Jump to content
Sign in to follow this  
KOYLA

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?

Recommended Posts

Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να στείλεις τις δηλώσεις χωρίς να τις διπλοτσεκάρεις ειδικά όταν οι περισσότερες εξ αυτών χρειάζονται ειδική βοήθεια πχ ανάλωσης κεφαλαιού όπου χρειάζεται προσοχή και ηρεμία , εκτός αν τις στέλνουμε ελαφρά τη καρδιά ........

Αυτό

πώς τα πάτε,είστε σε καλό δρόμο??

γιατί άρχισα να ιδρώνω ξαφνικά, και είμαι και σε κρίσιμη ηλικία...

Αν βγαίνουν καμιά 20αριά δηλώσεις τη μέρα τότε μάλλον προλαβαίνω μιας και το taxis παραδόξως πάει καλά αυτές τις μέρες (φυσικά δουλεύω όλες τις μέρες και όλες τις ώρες χεχε).

Τώρα το πόσο εφικτό είναι αυτό το νούμερο με σωστό επίπεδο υπηρεσιών θα δείξει... Προβλέπω να κάνω καμιά βλακεία και μετά να χάνω κανένα πελάτη έτσι απλά... Καλά αν δεν είχα προγραμματάκι για να υπολογίζω αναλώσεις κτλπ και να κάνει αυτόματες μεταφορές σε κάποια περισινά δεδομένα δεν θα είχα τελειώσει ούτε του χρόνου δεν το συζητώ...

Οπότε, θεωρητικά προλαβαίνω... Πρακτικά δεν νομίζω - θα αφήσω τους συγγενείς που δεν έχω κάνει τελευταίους και της οικογένειάς μου - αυτοί θα δείξουν (?) κατανόηση αν κάτι πάει στραβά...

έχουμε τελείωση εδώ και 15 μέρες με ΦΔ , ΦΠΑ έμειναν 2 άτομα πιστωτικοί , ΑΠΔ τέλος.

ΜΠΑΧΑΛΟ η κατάσταση , να δώσουν παράταση μέχρι το Νοέμβριο να ξεκουραστούμε και λίγο

Καλή συνεχεία σε όλους.

Και τωρα που εισαι στο γραφειο ετοιμαζεις τι :D ς φορολ. δηλωσεις για του χρονου να εισαι καλα γελασα :P

Και τωρα που εισαι στο γραφειο ετοιμαζεις τι :D ς φορολ. δηλωσεις για του χρονου να εισαι καλα γελασα :P

Καλησπέρα

Δεν είναι στο γραφείο συνάδελφε, δεν είναι ... :)

Δείτε το location ...

Καλό απόγευμα ...

σπίτι είμαι και ετοιμάζω σχέδιο για σήμερα, επιλογές πολλές πάρτη ατελείωτα μέχρι πρωίας , 9 βραδύ με 9 βραδύ Κυριακής

σπίτι είμαι και ετοιμάζω σχέδιο για σήμερα, επιλογές πολλές πάρτη ατελείωτα μέχρι πρωίας , 9 βραδύ με 9 βραδύ Κυριακής

Να περάσεις καλά συνάδελφε

Εγώ χωράω; ή οι λογιστές είναι ανεπιθύμητοι; ...

Να περάσεις καλά συνάδελφε

Εγώ χωράω; ή οι λογιστές είναι ανεπιθύμητοι; ...

https://www.facebook.com/pages/Generators/173415779379349

όλοι χωράνε , δωρεάν είσοδος είναι :D και μετά για καφέ στο Θαλαττα**** ( κάνω και διαφήμιση )

Και για όσους έχουν τέτοιες δηλώσεις ...........

http://www.oga.gr/vevaiosi_forou/vevaiosi_login.php

Η εφαρμογή έχει κλείσει εδώ και 2-3 μέρες σίγουρα , δεν ξέρω ακριβώς από πότε .....

Χωρια ότι πολλοί ακόμη περιμένουν τις βεβαιώσεις από τον ΟΓΑ .......

Αυτά και ..........

Ανοίγω καινουργίο θεματάκι .....

Και για όσους έχουν τέτοιες δηλώσεις ...........

http://www.oga.gr/ve...aiosi_login.php

Η εφαρμογή έχει κλείσει εδώ και 2-3 μέρες σίγουρα , δεν ξέρω ακριβώς από πότε .....

Χωρια ότι πολλοί ακόμη περιμένουν τις βεβαιώσεις από τον ΟΓΑ .......

Αυτά και ..........

Ανοίγω καινουργίο θεματάκι .....

Α ναι ...... Ας ενημερώσει κάποιος τον κ.Μαυραγάνη ότι οι δηλώσεις ΔΕΝ ξεκίνησαν Μάρτιο-Απριλίο όπως κακώς είπε σήμερα στον αγαπημένο των απαντούχο γερόντων κ.Αυτιά λέγοντας ότι δεν πρέπει να δίνονται παρατάσεις για να υπάρχει ένα σαφές πλάνο για το αν θα δώσουν το οκ για τις 10 δόσεις .....

https://www.facebook...173415779379349

όλοι χωράνε , δωρεάν είσοδος είναι :D και μετά για καφέ στο Θαλαττα**** ( κάνω και διαφήμιση )

https://www.facebook...173415779379349

συναδελφε και συντοπιτη για πού εισαι??

για " me gusta" ??? xaxaxxa!!!!

πες μου ενα στοιχειο να σε γνωρισω!!! :ph34r::D

συναδελφε και συντοπιτη για πού εισαι??

για " me gusta" ??? xaxaxxa!!!!

πες μου ενα στοιχειο να σε γνωρισω!!! :ph34r::D

το me gusta Αιδηψό είναι , αν ναι εγώ θυμάμαι την Φτέρη στον Άγιο Νικόλαο χεαχαεεαχ έμενα 2 χρονιά Ιστιαία . εγώ λέω για Παραλία Αγίας Αννας ,

το me gusta Αιδηψό είναι , αν ναι εγώ θυμάμαι την Φτέρη στον Άγιο Νικόλαο χεαχαεεαχ έμενα 2 χρονιά Ιστιαία . εγώ λέω για Παραλία Αγίας Αννας ,

καλημερα!!

ναι ειναι Αιδηψο. Η Φτερη δεν υπαρχει πια, εχει κλεισει. Η αληθεια ειναι οτι Αγια Αννα δεν εχουμε ερθει ποτε, αλλα εχω ακουσει οτι εχει φοβερη παραλια!!

τελικα ποσα μερη υπαρχουν τοσο κοντα μας και δεν τα γνωριζουμε!!!

Συνάδελφοι είμαι στο γραφείο από τις 08.30 πμ. Εχω και οικογένεια όμως και έχω την ανάγκη να είμαι και λίγο μαζί τους. Γιαυτό φεύγω, πάω να τους πάρω και να πάω θάλασσα-αμμόλοφους, Καβάλα. Μην ανησυχείτε όμως, το απόγευμα κατά τις 07.30 θα είμαι πάλι εδώ. Γειά σας προς το παρόν.

Προβλέπω να γίνεται μπάχαλο.

Δείτε εκκαθάριση που μου έκανε σήμερα το τάξιςνετ.

Συνταξιούχος πάνω από 65 μόνο με σύνταξη χωρίς τεκμήρια.

Εισόδημα απο μισθωτές 9.197

Φόρος που αναλογεί 197.

Προβλέπω να γίνεται μπάχαλο.

Δείτε εκκαθάριση που μου έκανε σήμερα το τάξιςνετ.

Συνταξιούχος πάνω από 65 μόνο με σύνταξη χωρίς τεκμήρια.

Εισόδημα απο μισθωτές 9.197

Φόρος που αναλογεί 197.

Καλησπέρα

Είναι σωστή η εκκαθάριση συνάδελφε.

Καλή συνέχεια

Καλησπέρα

Είναι σωστή η εκκαθάριση συνάδελφε.

Καλή συνέχεια

Ξέρω ότι είμαι κουρασμένος, αλλά τόσο πολύ. Το βαλα και στο πρόγραμμα της έψιλον για να μη έχω αμφιβολία. Φόρος που αναλογεί 419,8

Ξέρω ότι είμαι κουρασμένος, αλλά τόσο πολύ. Το βαλα και στο πρόγραμμα της έψιλον για να μη έχω αμφιβολία. Φόρος που αναλογεί 419,8

Συνάδελφε, ο φόρος όμως περιορίζεται ώστε το εισόδημα να μην είναι κάτω από 9000,00 άρα 197 ευρώ.

Κάνει λάθος το λογισμικό σας.

Καλή συνέχεια

ή δεν τσέκαρες το κουτάκι πάνω απο 65 στην epsilon,

είμαστε όλοι ... για διακοπές

Guest Grafiti

Το Ε9 μαζί με το Ε1 !!! ή το Ε1 μαζί με το Ε9 ....

Το τάξις πάντως βγάζει νέα σφάλματα συνέχεια , να μη μένουμε παραπονεμένοι .....

Βέβαια μικρό το κακό μιας και απλά πρέπει να ξαναμπείς και να ξαναστείλεις τη δήλωση , αλλά φαντάσου σπάσιμο ....

Ακόμη Ένα !!.doc

Καλησπέρα σε όλους.Από εχθές προσπαθώ να ενεργοποιήσω ένα λογαρισμό και μου βγάζει λάθος τον κωδικό.Προσπαθώ μέσω του πεδίου που αναφέρετε στην απώλεια του κωδικού και μόλις συμπληρώσω την φορμα μου βγάζει το παρακάτω μύνημα

Σας ζητάμε συγνώμη!

Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500) Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα. Σας ευχαριστούμε

<TAXISnet>

menuarr.gifΑρχική Σελίδα

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ευχαριστώ.

Guest Born1977

Γεια σας.

Ειμαι μισθωτος και προσπαθω να κανω τη δηλωση μονος μου.

-Στον κωδικο 301 που θα συμπληρωσω, θα πρεπει να αφαιρεσω τον φορο που παρακρατηθηκε?

Πανω στον 301 υπολογιζεται η εκτακτη εισφορα αλληλεγγυης 1%. Αν δεν τον αφαιρεσω, δεν θα ειναι περιεργο που φορολογειται ξανα ενας φορος που παρακρατηθηκε ηδη?

-Εχω εταιρικο αυτοκινητο εργ. αξιας 15000, θα πρεπει να το δηλωσω, αφου ολα τα εξοδα τα επιβαρυνεται η εταιρια για εμενα δεν ειναι τεκμηριο σωστα?

Ευχαριστω πολυ

Γεια σας.

Ειμαι μισθωτος και προσπαθω να κανω τη δηλωση μονος μου.

-Στον κωδικο 301 που θα συμπληρωσω, θα πρεπει να αφαιρεσω τον φορο που παρακρατηθηκε?

Πανω στον 301 υπολογιζεται η εκτακτη εισφορα αλληλεγγυης 1%. Αν δεν τον αφαιρεσω, δεν θα ειναι περιεργο που φορολογειται ξανα ενας φορος που παρακρατηθηκε ηδη?

-Εχω εταιρικο αυτοκινητο εργ. αξιας 15000, θα πρεπει να το δηλωσω, αφου ολα τα εξοδα τα επιβαρυνεται η εταιρια για εμενα δεν ειναι τεκμηριο σωστα?

Ευχαριστω πολυ

301 το καθαρό ποσό

313 φόρος που αναλογεί

315 φόρος που παρακρατήθηκε

και τέλος δεν πας σε ένα λογιστική δώσε ένα πενηντάρι , μπας κι κάνεις λάθος κι τρέχεις κι δε φτάνεις