Jump to content
Sign in to follow this  
KOYLA

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?

Recommended Posts

Κωστή, πές μου κάτι : Υπήρχαν λογιστές το 1771 που τον κρέμασαν τον φουκαρά τον καλόγερο γιατί είχε σχέσεις με μια μουσουλμάνα;

Αν θυμάμαι καλά τα ιστορικά ήταν ο πρώτος που κράτησε διπλογραφικό σύστημα στο μοναστήρι και υιοθέτησε τις βασικές αρχές της Λογιστικής ......

Θα μπορούσα να ψάξω στο διαδίκτυο , αλλά αυτή τι στιγμή δεν υπάρχει περίπτωση .

ΥΓ Το είχα γράψει παλαιότερα , υπάρχουν συνάδελφοι που είναι στο χείλος της καταστροφής αλλά και συνάδελφοι που είναι ψυχολογικά χάλια και υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να υπάρχουν προβλήματα και τότε πραγματικά θα πρέπει κάποιοι να λογοδοτήσουν ....

Guest ΕLENH36

Ευχαριστω! Το ειχα κανει αλλά δεν το έπαιρνε.. Με την 3η φορά όμως βγήκε! :)

Έλα να τελειώνουν και οι τελευταίοι να τελειώσει το μαρτύριο....Να ξεκινήσουμε άλλα μετά .....αυτά που τους πρέπει.

Το φετινό να φροντίσουμε να μην ξανασυμβεί..

Guest Μπάρμπα Γιώργος

Οι ώρες περνάνε και οι ρημάδες δεν τελειώνουν ........

Guest aggeliki

re paidia.... an thimamai kala... o kos theoxaris den eipe oti ews tis 05/08 k an yparxei roi dilwsewn tha doyme?????

Καλή συνέχεια στους υπόλοιπους!

Μόλις ολοκλήρωσα :D

Στατιστικά:

96 Ε1

36 Ε3

61 Ε2

17 αναλώσεις κεφαλαίου προηγούμενων χρήσεων

30 νέοι πελάτες

12 εμπλεκόμενες Δ.Ο.Υ.

1 χειρόγραφη δήλωση (πεθαμένου) στη Δ.Ο.Υ.

2 χειρόγραφες δηλώσεις μέσω ταχυδρομείου (ηλικιωμένοι, χωρίς περσινό εκκαθαριστικό)

περίπου 700 σελίδες Α3

περίπου 925 σελίδες Α4

Υποβολές: 31/05 (1 δήλωση), 19/06 (3 δηλώσεις), 05/07, 08/07 (3ο μέγιστο), 12/07, 15-16/07 (2ο μέγιστο), 29-31/07 (1ο μέγιστο), 03-05/08 (10 δηλώσεις)

Ώρα για άραγμα στην τηλεόραση και από αύριο καταχωρίσεις, συγκεντρωτικές καταστάσεις, εκπρόθεσμα ΦΑΠ νομικών προσώπων και ενημερώσεις στο ΓΕΜΗ (μέχρι να ανοίξει το Ε9 του 2012 για να στείλω τα καμιά 15 που εκκρεμούν)

Guest GDCVIK3

re paidia.... an thimamai kala... o kos theoxaris den eipe oti ews tis 05/08 k an yparxei roi dilwsewn tha doyme?????

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΩ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ 25 ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΘΕΙ ΟΛΙΓΟΩΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ΅?

Guest !!!!!!!

τα παραταω !!!!! δεν υπαρχει περιπτωση να τελειωσω , τι κι αν κατσω μεχρι το πρωι σιγουρα θα μεινουν 12 . τι 12 τι 26 ουτως ή αλλως ειμαι για φουντο , κοποι και αγωνιες τοσων ετων πανε χαμενοι , αναλαμβανω το μεριδιο ευθυνης που μου αναλογει αλλα ακομα και τωρα πιστευω οτι δεν ειμαι ο μοναδικος σε αυτη την κατασταση . καλη δυναμη και καλο κουραγιο σε οσους παλευουν ακομη , υπομονη και ολα θα στρωσουν .

Ο Θεοχάρης αν προσέξατε καλά είπε ότι υπάρχει σχεδιασμός να μείνει το σύστημα ανοιχτό έως την Δευτέρα...δεν ήταν αρνητικός ούτε κάθετος.

Αν λέω τώρα(ξέρω ότι κάποιοι θα με βρίζετε)το συσχετίσουμε λίγο με την ενημέρωση που είχαμε από την ΠΟΦΕΕ ότι αρχικά θα είναι έως τις 5/08 αλλά το σύστημα θα παραμείνει ανοιχτό 10 μέρες...νομίζω πως κάτι σημαίνει.

Καλό κουράγιο...καλή δύναμη σε όλους σας παιδιά!!!

Guest MG

Εχω ακομα 3, 2 επαγγελματιες και μια απλη συνταξιουχου.Πάω να καταχωρήσω την δήλωση στον συνταξιουχο με το περσινο αρ.εκκ/κου διαπιστώνω οτι δεν εχει δηλωμένη ταυτότητα (στις δηλώσεις επάνω δεν υπάρχει αριθμός ταυτότητας) και δεν με βάζει στο σύστημα.Ξέρει ξανείς εαν μπορώ να κάνω κάτι? Με το ΑΦΜ και τα στοιχεία της γυναίκας του με βάζει μόνο στο ε2 της γυναίκας του και όχι στο ε1......?

Guest ......

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ

ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ

ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ

ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ

ΑΥΤΟ ΠΡΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΚΑΛΑ

ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ

ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΤΡΕΛΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΗΡΟΙ

ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟΥΣ

ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΗΘΙΚΟΙ ΑΥΤΟΥΡΓΟΙ

ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ

ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΝΟΗΣΗ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ 6 ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Τελείωσα και εγώ, ελπίζω να μην ξέχασα κανένα. Καλή συνέχεια στους υπόλοιπους δεν φεύγω όμως ακόμη λίγη καθαριώτητα στο χάος και από αύριο καθυστερημένα ΦΠΑ κλπ κλπ κλπ όσο για τα ΓΕΜΗ είναι δική μας υποχρέωση?

ΝΑΙ ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΣΤΟ MEGA ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΠΙΘΑΝΩΣ ΑΝΟΙΧΤΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΤΟΥΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ ΜΗΤΡΩΑ Κ ΛΟΙΠΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ.ΠΧ ΕΧΩ ΔΥΟ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ PASSWORD ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ Κ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙ.ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΚΑΤΟΙΚΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Κ ΠΕΝΤΑΚΟΣΑΡΙΚΟ ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ Ή' ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ? ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΩ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ - ΤΟΣΕΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΠΑΡΕΑ...

Guest ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ...ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ!

Δεν προλαβαίνω με τπτ!!

Αλλες 45!Δεν ξέρω τι να κάνω...το μυαλό έχει κουραστεί απίστευτα!Κ μέχρι τις έπτα να καθήσω να στέλνω, που αμφιβάλω αν μπορέσω να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά με όλη αυτή τη συσσωρευμένη κούραση, δε θα κατάφέρω και πολλά!

Πάντα, όλα στην ώρα τους....αλλά τώρα;Το έχω πάρει απόφαση...είμαι και εγώ για φούντο!!!Δεν ξέρω...ούτε κουράγιο να παρακαλέσω για μια νεα παράταση έστω δυο ημερών(το όποιο θα άταν και το πρέπον μετά από όλο αυτό το χώσιμο που φάγαμε)!!!

ΚΟΥ ΡΑ ΣΤΗ ΚΑ!!!!

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!

Guest Μπάρμπα Γιώργος

Τι είναι προτιμότερο για το ΥΠ.ΟΙΚ. να δώσει μια μικρή παράταση και να του βγούν τα εκκαθαριστικά άμεσα ή να κλείσει το σύστημα με αμφίβολα αποτελέσματα πόσες θα κατατεθούν , και αν και πότε θα εκκαθαρισθούν από τις ΔΟΥ ??????

Κατά την ταπεινή μου άποψη θα πρέπει να δοθεί παράταση τουλάχιστον μέχρι τις 10/08/2012 , όταν το πολιτικό σύστημα έκανε δύο φορές εκλογές και κρατούσε τα συστήματα του taxis κλειστά (από τον φόβο της αντίδρασης όσων έβλεπαν τα εκκαθαριστικά) και τον κόσμο αναστατομένο ποιός μπορούσε να κάνει δηλώσεις ????

Αλήθεια που είναι οι κ.κ. της ΠΟΦΕΕ ???? γιατί απαξιούν να εμφανισθούν εδώ ??? σαν δεν ντρέπονται λίγο .... έχουν κρεμάσει έναν ολόκληρο κλάδο και κάνουν την πάπια ... α ρε ..... που τους χρειάζεται

Μόλις έστειλα και την τελευταία !! Απάνθρωπες συνθήκες εργασίας.Αυτό το φετινό γ....σι να μην το ξαναπεράσουμε. Καλό κουράγιο και καλή συνέχεια στους συναδέλφους που ακόμα αγωνίζονται.

nai το θυμαμαι και γω ο απελπισμενος ,εχεις δικιο

Guest kon

και συνεχιζω τους μυθους,δεν μπορω αλλο,εχω 4320 δηλωσεις ακομη και κλεινουν τα ματια μου

Guest Chara

Μου έρχεται να τα σπάσω όλα εδώ μέσα.ελώ να βάλω τις φωνές!

Θέλω να τα παρατήσω όλα έτσι όπως είναι και να εξαφανιστώ!

ΑΣ ΒΓΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...

ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ...ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ Ή ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΑΝ ΔΕ ΔΩΣΟΥΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΚΟΜΗ,ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑ!

Μου έρχεται να τα σπάσω όλα εδώ μέσα.ελώ να βάλω τις φωνές!

Θέλω να τα παρατήσω όλα έτσι όπως είναι και να εξαφανιστώ!

ΑΣ ΒΓΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...

ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ...ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ Ή ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΑΝ ΔΕ ΔΩΣΟΥΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΚΟΜΗ,ΑΠΛΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑ!

Ησύχασε και ηρέμησε...

μην περιμένεις απόψε να ακούσεις τίποτα από κανέναν και έχει κάποια λογική(βάση με την δική τους)θα φύγουν μερικές χιλιάδες ακόμα δηλώσεις...άρα και χιλιάδες ευρώ...κάνε ότι μπορείς και να ξέρεις ότι δεν βρίσκεσαι μόνο εσύ σ'αυτήν την κατάσταση...όσο πιο πολλοί τόσο πιο καλά!

Μόλις έστειλα και την τελευταία η οποία δεν είχε κλειδάριθμο και μπήκα με τον αρ.ειδοποίησης και την ταυτότητά του απ΄τους δικούς μου κωδικούς,

Κουράγιο υπομονή και δύναμη στους υπόλοιπους.