Jump to content

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?

Recommended Posts

• Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Αντε στο διάολο ρε καραγκιόζηδες , γελoίοι . Εμείς ρε να κανουμε σωστή κατανομή του χρόνου υποβολής ??? Καραγκιόζηδες , ε καραγκιόζηδες

KAMMIA ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ,ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΩΣΤΗ..... ΑΥΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΙΤΕΣ, ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΙ, ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΑΙΜΑΞΕΙΣ, ΜΕ ΕΝΑ Σ

.... Εαν εκπροσωπουσα τους Ξενοδοχους , Ταβερνιάρηδες , Καντινιερηδες των πλαζ , μπαρτεντερς στην Ιο και στη Σαντορινη κλπ θα εκανα διαμαρτυρια εξω απο το Υπουργειο να πάνε οι δηλώσεις απο ... Σεπτέ

Posted Images

Δυστυχώς συναδέλφισα, είναι ακατόρθωτο. γιατί θα μας γράψουν κανονικά, όπως μας γράψανε ως τώρα οι ανωτεροβάθμιες οργανώσεις μας. Και προσωπικά δεν θα ήθελα να κάθομαι σαν επαίτης έξω από την πόρτα του Υπουργείου για να παρακαλέσω για το αυτονόητο. Επαναλαμβάνω εδώ και επιμένω σε αυτά που έγραψα το πρωί :Οτι η ΠΟΦΕΕ πρέπει να εγκαταλείψει την νοοτροπία της "παρέας" και να αγκαλιάσει όλους τους συναδέλφους, παίρνοντας θέση στα θέματα που καίνε τον κλάδο, τον κοσμάκη αλλά και την εισπρακτική πολιτική του κράτους. Πρέπει να είναι αυτή ο "μπροστάρης" και όχι να κρύβεται πίσω από τις τοπικές ενώσεις, περιμένοντας να βγάλουν εκείνες τα κάστανα από την φωτιά. Σου εύχομαι καλή δύναμη και να θυμάσαι ότι έχουμε ένα όπλο που το ξεχνάμε : Το πληκτρολόγιο...

Δεν μιλάω να πάμε σαν επαίτες και όχι βέβαια να παρακαλάμε.

Αλλά εφόσον είναι ακατόρθωτο εγώ σωπαίνω εδώ....καλό κουράγιο σε όλους μας!!!

KAMMIA ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ,ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΩΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΩΣΤΗ.....

ΑΥΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΙΤΕΣ, ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΙ, ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΦΑΙΜΑΞΕΙΣ, ΜΕ ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΦΟΡΟΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΙΚΟ, χωρίς να κοιτάνε να αλλάξουν πρώτα, τις γελιότητες που ψηφίζαν, νύκτα, για το καλό μας, οι εντος, εκτός ΕΧΘΡΟΙ.

τερμα στην ασχετοσύνη, όσων είναι σε διατεταγμένη υπηρεσία

+1

Guest !!!!!!!!!!!!

μολις γυρισα απο την παθολογο και αυριο εχω ραντεβου με καρδιολογο ( δεν εχει να κανει η ασθενεια με τις φορολογικες δηλωσεις) και ειμαι στο γραφειο για ΄΄να σωσω οτιδηποτε κι αν σωζεται΄΄.ειχα αναβαλει τα ραντεβου με τους γιατρους απο μεσα ιουνιου. μετα θα κανω και τις σχετικες εξετασεις. τα λεω ολα αυτα για να δειξω οτι σιγουρα δε θα προλαβω μεχρι τη δευτερα και αν ειναι να δοθει παραταση γιατι δεν την ανακοινωνουν για να κανονισουμε κι εμεις την πορεια μας?ειναι δηλαδη τοσο δυσκολο να αποφασιστει να μπορουμε κι εμεις να δουλεψουμε σαν ανθρωποι ? ας κατηγορηθω οτι δεν ειμαι καλος λογιστης και δεν καταφερα να τελειωσω μεχρι τωρα , νομιζω ομως οτι αν οχι ολοι , οι περισσοτεροι ειμαστε σάυτην την κατασταση.

μολις γυρισα απο την παθολογο και αυριο εχω ραντεβου με καρδιολογο ( δεν εχει να κανει η ασθενεια με τις φορολογικες δηλωσεις) και ειμαι στο γραφειο για ΄΄να σωσω οτιδηποτε κι αν σωζεται΄΄.ειχα αναβαλει τα ραντεβου με τους γιατρους απο μεσα ιουνιου. μετα θα κανω και τις σχετικες εξετασεις. τα λεω ολα αυτα για να δειξω οτι σιγουρα δε θα προλαβω μεχρι τη δευτερα και αν ειναι να δοθει παραταση γιατι δεν την ανακοινωνουν για να κανονισουμε κι εμεις την πορεια μας?ειναι δηλαδη τοσο δυσκολο να αποφασιστει να μπορουμε κι εμεις να δουλεψουμε σαν ανθρωποι ? ας κατηγορηθω οτι δεν ειμαι καλος λογιστης και δεν καταφερα να τελειωσω μεχρι τωρα , νομιζω ομως οτι αν οχι ολοι , οι περισσοτεροι ειμαστε σάυτην την κατασταση.

Κι όμως, η ασθένεια σίγουρα "έχει να κάνει" με τις δηλώσεις.

Εκτός κι αν προυπήρχε κάτι, είμαι σίγουρη πως οι γιατροί θα σου πουν πως είναι καθαρά νευρικό και άγχος.

Όπως και να είναι βέβαια, εύχομαι να είναι κάτι απλό και περαστικό. Καλά αποτελέσματα και πάντα με υγεία........

Guest ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΔΡΟΜΟ___

υπάρχει έστω και ένας που πιστεύει ότι δεν θα δωθεί παράταση? το θέμα είναι 31 Ιουλίου ή 10 Αυγούστου ?

Guest Επισκέπτης

Διάβασα την επιστολή της ΠΟΦΕΕ προς το ΥΠ.ΟΙΚ. ...... μα καλά είναι καλά οι άνθρωποι ???? όλα στο πόδι και την τελευταία στιγμή τα κάνουν λόγω της πίεσης των εδώ συναδέλφων ???? κανείς τους δεν σκέυθηκε οτι θα έπε\ρεπε να ζητήσουν και παράταση για τις διακοπές στα ανενεργά μπλοκάκια ??? οι άλλες οργανώσεις που είνσι ??? α ρε ...... που τους χρειάζεται ....

Καλησπέρα σε όλους...!

ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΕΔΩ!!!!

ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ!!!

Αφού σαν κλάδος δεν είμαστε ικανοί για τίποτα άλλο, ας κάνουμε τουλάχιστον αυτό το τόσο απλό:

Αποχή τώρα και για όσες ημέρες χρειαστεί από την αποστολή δηλώσεων...!

υπάρχει έστω και ένας που πιστεύει ότι δεν θα δωθεί παράταση? το θέμα είναι 31 Ιουλίου ή 10 Αυγούστου ?

συναδελφε νοιωθω αηδια και ντροπη σημερα

δεν ξερω αν θα δοθει παραταση

αλλα εκτος απο τα εσοδα

υπαρχει και ο ανθρωπος

και αυτο δεν φαινεται να τους απασχολει

και το χειροτερο

δεν ξερουν ....δεν θελουν να ξερουμε εμεις........πως θα γινει ο αυτοελεγχος

το εγραψα και ποιο πανω το πρωι σημερα επικοινωνησα με την διευθυνση ελεγχων και μουειπαν οτι δεν εχει υπογραφηθει ακομη η πολ για το δειγμα

και αφου δεν υπαρχει δειγμα ολοι ειναι ανοιχτοι το 2010και ας εχουν αυτοελεγχο με ολα τα συνεπακολουθα

Αμα είναι να πάμε πρώτα στο νοσοκομείο και μετα να την δώσουν τι να πώ!! Προχθές μετά απο 12 ώρες μπροστά στο PC με έπιασαν ίλιγγοι , λιποθύμησα και κατέληξα στο κέντρο Υγείας!! Επιπλέον το ζάχαρο μου στα ύψη!! και είμαι μόλις 39 αλλά "δυστυχώς" είμαι σε αυτή την δουλειά 20 χρόνια και κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια και χειρότερα.

Αντε δώστε την παράταση να ηρεμήσουμε λίγο!!

Εχω χάσει τον ύπνο μου, δεν βλέπω τα παιδιά μου, τον άντρα μου και χάνω σιγα σιγά και την υγεία μου!!!

Αμα είναι να πάμε πρώτα στο νοσοκομείο και μετα να την δώσουν τι να πώ!! Προχθές μετά απο 12 ώρες μπροστά στο PC με έπιασαν ίλιγγοι , λιποθύμησα και κατέληξα στο κέντρο Υγείας!! Επιπλέον το ζάχαρο μου στα ύψη!! και είμαι μόλις 39 αλλά "δυστυχώς" είμαι σε αυτή την δουλειά 20 χρόνια και κάθε χρόνο έχουμε τα ίδια και χειρότερα.

Αντε δώστε την παράταση να ηρεμήσουμε λίγο!!

Εχω χάσει τον ύπνο μου, δεν βλέπω τα παιδιά μου, τον άντρα μου και χάνω σιγα σιγά και την υγεία μου!!!

έχουμε την ίδια ηλικία και για πρώτη φορά ανέβασα πίεση!

Guest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω σας περναω , ειμαι 42 χρονων και εχω και πιεση και ζαχαρο!!!
Guest Επισκέπτης

ωραια να μετρηθουμε φετος να δουμε ποσοι θα ειμαστε του χρονου με τους ηλιθιους και βολεμενους που μπλεξαμε

Καθότι άνεργος λογιστής θα χαρώ να βοηθήσω όσους δεν προλαβαίνουν, να μοιραστεί και λίγο η δουλειά. Και τις προθεσμίες θα προλάβουμε και όλοι θα έχουμε δουλειά. :rolleyes::P

Guest Fedra

ειμαι 35 σας διαβαζω και βουρκωνουν τα ματια μου .... και αποφευγω τους γιατρους και θελω συνταξη!!

ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ.....! ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ 100-120 ΔΗΛΩΣΕΙΣ (ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ), ΝΑ "ΦΙΞΑΡΩ" ΤΑ ΦΠΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΣΑ ΜΕΓΑΛΑ, ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΠΔ, ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΦΜΥ, ΝΑ ΞΑΝΑΕΞΗΓΗΣΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΜΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΤΑΙ ............ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ.........!

ΚΟΥΜΠΑΡΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ.............!ΧΑΛΑΡΑ..........

ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΑΙ.....! ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ 100-120 ΔΗΛΩΣΕΙΣ (ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ), ΝΑ "ΦΙΞΑΡΩ" ΤΑ ΦΠΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΣΑ ΜΕΓΑΛΑ, ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΑΠΔ, ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΦΜΥ, ΝΑ ΞΑΝΑΕΞΗΓΗΣΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΜΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΤΑΙ ............ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ.........!

ΚΟΥΜΠΑΡΟ ΕΧΩ ΒΡΕΙ.............!ΧΑΛΑΡΑ..........

Πήγαινε και παντρέψου συνάδελφε και να είσαι ευτυχισμένος!

Άσε τις δηλώσεις(προς το παρόν)!

Τί δηλαδή? Θα αφήσεις το γάμο ,να τρέχεις για πουρνάρια?

Εύχομαι κάθε ευτυχία!!! :)

Πω, πω, πανικοβλήθηκα πώς θα τα καταφέρεις να βρεις κουστούμι???

η ώρα η καλή!

Άλλος παντρεύεται,εσύ αγχώθηκες??? χαχααχαα... :D

συναδελφε νοιωθω αηδια και ντροπη σημερα

δεν ξερω αν θα δοθει παραταση

αλλα εκτος απο τα εσοδα

υπαρχει και ο ανθρωπος

και αυτο δεν φαινεται να τους απασχολει

και το χειροτερο

δεν ξερουν ....δεν θελουν να ξερουμε εμεις........πως θα γινει ο αυτοελεγχος

το εγραψα και ποιο πανω το πρωι σημερα επικοινωνησα με την διευθυνση ελεγχων και μουειπαν οτι δεν εχει υπογραφηθει ακομη η πολ για το δειγμα

και αφου δεν υπαρχει δειγμα ολοι ειναι ανοιχτοι το 2010και ας εχουν αυτοελεγχο με ολα τα συνεπακολουθα

Ειδικά με τα όσα έχουν γίνει σε βάρος συνανθρώπων μας τα τελευταία δύο χρόνια ειλικρινά πιστεύεις πως τους απασχολεί;

Να θυμόμαστε μόνο πως όλα τα γουρούνια έχουν την ίδια μούρη ... (και την ίδια συμπεριφορά θα έλεγα) ...

Με το παρόν θέμα (την παράταση) δεν ξαναασχολούμαι ... Θέλουν, ας δώσουν. Δε θέλουν ....... να ...

Βρε δεν πάνε στον διάολο όλοι τους και ακόμα παραπέρα ,

σταματήστε να αγχωνεστε για πράγματα για τα οποία δεν ευθύνεστε.

Να είχαν φροντίσει να ανοιξει το κωλοσυστημα τους νωρίς ,

να είχαν στειλει τις βεβαιώσεις των συνταξεων νωρίς ,

να είχαν πείσει τους φορολογούμενους να πάνε στους λογιστές τους νωρίς ,

να είχαν κανει το προγραμμα τους να δουλεύει .

Μην αγχωνεστε άδικα και μην χαλάτε την υγεία σας ,

αυτοί θέλουν να εισπράξουν ,

μην σαλτάρετε χωρίς λόγο.

ειμαι 35 σας διαβαζω και βουρκωνουν τα ματια μου .... και αποφευγω τους γιατρους και θελω συνταξη!!

Παραείσαι αισιόδοξη...