Προς το περιεχόμενο

Aυτοαπογραφη στο ΓΕΜΗ πληροφοριες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την εντύπωση ότι εφόσον οι ΑΜΚΕ δεν θεωρούνται εμπορικές επιχειρήσεις από το νόμο,

δεν υποχρεώνονται σε απογραφή στο ΓΕ.ΜΗ.

Άρα δεν κάνεις απογραφή.

σ ' ευχαριστώ καλημέρα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας δεν μου ανεβάζει το καταστατικό κατά τη διαδικασία αυτοαπογραφής στο ΓΕΜΗ γνωρίζει κανεις τη συμβαίνει? Το αρχειο ειναι μικρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Κωνσταντίνος

Μπαίνει κανείς στο σύστημα???

Error 404--Not Found

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.4.5 404 Not Found

The server has not found anything matching the Request-URI. No indication is given of whether the condition is temporary or permanent.

If the server does not wish to make this information available to the client, the status code 403 (Forbidden) can be used instead. The 410 (Gone) status code SHOULD be used if the server knows, through some internally configurable mechanism, that an old resource is permanently unavailable and has no forwarding address.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος συνάδελφος που έχει ολοκληρώσει την διαδικασία και στην σελίδα βεβαίωση απογραφής έχει κάνει ολοκλήρωση απογραφής;

Διότι στην τελευταία σελίδα βγάζει το κατωτέρω μήνυμα, θα μπορείς μετά να συμπληρώσεις μη υποχρεωτικά πεδία;

ΠΡΟΣΟΧΗ! Μετά την ολοκλήρωση της αυτοαπογραφής δεν υπάρχει δυνατότητα διόρθωσης λαθών.

Οποιοδήποτε λάθος εντοπιστεί εκ των υστέρων θα πρέπει να διορθωθεί κατόπιν αίτησης στην αρμόδια Υπηρεσία ΓΕΜΗ του Επιμελητηρίου και θα επιβαρύνεται με το προβλεπόμενο από τις ισχύουσες διατάξεις κόστος.

Υπάρχει συγκεκριμένη προθεσμία εντός της οποία πρέπει να γίνει η σχετική αίτηση στην υπηρεσία για διόρθωση του λάθους? Ή μπορούμε μόλις πάμε για την προσκόμιση του φυσικού φακέλου δικαιολογητικών τότε να κάνουμε και την αίτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας δεν μου ανεβάζει το καταστατικό κατά τη διαδικασία αυτοαπογραφής στο ΓΕΜΗ γνωρίζει κανεις τη συμβαίνει? Το αρχειο ειναι μικρο

Πολύ πιθανό να είναι υπερφορτωμένο το σύστημα και να μην το ανεβάζει. Αλλιώς, αν είναι pdf δοκίμασε να το σπάσεις σε επιμέρους αρχεία pdf με κάποιο ειδικό πρόγραμμα για να μειωθεί κι άλλο το μέγεθος του αρχείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Επειδή κι εγώ ασχολούμαι λίγο (όχι πολύ) μπορεί κανείς να μου πεί, αν έχει μια εταιρεία οε 30 χρόνων που δεν έχει κάνει καμιά αλλαγή στο καταστατικό και το κεφάλαιο φαίνεται σε δραχμές το γράφουμε στο ΓΕΜΗ σε δραχμές ή κάνουμε τη διαίρεση και γράφουμε ευρώ;

στις οδηγίες δεν λέει τίποτα.

Θεώρησαν μάλλον ότι δεν υπάρχουν τέτοιες απορίες

Εχω κι εγώ μια τέτοια περίπτωση.

Πως το αντιμετώπισες

Ευρώ ή δραχμές βάζουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει συγκεκριμένη προθεσμία εντός της οποία πρέπει να γίνει η σχετική αίτηση στην υπηρεσία για διόρθωση του λάθους? Ή μπορούμε μόλις πάμε για την προσκόμιση του φυσικού φακέλου δικαιολογητικών τότε να κάνουμε και την αίτηση? ΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ERROR

ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΠΟΙΑΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Server Error in '/auto' Application.

Runtime Error

Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Details: To enable the details of this specific error message to be viewable on remote machines, please create a <customErrors> tag within a "web.config" configuration file located in the root directory of the current web application. This <customErrors> tag should then have its "mode" attribute set to "Off".

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>

<system.web>

<customErrors mode="Off"/>

</system.web>

</configuration>

Notes: The current error page you are seeing can be replaced by a custom error page by modifying the "defaultRedirect" attribute of the application's <customErrors> configuration tag to point to a custom error page URL.

<!-- Web.Config Configuration File -->

<configuration>

<system.web>

<customErrors mode="RemoteOnly" defaultRedirect="mycustompage.htm"/>

</system.web>

</configuration>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να ασχοληθώ λιγάκι αύριο και μεθαύριο συνάδερφοι... Υπάρχει φως ή δεν τσουλάει καθόλου το σύστημα; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά... λέγοντας "ναι" εννοείτε ότι υπάρχει συγκεκριμένη προθεσμία (αν ναι, ποια?) ή ότι ισχύει η προθεσμία της προσκόμισης του φυσικού φακέλου δικαιολογητικών? Ευχαριστώ και πάλι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να ασχοληθώ λιγάκι αύριο και μεθαύριο συνάδερφοι... Υπάρχει φως ή δεν τσουλάει καθόλου το σύστημα; :D

Μετά τις 12 το βραδυ τσουλάει μια χαρα... :wacko:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στο ΓΕΜΗ τον πλήρη φάκελο εγγράφων μιας αυτοαπογραφής ΑΕ που τελείωσα. Αφού ψάχτηκαν λίγο μου ζήτησαν τα έγγραφα ΚΑΙ σε ηλεκτρονικό μέσο!!!

Λέει πουθενά κάτι τέτοιο ο νόμος και μου έχει ξεφύγει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στο ΓΕΜΗ τον πλήρη φάκελο εγγράφων μιας αυτοαπογραφής ΑΕ που τελείωσα. Αφού ψάχτηκαν λίγο μου ζήτησαν τα έγγραφα ΚΑΙ σε ηλεκτρονικό μέσο!!!

Λέει πουθενά κάτι τέτοιο ο νόμος και μου έχει ξεφύγει?

Καλησπέρα

Ναι, δυστυχώς έτσι είναι. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ναι, δυστυχώς έτσι είναι. :(

Δεν πάνε καλά...τότε τι τα ανέβασα???

Συνάδελφε μπορείς να μου υποδείξεις το νόμο που το λέει αυτό και σε ποιό σημέιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάνε καλά...τότε τι τα ανέβασα???

Συνάδελφε μπορείς να μου υποδείξεις το νόμο που το λέει αυτό και σε ποιό σημέιο?

Ζητώ συγγνώμη. Η εταιρεία είναι σε εκκαθάριση ή έχει κηρυχθεί σε κατάσταση πτώχευσης ή σε διαδικασία συνδιαλλαγής ή ικανοποίησης των πιστωτών της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ναι, δυστυχώς έτσι είναι. :(

να ρωτησω κατι εντος των ημερων θα καταθεσω στο τμημα εμποριου την γενικη συνελευση του 2012 δεν ειχε παει στην ωρα της στο τμημα εμποριου.στην γενικη συνελευση εκτος απο τα τακτικα θεματα θα εχει την αποφαση για αυξηση μ.κ. και την ενταξη σε ενιαιο κειμενο το καταστατικο που θα περιλαμβανει και την νεα αυξηση του μ.κ.

1.το ενιαιο αυτο κειμενο πρεπει να το καταθεσω και αυτο στο τμημα εμποριου μαζι με την γ.σ;(εχει την ισχυ του κωδικοποιημενου καταστατικου;)

2.στο ΓΕΜΗ ανεβαζω αυτο το ενιαιο κειμενο ;η και το αρχικο κωδικοποιημενο;και τα 2 και ειμαι οκ;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι εντος των ημερων θα καταθεσω στο τμημα εμποριου την γενικη συνελευση του 2012 δεν ειχε παει στην ωρα της στο τμημα εμποριου.στην γενικη συνελευση εκτος απο τα τακτικα θεματα θα εχει την αποφαση για αυξηση μ.κ. και την ενταξη σε ενιαιο κειμενο το καταστατικο που θα περιλαμβανει και την νεα αυξηση του μ.κ.

1.το ενιαιο αυτο κειμενο πρεπει να το καταθεσω και αυτο στο τμημα εμποριου μαζι με την γ.σ;(εχει την ισχυ του κωδικοποιημενου καταστατικου ;)

2.στο ΓΕΜΗ ανεβαζω αυτο το ενιαιο κειμενο ;η και το αρχικο κωδικοποιημενο;και τα 2 και ειμαι οκ;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητώ συγγνώμη. Η εταιρεία είναι σε εκκαθάριση ή έχει κηρυχθεί σε κατάσταση πτώχευσης ή σε διαδικασία συνδιαλλαγής ή ικανοποίησης των πιστωτών της;

Οχι, η εταιρεία είναι ενεργή. Τελικά τι ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, η εταιρεία είναι ενεργή. Τελικά τι ισχύει?

Καλημέρα.

Υπάρχει υποχρέωση μόνο στις παραπάνω περιπτώσεις.

Καλό θα ήταν να μιλάγατε πάλι μαζί τους. :(

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, η εταιρεία είναι ενεργή. Τελικά τι ισχύει?

και στο βιοτεχνικό επιμελητήριο ζητάνε cd αν και εχει γίνει ηλεκτρονική αποστολή.... τα άκουσαν ένα χεράκι και θα το ξανακοιτάξουν λέει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...