Προς το περιεχόμενο

Aυτοαπογραφη στο ΓΕΜΗ πληροφοριες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΝΑΙ ΑΣΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ..

Ε ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

οι ΚΑΔ εχουν συσταθει παντα με ιδιωτικο συμφωνητικο και οχι με καταστατικο!

το ιδιωτικο συμφωνητικο δεν περνά απο εγκριση του Επιμελητηρίου σε καμια φαση της εταιρειας (εναρξη, μεταβολη, λυση) καθώς δεν ειναι εταιρεία του Εμπορικου Δικαιου αλλα του Αστικου!

ως εκ τουτου ...ΓΕΜΗ....γιοκ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι καλησπέρα μου έτυχε το παρακάτω Δημοτική ΑΕ στην απογραφή εμφάνιζε 2 φορές την εταιρεία με μια διαφορά στην επωνυμία αλλα με τον ίδιο αριθμο ΓΕΜΗ. Απογράψαμε την σωστή και οταν φτάσαμε στο τελος πατήσαμε αποθήκευση και δεν μπορέσαμε να εκτυπώσουμε την επιβεβαίωση. Οταν ξαναμπήκα για να εκτυπώσω την βεβαίωση μου εμφάνιζε αυτην με την αλλαγμένη λίγο επωνυμία χωρίς να υπάρχει αυτή που είχα απογράψει. Τους πήραμε τηλέφωνο και μας είπαν τρελούς και πως αυτά δεν γίνονται τεσπα , μας είπαν να ξανακάνουμε απογραφή. Σημερα την ξαναέκανα αλλα οταν εφτασα στο τελος εκτύπωσα την βεβαίωση πριν πατήσω το τελικό κουμπί για την ολοκλήρωση. Μετα που το πάτησα παλι με πέταξε χωρις να βγάλει την βεβαίωση , ξανα μπήκα και τωρα πλέον δεν εμφανίζει καμια εταιρεία και κανένα στοιχείο λες και το αφμ αυτης της εταιρείας δεν υπάρχει. Οτι νάνε τουλάχιστον εχω την βεβαίωση και ας μπουν μόνοι τους να βρουν σε ποιά τρύπα του συστήματος τους χάθηκε η απογραφή μας.......

Τι αλλο θα δουν τα μάτια μας Θεε μου.

Καλά αυτό είναι δεδομένο ότι γίνεται...

Εμένα σε κάποια ΟΕ που απέγραψα και εκτύπωσα βεβαίωση, όταν ξαναμπαίνω μου τη βγάζει ολοκληρωμένη με τη βεβαίωση ολίγον αλλαγμένη, λέει ΑΡ.Μ.ΑΕ.... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό είναι δεδομένο ότι γίνεται...

Εμένα σε κάποια ΟΕ που απέγραψα και εκτύπωσα βεβαίωση, όταν ξαναμπαίνω μου τη βγάζει ολοκληρωμένη με τη βεβαίωση ολίγον αλλαγμένη, λέει ΑΡ.Μ.ΑΕ.... :D

Στην δική μου περίπτωση εαν δεν εκτυπωνες την βεβαίωση πριν ολοκληρώσεις δεν θα ήξερες ποιός ειναι ο αριθμός ΓΕΜΗ και εαν εχεις κάνει απογραφή, ευτυχός την είχε 2 φορές την εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μπαινοντας στη σελιδα του γεμη

μου βγαζει server error

runtime error

αν παω πισω και ξανα μπροστα προχωραει

αλλα στο 2 βημα

βγαζει λαθος κωδικοι χρηστη

το εχει δει κανεις αυτο?

η μονο σε μενα συμβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Μια ερώτηση όσον αφορά την αυτοαπογραφή σε ΕΕ και ΟΕ. Το καταστατικό δεν είναι υποχρεωτικό να το ανεβάσω, σωστά? Στο ΓΕΜΗ θα πρέπει να το προσκομίσω μαζί με την βεβαίωση ή δεν είναι απαραίτητο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

μια ερωτηση για την νομικη μορφη που εμφανιζεται στην αρχικη οθονη με τα στοιχεια της εταιρειας

για τις μονοπροσωπες επε

στη νομικη μορφη μου βγαινει επε

πρεπει να τα αποδεχθω ως ορθα

και κατοπιν

στην μεταγενεστερη οθονη να επιλεξω μονοπροσωπη επε

η πρεπει να επικοινωνησω με το επιμελητηριο

να διορθωσουν αυτοι την νομικη μορφη

στην πρωτη οθονη? απο επε σε μεπε

παροτι κατα την αποψη μου πρεπει να ειναι το ιδιο

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

μια ερωτηση για την νομικη μορφη που εμφανιζεται στην αρχικη οθονη με τα στοιχεια της εταιρειας

για τις μονοπροσωπες επε

στη νομικη μορφη μου βγαινει επε

πρεπει να τα αποδεχθω ως ορθα

και κατοπιν

στην μεταγενεστερη οθονη να επιλεξω μονοπροσωπη επε

η πρεπει να επικοινωνησω με το επιμελητηριο

να διορθωσουν αυτοι την νομικη μορφη

στην πρωτη οθονη? απο επε σε μεπε

παροτι κατα την αποψη μου πρεπει να ειναι το ιδιο

ευχαριστω

κανεις? δεν το εχει αντιμετωπισει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

μια ερωτηση για την νομικη μορφη που εμφανιζεται στην αρχικη οθονη με τα στοιχεια της εταιρειας

για τις μονοπροσωπες επε

στη νομικη μορφη μου βγαινει επε

πρεπει να τα αποδεχθω ως ορθα

και κατοπιν

στην μεταγενεστερη οθονη να επιλεξω μονοπροσωπη επε

η πρεπει να επικοινωνησω με το επιμελητηριο

να διορθωσουν αυτοι την νομικη μορφη

στην πρωτη οθονη? απο επε σε μεπε

παροτι κατα την αποψη μου πρεπει να ειναι το ιδιο

ευχαριστω

μπορει καποιος να με βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

μια ερωτηση για την νομικη μορφη που εμφανιζεται στην αρχικη οθονη με τα στοιχεια της εταιρειας

για τις μονοπροσωπες επε

στη νομικη μορφη μου βγαινει επε

πρεπει να τα αποδεχθω ως ορθα

και κατοπιν

στην μεταγενεστερη οθονη να επιλεξω μονοπροσωπη επε

η πρεπει να επικοινωνησω με το επιμελητηριο

να διορθωσουν αυτοι την νομικη μορφη

στην πρωτη οθονη? απο επε σε μεπε

παροτι κατα την αποψη μου πρεπει να ειναι το ιδιο

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει καποιος να με βοηθησει?

Είναι πολύ πιθανό να είναι το ίδιο, αλλά εφόσον σου δίνει τη δυνατότητα διόρθωσης γιατί δεν το κάνεις μόνος σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ πιθανό να είναι το ίδιο, αλλά εφόσον σου δίνει τη δυνατότητα διόρθωσης γιατί δεν το κάνεις μόνος σου?

\

δεν μου δινει δυνατοτητα διορθωσης

στη πρωτη οθονη

αν μου εδινε θα το εκανα

γιαυτο ρωταω

αν το εχει αντιμετωπισει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου έχει τύχει.. Aποδεχόμαστε τα στοιχεία ως ορθά (δηλ. μορφή ΕΠΕ), και στην μεθεπόμενη σελίδα (κεφάλαιο) επιλέγουμε "μονοπρόσωπη εταιρεία" (δεν θυμάμαι ακριβώς τις λέξεις που χρησιμοποιεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mου έχει τύχει.. Aποδεχόμαστε τα στοιχεία ως ορθά (δηλ. μορφή ΕΠΕ), και στην μεθεπόμενη σελίδα (κεφάλαιο) επιλέγουμε "μονοπρόσωπη εταιρεία" (δεν θυμάμαι ακριβώς τις λέξεις που χρησιμοποιεί).

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Aν γίνει δημοσίευση προς το Εθν.Τυπογρ. μετά την απογραφή πρέπει να γνωστοποιηθούν στο ΓΕΜΗ τι θα πρέπει να κάνουμε με ποιό τρόπο θα γίνει η γνωστοποίηση ? Γνωρίζει κάποιος κάτι?

Παραγρ.3 άρθρου 2 της ΥA Κ1-941 οικ/27.4.2012 όπως ισχύει

Aν πριν την εγγραφή του υπόχρεου στο Γ.Ε.ΜΗ. κατά τα οριζόμενα στην παρούσα υποβλήθηκε και εκκρεμεί αίτημα προς καταχώριση πράξης ή στοιχείου σε μητρώο του πρώτου εδαφίου της παραγράφου 4 του άρθρου 18 του ν. 3419/2005, οι υπόχρεοι γνωστοποιούν αμελλητί τη σχετική καταχώριση στο Γ.Ε.ΜΗ., ευθύς μόλις τους κοινοποιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοκληρώνοντας την αυτοαπογραφή με την υποβολή των σχετικών εγγράφων στην αρμόδια υπηρεσία, έχω να πώ το εξής:

Δεν ξέρω αν στο μέλλον το Γ.Ε.ΜΗ λειτουργήσει θετικά αλλά σ΄αυτή την φάση ο μόνος έλεγχος (κι ίσως η μόνη σκοπιμότητα) από τους υπαλλήλους που παραλάμβαναν ήταν η απλή καταγραφή των υποβαλλόμενων εγγράφων κι αν εχουν πληρωθεί οι εισφορές στο επιμελητήριο.

Aλήθεια αναφέρεται στην διαδικασία ότι αν οφείλεις στο επιμελητήριο δεν μπορείς να ολοκληρώσεις την απογραφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...