Jump to content
Sign in to follow this  
KOYLA

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?

Recommended Posts

για να αποστειλουν οι εφοριες τις δικες μας που δε θα προλαβουμε με τα προστιμα. ? λογικο ?

οσες δεν προλαβουμε θα τις στειλουμε με ποσο μονο στον 049 για να μην χασουμε το αφορολογητο?

οσες δεν προλαβουμε θα τις στειλουμε με ποσο μονο στον 049 για να μην χασουμε το αφορολογητο?

ΚΑπου ειχα διαβασει εδω μεσα οτι δε θα τις δεχθουν και θα τις θεωρησουν εκπροθεσμες

Διάβασα ότι προσανατολίζονται ώστε το σύστημα να είναι ανοικτό ως το τέλος του χρόνου αλλά όσες υποβληθούν μετά απ΄τις 8:00

τη Δευτέρα θα είναι εκπρόθεσμες και η εκκαθάριση δεν θα το δείχνει αλλά θα αποστέλλεται ταχυδρομικώς το σωστό εκκαθαριστικό που θα αναφέρει και το πρόστιμο αλλά και το "χάσιμο" απ΄τον κωδ.049.

Διάβασα ότι προσανατολίζονται ώστε το σύστημα να είναι ανοικτό ως το τέλος του χρόνου αλλά όσες υποβληθούν μετά απ΄τις 8:00

τη Δευτέρα θα είναι εκπρόθεσμες και η εκκαθάριση δεν θα το δείχνει αλλά θα αποστέλλεται ταχυδρομικώς το σωστό εκκαθαριστικό που θα αναφέρει και το πρόστιμο αλλά και το "χάσιμο" απ΄τον κωδ.049.

Αψογα θα πουμε στον πελατη 500 € φορο θα πληρωσει και θα του ερθει 2000 € φορο και μετα θα ερθει να μας καψει το γραφειο. Ευτυχως που το εχω ασφαλισμενο.

Ολοκληρωθηκε η συναντηση με την Τροικα στο MEGA. Λογικα θα πει και για παραταση αν θα δωθει

Πας Δικαστικά και τους γ@μ$ις τα πρέκια μετά ....... Τόσο απλά ...... Δεν φαντάζομαι ότι θα κάνουν τέτοιο λάθος .....

Guest ΕΛΕΟΣ

ΕΔΩ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΕΣ 'Η ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ.

ΠΟΦΕΕ ( και λοιποι συγγενεις ) ΑΚΟΥΣ ????

Guest ΧΑΛΚΙΔΑ

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΑΣ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΕΤΣΙ ΟΙ ΛΙΜΟΚΟΝΤΟΡΟΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ

ΟΛΗ ΜΑΣ Η ΖΩΗ ΑΠΟ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ

ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΤΟΓΡΑΦΕΙΟ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ ΑΠΟ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΑΣ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΣΤΥΛΟ ΚΑΤΩ

Guest !!!!

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΑΣ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΕΤΣΙ ΟΙ ΛΙΜΟΚΟΝΤΟΡΟΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ

ΟΛΗ ΜΑΣ Η ΖΩΗ ΑΠΟ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ

ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΤΟΓΡΑΦΕΙΟ ΜΑΣ ΚΑΙ Ο ΚΟΠΟΣ ΜΙΑΣ ΖΩΗΣ ΑΠΟ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΑΣ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΣΤΥΛΟ ΚΑΤΩ

εχω φτασει στο χειροτερο σημειο της ζωης μου! αν ομως κατεβασω τωρα το στυλο αντι για 14 θα μου μεινουν 26 δηλωσεις , προσπαθω να σωσω οτι σωζεται . οπως ευστοχα γραφεις κρινονται οι κοποι μιας ζωης , καποιοι θα καταστραφουν. επιμενω οτι το θεμα δεν ειναι μονο οικονομικο, φοβαμαι και για αλλου ειδους προβληματα.

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ Ο Γ.Γ. ΠΛΗΡΩΣΕ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ ΤΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΩΝ ΔΟΥ ΓΙΑ ΚΩΔΙΚΟΓΡΑΦΙΣΗ ΤΩΝ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ. ΤΩΡΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Guest !!!!!!!

παντως εγω θα περιμενα μια δημοσιευση απο καποιον απο την ποφεε ή ακομα και απο τους διαχειριστες του φορουμ . θα ισχυσει μεχρι τη δευτερα το πρωι ή θα παει μεχρι την παρασκευη οπως ειχε ειπωθει αρχικα?τελη ιουλιου η ποφεε ειχε σιγουρο το 10/8 σιωπηρη και παλευε για το 20/8.η ποοεε μας ενημερωσε για τις 10/8 τουλαχιστον και θα επαεξαταζοτα το θεμα τοτε. με το φοβο οτι θα κλεισει το συστημα τη δευτερα υπερβαλαμε εαυτους και εχουμε φτασει σε οριακο σημειο οι περισσοτεροι, μας εχουν μεινει καποιες με προβληματα μητρωου κυριως ( κωδικοι 013 , κλειδαριθμοι κ.λπ.) τις οποιες θα ολοκληρωσουμε σιγουρα μεχρι παρασκευη. θα παρακαλεσω λοιπον καποιο υπευθυνο να κανει μια επαφη με τους αρμοδιους και να θεσει το ζητημα για να μην αναγκαστουμε να στειλουμε δηλωσεις χωρις να ειναι σωστες για να γλυτωσουμε το αφορολογητο

Guest Επισκέπτης

ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΗ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ...............................

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!

Σχεδόν τελείωσα (υπολογίζω σε καμιά ώρα)... Αν και να πω την αλήθεια από την 01/08 και μετά δουλεύω χαλαρά, μου είχαν μείνει 35 δηλώσεις 31/07...

Δεν ξέρω αν σημειώνετε και τίποτα στατιστικά πάντως εκτός από τις 36 χειρόγραφες για τις οποίες δεν έχω στοιχεία και τις 20+ συμπληρωματικές αναδρομικών, από τις υπόλοιπες δηλώσεις (420 - μένουν 2 που δεν θα αλλάξουν το αποτέλεσμα) προκύπτει μέσος φόρος 1541 ευρώ (δηλώσεις Φ.Π).... Μιλάμε για σφαγή κανονική... Πέρυσι άντε να ήταν 500 ευρώ (κάνω εκτίμηση σε αυτό, φέτος είμαι απόλυτα ακριβής).

Guest ΜΑΡΙΑ

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΤΟ ΜΕΝ ΠΝΕΥΜΑ ΠΡΟΘΥΜΟ, Η ΔΕ ΣΑΡΞ ΑΣΘΕΝΗΣ

μια απο τα ιδια

Guest Giannis

Ποσο ακόμα??? Δεν αντεχω άλλο.....

Εγώ κατάφερα από χθες μετά από πολύ πίεση και έστειλα όλες τις δηλώσεις μου αλλά δεν έχει καμία σημασία.

Η κατάσταση είναι εξευτελιστική ....για εμάς.

Να ζητιανεύουμε δύο ή τρεις ημέρες παράταση για να κάνουμε την δουλειά μας.Μια δουλειά που τα τελευταία δύο χρόνια έχει περάσει δια πυρός και σιδήρου.

Εκαναν οι κύριοι τις εκλογές τους ήσυχοι και . πρέπει εμείς να πληρώσουμε τώρα τον λογαριασμό.Η καθυστέρηση στην υποβολή των δηλώσεων ήταν αποκλειστικά και μόνο δική τους ευθύνη.

Εστω και ένας λογιστής να μην έχει καταφέρει να τελειώσει τις δηλώσεις του πρέπει να σταθούμε όλοι μαζί και να απαιτήσουμε παράταση για να μην βρεθεί κανένας συνάδερφος εκτεθειμένος.

Αλίμονο να το αφήσουμε έτσι.....!!

Guest Ηλίας ο καλός Λογιστής σας

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΚΟΜΗ :wacko:

Guest WILL.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΕΛΙΚΑ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ...Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΟΛΙΓΟΗΜΕΡΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ.ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΡΟΛΟΙ

Guest xristos

δεν το πιστευω!!!την πατησα ασχημα χθες...εφυγε μια δηλωση εντελως κενη,αδεια,τιποτα μεσα...πως στο διααα..οοο εφυγε????την πατησα συναδελφοι?

Guest ...

Παιδια καλη δυναμη σε ολους δυσκολο βραδυ προβλεπω. 11 δηλωσεις ακομα εχω φτασει στα ορια μου.....

Guest ΕΛΕΟΣ

ετσι και μας κρεμασουν απο τωρα σας λεω θα στρατοπεδευσω εξω απο το υπουργειο. ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ !!!