Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης

Καμία μα καμία αίτηση για ολιγοήμερη παράταση .Απαιτώ από το Υπουργείο να σταθεί στο ύψος του και να μη δώσει παράταση

σωστο βεβαια αν και το υπουργειο ηταν σωστο και ειχε ανοιξει τις δηλωσεις απο τον μαρτιο οπως περυσι ( που και παλι η καταληκτικη ημερομηνια ηταν 15/07/ για ολους ) και οχι αρχες μαιου παιζοντας μικροκομματικα παιχνιδια εις βαρος μας για χαρη των εκλογων αν ειχε ενα συστημα αξιοπιστο χωρις να σε τρωει το αγχος αν πεσει η οχι και πολλες αλλες προυποθεσεις γνωστες σε προηγμενες χωρες αγνωστες σε μας που το μονο που μας ενδιαφερει ειναι να γεμισουν τα ταμεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αμα είναι να πάμε πρώτα στο νοσοκομείο και μετα να την δώσουν τι να πώ!! Προχθές μετά απο 12 ώρες μπροστά στο PC με έπιασαν ίλιγγοι , λιποθύμησα και κατέληξα στο κέντρο Υγείας!! Επιπλέον το ζάχαρο μου στα ύψη!! και είμαι μόλις 39 αλλά "δυστυχώς" είμαι σε αυτή την δουλειά 20 χρόνια και κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια και χειρότερα.

Αντε δώστε την παράταση να ηρεμήσουμε λίγο!!

Εχω χάσει τον ύπνο μου, δεν βλέπω τα παιδιά μου, τον άντρα μου και χάνω σιγα σιγά και την υγεία μου!!!

έχουμε την ίδια ηλικία και για πρώτη φορά ανέβασα πίεση!

εγω σας περναω , ειμαι 42 χρονων και εχω και πιεση και ζαχαρο!!!

Βρε παιδιά , έτσι που το πάτε θα πρέπει να λειτουργεί ειδική πτέρυγα στα νοσοκομεία μόνο για λογιστές!!!

Κάτι το οποίο δεν τους παίρνει να το κάνουν αφού κλείνουν-συγχωνεύουν τα νοσοκομεία αντί να τα βελτιώσουν σε παροχές υγείας κλπ...

Οπότε ηρεμήστε και απολαύστε όπως μπορείτε το καλοκαιράκι......(πικ-νικ,βόλτα με ποδήλατο,έστω και ένας περίπατος θα σας κάνει να νιώσετε καλύτερα...) και το σημαντικότερο:

Αν καταφέρετε να πάτε διακοπές ,μην πάρετε laptop μαζί...-φιλική συμβουλή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΕ ΔΥΟ Ε9 ΓΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ...ΑΠΟ 6 ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΣΤΟ ΚΑΘΕΝΑ..ΚΑΙ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΕ ΤΩΡΑ..ΤΟΥ ΡΙΧΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΑΟΛΟ ΜΕΤΑ ΣΥΧΓΩΡΗΣΕΩΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΩΡΕΣ Η ΔΕΝ ΤΟΥ ΡΙΧΝΕΙΣ????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ.....! ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ 100-120 ΔΗΛΩΣΕΙΣ (ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ), ΝΑ "ΦΙΞΑΡΩ" ΤΑ ΦΠΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΣΑ ΜΕΓΑΛΑ, ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΠΔ, ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΦΜΥ, ΝΑ ΞΑΝΑΕΞΗΓΗΣΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΜΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΤΑΙ ............ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ.........!

ΚΟΥΜΠΑΡΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ.............!ΧΑΛΑΡΑ..........

Γυναικα εχεις βρει!? Γιατι αυτη που εχεις, μολις της πεις οτι εχεις χρονο ΜΟΝΟ για να πας στην εκκλησια, βλεπω να σε παραταει.... :P:D

Συναδελφοι, μια βοηθεια οποιος γνωριζει.. http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=47597&pid=487908&st=0entry487908

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει έστω και ένας που πιστεύει ότι δεν θα δωθεί παράταση? το θέμα είναι 31 Ιουλίου ή 10 Αυγούστου ?

Θα είναι η πρώτη μέχρι 31/07 και η δεύτερη, σιωπηρή ή φωναχτή 10/08. :)

Επαναλαμβάνω .......

Καμία μα καμία αίτηση για ολιγοήμερη παράταση .

Απαιτώ από το Υπουργείο να σταθεί στο ύψος του και να μη δώσει παράταση .

Όταν οι άλλοι επικαλούνται λόγους ρευστότητας για να ζητήσουν παράταση για τα σημειώματα περαίωσης, τι περιμένεις? Μαχητές και μ@λ@κίες.

Γυναικα εχεις βρει!? Γιατι αυτη που εχεις, μολις της πεις οτι εχεις χρονο ΜΟΝΟ για να πας στην εκκλησια, βλεπω να σε παραταει.... :P:D

Μα ρε παιδιά και εσείς...

Οι λογιστές παντρεύονται, γεννάνε, αρρωσταίνουν και γενικά ότι χρόνο μπορούν να διαθέσουν για προσωπικούς λόγους είναι μεταξύ Νοεμβρίου και Δεκεμβρίου...

Αυτός είναι ο προγραμματισμός του Υπουργείου.

Γιατί κάνετε του κεφαλιού σας??? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΚΑΤΙΑ

ΕΓΩ ΣΕ ΕΙΚΟΣΙ ΜΕΡΕΣ ΓΕΝΝΑΩ...ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ....ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ!!!!Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ..ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..ΕΠΛΙΖΩ ΠΩΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΣΕ ΕΙΚΟΣΙ ΜΕΡΕΣ ΓΕΝΝΑΩ...ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ....ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ!!!!Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ..ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..ΕΠΛΙΖΩ ΠΩΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ!!!!!

Η ώρα η καλή, με το καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ότι αφορά το ενδεχόμενο παράτασης της προθεσμίας υποβολής των φετινών φορολογικών δηλώσεων ο υφυπουργός οικονομικών δεν δεσμεύτηκε ούτε υπέρ ούτε κατά της συγκεκριμένης παρέμβασης.

Πηγή: Newsbeast.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ρε παιδιά και εσείς...

Οι λογιστές παντρεύονται, γεννάνε, αρρωσταίνουν και γενικά ότι χρόνο μπορούν να διαθέσουν για προσωπικούς λόγους είναι μεταξύ Νοεμβρίου και Δεκεμβρίου...

χμ... νομίζω ότι από τη χρονιά που βγήκε το κτηματολόγιο, αυτό πήγε περίπατο :) Αν τα θυμάμαι καλά, τη μια ήταν το κτηματολόγιο, την άλλη ήταν οι διορθώσεις του Ε9 (εκείνα τα θρυλικά "έχει η δήλωση σας πρόβλημα, παρακαλώ διορθώστε τη" (γιατί δεν είχαν καταχωρήσει του 6, του 7 και του 8(?) στο σύστημα))... δεν θυμάμαι τις άλλες τι συνέβη, αλλά αυτό το "Νοέμβρη-Δεκέμβρη χαλαρά" έχω την αίσθηση ότι είναι μακρινό παρελθόν :)

μου τη βιδώνει πάντως που ένας δημοσιογράφος δεν γυρνά να τους ρωτήσει γιατί άνοιξαν το σύστημα στις 9/5 (και μετά να τους περιλάβει και για όλα τα άλλα τα καθυστερημένα (από βεβαιώσεις συντάξεως μέχρι ΕΤΑΚ)).

oh well.

η παρουσία του γαμπρού στο γάμο είναι υποχρεωτική? :) μήπως το θέμα λύνεται με μια εξουσιοδότηση? :) έχουμε κάποιο σχετικό υπόδειγμα στον κόμβο? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ... νομίζω ότι από τη χρονιά που βγήκε το κτηματολόγιο, αυτό πήγε περίπατο :) Αν τα θυμάμαι καλά, τη μια ήταν το κτηματολόγιο, την άλλη ήταν οι διορθώσεις του Ε9 (εκείνα τα θρυλικά "έχει η δήλωση σας πρόβλημα, παρακαλώ διορθώστε τη" (γιατί δεν είχαν καταχωρήσει του 6, του 7 και του 8(?) στο σύστημα))... δεν θυμάμαι τις άλλες τι συνέβη, αλλά αυτό το "Νοέμβρη-Δεκέμβρη χαλαρά" έχω την αίσθηση ότι είναι μακρινό παρελθόν :)

Περαίωση, τέλος ηλεκτροδότησης, έκτακτη εισφορά κτλ κτλ, δόξα το Θεό να μην βαριόμαστε για δυο μήνες.

μου τη βιδώνει πάντως που ένας δημοσιογράφος δεν γυρνά να τους ρωτήσει γιατί άνοιξαν το σύστημα στις 9/5 (και μετά να τους περιλάβει και για όλα τα άλλα τα καθυστερημένα (από βεβαιώσεις συντάξεως μέχρι ΕΤΑΚ)).

Αν δεν τα λένε οι τηλεφοροτεχνικοί θα τα πουν οι δημοσιογράφοι?

η παρουσία του γαμπρού στο γάμο είναι υποχρεωτική? :) μήπως το θέμα λύνεται με μια εξουσιοδότηση? :) έχουμε κάποιο σχετικό υπόδειγμα στον κόμβο? :)

Με πληρεξούσιο γίνεται δουλειά. :)

ΕΓΩ ΣΕ ΕΙΚΟΣΙ ΜΕΡΕΣ ΓΕΝΝΑΩ...ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ....ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ!!!!Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ..ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..ΕΠΛΙΖΩ ΠΩΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ!!!!!

Με το καλό, όλα να πάνε καλά.

Το μωρό να είναι πάντα καλότυχο και ποτέ λογιστής-λογίστρια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικος ο γαμπρός και καλορίζικο και το μωρό. Και που είσαι κοπελιά. Εκείνα τα 56 μέρες πριν και μετά τα ξεχνάμε έτσι. Πρέπει να στείλεις και συγκεντρωτικές. Να εκπαιδεύσεις το μωρό, δεν υπάρχει άλλη λύση. Κι ο σύζυγος? Τι κάνει ο σύζυγος? Γιατί δεν τον στέλνεις να γεννήσει αυτός. Έτσι μπορεί και να πάτε και διακοπές. Καλά γεννητούρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΙΑ ΚΑΙ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΣΤΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΜΑΚΑΡΙ Η ΝΕΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΝΕΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΤΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΛΟΡΙΖΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΧΗ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ!!! ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!!! :):wub:B):D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι 35 σας διαβαζω και βουρκωνουν τα ματια μου .... και αποφευγω τους γιατρους και θελω συνταξη!!

Η αισιοδοξία σου δεν έχει όρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΣΕ ΕΙΚΟΣΙ ΜΕΡΕΣ ΓΕΝΝΑΩ...ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ....ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΚΟΥΡΑΣΗ!!!!Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ..ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..ΕΠΛΙΖΩ ΠΩΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ!!!!!

Αν ακούσεις κλάμα δίπλα σου, μην ανησυχείς. Θα είναι το μωρό...! Η μάνα μου έλεγε : Με ένα πόνο. Και στην διχτατορία λέγαμε σε όλες (ειδικά στις παχουλές) Καλή Λευτεριά !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Παράταση βρεεεεε!!!! Να πάμε σε κανα Γάμο, σε καμια βάπτιση, βρεεεεεε!!! αλλιώς θα τις σβουρλίξουμε μηδενικές και εμπρόθεσμες όλες με 049 γεμάτο και θα πάρουνε φόρο του χρόνου!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δεν πάνε στον διάολο όλοι τους και ακόμα παραπέρα ,

σταματήστε να αγχωνεστε για πράγματα για τα οποία δεν ευθύνεστε.

Να είχαν φροντίσει να ανοιξει το κωλοσυστημα τους νωρίς ,

να είχαν στειλει τις βεβαιώσεις των συνταξεων νωρίς ,

να είχαν πείσει τους φορολογούμενους να πάνε στους λογιστές τους νωρίς ,

να είχαν κανει το προγραμμα τους να δουλεύει .

Μην αγχωνεστε άδικα και μην χαλάτε την υγεία σας ,

αυτοί θέλουν να εισπράξουν ,

μην σαλτάρετε χωρίς λόγο.

Συνάδελφε, δεν αγχωνόμαστε για εμάς, συνηθισμένοι είμαστε.σε αυτά. Τα θέλει ο πισινός μας. Αλλά δεν αντέχω να ακούω τον ταλαίπωρο τον συνταξιούχο ή τον μισθωτό να με παρακαλάει να κάνω αύριο την δήλωσή του , μαζί με 40 άλλες, για να μη χάσει τις δόσεις και δεν θέλω να του εξηγήσω ποιος φταίει και γιατί δεν δίνουν έγκαιρα χρόνο για να στείλουμε τις δηλώσεις. Δεν θα καταλάβει. Δεν βλέπει το κράτος, εμάς βλέπει, εμάς θέλει να τον βοηθήσουμε. Να γιατί μένω ακόμα στο επάγγελμα, πάνω από 40 χρόνια...Και μην ακούσω κανένα να λέει ότι τα οικονομάμε, γιατί θα είναι άθλιος ψεύτης ή κανένα από τα "φρούτα" που εμφανίζονται όλο και πιο συχνά. Δεν σας ανησυχεί αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι η πρώτη μέχρι 31/07 και η δεύτερη, σιωπηρή ή φωναχτή 10/08. :)

Όταν οι άλλοι επικαλούνται λόγους ρευστότητας για να ζητήσουν παράταση για τα σημειώματα περαίωσης, τι περιμένεις? Μαχητές και μ@λ@κίες.

Μα ρε παιδιά και εσείς...

Οι λογιστές παντρεύονται, γεννάνε, αρρωσταίνουν και γενικά ότι χρόνο μπορούν να διαθέσουν για προσωπικούς λόγους είναι μεταξύ Νοεμβρίου και Δεκεμβρίου...

Αυτός είναι ο προγραμματισμός του Υπουργείου.

Γιατί κάνετε του κεφαλιού σας??? :)

Και πεθαίνουν, το ξέχασες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τακτικη τους απεναντι μας, ειναι ιδιαιτερως επικινδυνη,πρεπει να στραφουμε δικαστικα εναντιον τους. Σε ολους τους ανευθυνους που σκεεεεεεεεεφτονται δηθεν, να δωσουν παρατασεις.δηλαδη σε ολους αυτους τους σκεπτομενους! μη χε...

παρεμπιμπτοντως με την καταγγελια για το ε9, τι ακριβως εχει γινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είναι αδυνατο να προλάβουμε........ Μέχρι και την Παρασκευή θα έρχονται για δηλώσεις!!! Υπάρχει γενικότερη άρνηση για δηλώσεις φέτος. Το καθυστερούν όσο μπορούν. Και εμείς τι κάνουμε? Διώχνουμε τους πελάτες που θα αφήσουν και κανα ευρώ στο γραφείο για τα έξοδα που έχουν συσσωρευτεί? Ποιος θα πληρώσει τα λάθη που σίγουρα θα γίνουν λόγω βιασύνης??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα αγαπητοί συνάδελφοι και καλή υπομονή εύχομαι σε όλους μας!!!

διαβάζω αρκετό καιρό το συγκεκριμένο θέμα και θα ήθελα να εκφράσω μια απορία:

Αρχικά να δηλώσω με την σειρά μου την αγανάκτησή μου για τις καθυστερήσεις που παρατηρούνται στην αποστολή των βεβαιώσεων αποδοχών ιδιαίτερα από τον δημόσιο τομέα. Είναι απαράδεκτο να συμβαίνει κάτι τέτοιο και παρ' όλα αυτά να έχουν καθορίσει καταληκτική ημ/νια για τις δηλώσεις, καλύτερα να αφήσουν ανοιχτό το σύστημα μέχρι οι ίδιοι να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις τους.

Εν συνεχεία (η απορία), προσπαθώ να κατανοήσω την αγανάκτηση ορισμένων για την έλλειψη χρόνου εντός της ημέρας για την διεκπεραίωση των υποχρεώσεών τους απέναντι στους πελάτες τους. Θεωρώ ότι η λύση είναι απλή και καθόλου απλοϊκή... ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ/ΓΡΑΦΕΙΑ που καλώς ή κακός δεν έχουν πολύ δουλειά, και ιδιαίτερα με την δυνατότητα αποστολής μέσω ίντερνετ μπορούν να γίνουν συνεργασίες και με εκτός πόλης (για την περίπτωση του ανταγωνισμού/κλοπή πελατείας). όποιος έχει δηλώσεις (μισθωτοί/συνταξιούχοι και γενικά τις απλές περιπτώσεις) και θεωρεί ότι δεν προλαβαίνει για τον λόγο του ο κάθε ένας (φόρτος εργασίας, ανάγκη για ξεκούραση, κοινωνικές υποχρεώσεις, κτλ) ας έρθει σε επαφή με κάποιον άλλον που έχει χρόνο (είμαστε πολλοί !!!!!!!!!) να γίνει μια συμφωνία και να είναι όλοι ικανοποιημένοι. Είναι καλό να υποστηρίζουμε ο ένας τον άλλον και όχι να περιμένουμε μόνο από τους υπόλοιπους. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος για τυχόν νομικό κώλυμα στην πρότασή μου αλλά.....

ΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΣΚΕΨΗ!!

Ευχαριστώ πολύ και πάλι καλά κουράγια σε όλους μας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα θεωρώ άτυχη την επιλογή της διοίκησης να μην θέσει καταληκτική ημερομηνία ανα Α.Φ.Μ Το αποτέλεσμα ήταν να θέλουν όλοι να υποβάλλουν την τελευταία εάν είναι δυνατόν ημέρα.. Σχετικά με τις συςνεχομενες αιτησεις απο συναδελφους για παρατάσεις ειδικά φέτος που το σύστημα πετάει σε σχέση με άλλες χρονιές νομίζω ότι οφείλεται εν μέρει στο γεγονός ότι τα περισσότερα γραφεία είναι ασφυκτικά πιέσμενα απο οικονομικής άποψης με αποτέλεσμα να προσπαθούν με το λιγότερο δυνατόν προσωπικό να διεκπεραιώσουν το σύνολο των εργασιών . Ελπίζω σε καλύτερα οργάνωση απο όλους μας . Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

παραταση τωρα ρε καρεκλοκενταυροι τωρα ομως μας τα εχετε πρηξει ας κινηθει καποιος υπευθυνα ειλικρινα τελευταια χρονια ασχολουμαι με αυτο το επαγγελμα τοσο αγχος δεν αξιζει για κανεναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΕ ΔΥΟ Ε9 ΓΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ...ΑΠΟ 6 ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΣΤΟ ΚΑΘΕΝΑ..ΚΑΙ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΕ ΤΩΡΑ..ΤΟΥ ΡΙΧΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΑΟΛΟ ΜΕΤΑ ΣΥΧΓΩΡΗΣΕΩΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΩΡΕΣ Η ΔΕΝ ΤΟΥ ΡΙΧΝΕΙΣ????????

Οχι πάρτο σαν kelepouri..του αξίζει! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...