Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα όλη μέρα!

και εύχομαι να είναι καλή η μέρα για όλους μας η Δευτέρα.

επίσης εύχομαι σ αυτούς που δεν μας έδωσαν λίγο χρόνο ακόμα για να ολοκληρώσουμε τις δηλώσεις ανθρώπινα,αν είναι στη θάλασσα,να παθαίνουν κράμπες συνέχεια,να τους κάψει ο ήλιος,να πατήσουν αχινό,και να τους τσιμπήσει μέδουσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΚΟΥΣΑ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΣΙΩΠΗΡΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΜΕΧΡΙ 10/08/2012 ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ 14 ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΚΑ ΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

35 ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΚΑΙ 15 ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΗ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ Ε3.......

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΟΙΚΤΟ, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΗΝ ΕΚΑΤΣΑ ΤΗ ΒΑΡΚΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ Σ ΟΛΟΥΣ........

ΜΟΛΙΣ ΕΦΥΓΕ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.....

ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΜΟΝΟ...... ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κι από μένα.Εγώ δεν τις μετράω αλλά ελπίζω μέχρι το μεσημέρι να τελειώσω.Ο σύζυγός μου μου είχε δώσει διορία μέχρι εχτές το μεσημέρι αλλά το βράδυ μου έδωσε παράταση μέχρι σήμερα το μεσημέρι και υποσχέθηκε πως θα μαγειρέψει εκείνος.

Για το μόνο που εκνευρίζεται είναι που δεν του λέω πόσες έχω ακόμη.

Καλή δύναμη και θα το νικήσουμε το θηρίο.

Ευελπιστώ αύριο να κάνω το πρώτο μου μπάνιο.

Τα ίδια μου λέει και η γυναίκα μου. Θες να εξηγήσω εγώ στον άντρα σου τι συμβαίνει; Μπορεί να αποτρέψω ... τραγωδίες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που θα το πώ αλλά κανείς δεν καταλαβαίνει. Πελάτες, γείτονες, φίλοι και προπαντός συγγενείς με μία φωνή "ακόμη δεν τελειώσατε με τις δηλώσεις?". Βρε δεν μας παρατάτε όλοι στον πόνο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που θα το πώ αλλά κανείς δεν καταλαβαίνει. Πελάτες, γείτονες, φίλοι και προπαντός συγγενείς με μία φωνή "ακόμη δεν τελειώσατε με τις δηλώσεις?". Βρε δεν μας παρατάτε όλοι στον πόνο μας.

Έλα ντε....τι ζόρι τραβάνε όλοι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο εμενα..... Μα το ιδιο ακριβως να λενε ολοι? Ακομα με τις δηλωσεις???? Τι κανετε τοσο καιρο? Αν δε το ζησεις απο μεσα δε μπορεις να καταλαβεις.... Ολοι πανε στις παραλιες και εμεις ετοιμοπολεμοι κ σημερα. Καλο κουραγιο σε ολους τους τεμπεληδες οπως εγω που προτιμουν να στελνουν νυχθηκερον δηλωσεις απο το να ειναι σε μια παραλια με τις οικογενειες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια, και γω μια απο τα ιδια, ερωτηση, σε φδ παπου με ημ/νια 1900 , του βγηκε φορος 168 ε απο συνταξη ογα 6038 ε,μπορουμε με μ1 και τροπ/κη να παρουμε πισω το ποσο ?εχει τυχει σε καποιον ?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διορθωθεί η εικόνα του στο Μητρώο για να φανεί η ημερομηνία και πληρωθεί το προστιματάκι για την τροποποιητική δήλωση νομίζω ότι διορθώνεται η εκκαθάριση, δεν θα πληρώσει το αρχικό ποσό θα περιμένει να έρθει το διορθωτικό εκκαθαριστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διορθωθεί η εικόνα του στο Μητρώο για να φανεί η ημερομηνία και πληρωθεί το προστιματάκι για την τροποποιητική δήλωση νομίζω ότι διορθώνεται η εκκαθάριση, δεν θα πληρώσει το αρχικό ποσό θα περιμένει να έρθει το διορθωτικό εκκαθαριστικό.

θα πληρώσει το αρχικό ποσό για να μην του βάλουν προσαύξηση και μετά από κάνα 3μηνο+ που θα έρθει το άλλο εκκαθαριστικό θα τα πάρει πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πληρώσει το αρχικό ποσό για να μην του βάλουν προσαύξηση και μετά από κάνα 3μηνο+ που θα έρθει το άλλο εκκαθαριστικό θα τα πάρει πίσω

ΚΑΤ αρχας ευχαριστω για τις απαντησεις, το προστιματακι της τροποιιτικης ειναι 60αρι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ απαράδεκτο να πληρώσει πρόστιμο ένας παππούς,

για το γεγονός πως οι έξυπνοι από το υπουργείο κλέιδωσαν τον 013.

Κανονικά θα έπρεπε να ζητήσει ο παππούς τα ρέστα για το χουνέρι που του κάνανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ απαράδεκτο να πληρώσει πρόστιμο ένας παππούς,

για το γεγονός πως οι έξυπνοι από το υπουργείο κλέιδωσαν τον 013.

Κανονικά θα έπρεπε να ζητήσει ο παππούς τα ρέστα για το χουνέρι που του κάνανε.

Και γω συμφωνω , δε θυμαμαι αν στις τροπ/κες μπαινει προστιμο, και αυτο με τις ημερομηνιες 1900 νισαφι πια με το συστημα τους, δε φταιει ο παππους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας κύριοι και κυρίες του φόρουμ, προσπαθώ να υποβάλλω τη δήλωση εδώ και κάμποσες μέρες (από internet explorer 7, firefox 3 kai google chrome), προχωρώ μέχρι τον πίνακα "στοιχεία εργοδοτών για εισοδήματα απο μισθωτές υπηρεσίες" τον οποίο αφήνω κενό εφόσον ήμουν άνεργος όλο το 2011 και πατάω "οριστική υποβολη", μετά από δεκάδες φορές που το έκανα (κύριως ώρες που μόνο φουρνάρηδες και ψαράδες είναι ξύπνιοι) μου εμφανίζει μια λευκή οθόνη χωρίς κανένα μήνυμα σφάλματος και στο τηλέφωνο του υπουργείου για υποστήριξη ηλεκτρονικών υπηρεσιών δεν κατάφερα να μιλήσω με κάποιον. Έχετε κάποια ίδεα για το τι μπορεί να φταίει και δεν δέχεται τη δήλωση ?

ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνος σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Για να σου βγάζει αυτόν τον πίνακα σημαίνει ότι έχεις συμπληρώσει ποσό στον κωδικό 301.

καλή σου μέρα, πράγματι είχα συμπληρώσει "0,00", το έσβησα τελείως και δεν βγάζει τον τελευταίο πίνακα. Πάτησω "οριστική υποβολή" και το δέχτηκε..! ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται παιδιά; Ενας - ένας το διαλάμε κι' αραιώνουμε; Αθάνατε Γιάννη Πάριε, πόσο προφητικός είσαι ! Και που είναι οι κραυγές απελπισίας "Παράταση !!, Παρατασούλα, δεν τελειώνω... ΕΛΕΟΣ !" Αύριο λοιπόν θα την έχουμε κάνει όλοι και τα περί κύρους του κλάδου πάνε περίπατο...Οταν τελειώσουν οι δηλώσεις θα πρέπει να το βάλουμε κάτω με μια ανοικτή και σοβαρή και προπάντων ειλικρινή συζήτηση για το τι μέλει γενέσθαι από εδώ και πέρα. Και κάτι ακόμα : Εγώ δεν τέλειωσα και δεν βλέπω να τελειώνω ως τη Δευτέρα. Την δική μου δήλωση ούτε καν την άρχισα.... Καλή σας νύχτα, και θα είναι πολύ μεγάλη και μακρυά.

Από τις μεγαλύτερες αλήθειες ......

Όλοι το κώλο μας ή μάλλον υπάρχει σχετικό γνωμικό αλλά είναι για λογοκρισία ........

Πολλοί έχουν τελειώσει , αρκετοί θα τελειώσουν αλλά επίσης θα μείνει και σημανικός αριθμός που θα έχουν δηλώσεις και τη Δευτέρα .... Μεταξύ αυτών και εμείς .... Λίγες μέν αλλά θα μείνουν ......

Προσωπικά δεν μας πειράζει αν θα κλείσει ή όχι άλλωστε πλέον το έχουμε ξεπεράσει αυτό το άγχος . Είναι γεγονός επίσης ότι αν πιεζόμασταν περισσότερο (μιλάμε για πίεση λογιστή και όχι άλλου επαγγέλματος , δηλαδή να δουλεύαμε και τη νύχτα) θα τις βγάζαμε στις 31/07 , αυτό δε σημαίνει όμως ότι η αρχική μας τοποθέτηση για λήξη των φετινών δηλώσεων στις 30/09 αλλάζει .

Και δεν έχει να κάνει με αριθμό δηλώσεων που έχει κάποιος λογιστής , άλλωστε για να πάνε σε αυτόν 1000 1500 πελάτες σημαίνει ή ότι είναι φτηνός ή ότι είναι καλός δεν έχει σημασία , άλλωστε ζητάμε όλοι μας να είναι ανοιχτό το σύστημα του χρόνου από 01/01 έως 30/06 δηλαδή για 6 μήνες ενώ τώρα έχουμε 2,5 με 3 μήνες θεωρητικά (από 09/05-05/08) άλλο στη πράξη που οι δηλώσεις ο κύριος όγκος πήγε από 16/06 , δηλαδή 1,5 μήνα περίπου . Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί φέτος να μη πάνε έως 30/09 ....... Ενώ του χρόνου θα ζητήσουμε έξι μήνες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oups !! την καναμε την πατατα... εφυγε δηλωση που συμπληρωθηκαν 301, 313 και 315 με λαθος βεβαιωση αποδοχων .. θα της ερθει 1000 φορος ενω με τα σωστά στοιχεια ο φορος είναι λιγότερος... τροποποιητική με πρόστιμο και πόσο είναι αυτό ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...