Προς το περιεχόμενο

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΠΔ ΜΕ ΜΕΙΩΣΗ ΕΡΓΔ.ΕΙΣΦΟΡΩΝ


Samiamos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σημερα απο τις 12:00 και μετα στο site του ΙΚΑ δεν δεχοταν ΑΠΔ με μειωμενες εισφορες. Πως μπορεσατε και στειλατε με μειωμενες ? και στο ΙΚΑ κατερινησ η πληροφορηση ηταν οτι θα γινουν -οταν εμφανισει λαθη μια ΑΠΔ- τροποποιητικες. Οσες φυγανε με κανονικες εισφορες δεν προκυπτει απο πουθενα οτι θα να απορριφθουν. Δεν μπορεις να στελνεις κανονικες ΑΠΔ και κανονικα να γινονται οι πληρωμες, χωρις δηλαδη στον ελεγχο για ενημεροτητα να εμφανιζονται λογιστικα υπολοιπα, και να σε απορριπτουν ΑΠΔ. Εκτος του οτι συμβαινει σαν να μην υπηρξε ποτε αυτος ο νομος περι μειωσης εργοδοτικων εισφορων αφου εγινε ανακληση. Μη λεμε οτι ακουμε απευθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιοξεφτιλισμένοι ανώμαλοι ευτυχώς που είμαι ήρεμος και δεν μπορώ να σας βρίσω.

Αλλά,

αλλά το θέμα είναι χειρότερο...

Φαντάσου τι χαμός γίνεται. Τους λένε για τις αποζημειώσεις, για τις τριετίες για το μακρύ τους και το κοντό τους και μεις για το 1,1 %..

Τι να πρωτοδούν;

Είναι που είναι ανίκανοι, έχουν πέσει όλα τα προβλήματα μαζί...

Αυτό με άλλα λόγια λέγεται χάος.

Το καταλαβαίνω...

...και για αυτό δεν σας βρίζω...

....και κρατώ την ηρεμία μου....

παλιοξεφτυλισμένοι ανώμαλοι γαμ. της γης τον άξονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια σαν αρχαριοι γραφετε οι περισσοτεροι...

μεσω αρχειου το συστημα παιρνει τα παντα...χρονια τωρα! με μειωμενες, χωρις μειωσεις, ξανθιες, μελαχριες κτλ...

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ONLINE ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ... μονο μεσω φορμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιοξεφτιλισμένοι ανώμαλοι ευτυχώς που είμαι ήρεμος και δεν μπορώ να σας βρίσω.

Αλλά,

αλλά το θέμα είναι χειρότερο...

Φαντάσου τι χαμός γίνεται. Τους λένε για τις αποζημειώσεις, για τις τριετίες για το μακρύ τους και το κοντό τους και μεις για το 1,1 %..

Τι να πρωτοδούν;

Είναι που είναι ανίκανοι, έχουν πέσει όλα τα προβλήματα μαζί...

Αυτό με άλλα λόγια λέγεται χάος.

Το καταλαβαίνω...

...και για αυτό δεν σας βρίζω...

....και κρατώ την ηρεμία μου....

παλιοξεφτυλισμένοι ανώμαλοι γαμ. της γης τον άξονα...

:huh: :huh: :huh:

Επειδή κι εγώ είμαι ήρεμος μετά την σημερινή πορεία και θέλω να τα δώ λίγο πιο χαλαρά τα πράγματα απόψε, σε παρακαλώ εξήγησε μου πως γίνεται αυτό??? :huh: :huh: :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσω φορμας εστειλα......μην ρωτατε γιατι κτλ απλα σε ΑΠΔ που εχω 1 εργαζομενο ή 2 συμπληρωνω με φορμα. μπορεις να εκτυπωσεις αναλυτικα την ΑΠΔ μετα ή να δεις οτιδηποτε στοιχεια εργαζομενων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσω φορμας πλεον δεχεται μονο τις παλιες εισφορες (χωρις την μειωση του 1,10%)

μεσω αρχειου δεχεται τα παντα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Γιώργος

ρε παιδια σαν αρχαριοι γραφετε οι περισσοτεροι...

μεσω αρχειου το συστημα παιρνει τα παντα...χρονια τωρα! με μειωμενες, χωρις μειωσεις, ξανθιες, μελαχριες κτλ...

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ONLINE ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ... μονο μεσω φορμας.

Συνάδελφε, ήδη στο site του το ΙΚΑ έχει επαναφέρει (από μια πρόχειρη ματιά που έριξα) τα παλιά ποσοστά.

Σταματώ εδώ και δεν θέλω να επεκταθώ επί του θέματος γιατί..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:huh: :huh: :huh:

Επειδή κι εγώ είμαι ήρεμος μετά την σημερινή πορεία και θέλω να τα δώ λίγο πιο χαλαρά τα πράγματα απόψε, σε παρακαλώ εξήγησε μου πως γίνεται αυτό??? :huh: :huh: :huh:

γαμώ της γης τον άξονα και το βυζί της κότας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφε, ήδη στο site του το ΙΚΑ έχει επαναφέρει (από μια πρόχειρη ματιά που έριξα) τα παλιά ποσοστά.

Σταματώ εδώ και δεν θέλω να επεκταθώ επί του θέματος γιατί..............

καλα εκανε και τα επανεφερε τα παλαιά αφου αυτα θα ισχυσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαμώ της γης τον άξονα και το βυζί της κότας!

Όσο πάει χειροτερεύει.

Πόσο λίγος νιώθω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:huh: :huh: :huh:

Επειδή κι εγώ είμαι ήρεμος μετά την σημερινή πορεία και θέλω να τα δώ λίγο πιο χαλαρά τα πράγματα απόψε, σε παρακαλώ εξήγησε μου πως γίνεται αυτό??? :huh: :huh: :huh:

Στο υπουργείο ξέρουν. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Γιώργος

:huh: :huh: :huh:

Επειδή κι εγώ είμαι ήρεμος μετά την σημερινή πορεία και θέλω να τα δώ λίγο πιο χαλαρά τα πράγματα απόψε, σε παρακαλώ εξήγησε μου πως γίνεται αυτό??? :huh: :huh: :huh:

Άμα σε βάζει η τρόικα και κάθεσαι πάνω και μαθαίνεις και καταλαβαίνεις!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν ριξετε καμια ματια στην ασφαλιστικη ιστορια κανενος εργζομενου σας θα δειτε οτι ο 9ος δεν θα εχει οριστικοποιηθεί σχεδον σε ολους, μερικοι ανεφεραν οτι ουτε 8ος τους εχει οριστικοποιηθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα απο τις 12:00 και μετα στο site του ΙΚΑ δεν δεχοταν ΑΠΔ με μειωμενες εισφορες. Πως μπορεσατε και στειλατε με μειωμενες ? και στο ΙΚΑ κατερινησ η πληροφορηση ηταν οτι θα γινουν -οταν εμφανισει λαθη μια ΑΠΔ- τροποποιητικες. Οσες φυγανε με κανονικες εισφορες δεν προκυπτει απο πουθενα οτι θα να απορριφθουν. Δεν μπορεις να στελνεις κανονικες ΑΠΔ και κανονικα να γινονται οι πληρωμες, χωρις δηλαδη στον ελεγχο για ενημεροτητα να εμφανιζονται λογιστικα υπολοιπα, και να σε απορριπτουν ΑΠΔ. Εκτος του οτι συμβαινει σαν να μην υπηρξε ποτε αυτος ο νομος περι μειωσης εργοδοτικων εισφορων αφου εγινε ανακληση. Μη λεμε οτι ακουμε απευθειας.

Στο ΙΚΑ Κατερινης η πληροφορηση ηταν οτι θα γινουν οταν εμφανισει λαθη μια ΑΠΔ τροποποιητικες αυτοματα ή μεσω των εργοδοτων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Γιώργος

καλα εκανε και τα επανεφερε τα παλαιά αφου αυτα θα ισχυσουν.

καλα εκανε και τα επανεφερε τα παλαιά αφου αυτα θα ισχυσουν.

Δεν εξέφρασα γνώμη για το αν έπραξε ή όχι καλά. Απλά το ανέφερα για να πω στο συνάδελφο ότι, μετά απ' αυτό, στην υποβολή με φόρμα δέχεται πλέον μόνο τις παλιές εισφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα λογικά περιμένουμε να επιστραφεί ως λάθος η ΑΠΔ και να μπαίνουμε να διορθώνουμε ή να το διορθώσουν μόνοι τους με κάποιον αυτοματισμό . Θα βάλουμε και κάτι παραπάνω στην πληρωμή της επόμενης ΑΠΔ.

Για να δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εξέφρασα γνώμη για το αν έπραξε ή όχι καλά. Απλά το ανέφερα για να πω στο συνάδελφο ότι, μετά απ' αυτό, στην υποβολή με φόρμα δέχεται πλέον μόνο τις παλιές εισφορές.

ναι το επιβεβαιωνω κι εγω οτι απο σημερα μεσω φορμας δεχεται μονο με τις παλαιές-αυξημενες εισφορές.

οσοι εστειλαν με τις μειωμενες θα δουμε τι θα γινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Γιώργος

Ε τώρα λογικά περιμένουμε να επιστραφεί ως λάθος η ΑΠΔ και να μπαίνουμε να διορθώνουμε ή να το διορθώσουν μόνοι τους με κάποιον αυτοματισμό . Θα βάλουμε και κάτι παραπάνω στην πληρωμή της επόμενης ΑΠΔ.

Για να δούμε..

Κώστα, νομίζω ότι η λύση που προτείνει η ΠΟΦΕΕ για αυτόματη διόρθωση από το ΙΚΑ και εξωλογιστική πληρωμή της διαφοράς είναι προς τη σωστή κατεύθυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΙΚΑ Κατερινης με ενημερωσαν οτι θα εμφανιστουν ως λανθασμενες οι ΑΠΔ 3ου τριμηνου και θα γινουν online οι αλλαγες. Οπως οταν κανουν ελεγχο και εμφανιζονται λαθη.

Ας ελπισουμε τουλαχιστον.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα λογικά περιμένουμε να επιστραφεί ως λάθος η ΑΠΔ και να μπαίνουμε να διορθώνουμε ή να το διορθώσουν μόνοι τους με κάποιον αυτοματισμό . Θα βάλουμε και κάτι παραπάνω στην πληρωμή της επόμενης ΑΠΔ.

Για να δούμε..

Το χοντραίνεις για το ΙΚΑ μιλάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα λογικά περιμένουμε να επιστραφεί ως λάθος η ΑΠΔ και να μπαίνουμε να διορθώνουμε ή να το διορθώσουν μόνοι τους με κάποιον αυτοματισμό . Θα βάλουμε και κάτι παραπάνω στην πληρωμή της επόμενης ΑΠΔ.

Για να δούμε..

λιγο δυσκολο να γινει αυτοματα, ή θα επιστραφει ως λαθος σε 5-6μηνες οπως γινεται στις εως τωρα περιπτωσεις λαθων σε εισφορές ή καλεσμα μεσω εμαιλ σε οσες απδ εχει χτυπησει λαθος για άμεση (εντος της παρατασης) επαναυποβολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ΙΚΑ Κατερινης με ενημερωσαν οτι θα εμφανιστουν ως λανθασμενες οι ΑΠΔ 3ου τριμηνου και θα γινουν online οι αλλαγες. Οπως οταν κανουν ελεγχο και εμφανιζονται λαθη.

Ας ελπισουμε τουλαχιστον.......

το θεμα ειναι online αλλαγες απο το ΙΚΑ ή απο εμας..εκει ειναι το ζουμι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως δυστυχως επιμενω στο συμπερασμα μου -μετα απο τα λιγα χρονια στο επαγγελμα μου ως λογιστης- καλυτερα να ειναι τα παντα ετοιμα και να εκρεμμει η αποστολη μεσω internet. σημερα εστειλα 32 ΑΠΔ. θελει χρονο και υπομονη αλλα γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...