Προς το περιεχόμενο

Aυτοαπογραφη στο ΓΕΜΗ πληροφοριες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω κατι εντος των ημερων θα καταθεσω στο τμημα εμποριου την γενικη συνελευση του 2012 δεν ειχε παει στην ωρα της στο τμημα εμποριου.στην γενικη συνελευση εκτος απο τα τακτικα θεματα θα εχει την αποφαση για αυξηση μ.κ. και την ενταξη σε ενιαιο κειμενο το καταστατικο που θα περιλαμβανει και την νεα αυξηση του μ.κ.

1.το ενιαιο αυτο κειμενο πρεπει να το καταθεσω και αυτο στο τμημα εμποριου μαζι με την γ.σ;(εχει την ισχυ του κωδικοποιημενου καταστατικου ;)

2.στο ΓΕΜΗ ανεβαζω αυτο το ενιαιο κειμενο ;η και το αρχικο κωδικοποιημενο;και τα 2 και ειμαι οκ;

ευχαριστω

Η αύξηση του μ.κ. έχει ολοκληρωθεί; ή τώρα ξεκινά η διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από επικοινωνία με το επιμελητήριο Ευβοίας μου είπαν ως προς τα παλιά καταστατικά με δρχ ότι κάνω την μετατροπή σε ευρώ και το ανεβάζω, και μετά στο φάκελο με τα δικαιολογητικά προσκομίζω αντίγραφο του καταστατικού και την υπεύθυνη δήλωση ότι είναι αληθές,ακριβές και όμοιο με το τηρούμενο από την αρμόδια Αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αύξηση του μ.κ. έχει ολοκληρωθεί; ή τώρα ξεκινά η διαδικασία;

EXEI ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ 2/7/2012 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΑΚΟΜΑ

καμμια παραταση παιζει ρε παιδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΜΠΙΛΛΥ

ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΑΜΒΑΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ.ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΜΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΑΝΑΛΑΒΑΜΕ ΑΜΙΣΘΟΙ ΚΑΙΑ ΑΥΤΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κάποια επιμελητήρια κάποιοι υπάλληλοι κάνουν αρπαχτή.

ΑΡΠΑΧΤΗ ;;;;; !!!

rzhJt.gif

Ααααααααααααααααααααααααααααααα :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τους ενημερώνω για την διαδικασία και τους λέω ότι είναι δική τους υποχρέωση.Τώρα αν δεν μπορούν να το κάνουν μπορώ να το αναλάβω εγώ αλλά με αμοιβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μια που έστειλα σήμερα (ΟΕ χωρίς τροποποιήσεις) δεν άργησα ιδιαίτερα...

Θεωρώ ότι το δραματοποιήσαμε αρκετούτσικα... Αν κάποιος δεν θέλει ή δεν προλαβαίνει απλά δεν το κάνει...

Για το αν είναι ή δεν είναι δουλειά δικιά μας, έχω ολίγον ταυτόσημες θέσεις με τον Στέφανο (ως συνήθως), θα έγραφα και καμιά παράγραφο να τρελάνω τη Μαρίνα αλλά δεν προλαβαίνω.... :D

Αυτό που θα με καθυστερήσει είναι η κωδικοποίηση σε καμιά δεκαριά άλλες εταιρείες (γενικά εξυπηρετεί και σε άλλα πράγματα όπως τράπεζες κτλπ)...

Εννοείτε ότι θα πληρωθώ - και νομίζω ότι δεν είναι και άσχημο εξτραδάκι - ειδικά αυτή την περίοδο.

Υ.Γ: Ενώ συνήθως αγχώνομαι για να κάνω τα πάντα αρκετά νωρίτερα από τις προθεσμίες, νιώθω χαρούμενος που το συγκεκριμένο το άφησα για την τελευταία στιγμή (θα τα κάνω λίγα λίγα με βάσει τα ΑΦΜ από εδώ και πέρα), γιατί βγήκαν οδηγίες, φτιάξαν λίγο το σύστημα κτλπ...) Και είμαι και πολέμιος όσων τα αφήνουν για την τελευταία στιγμή γενικά... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έστειλα την πρώτη μου ΑΕ σήμερα χωρίς πρόβλημα.

Αυτό, που με προβληματίζει, πρέπει όντως μέσα σε πέντε μήνες από την εγκύκλιο του 7ου, δηλαδή εντός ολίγων ημερών, να στείλουμε τα πρωτότυπα;

Hint:

Στις μάσκες που έχει και uploads, πρώτα να γίνονται τα uploads, και μετά οι υπόλοιπες καταχωρήσεις, γιατί μετά από κάθε upload τις διαγράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έστειλα την πρώτη μου ΑΕ σήμερα χωρίς πρόβλημα.

Αυτό, που με προβληματίζει, πρέπει όντως μέσα σε πέντε μήνες από την εγκύκλιο του 7ου, δηλαδή εντός ολίγων ημερών, να στείλουμε τα πρωτότυπα;

Hint:

Στις μάσκες που έχει και uploads, πρώτα να γίνονται τα uploads, και μετά οι υπόλοιπες καταχωρήσεις, γιατί μετά από κάθε upload τις διαγράφει.

Από το άρθρο του κόμβου:

4. Αποστολή δικαιολογητικών και βεβαίωσης ολοκλήρωσης απογραφής στο ΓΕΜΗ (Κ1−1798 οικ.:/28.9.2012)

Μετά την ηλεκτρονική αυτοαπογραφή των επιχειρήσεων υποβάλλονται ή αποστέλλονται με συστημένη επιστολή στην κατά περίπτωση αρμόδια Υπηρεσία Γ.Ε.ΜΗ. η βεβαίωση ολοκλήρωσης της εγγραφής στο Γ.Ε.ΜΗ. καθώς και τα απαιτούμενα κατά περίπτωση νομιμοποιητικά, συνοδευτικά και δικαιολογητικά έγγραφα για την εγγραφή στο Γ.Ε.ΜΗ., ή επικυρωμένα αντίγραφα αυτών, όπως αυτά ορίζονται για κάθε κατηγορία υπόχρεου, το αργότερο εντός τριών (3) μηνών από την έκδοση της ως άνω βεβαίωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα...

Καταστατικό Ο.Ε, (μερομηνία δημοσίευσης 22/04/2011) με αντικείμενο εργασιών ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ, (Υγειονομικού Ενδιαφέροντος), πέρασε με τον παραδοσιακό τρόπο από πρωτοδικείο και επιμελητήριο χωρίς να περάσει από την υπηρεσία ΜΙΑΣ ΣΤΑΣΗΣ και ΓΕ.ΜΗ.Υπήρχε εξαίρεση μόνο ως προς την υπηρεσία μιας στάσης!!!Ο Δικηγόρος δεν το πέρασε από ΓΕ.ΜΗ. Τώρα προέκυψε το θέμα αυτό.Από το ΓΕ.ΜΗ σηκώνουν τα χέρια ψηλά!!!Η ευθύνη καταλήξαμε ήταν του Επιμελητηρίου που πριν εγράψει την εταιρεία και εισπράξει τα δέοντα έπρεπε να την στείλει στο ΓΕ.ΜΗ...Μήπως κανείς συνάδελφος είχε όμοια περίπτωση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το άρθρο του κόμβου:

4. Αποστολή δικαιολογητικών και βεβαίωσης ολοκλήρωσης απογραφής στο ΓΕΜΗ (Κ1−1798 οικ.:/28.9.2012)

Μετά την ηλεκτρονική αυτοαπογραφή των επιχειρήσεων υποβάλλονται ή αποστέλλονται με συστημένη επιστολή στην κατά περίπτωση αρμόδια Υπηρεσία Γ.Ε.ΜΗ. η βεβαίωση ολοκλήρωσης της εγγραφής στο Γ.Ε.ΜΗ. καθώς και τα απαιτούμενα κατά περίπτωση νομιμοποιητικά, συνοδευτικά και δικαιολογητικά έγγραφα για την εγγραφή στο Γ.Ε.ΜΗ., ή επικυρωμένα αντίγραφα αυτών, όπως αυτά ορίζονται για κάθε κατηγορία υπόχρεου, το αργότερο εντός τριών (3) μηνών από την έκδοση της ως άνω βεβαίωσης.

Αυτό άλλαξε με την τελεταια αποφαση στην οποία υπήρχε η παράταση. Δεν προσκομίζουμε τα έγγραφα.

Όταν μια εταιρεία έχει καταθέσει και τροποιητικά στο πρωτοδικείο τι γίνεται? πως τα υποβάλλουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...................

Πάντως μια που έστειλα σήμερα (ΟΕ χωρίς τροποποιήσεις) δεν άργησα ιδιαίτερα...

Θεωρώ ότι το δραματοποιήσαμε αρκετούτσικα... Αν κάποιος δεν θέλει ή δεν προλαβαίνει απλά δεν το κάνει...

Για το αν είναι ή δεν είναι δουλειά δικιά μας, έχω ολίγον ταυτόσημες θέσεις με τον Στέφανο (ως συνήθως), θα έγραφα και καμιά παράγραφο να τρελάνω τη Μαρίνα αλλά δεν προλαβαίνω.... :D

......................

ωρα καλη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έγγραφα τα προσκομίζουμε απλά η αλλαγή που έγινε με την τελευταία απόφαση είναι ότι δεν χρειάζεται να είναι πρωτότυπα ή ακριβές αντίγραφα.Έχω ρωτήσει το επιμελητήριο για το συγκεκριμένο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έγγραφα τα προσκομίζουμε απλά η αλλαγή που έγινε με την τελευταία απόφαση είναι ότι δεν χρειάζεται να είναι πρωτότυπα ή ακριβές αντίγραφα.Έχω ρωτήσει το επιμελητήριο για το συγκεκριμένο θέμα.

Ευτυχώς που το ανέφερα είχα μείνει ότι δεν πρέπει να υποβληθούν παίζουν με τις λέξεις. Μήπως γνωρίζεται με τις τροποιήσεις τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι φωνάζουμε αλλά τα κεφάλια μέσα, ή κάνω λάθος ;;; Ας αρχίσουμε τώρα τα παρακάλια για παράταση , γεμηόμαστε που γεμηόμαστε ας γίνει παρατεταμένο να τα προλάβουμε όλα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΜΠΙΛΛΥ

ΕΓΩ ΕΠΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΩ ΣΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ.ΕΚΕΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΗ,ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΟΥΝ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ.ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ .ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΛΑΒΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΠΟ 600,00 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΝΩ.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ.

ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Κωστας

προσπαθω να στειλω μια αυτοαπογραφη γνωριζει κανεις τι συμβαινει ?

αν υπαρχει προβλημα με τον σερβερ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...