Προς το περιεχόμενο

Aυτοαπογραφη στο ΓΕΜΗ πληροφοριες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ίδια Παντελή μου τα ίδια Παντελάκη μου...

Server Error in '/auto' Application.

Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>

<system.web>

<customErrors mode="Off"/>

</system.web>

</configuration>

Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>

<system.web>

<customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/>

</system.web>

</configuration>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Κατά την άποψή μου και επειδή δεν αναφέρεται ιδιαίτερη αντιμετώπιση για τις εταιρείες που έχουν διακόψει και εφόσον έχουν κάνει έναρξη εργασιών πριν την 4/4/11, θα πρέπει να απογραφούν και αυτές.

Καλό βράδυ.

Μπάμπη καλημέρα,

Αν και θεωρούσα αυτονόητο ότι αν η εταιρεία έχει λυθεί (και έχει περατωθεί η εκκαθάριση) δεν έχει υποχρέωση αυτοαπογραφής, πράγματι προβληματίστηκα γιατί δεν υπάρχει στις εγκυκλίους ακριβής αναφορά στη συγκεκριμένη περίπτωση, παρά μόνο στις περιπτώσεις που η εταιρεία έχει λυθεί και βρίσκεται σε εκκαθάριση. Κατόπιν επικοινώνησα τηλεφωνικά με το ΕΒΕΑ και μου είπαν ότι στην περίπτωση αυτή δεν υπάρχει υποχρέωση αυτοαπογραφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντρέα καλημέρα.

Θα έπρεπε να αναφέρεται κάπου στα τόσα έγγραφα που έχουν εκδώσει, αλλά τι να πεις ...

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση συνάδελφε. :)

Καλημέρα, καλή δύναμη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνάδελφοι μην ανεβάζετε αρχεία για λίγο. Μόνο τη διάρκεια θητείας διαχειριστών να δηλώσω και μετά δικό σας. :):P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΑ ΠΟΣΟ ΑΛΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ;;;ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΕΣΤΩ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;ΑΥΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΞΩΔΙΚΑ ΚΥΡΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΚΛΑΔΟΥΣ ΜΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σας πω και το καλυτερο!!!

Οπως εχω γραψει παλαιοτερα δεν προκειται να ασχοληθω με την αυτοαπογραφη!! Αρνουμαι κατηγορηματικα!!

Πηραμε λοιπον τηλ τα πελατακια μας , ήρθαν οι ανθρωποι στο γραφειο κι ενας ενας παραλάμβανει ενα φακελο με καταστατικα και φεκ.

Ενημερωτικα ....σε καμια ΕΠΕ δεν εχω δημοσιευσει ποτε ισολογισμους!

Πρακτικα.....δεν γνωριζω καν αν τα συντάσουν.....δεν ειναι δουλεια μου!!

Εγω λοιπον εχω στο μυαλο μου οτι ολοι οι πελάτες θα σκονταψουν στο θεμα ισολογισμος και φεκ.....και ενδεχομενως στα πρακτικα!

Ενας πελάτης μου ζητησε τους κωδικους της εταιρειας για να προσπαθησει μονος του!

Η συγκεκριμένη εταιρεια οχι απλα δεν εχει κατατεθειμένο ισολογισμο.....δεν εχει ΚΑΝ ισολογισμο!! (επιλογη του πελάτη η μη κατάθεση δήλωσης κι ως εκ τουτου....γιοκ ισολογισμος)

Εγω του τα ειπα αυτα...οπως επισης του επισημανα το κοστος δημοσιευσης οπως και το οτι επειδη ειναι ΜΕΠΕ θα πρεπει να επισκεφθει και συμβολαιογραφο!

Πηρε ομως ενα φιλαρακι του στο Επιμελητηριο και του ειπε το φιλαρακι......."βαλε ρε οτι εχεις...μονο καταστατικα και φεκ"!!

Oτι ο πελάτης μπορει να σκεφτηκε οτι δημιουργω προβλήματα χωρις λόγο... ειναι σιγουρο!!

Οτι μπορει να πιστευει οτι ηθελα να του "φαω" τα 3 κατοσταρικα της δημοσιευσης.......μαλλον σιγουρακι κι αυτο!!

Οτι μπορει να πιστευει οτι τα εχω κανει πλακακια με συμβολαιογραφο για να τον "τσιμπησουμε"..... κι αυτο παιζει!!

Τι με καθιστα εμενα αυτο??

Κλεφτρα....κακη επαγγελματια....και πιθανον πολλά αλλα!!

Αμα παω στο επιμελητηριο και τον ΓΕΜΗσω τον υπάλληλο....θα εχω αδικο????? :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σας πω και το καλυτερο!!!

............

Αμα παω στο επιμελητηριο και τον ΓΕΜΗσω τον υπάλληλο....θα εχω αδικο????? :angry:

Δίκιο θά ΄χεις αλλά θα το χάσεις.

Εκτός αν ΓΕΜΗζαμε όλοι μαζί αυτούς που διέλυσαν τη δημόσια διοίκηση.

,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λοιπον για να μη βρεθω μπλεγμενη με τον καθε π@π@ρα του επιμελητηριου....θα βαλω ΟΛΟΥΣ τους πελατες να υπογραψουν ενα ....οχαρτο οτι παρελαβαν τα εγγραφα και ανελαβαν μονοι τους την αυτοαπογραφη!!

Γιατι οι κωδικοι ταχις εμπλέκουν κι εμενα.....κι αντε να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

έκανα λάθος στον αριθμό μητρώου πρωτοδικείου. Αντί να γράψω το μητρώο έγραψα το πρωτοκολο του καταστατικού του πρωτοδικείο. Γνωρίζεται τι πρέπει να κάνω? θα πρέπει να πάω στο επιμελλήτηριο για διόρθωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΒΑΛΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα δεν μπαίνει με τίποτε... Υπάρχει σε αυτό το μπάχαλο κάποια σκοπιμότητα...? Μας λένε πληρώστε πληρώνουμε (προς το παρόν), μας λένε δουλέψτε για να λειτουργήσει το "σύστημα", θέλουμε να δουλέψουμε αλλά οι ίδιοι πάλι μας μπλοκάρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Κατά την άποψή μου και επειδή δεν αναφέρεται ιδιαίτερη αντιμετώπιση για τις εταιρείες που έχουν διακόψει και εφόσον έχουν κάνει έναρξη εργασιών πριν την 4/4/11, θα πρέπει να απογραφούν και αυτές.

Καλό βράδυ.

Συμφωνώ, τυπικά έτσι είναι και μάλιστα το δέχεται το σύστημα (στο τέλευταίο βήμα με διακοπή ΔΟΥ)

Το ερώτημα είναι γιατί να το κάνει κανείς αυτό.

Εγώ πάντως δεν πρόκειται να ασχοληθώ με αυτό.... Δεν έχει κανένα νόημα (αυτοαπογραφή εταιρείας που έκανε διακοπή εργασιών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Error 403--Forbidden

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.4.4 403 Forbidden

The server understood the request, but is refusing to fulfill it. Authorization will not help and the request SHOULD NOT be repeated. If the request method was not HEAD and the server wishes to make public why the request has not been fulfilled, it SHOULD describe the reason for the refusal in the entity. This status code is commonly used when the server does not wish to reveal exactly why the request has been refused, or when no other response is applicable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απογραφη μονοπροσωπης ΕΠΕ στο πεδιο που ανεβαζουμε αρχειο με το πρακτικο της συνελευσης που ενεκρινε τον τελευταιο ισολογισμο, απο κατω ακριβως ζηταει και στοιχεια για δημοσιευση σε ΦΕΚ της συνελευσης των εταιρων...

τι βαλατε εκει για Μ.ΕΠΕ. ?αφου δεν χρειαζεται να δημοσιευτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥγγνώμη λάθος, νόμιζα ότι έλεγες για ισολογισμό και όχι για συνέλευση. Στη συνέλευση δεν συμπληρώνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...