Προς το περιεχόμενο

ΑΙΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΕΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΙ ΕΠΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΖΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ!!! ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΣΙΩΠΗΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΧΟΥΝ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΣΟΒΑΡΑ ? ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΤΟ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΡΥΦΟ ? ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΜΙΣΘΩΤΟ ΕΡΖΑΖΟΜΕΝΟ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΟΥ Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΕΚΔΟΣΕΙ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΚΡΥΒΟΥΝΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΟΙ ΦΟΒΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΕΠΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΣΤΡΟΥΘΟΚΑΜΗΛΙΖΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ!!! ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΣΙΩΠΗΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΧΟΥΝ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΣΟΒΑΡΑ ? ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΠΟΙΟΝ ΤΟ ΚΡΑΤΑΜΕ ΚΡΥΦΟ ? ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΜΙΣΘΩΤΟ ΕΡΖΑΖΟΜΕΝΟ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΠΟΥ Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΕΚΔΟΣΕΙ ΤΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΚΡΥΒΟΥΝΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΟΙ ΦΟΒΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΔΙΑΛΥΘΟΥΝ?

ΑΠΌ ΤΗΝ Τρόικα την κρατάνε κρυφή !!!! :lol: :lol: :lol: :lol: μην το μαρτυρήσει κανείς !!! :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίες Ειδήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ Δ.Σ. της ΠΟΦΕΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ, ΥΠΕΥΘΥΝΑ, ΟΤΙ ΘΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΕΣ (31/7)

ΟΛΕΣ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΜΕΧΡΙ και το ΠΡΩΙ της ΔΕΥΤΕΡΑΣ (ΩΡΑ 6.59 ΠΡΩΪΝΗ) 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012.(ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΝΥΚΤΗΣΟΥΝ το ΒΡΑΔΥ τησ Κυριακής 5/8/12)

- ΑΠΟ ΤΗΝ 7η πρωϊνή της Δευτέρας ΟΛΕΣ οι ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ.

- ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΣΗΜΕΡΑ 12.00 31/7/2012.

- ΤΟ ΑΝ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΗΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΣΧΕΘΟΥΜΕ

ΚΑΘΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΤΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΝΑ ΣΤΑΛΟΥΝ, ΝΑ ΠΑΡΑΛΗΦΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ Η 1η ΔΟΣΗ ΜΕΧΡΙ 31/8.

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ

ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ του Δ.Σ. της ΠΟΦΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε συ μιλάμε έχουμε σκιστεί είτε σαν κλάδος είτε σαν Κράτος στην επανδιαπραγημάτευση ...... Βέβαια το αποτέλεσμα είναι το ίδιο και στις 2 περιπτώσεις .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ακούγεται ότι για να ισχύσει η παράταση θα ζητηθεί και η υπογραφή/δέσμευση του Τσίπρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ με το φτωχό μου το μυαλό, δεν καταλαβαίνω γιατί "πρέπει τα εκκαθαριστικά, να σταλούν, να παραληφθούν και να πληρωθεί η 1η δόση έως 31/08";

Δε ισχύει ο κώδικας που λέει : "μέχρι το τέλος του επόμενου μήνα από την εκκαθάριση"; Δηλαδή εκκαθάριση Αύγουστο, 1η δόση Σεπτέμβριο; Εκτός αν οι δηλώσεις που υποβληθούν σήμερα, αύριο κλπ... εκκαθαριστούν τον ... Ιούλιο ... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι ευελπιστούν να εισπράξουν στις 31/08 ..

Δεν έχουν συνειδητοποιήσει ότι θα πάρουν τα τσάκια μου.. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι ευελπιστούν να εισπράξουν στις 31/08 ..

Δεν έχουν συνειδητοποιήσει ότι θα πάρουν τα τσάκια μου.. :lol:

Στις δηλώσεις που στείλαμε και έληγε η δόση σήμερα , ένα ποσοστό 40% ΔΕΝ πληρώθηκε ......... Οι περισσότεροι δε άπό αυτούς πέρασαν και μας ρώτησαν τι γίνεται ...... Τι να γίνει ρε παιδιά .... Επαναδιαπραγμάτευση !!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι ευελπιστούν να εισπράξουν στις 31/08 ..

Δεν έχουν συνειδητοποιήσει ότι θα πάρουν τα τσάκια μου.. :lol:

Εγώ σιγά τους δώσω τα τσάκια μου, είναι πολύτιμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ακούγεται ότι για να ισχύσει η παράταση θα ζητηθεί και η υπογραφή/δέσμευση του Τσίπρα..

...Μίδηηηηη είδες τι είπε ο Αρχηγός ....Μπορείς να κάνεις κάτι ....??? ....Να υπογράψει και η Ρένα Δούρου άμα χρειαστεί !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι ευελπιστούν να εισπράξουν στις 31/08 ..

Δεν έχουν συνειδητοποιήσει ότι θα πάρουν τα τσάκια μου.. :lol:

Προέρχεται απο τα ... πετσάκια , με αποβολή της αρχικής συλλαβής ?? Μπορεί η έκφραση να χρησιμοποιηθεί και ως κάτω ?

-Δεν έχω να πληρώσω την Α' Δόση Εισοδήματος κε Θανάση !!!

- Γράφτους στα ..τσάκια σου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μου είναι ότι προέρχεται από το τούρκικο τασάκ που με την συνήθη θεσσαλική απαλοιφή φωνηέντων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το μεγάλο λάθος.

Οι υπόγειες συζητήσεις.

Μα αυτές γεννούν μόνο σύγχυση, και άγχος.

Οι ευθείς και ντόμπρες συμφωνίες απουσιάζουν παντελώς

Δεν ξέρω.

Μετά την λήξη των δηλώσεων θα πρέπει να βγεί μια ανακοίνωση με τίτλο:

"Οι λογιστές αφήνουν τα βουνά και παίρνουν τα τρένα" βάση της οποίας θα προσκαλούνται οριζόντια όλοι οι Σύλλογοι της Ελλάδας (και η ΠΟΦΕΕ...) να προτρέψουν τα μέλη τους να επισκεφτούν με το τρένο ή το πλοίο μια συγκεκριμένη ημέρα το Υπουργείο και να μην φύγουμε από εκεί πριν λάβουμε την γραπτή διαβεβαίωση για το χρονοδιάγραμμα της ψήφισης του Νόμου για έναν νέο τρόπο υποβολής των δηλώσεων από το 2013. (Ανοιγμα συστήματος από 1/1 λήξη 30/6, δικαιολογητικά έως 28/2).

Μετά φέυγουμε με το τρένο και γυρίζουμε στα βουνά.

Αν όμως δεν έχει ψηφιστεί μέχρι τότε που υποσχέθηκαν με το χρονοδιάγραμμα τότε θα πρέπει να βγάλουμε μια νέα ανακοίνωση που θα λέει:

"Οι λογιστές αφήνουν τα βουνά και ξαναπαίρνουν τα τρένα" βάση της οποίας θα κλείσουμε μέσα στο Υπουργείο όλους τους προϊστάμενους του Υπουργείου (όχι τους υπαλλήλους) για να καταλάβουν τι σημαίνει μεσάνυχτα στο γραφείο σου.

Αλλά όλα αυτά μετά το πέρας αυτών των δηλώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντρέπομαι που ανηκώ σ'αυτόν τον κλάδο....

ντρέπομαι που είμαι αντιπροσώπος του συλλόγου μας στην ΠΟΦΕΕ...

ειλικρινά ντρέπομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι μας έχουν βρει κορόιδα.Αν είμασταν δικηγόροι ή πολ. μηχανικοί με τις ευθύνες και δουλείες υπαλλήλων του υπ. οικονομικών που μας έχουν φορτώσει... θα μπορούσαμε να είχαμε ζητήσεί πάρα πολλά ως αντάλαγμα, αλλά οι εκπροσωποί μας και το οικ. επιμελητηριο εξηπυρετούν άλλα συμβέροντα .-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αρκεί να τα λέτε εδώ μέσα πρέπει να υπάρχει και τηλεοπτική παρουσία , γιατι εδώ τα διαβαζουμε μόνοι μας , και τα σχολιάζουμε ΄παλι μόνοι μας ! Κοινως μας εχουν για τον π$%#&*ο !

Υ/ο

Επικοινώνησα με έναν μεγαλοδικηγορο και που έιπε οτι για να ακουσεί το θέμα μου θελει 300 ευρώ προκαταβολικά .

Επικοινώνησα με έναν μηχανικό για ένα ενεργειακό πιστοποιητικό για ενα μισθωτηριο και μου είπε οτι θέλει 200 ευρώ προκαταβολικά και αυτος .

Ορίστε ελάχιστή αμοιβή 250 ευρώ , για την φορολογικη δήλωση , και μονο τότε θα μας λαβουνε σοβαρα υποψη !

Μεχρι τότε άπλα θα μας θεωρούναι ψιλικατζιδικα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...