Jump to content
Sign in to follow this  
dodos

Aυτοαπογραφη στο ΓΕΜΗ πληροφοριες

Recommended Posts

Guest ΑΝΤΙ-ΓΕΜΗ

ΤΟ SITE ΕΧΕΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ! ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΜΟΥ. Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΗΤΑΝ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΣΟΥΝ! ΤΑ ΔΕ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΜΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΜΟΔΙΑ ΠΡΩΤΟΔΙΚΕΙΑ Ή ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΜΠΟΡΙΟΥ, ΣΥΝΟΔΕΥΟΜΕΝΑ ΜΕ Υ.ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΣΕ CD. ΤΟ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 10€. Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΝΟΜΙΜΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΩΝ Ν.Π.. ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΣΚΟΤΙΣΕΙ ΦΕΤΟΣ ΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ. ΤΟ ΓΕΜΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΙΡΑ. ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟ...ΛΟ ΤΟ ΓΕΜΗ ΜΑΣ ΜΑΡΑΝΕ!!!

ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΟΠΩΣ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ, ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Η ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ?

ΣΤΟ ΓΕΜΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΠΟΓΡΑΦΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

αυτο ρωταμε ολοι ας απαντηση καποιος

αγαπητε αντι-ΓΕΜΗ

Να πας στο επιμελητηριό σου και να τους πεις να ξεστραβωθουν να διαβασουν την τελευταια

ανακοινωση για τις παρατασεις !!

Το μαγαζι το εχουν κλειστο στα απ'αυτά τους τι κανει ο server.........!!

Guest παραταση τωρα!!!!!!

τελικα τι κανουμε περιμενουμε παραταση η ελπιζουμε σε κατι αλλο αρκετα μας τα εχουν κανει φετος.....

Κυριοι συναδελφοι εχω μια εταιρεια που ληγει σε 1 τι να κανω ειμαι νεος στο χωρο και πραγματικα αυτη τη στιγμη εχω αναψει κοκκινο?

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΟ ΓΕΜΗ τωρα!!!

ΕΓΩ ΕΠΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ.ΕΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΗ,ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ.ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ .ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΛΑΒΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΠΟ 600,00 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΝΩ.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ;

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ 600,00 ΕΥΡΩ ΕΩΣ....30.000,00 ΕΥΡΩ,

Guest DD

ΜΙΛΑΜΕ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ.... ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ 100 ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΚΒΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΑ. ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΠΕΙ ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΕΙ ΒΕΝΖΙΝΗ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΕΣΤΙ ΒΕΡΥΚΟΚΟ.

ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΤΙ ΛΟΓΙΚΟ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΣΚΟΠΙΜΗΣ ΑΜΕΛΕΙΑΣ, ΒΑΖΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ. ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΚΟΥΡΗΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΑΣΤΑ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ.

ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΜΗ... ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΕΜΙΣΩ ΤΟΝ Κ@@Λ@@ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΑ. ΚΟΠΡΙΤΕΣ ΣΦΡΑΓΙΔΟΚΡΑΤΕΣ ΓΕΛΟΙΟΙ

Guest Τσαντίλας

Σάββατο σήμερα αυτοί φυσικά από δουλειά δεν....Εμείς απ' την άλλη σαν τα ζώα ότι μας πασάρουν, Παρατάσεις από βδομάδα σιγά μην ασχοληθούν .... Εχουν οικογένειες αυτοί....υποχρεώσεις .... ενώ εμείς ... ΤΙΠΟΤΑ . ΑΙΣΧΟΣ ...ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ.....

Δεν έχω μπει απο τότε που έδωσε την παράταση , και τωρα διαβάζω εδώ οτι δεν δουλεύει.

Σοβαρά μιλάτε;

Με έπιανε μια αηδία κάθε φορά που σκεφτόμουν το ΓΕΜΗ.

Σήμερα λήγει το 1;;;;

Αν υποψιαστώ οτι δεν μπορώ να κάνω δουλειά τη δευτέρα θα κάνω εμετό.

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΓΙΑ ΕΠΕ ΤΟ ΙΣΧΥΟΝ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΣΕ PDF ΜΕ 4.18 ΜΒ

ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ (ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ )

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ?

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΓΙΑ ΑΠΟΓΡΑΦΗ !!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Guest ΣΠΥΡΟΣ

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΓΙΑ ΕΠΕ ΤΟ ΙΣΧΥΟΝ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΣΕ PDF ΜΕ 4.18 ΜΒ

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΤΟ 28%...ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ 100 ΦΟΡΕΣ

Ξερει καποιος τι γινεται στην εξης περιπτωση?

αν εχεις ενα κατασττικο κωδικοποιημενο η επομενη τροποποιηση μετα το κωδικοποιημενο,ειναι η λυση της εταιρειας που εγινε πριν 1 μηνα,δεν εχει γινη νεα κωδικοποιηση.

σε αυτη την περιπτωση τα στελνω ολα!? ;) (ειναι 6) .

Ευχαριστω παιδια

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Δυστηχως πρεπει να το ξανασκαναρεις με χαμηλοτερη αναλυση ασπρομαυρη κτλ για να γινει μικροτερο το αρχειο τοτε μονο το παιρνει...

τσ ..τσ.. τσ..

Βλέπω πολύ άγχος για το τιποτα ....

χαλαρααααααααααα λεμεεεεεεεεε

Δεν εχω στειλει τιποτα

Δεν εχω πληρωσει τιποτα

Δεν αγχωνομαι πλεον για τιποτα

ΕΙΜΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΣ !!!!!!!!!!!!!!

Guest AGVI

Τι έγινε συνάδελφε ρωτάς ή είδες κάπου οτι υπάρχει παράταση?

Τι να δω...το μαύρο μας το χάλι βλέπω....

ΡΩΤΑΩ, ΖΗΤΑΩ, ΒΡΙΖΩ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ....

Μάλλον είμαστε λίγοι που δεν προλαβαίνουμε...οι άλλοι συνάδελφοι δεν ασχολούνται με ΓΕΜΗ και αηδίες ;) για να ακουστεί η φωνή μας... :angry:

Guest 1953

Τι να δω...το μαύρο μας το χάλι βλέπω....

ΡΩΤΑΩ, ΖΗΤΑΩ, ΒΡΙΖΩ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ....

Μάλλον είμαστε λίγοι που δεν προλαβαίνουμε...οι άλλοι συνάδελφοι δεν ασχολούνται με ΓΕΜΗ και αηδίες ;) για να ακουστεί η φωνή μας... :angry:

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ.ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΤΑ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΔΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΗ ΣΥΝΤΑΞΗ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟ ΤΗΣ ΑΥΤΟΑΠΟΓΡΑΦΗΣ.ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ...

ΤΟ ΓΕΜΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ

Guest ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΦΜ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ ''1''???(ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΛΗΞΕΙ 27/10)

Πάντως για προσωπικές εταιρείες με κωδικοποίημένο καταστατικό η υπόθεση είναι 15-25 λεπτά το πολύ και η αμοιβή μου υπέρ το δέον καλή για ούτε μισή ώρα για να συμμεριστώ τις ανησυχίες σας συνάδελφοι.... :D Στα μη κωδικοποιημένα θα χρεώσω κάτι παραπάνω είτε για κωδικοποίηση τώρα είτε για τον επιπλέον χρόνο...

Σέβομαι όσους δεν θέλουν να ασχοληθούν - προφανώς δεν έχει σχέση με την κύρια ασχόλησή μας και τις υποχρεώσεις μας - αλλά που είναι το πρόβλημα αν κάποιος ασχοληθεί - προαιρετικά - υποχρεωτικό δεν είναι νομίζω οι πάντες και τα επιμελητήρια το ξεκαθάρισαν...

Την περίοδο που κλείνουν οι πάντες, εσείς τσαντίζεστε γιατί έχετε επιπλέον δουλειά για την οποία θα πληρωθείτε (αν δεν πληρωθείτε κακό του κεφαλιού σας). :rolleyes:

Guest Επισκέπτης

Ο.Ε ΜΕ ΑΡΧΙΚΗ ΣΥΣΤΑΣΗ ΓΕΝΑΡΗ ΤΟΥ 2012 ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΙΑΣ ΣΤΑΣΗΣ ΣΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΑΠΟΓΡΑΦΗ ΓΕΜΗ??