Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΣΘΟΥΝ??

ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΑ ΜΕΣΩ ΠΟΦΕΕ,ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ Η/Υ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ 24ΩΡΟ ΤΙΠΟΤΕ(ΔΗΛΩΣΕΙΣ ,ΦΠΑ,ΦΜΥ ΚΛΠ).

ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ(ΜΕ ΣΑΝΟ ΠΑΡΑΤΑΣΕΩΝ) ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΙ ΑΜΙΣΘΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ.

Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ(ΜΙΖΕΡΗ) ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΤΑΞΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΕΡΓΗΣΕΙ ΠΟΤΕ!

ΠΟΙΟΣ ΦΟΡΕΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΔΙΑΣΠΑΣΗ(ΠΟΦΕΕ,ΠΕΦΕΕ,ΟΙΚ.ΕΠΙΜ.ΚΛΠ) ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ?

ΜΙΜΗΣ ΚΩΤΣΙΑΣ

ΜΙΜΗΣ ΚΩΤΣΙΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σφάλμα space.gifspace.gif

REP-56055: Υπέρβαση των μέγιστων επιτρεπτών συνδέσεων: 50

Πνευματικά δικαιώματα (Copyright) © 2002, 2005, Oracle. Με την επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good morning παίδες!

Ε λοιπόν άρχισα κι εγώ να το βλέπω αλλιώς από σήμερα....!

Φυσικά και πρέπει να κάνουμε την δουλειά που επιλέξαμε,σωστά και με συνέπεια,αλλά κυρίως με αξιοπρέπεια.

Έλα όμως που αυτοί στα υπουργεία δεν είναι καθόλου φιλοτιμοι και αξιοπρεπείς και μας έχουν εντάξει

--εμάς τους λογιστές και όχι μόνο-- στο βρωμοσύστημα τους και μάλιστα χωρις να το χουμε πάρει χαμπάρι..!

Ε,λοιπόν εγώ δεν θα παίξω το παιχνίδι τους. Ούτε θα παρακαλάω για παρατασεις.

Είμαστε άνθρωποι, με ανάγκες για ξεκούραση και διασκέδαση-ότι σημαίνει αυτό για τον καθένα!

Η ζωή είναι μικρή-πολύ μικρή!

Τι απολογισμό θα βγάλουμε σαν άνθρωποι μετά από κάποια χρόνια?

Ότι έχουμε στο ενεργητικό μας 4.000 αποστολές Ε1, 1500 υποβολές Ε9 και 100 ενάρξεις???

Εγώ προσωπικά θέλω άλλα πράγματα να θυμάμαι.....

Καλό κουράγιο! Πάν μέτρον άριστον (όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good morning παίδες!

Ε λοιπόν άρχισα κι εγώ να το βλέπω αλλιώς από σήμερα....!

Φυσικά και πρέπει να κάνουμε την δουλειά που επιλέξαμε,σωστά και με συνέπεια,αλλά κυρίως με αξιοπρέπεια.

Έλα όμως που αυτοί στα υπουργεία δεν είναι καθόλου φιλοτιμοι και αξιοπρεπείς και μας έχουν εντάξει

--εμάς τους λογιστές και όχι μόνο-- στο βρωμοσύστημα τους και μάλιστα χωρις να το χουμε πάρει χαμπάρι..!

Ε,λοιπόν εγώ δεν θα παίξω το παιχνίδι τους. Ούτε θα παρακαλάω για παρατασεις.

Είμαστε άνθρωποι, με ανάγκες για ξεκούραση και διασκέδαση-ότι σημαίνει αυτό για τον καθένα!

Η ζωή είναι μικρή-πολύ μικρή!

Τι απολογισμό θα βγάλουμε σαν άνθρωποι μετά από κάποια χρόνια?

Ότι έχουμε στο ενεργητικό μας 4.000 αποστολές Ε1, 1500 υποβολές Ε9 και 100 ενάρξεις???

Εγώ προσωπικά θέλω άλλα πράγματα να θυμάμαι.....

Καλό κουράγιο! Πάν μέτρον άριστον (όπως έλεγαν και οι αρχαίοι ημών πρόγονοι!)

Συμφωνω απολυτα.Να και αν δωσουν παραταση να και αν δεν δωσουν.Εγω το Σ/Κ κατασκηνωνω στην Χιλιαδου.Εφτασε 10 Ιουλιου ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΩΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΑΛΑΤΕΣ?? :huh: Τι εννοείς ανάλατες??? Πώς μπορεί να είναι ανάλατες???

Φραση που χρησιμοποιειται στην ορεινη Ναυπακτια ,.και υπονοει την αναξιοπιστια του λογου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραταση στις χειρογραφες μην περιμενετε....

αν ηταν να δωσουν θα το ειχε ζητησει η ΠΟΦΕΕ ...

τωρα θα μου πειτε αφου δεν ζητησε πως θα παρει....

αυτο δεν τοχω ξεκαθαρισει ακομα, πως λειτουργει το πραμα....

πρωτα παιρνουν κι υστερα ζητανε ή το αναποδο....

ΥΓ ξερω οτι θα φαω παλι κραξιμο αλλα δεν πειραζει, Γιαννακη μου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα.Να και αν δωσουν παραταση να και αν δεν δωσουν.Εγω το Σ/Κ κατασκηνωνω στην Χιλιαδου.Εφτασε 10 Ιουλιου ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΤΩΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ!!!!

Πολύ καλά θα κάνεις να κατασκηνώσεις συνάδελφε!

Αυτοί-του υπουργείου- από την μια λένε επιστροφή στη φύση και από την άλλη μας έχουν εσώκλειστους στα γραφεία μας,σαν φυλακισμένους...

Ε λοιπόν φτάνει! Είναι καλοκαίρι...και δεν θέλω να μου το θυμίζει μόνο το κλιματιστικό και ο τζίτζικας που ακούω εδώ και μερικές ημέρες..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραταση στις χειρογραφες μην περιμενετε....

αν ηταν να δωσουν θα το ειχε ζητησει η ΠΟΦΕΕ ...

τωρα θα μου πειτε αφου δεν ζητησε πως θα παρει....

αυτο δεν τοχω ξεκαθαρισει ακομα, πως λειτουργει το πραμα....

πρωτα παιρνουν κι υστερα ζητανε ή το αναποδο....

ΥΓ ξερω οτι θα φαω παλι κραξιμο αλλα δεν πειραζει, Γιαννακη μου :)

http://www.taxheaven...r/view/id/14220

3. Τέλος, επισημαίνεται ότι θα παραλαμβάνονται χειρόγραφα μεταξύ άλλων και όσες δηλώσεις είχαν μεν υποχρέωση ηλεκτρονικής υποβολής, όμως στους κ.α. 105 – 106 του πίνακα 4Ε έχουν δηλώσει εισόδημα από εκμίσθωση αστικών μισθώσεων ακινήτων π.χ. αποθήκες, χώρους στάθμευσης κλ.π. (όχι επαγγελματική ή εμπορική μίσθωση) που υπόκεινται σε υποβολή συμπληρωματικού φόρου 1,5% και δεν υπάρχει υποχρέωση συμπλήρωσης του κ.α. 175 – 176 του πίνακα 4Ε της δήλωσης, λόγω αδυναμίας ηλεκτρονικής υποβολής τους.

Οι άνθρωποι είναι ............ (κομψά να το πω, για τα μπάζα)

Στις 06/07/2012 ημέρα Παρασκευή βγάζουν το πιο πάνω το οποίο δημοσιεύεται στο διαδίκτυο σήμερα 10/07/2012 ημερομηνία λήξης των χειρόγραφων δηλώσεων ...

και βέβαια έχουν κάνει το καθήκον τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ta ;idia kai ta ;idia kathe xrono, stamatiste na douetai tzampa (10 e gia taxi to mina), allios den prokeitai na anabaumistei to epaggelma mas.Tora gia tis parataseis enhmeroste tous pelates sas , oti logo taxisnet mporei na einai ekprothesmes oi diloseis tous .(sorry alla den me afinei na grapso ellhnika)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΠΟΦΕΕ λέει πως δεν θα δώσουν παράταση στις χειρόγραφες αλλά οι ηλεκτρονικές θα πάνε μέχρι τέλος του μήνα.

Μα αυτό το λέω και εγώ, τη ΠΟφεε έπρεπε να ρωτήσεις ??????

Να μη ξεχάσουμε να την ευχαριστήσουμε ......

Αλλά ξέχασα η μη συμμετοχή και μπλα μπλα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ΠΟΦΕΕ λέει πως δεν θα δώσουν παράταση στις χειρόγραφες αλλά οι ηλεκτρονικές θα πάνε μέχρι τέλος του μήνα.

Kαι για τον ΦΠΑ του αυτοελέγχου που λήγει 16/07/2012;;;;;; !!!!θα ισχύσει το ίδιο;;;;τέλος μήνα;;;;

175 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ζορι τραβανε με τις χειρογραφες και δεν δινουν παραταση δεν εχω καταλαβει

και αντε και τους στειλαμε στην ζουγκλα για κλειδαριθμο

οι περισσοτεροι ειναι συνταξιουχοι και ηλικιωμενοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΠΩΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ Η ΠΟΦΕΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ(..) ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΚΕΦΑΛΙ...ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι για τον ΦΠΑ του αυτοελέγχου που λήγει 16/07/2012;;;;;; !!!!θα ισχύσει το ίδιο;;;;τέλος μήνα;;;;

175 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

στο φπα που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν πως εντος των προσεχων ημερων θα βγαλουν πολ για αυτοελεγχο

και ακομη δεν εχει αποφασιστει τι θα γινει με το δειγμα του 2011 που δεν βγηκε ,το πιθανοτερο λενε να θεωρηθουν ολοι περαιωμενοι οσοι εκαναν αυτοελεγχο

για το 2010

αυτα

κατα τα αλλα πως να υποβαλλουμε δηλωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει σπάσει τα νέυρα!!!

Περιμένω να μου βγεί το κουτάκι για να βάλω τους αριθμούς στην εικόνα και όταν την βάζω μου λέει ότι ο χρόνος μου έληξε....!!!!!!Το έχω κάνει 5 φορές...!!!

ΕΛΕΟΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι για τον ΦΠΑ του αυτοελέγχου που λήγει 16/07/2012;;;;;; !!!!θα ισχύσει το ίδιο;;;;τέλος μήνα;;;;

175 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

στο φπα που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν πως εντος των προσεχων ημερων θα βγαλουν πολ για αυτοελεγχο

και ακομη δεν εχει αποφασιστει τι θα γινει με το δειγμα του 2011 που δεν βγηκε ,το πιθανοτερο λενε να θεωρηθουν ολοι περαιωμενοι οσοι εκαναν αυτοελεγχο

για το 2010

αυτα

κατα τα αλλα πως να υποβαλλουμε δηλωσεις?

Έντυπο δεν έβγαλαν, δείγμα ελέγχου δεν έβγαλαν, οδηγίες δεν έβγαλαν ,αλλά προθεσμία υποβολής 16/07 έβγαλαν.

Απορώ γιατί υπάρχουν συνάδελφοι που αγχώνονται με την προθεσμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...