...

Αυτοί είναι ...... συνεργάτες. Ποιος τους ρωτά!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Γραφικός

ας περίμενες 2-3 μέρες δεν ήταν και τόσο πιεστικό ...ή ας περίμενες την παράταση! (κι αν σου κάτσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετάρτη, 03 Οκτωβρίου 2012 15:49

Αποσύρουν την τροπολογία για τη μείωση των εργοδοτικών εισφορών

Γράφει: Πύρρος Θανόπουλος

«Μαζεύει» το υπουργείο Εργασίας την τροπολογία με την οποία μειώνονται οι εργοδοτικές εισφορές από την 1η Σεπτεμβρίου 2012. Το μέτρο που ευννοεί τους εργοδότες με περίπου 240 εκατομμύρια ευρώ, θα εφαρμοστεί, ισχυρίζονται από το υπουργείο Εργασίας και τονίζουν ότι η τροπολογία θα καταταθεί ξανά στη Βουλή σε άλλο νομοσχέδιο του υπουργείου Εργασίας.

Η απόσυρση της τροπολογίας είναι αποτέλεσμα της σκληρής κριτικής που δέχτηκε ο υπουργός Εργασίας την προηγούμενη Παρασκευή οπότε και κατέθεσε το σχετικό κείμενο στη Βουλή. Υπήρξε έντονη αντιπαράθεση με τον ΣΥΡΙΖΑ για το γεγονός ότι φέρνει μια ευεργετική ρύθμιση για τους εργοδότες σε άσχετο νομοσχέδιο.

Η μείωση των εισφορών κατά 1,1 ποσοστιαία μονάδα, προέρχεται από τον μηδενισμό των εισφορών που κατέβαλαν μέχρι σήμερα οι εργοδότες για τον ΟΕΚ και την Εργατική Εστία.

http://fmvoice.eu/index.php/2012-09-12-05-20-12/financial-news/2012-09-12-05-21-54/item/45382-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7-%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%8E%CE%BD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας περίμενες 2-3 μέρες δεν ήταν και τόσο πιεστικό ...ή ας περίμενες την παράταση! (κι αν σου κάτσει)

φιλε μου παιζουν και ρυθμισεις στη μεση αν εχεις υπόψη σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως, μετά την φορολογική δήλωση πελάτη που την έστειλα αμέσως μόλις άνοιξε η εφαρμογή των δηλώσεων-και φυσικά, όπως αποδείχθηκε προς το τέλος των δηλώσεων, ήταν λάθος-αποφάσισα να μην ξαναστείλω τίποτα αν δεν πλησιάσει η λήξη της προθεσμίας. μου έγινε μάθημα (μάλλον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοάσχετο μιας και δεν το κατέχω το άθλημα ......

Πέραν του χρόνου (αορίστου) μήπως τελικά και ο Συριζα έχει χάσει τη μπάλα ..... Αντί να λέει και για τους μισθωτούς μείωση πάει και τα χώνει στους εργοδότες ..... Για κάτι μάλιστα που δεν υπάρχει .....

Ψάχνω ένα κόμα που να θέλει την μικρομεσαία επιχείρηση ....... Από τα ήδη υπάρχοντα δυστυχώς όλα την έχουν στη μπούκα από Αριστερά (που σιχαίνεται τον όρο επαγγελματίας ) μέχρι τη δεξία ........

Αυτά και συγνώμη για το άσχετο ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Γιώργος

Τετάρτη, 03 Οκτωβρίου 2012 15:49

Αποσύρουν την τροπολογία για τη μείωση των εργοδοτικών εισφορών

Γράφει: Πύρρος Θανόπουλος

«Μαζεύει» το υπουργείο Εργασίας την τροπολογία με την οποία μειώνονται οι εργοδοτικές εισφορές από την 1η Σεπτεμβρίου 2012. Το μέτρο που ευννοεί τους εργοδότες με περίπου 240 εκατομμύρια ευρώ, θα εφαρμοστεί, ισχυρίζονται από το υπουργείο Εργασίας και τονίζουν ότι η τροπολογία θα καταταθεί ξανά στη Βουλή σε άλλο νομοσχέδιο του υπουργείου Εργασίας.

Η απόσυρση της τροπολογίας είναι αποτέλεσμα της σκληρής κριτικής που δέχτηκε ο υπουργός Εργασίας την προηγούμενη Παρασκευή οπότε και κατέθεσε το σχετικό κείμενο στη Βουλή. Υπήρξε έντονη αντιπαράθεση με τον ΣΥΡΙΖΑ για το γεγονός ότι φέρνει μια ευεργετική ρύθμιση για τους εργοδότες σε άσχετο νομοσχέδιο.

Η μείωση των εισφορών κατά 1,1 ποσοστιαία μονάδα, προέρχεται από τον μηδενισμό των εισφορών που κατέβαλαν μέχρι σήμερα οι εργοδότες για τον ΟΕΚ και την Εργατική Εστία.

http://fmvoice.eu/in...%81%CF%8E%CE%BD

Αποστόλη, ήδη στο site του ΙΚΑ, από σήμερα 3/10/2012, έχουν αντικατασταθεί από Σεπτέμβριο του 2012 οι συντελεστές από τους μειωμένους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοάσχετο μιας και δεν το κατέχω το άθλημα ......

Πέραν του χρόνου (αορίστου) μήπως τελικά και ο Συριζα έχει χάσει τη μπάλα ..... Αντί να λέει και για τους μισθωτούς μείωση πάει και τα χώνει στους εργοδότες ..... Για κάτι μάλιστα που δεν υπάρχει .....

Ψάχνω ένα κόμα που να θέλει την μικρομεσαία επιχείρηση ....... Από τα ήδη υπάρχοντα δυστυχώς όλα την έχουν στη μπούκα από Αριστερά (που σιχαίνεται τον όρο επαγγελματίας ) μέχρι τη δεξία ........

Αυτά και συγνώμη για το άσχετο ......

Εδώ ρε φίλε δεν θέλουν οι ίδιοι οι εκπρόσωποι των εργοδοτών τη μείωση των εργοδοτικών εισφορών, ο ΣΥΡΙΖΑ περιμένεις να στηρίξει τους εργοδότες;;; :D

«Σε κλίμα χαμηλών τόνων και με πνεύμα ωριμότητας», όπως είπε ο υφυπουργός Εργασίας Ν.Παναγιωτόπουλος, συνεδρίασε για πρώτη φορά η Εθνική Επιτροπή Κοινωνικού Διαλόγου με τη συμμετοχή εκπροσώπων των κοινωνικών εταίρων (ΣΕΒ, ΓΣΕΕ, ΓΣΕΒΕΕ, ΕΣΕΕ).

Σύμφωνα με τον κ. Παναγιωτόπουλο «ενδεικτικό των παραπάνω είναι ότι οι εργοδοτικές οργανώσεις στη συγκεκριμένη συγκυρία δεν θεωρούν σκόπιμη την περαιτέρω μείωση των εργοδοτικών εισφορών λόγω του κινδύνου κατάρρευσης των ασφαλιστικών ταμείων».

http://finance.in.gr/InGrArticle.aspx?articleID=1231215550

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...