Jump to content

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?

Recommended Posts

Και εγώ κάτι τέτοιο θυμάμαι Αποστόλη αλλά νομίζω ότι αφορούσε τροποποιητικές δηλώσεις για αναίρεση του αυτοελέγχου.

Γνώμη μου είναι ότι δεν μπορούν να αρνηθούν την παραλαβή εμπρόθεσμης τροποποιητικής δήλωσης .

• Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Αντε στο διάολο ρε καραγκιόζηδες , γελoίοι . Εμείς ρε να κανουμε σωστή κατανομή του χρόνου υποβολής ??? Καραγκιόζηδες , ε καραγκιόζηδες

KAMMIA ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ,ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΩΣΤΗ..... ΑΥΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΙΤΕΣ, ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΙ, ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΑΙΜΑΞΕΙΣ, ΜΕ ΕΝΑ ΣΥ

.... Εαν εκπροσωπουσα τους Ξενοδοχους , Ταβερνιάρηδες , Καντινιερηδες των πλαζ , μπαρτεντερς στην Ιο και στη Σαντορινη κλπ θα εκανα διαμαρτυρια εξω απο το Υπουργειο να πάνε οι δηλώσεις απο ... Σεπτέ

Posted Images

Καλησπέρα

Από το άρθρο 14 του ν.3296/04 όπως ισχύει:

...

3. Από τις δηλώσεις της παραγράφου 1 εξαιρούνται:

α. Δηλώσεις που αφορούν διαχειριστικές περιόδους που βαρύνονται με οποιαδήποτε παράβαση από αυτές που αναφέρονται στις διατάξεις των παραγράφων 3, 4 ή 6 του άρθρου 30 του Κ.Β.Σ., ανεξαρτήτως του μεγέθους και της επίπτωσής της επί του κύρους των βιβλίων και στοιχείων, ή με παράβαση μη επίδειξης βιβλίων ή στοιχείων αυτού του Κώδικα.

β. Δηλώσεις που δεν υποβάλλονται εντός των προβλεπόμενων προθεσμιών ή υποβάλλονται ανακριβώς εντός των προθεσμιών αυτών, για τα βάσει των τηρηθέντων βιβλίων και στοιχείων δεδομένα, καθώς και δηλώσεις που αφορούν διαχειριστικές περιόδους για τις οποίες δεν υποβάλλονται εντός των προβλεπόμενων προθεσμιών ή υποβάλλονται ανακριβώς εντός των προθεσμιών αυτών, οι δηλώσεις των λοιπών εν γένει φορολογιών, με βάση τα τηρηθέντα βιβλία και στοιχεία.

...

Κατά την άποψή μου όπως προανέφερα, ορθώς δεν γίνεται δεκτή τροποποιητική δήλωση με τον πίνακα Ι (αυτοέλεγχο) συμπληρωμένο. Χωρίς αυτόν, φυσικά και είναι υποχρεωμένη η ΔΟΥ να την παραλάβει.

Καλή συνέχεια.

Μπάμπη καλησπέρα

Θα μου επιτρέψεις να επιμείνω στην άποψή μου , θεωρώντας ότι το «ή υποβάλλονται ανακριβώς εντός των προθεσμιών αυτών» αφορά πόρισμα ελέγχου και όχι εμπρόθεσμη διόρθωση λαθών .

Μπάμπη καλησπέρα

Θα μου επιτρέψεις να επιμείνω στην άποψή μου , θεωρώντας ότι το «ή υποβάλλονται ανακριβώς εντός των προθεσμιών αυτών» αφορά πόρισμα ελέγχου και όχι εμπρόθεσμη διόρθωση λαθών .

Δεν είναι κακό να διαφωνούμε συνάδελφε.

Απόψεις εκφράζουμε και προσπαθούμε να βρούμε απαντήσεις.

Καλή συνέχεια.

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ....

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΗ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ (ΚΑΙ Η ΑΡΧΙΚΗ ΗΤΑΝ ΜΕ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗ)..ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΝ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑΝ ΔΕΚΤΗ...ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΥΣΤΑΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΔΙΑΤΑΞΗ?

Παραλαμβάνουν την δήλωση, ακυρώνουν τον αυτοέλεγχο

Κάπου έλεγε οτι δεν ανακαλείται η ο αυτοέλεγχος και κάπου εκεί θα έχει μπερδευτεί το θέμα, πιστεύω οτι δεν μπορούν να αρνηθούν διόρθωση, αν έχει πληρωθεί οτιδήποτε λόγω αυτοελέγχου δεν επιστρέφεται

"ή υποβάλλονται ανακριβώς εντός των προθεσμιών αυτών"

Mα αυτό πήγε να διορθώσει την ανακρίβεια... ή ανακρίβεια ΔΕΝ έχουμε εάν από ΛΑΘΟΣ βγάλουμε 10-πλάσιο ποσό από το κανονικό?

γράφει πουθενά με ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ? ΟΧΙ ,παρά μόνο με την εμπρόθεσμη.

Δεν μπορείτε να γράψετε ένα νόμο στην Ελληνική γλώσσα,απλό και κατανοητό ,χωρίς εξαιρέσεις και παραπομπές στο άρθρο τάδε,στην παράγραφο τρέχα γύρευε?

και με αυτά ο Ράιχενμπαχ θα ασχοληθεί?

Και επιτέλους ποιός είναι αυτός ο νομοθέτης που δεν ξέρει να γράφει? μιά ζωή στα σεμινάρια ακούμε ο νομοθέτης και ο νομοθέτης,απολύστε τον να γλιτώσουμε όλοι.

"ή υποβάλλονται ανακριβώς εντός των προθεσμιών αυτών"

Mα αυτό πήγε να διορθώσει την ανακρίβεια... ή ανακρίβεια ΔΕΝ έχουμε εάν από ΛΑΘΟΣ βγάλουμε 10-πλάσιο ποσό από το κανονικό?

γράφει πουθενά με ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ? ΟΧΙ ,παρά μόνο με την εμπρόθεσμη.

Δεν μπορείτε να γράψετε ένα νόμο στην Ελληνική γλώσσα,απλό και κατανοητό ,χωρίς εξαιρέσεις και παραπομπές στο άρθρο τάδε,στην παράγραφο τρέχα γύρευε?

και με αυτά ο Ράιχενμπαχ θα ασχοληθεί?

Και επιτέλους ποιός είναι αυτός ο νομοθέτης που δεν ξέρει να γράφει? μιά ζωή στα σεμινάρια ακούμε ο νομοθέτης και ο νομοθέτης,απολύστε τον να γλιτώσουμε όλοι.

Εδώ ακριβώς είναι το πρόβλημα. Οι φορολογικοί νόμοι έχουν γίνει κόσκινο από τις ΠΟΛ ή τις διορθώσεις με μεταγενέστερους νόμους και άντε να βρεις άκρη σε αυτό το αλαλούμ. Ο σταθερός, σαφής και κωδικοποιημένος νόμος είναι πάγιο αίτημα του κλάδου μας, όπως έχει ζητήσει ο σύλλογός μας, κάτι που ίσως θα έπρεπε - λέμε τώρα - να απασχολήσει την ΠΟΦΕΕ και τις άλλες οργανώσεις , όχι μόνο τις δικές μας, αλλά και κάποιες άλλες επαγγελματικές, που αφήνουν σε μας αυτόν τον λαβύρινθο. Αλλά θα μου πεις πως θα βγάλουν λίγα χρήματα οι λεγόμενοι "φοροτεχνικοί" δικηγόροι, από τις προσφυγές που γίνονται με αφορμή τις ασάφειες του νόμου, παρά το απαγορευτικό όριο του 50% σε περίπτωση προσφυγής. Που και αυτοί, εμάς ρωτάνε πως θα στηρίξουν τις προσφυγές....

Λοιπόν το παραπάνω σφάλμα μου το έχει βγάλει σχεδόν σε όλες τις δηλώσεις που έχω στείλει τουλάχιστον μια φορά ......

Πέρα από τα άλλα τα απάτσι και κομάντσι τώρα μου παρουσιάσε και αυτό .......

ΣΦΑΛΜΑ ΝΕΟ !.doc

Να πω για το πόσο χαμένο χρόνο θα με πείτε τεμπέλη και παρτάκια που θέλω όλες τις δηλώσεις για πάρτι μου .....

ΥΓ Παρεπιπτώντος για να μη νομίσετε ότι κάνουμε εκκατομύρια δηλώσεις , με ένα μέσο υπολογισμό πρέπει να έχουμε 300 δηλώσεις (με επαγγελματίες μέσα) άντε το πολύ 400 αν υπολογίσεις χοντρά και τους νέους που έχουν έρθει (βέβαια χωρίς αυτούς που έχουν φύγει από σένα) , βαλε ότι είμαστε 2 άτομα νυχθημερόν και ένα τρίτο (από μηχανής θεού και βέβαια απλά κοινωνική προσφορά δεν περισσεύει σάλιο !!!) Και ναι, οι μισές είναι φιλοί συγγενείς υποχρεώσει οπότε βάλτε το ΦΠΑ που θα πάει υπερ πίστεως ...... Θα μου πεις τεράστιο νούμερο ??? Ισως για εμάς αν ήταν οι ημερομηνίες όπως κάθε χρόνο δηλαδή Μάρτιο έως 15/07 τότε θα φωνάζαμε για παράταση μιας και έως μέσα Ιουνίου πάντα τελειώναμε (πλην πέρυσι που πήγαμε Ιούλιο με καμιά 10αριά)

Guest Giannis

Παιδια, μια βοηθεια σας παρακαλω

Αφορα τέλος επιτηδεύματος. Μισθωτος του δημοσίου, πληρωθηκε για μία μελέτη από το δημόσιο, που είχε γίνει όταν ήταν ελεύθερος επαγγελματίας (2008). Το δικαιολογητικό που έχει από το δημόσιο που πλήρωσε τη μελέτη αναφέρει ότι πρόκειται για αμοιβή από άσκηση ελευθερου επαγγέλματος.

Βάζοντας το ποσό της αμοιβής στο πεδίο 507 του Ε1, Πίνακας Δ το taxisnet του βγαζει να πληρώσει το φόρο επιτηδεύματος 500€, κάτι το οποίο δεν ισχύει αφού σύμφωνα με τον Ν. 3986/11, άρθρο 31, παρ. 1 φόρο επιτηδεύματος πληρώνουν όσοι τηρούν βιβλία Β ή Γ κατηγορίας τα οποία πλέον δεν τηρει.

Yπαρχει τροπος να μην πληρώσει το φόρο επιτηδεύματος;

Παιδια, μια βοηθεια σας παρακαλω

Αφορα τέλος επιτηδεύματος. Μισθωτος του δημοσίου, πληρωθηκε για μία μελέτη από το δημόσιο, που είχε γίνει όταν ήταν ελεύθερος επαγγελματίας (2008). Το δικαιολογητικό που έχει από το δημόσιο που πλήρωσε τη μελέτη αναφέρει ότι πρόκειται για αμοιβή από άσκηση ελευθερου επαγγέλματος.

Βάζοντας το ποσό της αμοιβής στο πεδίο 507 του Ε1, Πίνακας Δ το taxisnet του βγαζει να πληρώσει το φόρο επιτηδεύματος 500€, κάτι το οποίο δεν ισχύει αφού σύμφωνα με τον Ν. 3986/11, άρθρο 31, παρ. 1 φόρο επιτηδεύματος πληρώνουν όσοι τηρούν βιβλία Β ή Γ κατηγορίας τα οποία πλέον δεν τηρει.

Yπαρχει τροπος να μην πληρώσει το φόρο επιτηδεύματος;

Προτου μια εβδομαδα εστειλα την δικη δηλωση. Στον πεδίο 507 εβαλα την βεβαιωση απο την απογραφη που εκανα. Δεν μου εβγαλε να πληρωσω τελος επιτιδευματο ( σωστα ).

Μήπως δεν εχει κανει διακοπη, για αυτο του βγάζει το τέλος επιτηδεύματος?

Guest Giannis

Γεια σου, Νινα

Εχει κανει κανονικα διακοπη απο το 2008, η αποδειξη κοπηκε το 2011

Υπαρχει περιπτωση να καταχωρησω αλλου αυτο το εισοδημα, χωρις τη συνεπεια των 500€?

Εδώ ακριβώς είναι το πρόβλημα. Οι φορολογικοί νόμοι έχουν γίνει κόσκινο από τις ΠΟΛ ή τις διορθώσεις με μεταγενέστερους νόμους και άντε να βρεις άκρη σε αυτό το αλαλούμ. Ο σταθερός, σαφής και κωδικοποιημένος νόμος είναι πάγιο αίτημα του κλάδου μας, όπως έχει ζητήσει ο σύλλογός μας, κάτι που ίσως θα έπρεπε - λέμε τώρα - να απασχολήσει την ΠΟΦΕΕ και τις άλλες οργανώσεις , .

Ναι αλλά αν ήταν σαφής ο νόμος, σταθερός και κωδικοποιημένος από το ίδιο το κράτος θα πληρώναμε τον Σταματόπουλο, τον Τότση και δεν ξέρω ποιον άλλο για τις κωδικοποιήσεις του?

Μακάρι να υπήρχε κοινή λογική σε αυτό, αλλά και να υπήρχε όσοι ευνοούνται από το αλαλούμ τον ΠΟΛ και των νόμων θα έχαναν την "πελατεία" τους, είτε γράφουν βιβλία είτε οτιδήποτε άλλο.

'Εχω περάσει από το στάδιο του άγχους και του πανικού σε αυτό της απόλυτης nirvana.

Όσα πάνε κι όσα έρθουν. Έτσι κι αλλιώς δεν προλαβαίνω, δεν μπορεί να πεθάνω κι όλας έχω δύο παιδιά να σκεφτώ. Αρκετά πάω για ουζάκι και θα συνεχίσω το απόγευμα.

Με οποιον συναδελφο και αν μιλησω μου λεει οτι δεν προλαβαινει καλα για φπα δεν συζηταμε πρεπει να πιεσουμε για αλλες προθεσμιες δεν θα πληρωσουμε εμεις την ανευθυνοτητα του κρατους .

ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΕΞΟΥΘΕΝΩΘΕΙ. Φ.Π.Α ,ΔΗΛΩΣΕΙΣ , Φ.Μ.Υ ,ΙΚΑ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ(ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ-ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ κ.λ.π.) ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ -ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΜΑΣ ΤΑΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ.

ΑΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟΥΛ. ΟΤΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ (ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ )ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΜΑΣ !!! ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΛΙΓΗ ..ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΡΑΖΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ .

Guest Επισκέπτης

ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ 15 ΩΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΠΙ 2,5 ΜΗΝΕΣ!!! ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΝΕ ΤΙΣ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΕΙΣ....!!!! ΕΧΟΥΜΕ ΦΠΑ,ΕΝΔΟΚΟΙΝΟΤΙΚΕΣ,VIES KAI ENA ΣΩΡΟ ΑΛΛΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΜΗΝΑ!!!! ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟ??????

Guest ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ

1)ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΜΑΣ !!ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ !!!

2)ΖΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΕΝΑ ΜΑΛΑΚΑΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ (ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΟΥ)ΟΤΙ ΣΟΥ ΦΑΓΑΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙΣ

ΣΥΝΤΑΞΗ !!! ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΥΜΕ ΠΑΛΙ !!!

3)ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΣΟΙ ΕΙΧΑΤΕ ΟΜΟΛΟΓΑ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΤΑ ΦΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ

4)ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΠΟΥΛΑΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΣΑΣ ,ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΟΥΤΟ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΑΤΕ 150 ΧΡΟΝΙΑ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΤΩΝ !!! ΤΩΝ ΦΟΝΙΑΔΩΝ ΣΑΣ ΔΗΛΑΔΗ !!!!

5)ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΖΕΙΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ?ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΝΕΚΡΟΙ ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΠΑΛΙ ΝΑΙ !!!

6)ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΡΚΙΝΟΠΑΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΠΑΛΙ ΝΑΙ !!!!

7)ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΑΙΜΟΚΑΘΑΡΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΦΡΟΠΑΘΗΣ ΣΤΟ ΔΙΑΛΟ ΝΑ ΠΑΝΕ ,ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΕΝΤΑΞΗ

8)ΣΑΣ ΠΕΡΝΕΙ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΚΕΝΕ Η ΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΕΤΕ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΟΡΙΣΤΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ !!!

9)ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΠΑΡΤΕ 500 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΖΗΣΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ !!!! ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΛΕΤΕ ΕΝΤΑΞΗ

10)ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΕΝΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΤΕ ΕΝΤΑΞΗ

11)ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΙ ΣΑΣ !!!!

12)ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΤΕ ΕΝΤΑΞΗ

13)ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ 50% ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΤΗΣ ΦΤΩΧΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΤΕ ΟΚ !!!!!

14)ΟΤΙ 250000 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΛΕΙΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΤΕ ΕΝΤΑΞΗ

15)ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ 50% ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΟΙ ΧΩΡΙΣ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΤΕ ΕΝΤΑΞΗ

ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΑ ΝΕΦΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΙΔΡΩΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΑΚΙ ΣΑΣ !!!!

16)ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΑΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΓΑΤΕ ΜΑΖΙ !!! ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ,ΛΙΜΟΥΖΙΝΕΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟΥΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΛΕΤΕ ΠΑΛΙ ΕΝΤΑΞΗ

17)ΣΑΣ ΛΕΝΕ 300 ΜΑΙΜΟΥΝΙΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΜΑΣ !!!

ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΟΣ ΡΕ ΜΑΙΜΟΥΝΙΑ !!!

ΟΡΚΙΣΤΙΚΑΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΤΟΛΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΤΕ ΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΚΑΙ ΛΑΙΚΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ !!!!!!!ΟΧΙ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ !!!!! ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΑΦΑΝΙΣΜΟ ΜΑΣ !!!!!

ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΡΕ ΑΡΧΙΔΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑ ΧΩΡΑΦΙ ΣΑΣ Η ΕΛΛΑΔΑ !!!! Η ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΑΣ !!!!!!

ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ !!! ΞΥΠΝΑΤΕ !!!! ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ !!!!!!

ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΣΑΣ ΒΑΛΟΥΝΕ ΕΝΑΝ ΝΟΜΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΑΓΓΟΥΡΙ ΣΤΟ ΚΩΛΟ ΣΑΣ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ !!!!???????? ΟΧΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ !!!!!! ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΤΗΣ !!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ !!!!!!!

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΓΑΜΗΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!

θανασης Ντελης