Προς το περιεχόμενο

Έχει προβλημα το Taxinet σήμερα !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΑ ΛΙΝΚ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ,ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝΕ ΑΡ ΑΠΑΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ.ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΡΥΜΜΕΝΟ0 ΘΗΣΑΥΡΟ,ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΩΔΙΚΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΔΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ....

ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!ΑΡΑΓΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΔΕΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΥΠΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω οτι το προγραμμα της Φ.Ε. που έχω προσπαθει να βρεί την αρχικη σελιδα του Κ_λ_taxisnet. Αρα ενώ εχω ετοιμες δηλωσεις τωρα καθομαι σαν τον μ@λ@κ@ και τις στελνω καρφωτες. Αι στο δια........ πια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως εξακολουθώ και στέλνω από εδώ:

https://login.gsis.g...gr&ssousername=

Μπάμπης Κ

Συναδελφε είσαι πρώτος , ευχαριστούμε !

Απλά πρεπει να εχει πρόβλημα το ταχινσετ, μου βγαζει μήνυμα σε υποβολη οτι το 105 δεν συμφωνει με το 175 !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφε είσαι πρώτος , ευχαριστούμε !

Απλά πρεπει να εχει πρόβλημα το ταχινσετ, μου βγαζει μήνυμα σε υποβολη οτι το 105 δεν συμφωνει με το 175 !!!!!!

Δεν νομίζω συνάδελφε, κάτι θα ξέρει αυτό.

Δείτε αν έχετε βάλει το ποσό του 105 και στον 175 (εφόσον πρόκειται για επαγγελματική-εμπορική μίσθωση).

Αλλά μάλλον είμαστε εκτός θέματος ...

Καλή συνέχεια.

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφε είσαι πρώτος , ευχαριστούμε !

Απλά πρεπει να εχει πρόβλημα το ταχινσετ, μου βγαζει μήνυμα σε υποβολη οτι το 105 δεν συμφωνει με το 175 !!!!!!

Ο κωδικός 175 έρχεται σε ασυμφωνία με όλους τους κωδικούς που αφορούν τα μισθώματα και εμφανίζεται σε όσους έχουν Ε2.

Συμπέρασμα το πρόβλημα είναι του taxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κωδικός 175 έρχεται σε ασυμφωνία με όλους τους κωδικούς που αφορούν τα μισθώματα και εμφανίζεται σε όσους έχουν Ε2.

Συμπέρασμα το πρόβλημα είναι του taxis

Καλησπέρα

Δεν είναι πρόβλημα της ΓΓΠΣ.

Δείτε τι αφορά η συμπλήρωση των 175-176 κωδικών.

Καλή συνέχεια

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΑΙΩΣΗ ΦΠΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ???????????

Αναμένουμε το δείγμα της χρήσης του 2010!!!

Τι να παίζει?

Περιμένουν να πάει 15 ο μήνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν έχει προβληματάκι γιατί εμένα μου το βγάζει το μήνυμα με τον 175 αλλά με ενοικίαση χωραφιών

Και στην εκμίσθωση γαιών ισχύει 3% συμπλ. φόρος.

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα περιμένω να στείλω μέσω προγράμματος , είναι αδύνατο να τις κάνω 2 φόρες και στο πρόγραμμα και στο Link που έδωσε ο καλός συνάδελφος .....

Το σημαντικό πρόβλημα είναι στις εκτυπώσεις , δεν γίνεται τίποτα στο pdf ..........

Όσον αφορά τον 175 πέρα ότι πρόκειται για μια μεγάλη μαλακία του συστήματος και θα κάψει πολύ κόσμο (τόσο δύσκολο να διάβαζει τους ανάλογους κωδικούς και να βγάζει το 3%) , αλλά σε μένα σε 2 που το ξέχασα μου της πήρε κανονικά χωρίς κανένα σφάλμα ........ Και βέβαια αφορά και εισόδημα από εκμίσθωση αγρών .......

Μέχρι χθες επίσης είχε πρόβλημα ο ΟΠΕΚΕΠΕ για τις βεβαιώσεις επιδοτήσεων .....

Αλλά όλα αυτά είναι δικαιολογίες για αν ζητάμε παρατάσεις !!!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα περιμένω να στείλω μέσω προγράμματος , είναι αδύνατο να τις κάνω 2 φόρες και στο πρόγραμμα και στο Link που έδωσε ο καλός συνάδελφος .....

Το σημαντικό πρόβλημα είναι στις εκτυπώσεις , δεν γίνεται τίποτα στο pdf ..........

Όσον αφορά τον 175 πέρα ότι πρόκειται για μια μεγάλη μαλακία του συστήματος και θα κάψει πολύ κόσμο (τόσο δύσκολο να διάβαζει τους ανάλογους κωδικούς και να βγάζει το 3%) , αλλά σε μένα σε 2 που το ξέχασα μου της πήρε κανονικά χωρίς κανένα σφάλμα ........ Και βέβαια αφορά και εισόδημα από εκμίσθωση αγρών .......

Μέχρι χθες επίσης είχε πρόβλημα ο ΟΠΕΚΕΠΕ για τις βεβαιώσεις επιδοτήσεων .....

Αλλά όλα αυτά είναι δικαιολογίες για αν ζητάμε παρατάσεις !!!!! :D

Καλησπέρα.

Ευτυχώς που το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ, πάει κατευθείαν στην διεύθυνση (το link που έγραψα πιο πάνω) που είναι για υποβολή.

Τι πρόβλημα έχετε με τα pdf ; Προφανώς και δεν είναι δικό σας, αλλά άλλη μια ... "αστοχία" του συστήματος.

Εγώ πάντως εκτυπώνω όσα μπορώ, από το πρόγραμμά μου.

Για τους κωδικούς 175-175, η ΓΓΠΣ άρχισε σήμερα να κάνει έλεγχο και όντως επικράτησε και προβλέπω ότι θα συνεχιστεί και τις επόμενες μέρες, πανικός. Κάνει τόσο "καλό" έλεγχο, που ζητάει να συμπληρώσεις τον 175 ακόμη ... κι αν δεν έχεις εισοδήματα από μισθώματα ... Τόσο καλή δουλειά έκαναν. Μέχρι και χτες, δεν τους πείραζε αν δεν συμπλήρωνες τους παραπάνω κωδικούς. Προφανώς εντόπισαν ότι για τα 8 στα 10 μισθώματα που προβλέπεται 3% συμπλ. φόρος δεν συμπληρωνόντουσαν.

Δεν ξέρω βέβαια πως θα αντιμετωπιστεί, όταν κάποιος θέλει να δηλώσει μισθώματα από πχ κατάστημα, αλλά που δεν μισθώνεται για επαγγελματική-εμπορική χρήση (σπάνιο αλλά υπαρκτό, ίσως μέσω ΔΟΥ).

Θα μπορούσε όπως λέτε και να υπολογίζει αυτόματα συμπλ. φόρο 3% στις περιπτώσεις που προβλέπεται, αλλά και να είχε άλλη περιγραφή στους 175,176 για να "οδηγεί" φορολογούμενους, αλλά και ... συναδέλφους.

Για τον ΟΠΕΚΕΠΕ, μία από τα ίδια.

Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σας με τις "δικαιολογίες", για παρατάσεις.

"Για την διευκόλυνση των φορολογουμένων ..."

Καταργούμε τους υπαλλήλους του ΚΕΠΥΟ, καταργούμε τα έντυπα, καταργούμε τις ΔΟΥ, μετατοπίζουμε τις αντίστοιχες εργασίες αλλά και τα έξοδα, στους λογιστές και ... όλα καλά.

Τέλος, τους ρίχνουμε και κανένα πρόστιμο για μη έκδοση ΑΠΥ για αιτήσεις που κάναν για κλειδάριθμο και ... ησυχάζουν ...

Θα καταργήσουμε και τον ΚΒΣ ... που ισχύει μέχρι ... τότε ... !!!

Καληνύχτα αγαπητέ συνάδελφε.

Καληνύχτα συνάδελφοι

Καληνύχτα Taxisnet ...

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ ΟΠΟΙΟΣ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΠΟΣΟ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΣΕ ΚΩΔΙΚΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΑΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΟΝ 175 ΚΑΙ ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΙ ΤΟ TAXIS

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΗ

Καλημέρα συνάδελφοι ! καλή δύναμη σε όλους!

erroricon.gif Σφάλμα space.gifspace.gif

REP-1401: 'fill_decl_fields': Κρίσιμο σφάλμα PL/SQL.

ORA-06502: PL/SQL: σφάλμα αριθμητικό ή τιμής

τι είναι πάλι αυτό? ξέρει κανείς? το εμφανίζει όταν δίνω εκτύπωση για Ε3....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι ! καλή δύναμη σε όλους!

erroricon.gif Σφάλμα space.gifspace.gif

REP-1401: 'fill_decl_fields': Κρίσιμο σφάλμα PL/SQL.

ORA-06502: PL/SQL: σφάλμα αριθμητικό ή τιμής

τι είναι πάλι αυτό? ξέρει κανείς? το εμφανίζει όταν δίνω εκτύπωση για Ε3....

Καλημέρα καλή δύναμη και σε σας.

Είναι κάτι σαν αυτό που λέει και ο τίτλος του θέματος. Κάτι σαν ταξί.

Όταν το θέλεις ... δεν το βρίσκεις. Όταν δεν το θέλεις ... έχει 10 στην πιάτσα ...

Καλημέρα συνάδελφε

Καλημέρα συνάδελφοι

Καλημέρα TAXI ... NET

Μπάμπης Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω συνάδελφε, κάτι θα ξέρει αυτό.

Δείτε αν έχετε βάλει το ποσό του 105 και στον 175 (εφόσον πρόκειται για επαγγελματική-εμπορική μίσθωση).

Αλλά μάλλον είμαστε εκτός θέματος ...

Καλή συνέχεια.

Μπάμπης Κ.

Σωστός ο Κύρίος Μπαμπης , σελ 21 απο το βιβλιαράκι οδηγιών !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ισως κάνετε ενα λαθάκι....

ΜΗΝ μπαίνετε απο Explorer.

Απο google Chrome παέι σφεντόνα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ε9 για ακίνητα που υπάρχουν 01/01/2012 δεν έχει ανοίξει ακόμα? Γνωρίζει κανείς?

Γιατί μπήκα και μου βγάζει έτος 2011 και όχι 2012...

Και όχι τίποτα άλλο, αλλά λήγει και η προθεσμία 31/07..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ισως κάνετε ενα λαθάκι....

ΜΗΝ μπαίνετε απο Explorer.

Απο google Chrome παέι σφεντόνα!!!!!

Καλημέρα καλή δύναμη.

Δεν φταίει αυτό συνάδελφε.

Έκαναν αναβάθμιση του συστήματος χτες και το εξόπλισαν με "τεράστιους δίσκους" των 300GB !!! :D :D :D

Καλή συνέχεια

Μπάμπης Κ.

Υ.Γ.

Ναι GB ήθελα να γράψω, δεν έκανα λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...