Jump to content

Ας κανουμε κατι για την Ραφαελα !

Recommended Posts

"Χρησιμοποιωντας" τον παντα φιλοξενο χωρο του taxheaven νομιζω οτι αξιζει να κανουμε κατι για την Ραφαελα

Καθηλωμενη σε αναπηρικο καροτσακι απο ατυχημα στο παιχνιδι ΜΠΟΡΕΙ σε κεντρο αποκαταστασης να ξαναπερπατησει

Χρειαζεται περιπου 150,000 ευρω .

Εχουν ηδη , μεσω ενος τηλεμαραθωνιου τοπικου καναλιου των Χανιων και της δημοσιογραφου Κατερινας Πολυζου , βρεθει γυρω στις 82000 ευρω απο το υστερημα απλων ανθρωπων

Ας "χαρισουμε" την αμοιβη απο 2-3 δηλωσεις ο καθενας μας στην μικρη Ραφαελα !!!!

Αριθμοί λογαριασμών :

FBBank: 0084443-51-01-3

Τράπεζα Πειραιώς: 5758-057119-100

ΑΤΕbank: 172 01 021090 05 ΕUR

IBAN Τράπεζας Πειραιώς: GR26 0172 7580 0057 5805 7117 100

IBAN ATEbank: GR51 0433 1440 0017 2010 2109 005

IBAN FBBank: GR480 5550 3000 0000 8444 351 013

http://www.neatv.gr/...ynehizoume.html

"Χρησιμοποιωντας" τον παντα φιλοξενο χωρο του taxheaven νομιζω οτι αξιζει να κανουμε κατι για την Ραφαελα

Καθηλωμενη σε αναπηρικο καροτσακι απο ατυχημα στο παιχνιδι ΜΠΟΡΕΙ σε κεντρο αποκαταστασης να ξαναπερπατησει

Χρειαζεται περιπου 150,000 ευρω .

Εχουν ηδη , μεσω ενος τηλεμαραθωνιου τοπικου καναλιου των Χανιων και της δημοσιογραφου Κατερινας Πολυζου , βρεθει γυρω στις 82000 ευρω απο το υστερημα απλων ανθρωπων

Ας "χαρισουμε" την αμοιβη απο 2-3 δηλωσεις ο καθενας μας στην μικρη Ραφαελα !!!!

Αριθμοί λογαριασμών :

FBBank: 0084443-51-01-3

Τράπεζα Πειραιώς: 5758-057119-100

ΑΤΕbank: 172 01 021090 05 ΕUR

IBAN ATEbank: GR51 0433 1440 0017 2010 2109 005

IBAN FBBank: GR480 5550 3000 0000 8444 351 013

http://www.neatv.gr/...ynehizoume.html

Λίγη βοήθεια από όλους χρειάζεται. Αφού δεν υπάρχει κράτος, ας δώσουμε εμείς ό,τι μπορούμε.

Λίγη βοήθεια από όλους χρειάζεται. Αφού δεν υπάρχει κράτος, ας δώσουμε εμείς ό,τι μπορούμε.

Ο ΓΑΠ ειχε πει μια σοφη κουβεντα και μου εχει μεινει (αλλο οτι δεν εφαρμοσε τιποτα ...)

Στην Ελλαδα πρεπει να κανουμε την επανασταση του αυτονοητου ...

Τι να λέμε τωρα για τα λεφτά και την αξία τους!!!

Σήμερα βρήκα έναν σημαντικό λόγο να κανω 3 δηλώσεις παραπάνω!

Περαστικά γλυκειά Ραφαέλλα! και πολύ κουράγιο στους γονείς

Καλησπέρα,

Προσπάθησα σήμερα να στείλω στον λογαριασμό της Πειραιώς και ο ταμίας της τράπεζας προσπάθησε 2 φορές και με ενημέρωσε οτι ο λογαριασμός δεν είναι σωστός.

Μπορείς DIBA να επιβεβαιώσεις τον λογαριασμό της Πειραιώς;

Νινα μου, τι κάνεις??? Μη μου απαντήσεις "δηλώσεις".....

Οι άντρες σου, ειναι καλά???

(δηλ. θα δώσεις 3 δηλώσεις Χ 200 ε = 600 ε ??? Μπράβο ρε Νίνα!!! :D )

Καλησπέρα,

Προσπάθησα σήμερα να στείλω στον λογαριασμό της Πειραιώς και ο ταμίας της τράπεζας προσπάθησε 2 φορές και με ενημέρωσε οτι ο λογαριασμός δεν είναι σωστός.

Μπορείς DIBA να επιβεβαιώσεις τον λογαριασμό της Πειραιώς;

Ναι είναι λάθος ο λογαρισμός της Πειραιώς:

Αντί του:

το σωστό είναι:

IBAN Τράπεζας Πειραιώς: GR26 0172 7580 0057 5805 7119 100

Ναι είναι λάθος ο λογαρισμός της Πειραιώς:

Αντί του:

το σωστό είναι:

IBAN Τράπεζας Πειραιώς: GR26 0172 7580 0057 5805 7119 100

Μπράβο ρε Κωστή γιατί κι εμένα η Πειραιώς με βολεύει!

ευχαρίστως να βοηθήσουμε όλοι όσο μπορούμε ο καθένας

είμαστε όμως σίγουροι ότι ο νόμος περί εράνων έχει αλλάξει????????

Να σας θυμίσω τι είχε γίνει το 2001 με την υπόθεση του Παναγιώτη Βασιλέλη απο την Μυτιλήνη?

είχαμε μαζέψει τα χρήματα και η Εθνική δεν τα έδωσε ποτέ

το παιδάκι βέβαια πέθανε γιατί πολύ απλά οι γονείς του ήταν φτωχοί άνθρωποι που δεν μπόρεσαν να κάνουν τίποτα και ο τότε διοικητής της Εθνικής δεν θεώρησε αποραίτητο να επέμβει....

οταν το παιδάκι πέθανε πήγε ο άντρας μου στην τράπεζα με το καταθετήριο σε έξαλη κατάσταση να πάρει τα χρήματά μας πίσω και βέβαια δεν μας τα έδωσαν

που πήγαν τόσα λεφτά?

ήταν πάνω απο 100.000.000 δρχ που μαζεύτηκαν δραχμή δραχμή μέσα σε λιγότερο απο 5 ημέρες απο φτωχους ανθρώπους με συνείδηση και ανθρωπιά

προσοχή λοιπόν

στην Ελλάδα δεν αρκεί να είμαστε άνθρωποι.... πρέπει να προσπαθούμε κάθε μέρα για το αυτονόητο

για όσους δεν θυμούνται σας παραθέτω απόσπασμα της Καθημερινής

http://news.kathimer...0301$35154.html

ευχαρίστως να βοηθήσουμε όλοι όσο μπορούμε ο καθένας

είμαστε όμως σίγουροι ότι ο νόμος περί εράνων έχει αλλάξει????????

Να σας θυμίσω τι είχε γίνει το 2001 με την υπόθεση του Παναγιώτη Βασιλέλη απο την Μυτιλήνη?

είχαμε μαζέψει τα χρήματα και η Εθνική δεν τα έδωσε ποτέ

το παιδάκι βέβαια πέθανε γιατί πολύ απλά οι γονείς του ήταν φτωχοί άνθρωποι που δεν μπόρεσαν να κάνουν τίποτα και ο τότε διοικητής της Εθνικής δεν θεώρησε αποραίτητο να επέμβει....

οταν το παιδάκι πέθανε πήγε ο άντρας μου στην τράπεζα με το καταθετήριο σε έξαλη κατάσταση να πάρει τα χρήματά μας πίσω και βέβαια δεν μας τα έδωσαν

που πήγαν τόσα λεφτά?

ήταν πάνω απο 100.000.000 δρχ που μαζεύτηκαν δραχμή δραχμή μέσα σε λιγότερο απο 5 ημέρες απο φτωχους ανθρώπους με συνείδηση και ανθρωπιά

προσοχή λοιπόν

στην Ελλάδα δεν αρκεί να είμαστε άνθρωποι.... πρέπει να προσπαθούμε κάθε μέρα για το αυτονόητο

για όσους δεν θυμούνται σας παραθέτω απόσπασμα της Καθημερινής

http://news.kathimer...0301$35154.html

Καλημέρα,

την συγκεκριμένη ιστορία την είχα ζήσει από κοντά.... (είμαι από την Λέσβο).

Δυστυχώς είναι έτσι όπως τα λες...!

Ολοι είχαμε βοηθήσει τότε από το υστέρημα μας αυτό το αγγελούδι.

Ακόμα και οι άνθρωποι που δεν είχαν υστέρημα ,είχαν δώσει ότι μπορούσαν.

Είχαν μαζευτεί πολλά χρήματα και το παιδί σίγουρα θα σωζοταν...όμως για πολλοστή φορα οι πολιτικοί απέδειξαν πόσο σάπιοι και αποβράσματα είναι!!!

Όπως και το 1999 με τον μεγάλο σεισμό στην Αθήνα, η Λέσβος είχε στείλει φορτηγά ολόκληρα με τρόφιμα,φάρμακα και πράγματα τα οποία και ο τότε ''υπεύθυνος'' υπουργός

άφησε να σαπίσουν σε αποθήκες στην Αθήνα....

Το πιο έξυπνο είναι αυτό που έκαναν οι μυτιληνιοί στις μεγάλες φωτιές που είχαν γίνει στην Πελοπόνησο πριν 2 χρόνια:

Φόρτωσαν ότι είχαν και δεν είχαν (ακόμα και ζωντανά) και πήγαν οι ίδιοι από κοντά και τα έδωσαν στους ανθρώπους!

Αυτό είναι το καλύτερο! Όσοι λοιπόν έχετε την δυνατότητα και θέλετε να ξέρετε πραγματικά ότι βοηθήσατε το κοριτσάκι(Ραφαέλα) πηγαίντε από κοντά και δώστε τα χρήματα.

Ξέρω ότι είναι δύσκολο,όμως τουλάχιστον θα είστε σίγουροι ότι τα πήρε το παιδί και όχι κάποιος άλλος.

Επίσης μπορείτε να μάθετε την διεύθυνση του παιδιού και να τα στείλετε στην ίδια την οικογένεια!

Εύχομαι στην οικογένεια να έχει δύναμη,να εχει πίστη στο Θεό και στους ανθρώπους και όλα θα πάνε καλά....!

Νινα μου, τι κάνεις??? Μη μου απαντήσεις "δηλώσεις".....

Οι άντρες σου, ειναι καλά???

(δηλ. θα δώσεις 3 δηλώσεις Χ 200 ε = 600 ε ??? Μπράβο ρε Νίνα!!! :D )

Γεια σου Σκορπιέ! Χα χα καλο ανεκδοτο αν σου περισσευουν δηλωσεις των 200€ στειλε ισα πανω..

Φιλια απο όλους μας

Μπορώ αύριο να καταθέσω και εγώ χρήματα?

Μάλλον δεν εχει νόημα. Τα χρηματα βρέθηκαν.

Το θεμα ειναι για 2 iban έβγαζε λάθος λογ/σμος. Επίσης, επρεπε να μπει και όνομα.

Σε τετοιες περιπτώσεις πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικοί με τα στοιχεία.

Το θεμα ειναι για 2 iban έβγαζε λάθος λογ/σμος. Επίσης, επρεπε να μπει και όνομα.

Αποψή μου είναι ότι τώρα ειναι που χρειάζεται χρήματα για να ολοκληρωθεί η θεραπεία της και να καλυφθούν τα έξοδα

Η μεταφορά γινεται πολύ εύκολα

χωρις ΙΒΑΝ -μονο στο αριθμο λογαριασμου Τράπεζα Πειραιώς: 5758-057119-100- δεν ειχε προβλημα η απευθειας μεταφορά στην τραπεζα Πειραιώς

success.pngΗ συναλλαγή σας εκτελέστηκε επιτυχώς με τα παρακάτω στοιχεία:

Χρειαζονται και αλλα χρηματα

Υπαρχει μια σκεψη (που θα γινει πιστευω πραξη ) απο τον Συλλογο Λογιστων Χανιων , να διοργανωσει μια μεγαλη εκδηλωση και τα εσοδα να διατεθουν σε αυτον τον σκοπο