Προς το περιεχόμενο

Aυτοαπογραφη στο ΓΕΜΗ πληροφοριες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ρε, λογίστρια είσαι εσύ και δεν ξέρεις τον αριθμό Μ.ΕΠΕ.......???????

Σα δε ντρέπεσαι λίγο.................

Μωρε ντρέπομαι και πολύ μάλιστα.....αλλα πες μου ποιος αριθμος ειναι αυτος!! (ειναι και υποχρεωτικό πεδίο.....το κερατο μου!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. με αύξοντες αριθμούς Γενικό 1111/2011 και Ειδικό 444 συνεστήθη

Μονοπρόσωπη Εταιρεία Περιορισμένης Ευθύνης με τα ακόλουθα

στοιχεία:

Άρα Α.μ. ΕΠΕ 1111/444

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.. με αύξοντες αριθμούς Γενικό 1111/2011 και Ειδικό 444 συνεστήθη

Μονοπρόσωπη Εταιρεία Περιορισμένης Ευθύνης με τα ακόλουθα

στοιχεία:

σε καποιες επε αναγραφεται αυτο στο ΦΕΚ....σε κάποιες ομως που χρονολογούνται απο την εποχή του Παλαιων Πατρών Γερμανου.....τετοιο νουμεράκι....δεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ένα σημείο όπως σημείωσα και παραπάνω μιλάει για υποχρέωση των φυσικών προσώπων που είναι έμποροι και παρακάτω σε άλλο σημείο λέει για προαιρετική εγγραφή.

Αυτός είναι ο προβληματισμός μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες...

Βγαζει σε αρκετους ή σε ολους το παρακατω μηνυμα???

Error 403--Forbidden

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.4.4 403 Forbidden

The server understood the request, but is refusing to fulfill it. Authorization will not help and the request SHOULD NOT be repeated. If the request method was not HEAD and the server wishes to make public why the request has not been fulfilled, it SHOULD describe the reason for the refusal in the entity. This status code is commonly used when the server does not wish to reveal exactly why the request has been refused, or when no other response is applicable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλη μια ερωτηση... (καλω στο ΓΕΜΗ αλλα που να πιασεις γραμμη)

Στην σελιδα που ζηταει τα "Στοιχεια του Διοικητικου Συμβουλιου και εκπροσωπων 1/2", ζηταει να βαλουμε Ημερομηνια Συνεδριασης Γενικης Συνελευσης που εξελεξε το τρεχον ΔΣ καθως και το Πρακτικο της Γ.Σ.. Αν εχουμε μια εταιρια που εχει υπερδωδεκαμηνη χρηση με ληξη 31/12/2012 και το καταστατικο οριζει το πρωτο Δ.Σ. το οποιο θα αλλαξει μετα την πρωτη Τακτικη Γενικη Συνελευση η οποια θα γινει 30/06/2013, τι ημερομηνια και τι πρακτικο πρεπει να κανω εγω upload στο site του ΓΕΜΗ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια εταιρεια αε εκατσα και εγραψα το καταστατικο στο word και ετσι εστειλα το αρχειο αυτο στο γεμη.Αλλα αναγκαστικα και πηρα σαρωτη γιατι δεν βγαινει δουλεια.Λετε να υπαρξει προβλημα απο το γεμη που δεν φαινονται οι υπογραφες και τα χαρτοσημα?Ομως οταν εστειλα τα δικαιολογητικα εβγαλα φωτοτυπια το καταστατικο και το εστειλα στο επιμελητηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια εταιρεια αε εκατσα και εγραψα το καταστατικο στο word και ετσι εστειλα το αρχειο αυτο στο γεμη.Αλλα αναγκαστικα και πηρα σαρωτη γιατι δεν βγαινει δουλεια.Λετε να υπαρξει προβλημα απο το γεμη που δεν φαινονται οι υπογραφες και τα χαρτοσημα?Ομως οταν εστειλα τα δικαιολογητικα εβγαλα φωτοτυπια το καταστατικο και το εστειλα στο επιμελητηριο.

Καλημέρα σας ,

Γιατί δεν κάνετε τον κόπο να διαβάσετε τουλάχιστον αυτό το ποστ?

Η ερώτησή σας έχει απαντηθεί στην σελίδα 7.

Επίσης υπάρχει και ένα πολύ καλό άρθρο στην κεντρική σελίδα του site.

http://www.taxheaven...r/view/id/14576

Φιλικά και συναδελφικά :)

ks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν εκανα την αυτοαπογραφη και τα εστειλα μετα βγηκαν οι οδηγιες.τωρα τους λεω χαιρετισματα.

οι οδηγιεσ βγαινουν απο την αρχη και οχι στο τελοσ .πως μπορουν ετσι να βοηθησουν τον κοσμο?αφου μας εχει βγει η ψυχη και κανουμε λαθη τοτε δινουν τις οδηγιεσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ .DOC ΠΟΥ ΤΟ ΖΗΤΑΝΕ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΙΗΘΟΥΝ.

1) ΠΑΡΑΠΟΙΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΕΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ?

2) ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ .PDF ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ?

3) ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΟΤΕ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ? ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΜΗΝΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο περνάει η ώρα....τόσο πιο δελεαστική μου φαίνεται η ιδέα να ετοιμάσω ενα φάκελο για κάθε πελάτη και να έρθει να τα πάρει να τα πάει μόνος του!!!

Στην χειρότερη των περιπτώσεων θα πληρώσει 50 ευρώ!!

Εμένα θα με πληρώσει κανείς για την ταλαιπωρία που περνάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο περνάει η ώρα....τόσο πιο δελεαστική μου φαίνεται η ιδέα να ετοιμάσω ενα φάκελο για κάθε πελάτη και να έρθει να τα πάρει να τα πάει μόνος του!!!

Στην χειρότερη των περιπτώσεων θα πληρώσει 50 ευρώ!!

Εμένα θα με πληρώσει κανείς για την ταλαιπωρία που περνάω?

Εγώ ούτε καν αυτό δεν κάνω...

Κουράστηκα

Τους δίνω μια ωραιότατη λίστα με το τι χρειάζεται, του λέω να τα μαζέψουν και αν θέλουν (επειδή είμαι και καλό παιδί) όταν τα συγκεντρώσουν όλα να μου τα φέρουν να ρίξω μια ματιά.

Και μετά να τα πάνε κι από εκεί να δουν και αυτοί και οι υπάλληλοι τι καλά που είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ τα ίδια.Τους λέω τι πρέπει να υποβάλλουν και πότε και τους στέλνω στο ΓΕΜΗ.Πρέπει να διαλέξω.Ή Κεπυό ή Γεμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεει τα καστατικα να σταλουν με αρχειο dοc χωρις φωτογραφιες ενοει χωρις να φαινονται τα χαρτοσημα ? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΠΟΥ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕ Ή ΚΩΔΙΚΟΠΟΊΗΣΕ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ, ΠΟΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΒΑΖΟΥΜΕ, ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ, Ή ΠΡΕΠΕΙ Η ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ, ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ (ΣΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΗΣ)

ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΙΑΙΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ, ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκαναρα καταστατικο και εχει μεγεθος 19,1ΜΒ . για να το μετατρεψω σε 5ΜΒ θα πρεπει σε 1 σελίδα να χωρέσω 4. ειλικρινα πολυ το σκέφτομαι να κανω τοοοοοσοοοο πολυ σμικρυνση (οπως τα σκονακια στο πανεπιστήμιο) και μετα να ηδονίζομαι να τους βλέπω με τον μεγενθυντικο φακό να ξεστραβώνονται να το διαβάσουν!!!! :angry: :angry: :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Βρες" κάπως το FineReader και μετέτρεψε το σε word ...άντε να είναι 50 kb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε αν θέλετε, μήπως και μπορείτε να μειώστε την ποιότητα της σάρωσης κι άλλο, στο ελάχιστο (αρκεί να είναι αναγνώσιμα στο τέλος :) ) και επιλέγοντας φυσικά και ασπρόμαυρη.

Καλημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καποιες επε αναγραφεται αυτο στο ΦΕΚ....σε κάποιες ομως που χρονολογούνται απο την εποχή του Παλαιων Πατρών Γερμανου.....τετοιο νουμεράκι....δεν....

Ε, τότε βάζεις το 3 που είπε ο αρχηγός..... Το μακρύτερο............... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...