Jump to content

ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΙΣ ΛΟΓΙΣΤΡΙΕΣ

Recommended Posts

Καλημέρα συναδέλφισσες και συνάδελφοι.

Καλό κουράγιο και καλή δύναμη.

Μπάμπης Κ.

Υ.Γ.

Ενίοτε και εγώ σκουπίζω και σφουγγαρίζω κανένα μπαλκόνι.

Μήπως δεν είναι καλό; Να το κοιτάξω;

Μονάδα Ψυχικής Θεραπείας υπάρχει στα μέρη σας; Αν ναι, κάνε μια βόλτα , δεν χάνεις...

ωχ αλλος πτυχιουχος, τον εγραψες στον οΕΕ συνάδελφε, βγάλτου και ταυτότητα , οι συντεχνίες οτι θέλουν κάνουν ( εδω δώσαν εσένα) μαγαζάκι τους.

Πολλά φιλιά

Υποθέτω ότι δεν είσαι συνάδελφος, γιατί αν είσαι, τότε κάποιοι σαν εσένα χαλάνε το επάγγελμα. Που βλέπεις το κακό;

Guest JULE

Συναδέλφισες,

Δεν ξέρω πόσα χρόνια εργάζεται καθεμιά σας σ΄αυτό το χώρο. Εγώ έχω 20 χρόνια. Σ' αυτό το διάστημα μεγάλωσα 3 παιδιά, χωρίς καμιά βοήθεια από τον άνδρα μου, με αρκετή από τη μητέρα μου, και είχα τα παιδιά μου από τις 7.30 - 3.00 στον παιδικό σταθμό και από 5-9 γυναίκα.

Αν λοιπόν τα παιδιά σας είναι μικρά είναι δύσκολα. Αλλά μεγαλώνουν και μαζί τους μεγαλώνουμε κι εμείς μέσα απ΄αυτό το επάγγελμα που είναι απαιτητικό , δύσκολο και κακοπληρωμένο,...., αλλά έχουμε πάντα δουλειά ή μάλλον για να το πω όπως επιμένει ένας καθηγητής μου "όχι δουλειά, εργασία".

Ναι! εργαζόμαστε και παράγουμε γι αυτό μπορούμε και συνεχίζουμε. Εχουμε το πιο ιδιότροπο επάγγελμα, αλλά αυτό μας διευρύνει τους ορίζοντες και μας μαθαίνει να σκεφτόμαστε και δημιουργούμε διάφορα σενάρια προκειμένου να αντιμετωπίσουμε τα προβλήματα.

Γι αυτό πάρτε μια ανάσα, και δές τε τον εαυτό σας όπως πραγματικά είναι. Ενας άνθρωπος δημιουργικός, προοδευτικός, υπομονετικός, με επιμονή και αγάπη για τα παιδιά του και τον άνθρωπο του. Γιατί αν δεν ήσασταν όλα αυτά, δεν θα είχατε τίποτε από όλα αυτά.

Οσο για τις ώρες... θα πάρουμε παράταση έτσι κι αλλιώς, γι αυτό μην βλέπετε άλλο τηλεόραση. Αλλωστε όπως είπα και σε μια συναδέλφισα νωρίτερα, έχουμε δύναμη στα χέρια μας. Δεν δίνουν παράταση, δεν στέλνουμε άλλες δηλώσεις και μάλιστα εκπρόθεσμες. Και μην ξεχνάτε ότι ο Αύγουστος ήταν πάντα ο μήνας των διακοπών, οπότε "ο νοών νοεί τω".

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Guest Katerin

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!!!

ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ, ΑΓΑΠΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ, ΔΙΑΒΑΖΩ , ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΜΑΙ ΟΠΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ, ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΤΗ ΜΙΣΗΣΩ Ή ΝΑ ΠΩ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ..........

ΑΛΛΑ, ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!! ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΩΡΑΡΙΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΤΑΜΕ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ, ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.......

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΖΗΤΑΜΕ ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΛΟΙ??

ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΜΑΣ ΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΥΝ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ.

ΑΥΤΑ, ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 7.00 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΩ ΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ, ΜΑΓΕΙΡΕΜΑ........

ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ, ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Guest ΓΙΑΝΝΗΣ

ΚΑΛΟ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ. ΠΑΙΔΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ .

ΚΑΛΟ ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ. ΠΑΙΔΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΕΑΝ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ .

Καλημέρα συνάδελφε, καλημέρα συναδέλφισσες και συνάδελφοι.

Και εγώ αποχωρώ, καθότι μου έσπασε τη μύτη η ευωδία των παρασκευασμάτων της συζύγου,

αλλά και γιατί μόνο την Κυριακή τρώμε όλοι μαζί σαν οικογένεια και δεν το χάνω με τίποτα.

Καλή όρεξη σε όλες και όλους.

Καλό μεσημέρι.

Μπάμπης Κ.