Προς το περιεχόμενο

Δικαιολογητικά για την δήλωση Υπό Ιδρυση Α.Ε στο τμήμα Μητρώου


ELEMENTAL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να δηλώσω μια Υπό Ιδρυση ΑΕ , η δήλωση γίνεται στην ΔΟΥ του ιδρυτή , όμως δεν βρίσκω κάπου τα απαραίτητα δικαιολογητικα, μιας και το καταστατικό δεν έχει ακόμα υπογραφεί και το μόνο που υπάρχει είναι το μισθωτηριου του χώρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Θέλω να δηλώσω μια Υπό Ιδρυση ΑΕ , η δήλωση γίνεται στην ΔΟΥ του ιδρυτή , όμως δεν βρίσκω κάπου τα απαραίτητα δικαιολογητικα, μιας και το καταστατικό δεν έχει ακόμα υπογραφεί και το μόνο που υπάρχει είναι το μισθωτηριου του χώρου.

μισθωτηριο

και ταυτοτητα

θα κανει δηλωση σαν ιδρυτης ΑΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Βασιλης

Θέλω να δηλώσω μια Υπό Ιδρυση ΑΕ , η δήλωση γίνεται στην ΔΟΥ του ιδρυτή , όμως δεν βρίσκω κάπου τα απαραίτητα δικαιολογητικα, μιας και το καταστατικό δεν έχει ακόμα υπογραφεί και το μόνο που υπάρχει είναι το μισθωτηριου του χώρου.

Στην ΔΟΥ του ιδρυτή , Μ5 - Μ7 και υπεύθυνη δήλωση οτι δεν έχει δημοσιευθεί καταστατικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΦΜ θα λάβεις από τη ΔΟΥ του ιδρυτή (δεν ξέρω εάν μπορείς να κάνεις έναρξη με τη διαδικασία του ιδρυτή για εταιρείες που υπάγονται στις ΥΜΣ)

Όπως γράψανε και οι συνάδελφοι

Μ5

Μ7

ΥΔ ότι δεν έχει δημοσιευθεί καταστατατικό (κάνε το με γνήσιο υπογραφής για να είσαι σίγουρος)

Μισθωτήριο

Επίσης πάρε μαζί σου προσχέδιο καταστατικού (μου έχει τύχει πολλές φορές σε ενάρξεις ιδρυτή που έχω κάνει)

Τέλος, όταν συγκεντρώσεις όλα τα δικαιολογητικά εικόνα θα φτιάξεις στη ΔΟΥ που πήρες το ΑΦΜ (του ιδρυτή) και εάν η εταιρεία υπάγεται σε άλλη ΔΟΥ θα πρέπει να τη στείλει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...