Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ειδικο σημειωμα αυτοελεγχου φπα για δικηγορο.


picos

Ερώτηση

Συναδελφοι βοηθηστε αν κανω λαθος

στο εντυπο ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΦΠΑ για δικηγορο που θελει να κανει αυτοελεγχο :

1) Στην διαφορα εκροων βαζω την διαφορα απο τον πινακα Ι του Ε3 .

2) Στην 2η σελιδα αντλω στοιχεια απο την εκκαθαριστικη του Φπα και οχι απο το Ε3

3) Οτι προκυψει απο την στηλη (1) παει στην 1η σελιδα στις Δηλωθεισες εκροες και στην συνεχεια υπολογιζουμε την διαφορα στον πινακα εκκαθαρισης φορου

σωστα?

εχω μπερδευτει παλι φετος γιατι παλι στους δικηγορους τα κανανε σαλατα με τις κρατησεις και τα εξοδα κλπ και αλλα λεει το ε3 αλλα η εκκαθαριστικη

Μπορει να φαινεται χαζη η ερωτηση αλλα δεν καταλαβαινω την λογικη λειτουργιας του σημειωματος στους δικηγορους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

γιατι εχει χαμηλο συντελεστη φπα ο δικηγορος??/

εαν θυμαμαι καλα το ΕΙΔΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ ΑΥΤΟΕΛΕΓΧΟΥ ΦΠΑ οταν εχουμε μετακυληση φπα σε χαμηλοτερο συντελεστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΕΝ ΕΧΕΙ χαμηλο συντελεστη ,επισυναπτω τισ εικονες μπας και με βοηθησει καποιος συναδελφος

ευχαριστω

που ειναι το προβλημα σου σωστο το εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κι εγω ετσι νομιζω αλλα δεν εχω ξανακανειθ σε δικηγορο αυτοελεγχο και επιπλεον για αλλη μια χρονια (τελευταια ευτυχως ) Ε3 και Φ1 δεν συμφωνουν και αυτο μου εχει δημιουργησει ανασφαλεια στον αν ειναι σωστο

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΟΛ.1026/26.1.2012

...

''Ακόμη, επισημαίνεται ότι, αν οι εγγραφές στα βιβλία έχουν διενεργηθεί με τον τρόπο που αναφέρεται στην εγκύκλιο ΠΟΛ.1208/29.12.2010 και εφόσον δεν είναι εξαιρετικά δύσκολο, μπορεί να διενεργηθεί συμπληρωματική συγκεντρωτική διορθωτική εγγραφή στα βιβλία, μέχρι το χρόνο υποβολής της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος της τρέχουσας διαχειριστικής περιόδου (χρήση 2011) και με ημερομηνία εγγραφής το αργότερο την 31.12.2011. Σε κάθε περίπτωση, όμως, οι δηλώσεις φορολογίας εισοδήματος υποβάλλονται σύμφωνα με τις οδηγίες της παρούσας.''

αυτό δεν σε βοήθησε ώστε να συμφωνούν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημέρα picos,

στο εντυπο που μας εχεις επισυνάψει στη δευτερη σελίδα αναφέρεις ένα ποσό 450,00 εκροές χωρίς δικαίωμα έκπτωσης. θα ήθελα αν μπορείς να μου διευκρινήσεις εάν αφορά αυτό το ποσό το μέρισμα τους.

ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...