Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΣΕ ΑΠΔ


asteras5

Ερώτηση

Καλησπέρα,

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς?

Βάζω κωδικούς για ηλεκτρονικη υποβολή ΑΠΔ και μου λέει ο χρήστης ειναι απενεργοποιημένος για υποβολέ μπορέι μόνο να δει? Τι κάνω ? επικοινωνώ με ΙΚΑ?

Σαε ευχαριστώ,

Είναι νέοι κωδικοί,νομιζω τους είχα ενεργοποιησει αφου έλαβα τα PIN & PUK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Απενεργοποίηση γίνεται σε παλιούς κωδικούς που δεν χρησιμοποιήθηκαν για ένα αρκετό διάστημα...

Περίεργο μιας και λες ότι είναι καινούριοι...

Δοκίμασες αρχικοποίηση? Λέω μην τυχόν έχουν κολήσει σε κάτι τέτοιο...

Η επανενεργοποίηση γίνεται στο τοπικό ΙΚΑ πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγκυκλίος 13 του 2012 του ΙΚΑ.χειρόγραφη ΑΠΔ στο υποκαταστημα , και να παραληφθει με τον κωδικο ¨"ρόλος προισταμένου", εαν δεν το ξερουν οι υπάλληλοι του ΙΚΑ.έως 31/8/2012 η προθεσμία υποβολής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σας ευχαριστώ πολύ .

Ο ΑΜΕ είναι παλιός.τους κωδικούς τους πήρα 31/05/2012. Ελπίζω να μου την πάρουν χειρόφραφη και χωρίς πρόστιμο γιατί ο ΑΜΕ λήγει σε 3. Εκπνέει δηλαδή αύριο.

Τους έστειλα και mail να δω τι θα απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν έχεις προβλημα συναίβει, στο προηγούμενο τρίμηνο η προθεσμια έληγε Σ/Κ και την παρέλαβαν κανονικά στο ΙΚΑ την Δευτέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγκυκλίος 13 του 2012 του ΙΚΑ.χειρόγραφη ΑΠΔ στο υποκαταστημα , και να παραληφθει με τον κωδικο ¨"ρόλος προισταμένου", εαν δεν το ξερουν οι υπάλληλοι του ΙΚΑ.έως 31/8/2012 η προθεσμία υποβολής

ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗ Η' ΣΕ ΔΙΣΚΕΤΑ (ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΗ ΖΗΤΟΥΝ ΕΔΩ)? ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/Α ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ 13/2012 ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗ ΑΠΔ (ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ)..!? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗ Η' ΣΕ ΔΙΣΚΕΤΑ (ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΗ ΖΗΤΟΥΝ ΕΔΩ)? ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/Α ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ 13/2012 ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗ ΑΠΔ (ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ)..!? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Δεν προβλεπεται χειρογραφη αλλα με μαγνητικο μεσο και η εγκυκλιος δεν ειναι η 13/2012 αλλα το παρακατω γενικο εγγραφο

GEN_G99_1_13_16-1-12.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ που ξεκίνησα το θέμα , την υπέβαλα με cd .Όμως το ΙΚΑ μου ζήτησε έντυπο πρόσληψης, έντυπο ΣΕΠΕ , και εξουσιοδότηση στο όνομα μου.

Μ.Φ.Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι εννοεί με μαγνητικά μέσα?Εγώ δεν έχω πρόγραμμα μισθοδοσίας.Δεν θα τη δεχτεί χειρόγραφη?

http://www.ika.gr/gr/infopages/downloads/apdprogs.cfm

Καλησπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έχω και εγώ μια τέτοια περίπτωση.

Πέραν του μαγνητικού μέσου απαιτείται εξουσιοδότηση, όλα τα έγγραφα (πρόσληψη, πίνακας, σύμβαση μερικής) σε φωτοτυπία και αίτηση εκεί για επανενεργοποίηση των κωδικών.

Μόλις τελειώσει η ιστορία με το 1,10% θα την πάω να δω αν χρειάζεται κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΡΙΑ ΤΡΙΜΗΝΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΑΠΔ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΑΠΔ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΤΗΤΑΣ.Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΚΑ ΑΠΔ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΙΚΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΗ ΣΕ ΜΑΓΝΗΤΙΚΟ ΜΕΣΟ(CD Η ΔΙΣΚΕΤΑ)ΝΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ.ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΤΟ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΕΠΑΝΑΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΑΠΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επιχειρηση με ΑΜΕ στο ΙΚΑ εχει να στειλει ΑΠΔ πανω απο 3 τριμηναιες με αποτελεσμα οι κωδικοι να εχουν απενεργοποιηθει.Γνωριζει κανεις τι χρειαζεται να γινει για να ενεργοποιηθουν προκειμενου να γινει ηλεκτρονικη προσληψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επιχειρηση με ΑΜΕ στο ΙΚΑ εχει να στειλει ΑΠΔ πανω απο 3 τριμηναιες με αποτελεσμα οι κωδικοι να εχουν απενεργοποιηθει.Γνωριζει κανεις τι χρειαζεται να γινει για να ενεργοποιηθουν προκειμενου να γινει ηλεκτρονικη προσληψη;

Η προσληψη δεν εμποδιζεται απο την απενεργοποιηση υποβολης ΑΠΔ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνεχίζει να ισχύει το ίδιο; Δηλαδή για απενεργοποιημένο χρήστη στην ΑΠΔ πάμε στο ΙΚΑ για υποβολή ΑΠΔ με δισκέτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα ναι κανονικά πρώτα ΑΠΔ με δισκέτα ΙΚΑ και από τον επόμενο μήνα θα σου ανο΄πιξουν το σύστημα για να στείλεις ηλεκτρονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...