Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μόλις γύρισα από τη δου...δεν παίρνουν την συμπληρωματική του 049 γιατί λένε δεν τους ήρθε καμία απόφαση..

και ρωτάω...εάν μέχρι αύριο δεν φτάσει η απόφαση τι γίνεται?

ρε υπουργείο...βγάλτην (την απόφαση) επιτέλους να τελειώνουμε..... :angry:

γαμ@ τις αποφάσεις μου γαμ@..

Kαλημέρα Δημήτρη,

δες αυτό..http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=81402&pid=494534&st=40entry494534

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα σοφία και ευχαριστώ..η δου μιλάει για επίσημη ανακοίνωση που δεν έχει φτάσει...τους τα έδειξα αυτά...φώναξα...μάταια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΤΑΛΘΗΚΑΝ ΣΤΙΣ 6/8/2012 ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΔΕΧΟΝΤΑΝ ΤΟΝ 049 ΑΚΥΡΩΘΗΚΑΝ,ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΩΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΛΟΥΝ ΩΣ ΤΙΣ 10/8/2012

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να τρέχετε στην Δ.Ο.Υ. το σύστημα έχει κάνει προσωρινές αυτές τις δηλώσεις. Δείτε αυτό:

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

Θεσσαλονίκης & Χανδρή 1

Μοσχάτο

Αποδέκτης: ΧΧΧΧ, Username: WW.

Αγαπητέ φορολογούμενε,

Δεδομένης της παράτασης στην υποβολή των δηλώσεων Φορολογίας Εισοδήματος μέσω διαδικτύου που το Υπουργείο Οικονομικών ανακοίνωσε, για τη δική σας διευκόλυνση και προς αποφυγή ταλαιπωρίας, η Υπηρεσία μας χαρακτήρισε αυτόματα προσωρινή τη δήλωση που υποβάλατε.

Κατόπιν τούτου έχετε την δυνατότητα να προβείτε σε διορθώσεις που αφορούν τη συμπλήρωση του κωδικού 049 για την κατοχύρωση του αφορολόγητου και του πίνακα Ι του έντυπου Ε3 για τον αυτοέλεγχο των επιτηδευματιών, ώστε να οριστικοποίησετε εκ νέου τη δήλωσή σας.

Η νέα προθεσμία υποβολής είναι η 10η Αυγούστου 2012.

Επισημαίνεται ότι η υποβολή των δηλώσεων φόρου εισοδήματος μετά την 10η Αυγούστου 2012, επιφέρει μεταξύ άλλων εκτός από προσαυξήσεις εκπροθέσμου υποβολής ή προστίμου, την απώλεια του αφορολόγητου του πρώτου κλιμακίου της φορολογικής κλίμακας διότι δεν αναγνωρίζονται οι αποδείξεις δαπανών του κωδ. 049 καθώς και τη δυνατότητα του αυτοελέγχου για τους επιτηδευματίες.

Εάν αντιμετωπίζετε πρόβλημα κατά τη διαδικασία της ηλεκτρονικής υποβολής της δήλωσής σας μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο Υποστήριξης Χρηστών (Helpdesk) της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων: 210 480 2552.

Ο ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ηλίας ο καλός Λογιστής σας

Πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος , που θα ήθελε δυο μέρες ακόμη , για να ολοκληρώσει με τις φορολογικές δηλώσεις . Το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός , αλλά οι αντοχές μου έχουν εξαντληθεί και φοβάμαι ότι αρχίζω να κάνω λάθη . Συνήθως όταν είναι αργία η επόμενη μέρα το σύστημα μένει ανοιχτό μέχρι την επόμενη εργάσιμη . Να κάνω μια ευχή ή όχι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΑΓΑΠΗΤΕ ΗΛΙΑ ΚΑΛΕ ΛΟΓΙΣΤΗ

KOYΡΑΓΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 12.

ΑΝΤΕΞΕ !!!

ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

εγω αγωνιζομαι μαζι σου και σου κανω παρεα.

διασφαλισε τον κωδικο 49

ΜΠΟΡΕΙΣ !!!!!!

....ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΘΑ ΚΑΑΑΑΑΑΘΕΣΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος , που θα ήθελε δυο μέρες ακόμη , για να ολοκληρώσει με τις φορολογικές δηλώσεις . Το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός , αλλά οι αντοχές μου έχουν εξαντληθεί και φοβάμαι ότι αρχίζω να κάνω λάθη . Συνήθως όταν είναι αργία η επόμενη μέρα το σύστημα μένει ανοιχτό μέχρι την επόμενη εργάσιμη . Να κάνω μια ευχή ή όχι ;

Tο πρωί ο Θεοχάρης στο mega είπε ότι ίσως το αφήσουν ανοιχτό το Σαββατοκύριακο.

Όμως μην στηριχθείς σε αυτό αλλά στις δυνάμεις σου... :(

Αν μπορείς επικοινώνησε με το help desk μήπως γνωρίζουν κάτι ώστε να δουλέψεις με λιγότερο άγχος...κάνε μία προσπάθεια...δεν χάνεις κάτι αντιθέτως!

Καλό κουράγιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξ όσων γνωρίζω και αφού η παράταση είναι επίσημη (ανακοινώθηκε από το υπουργείο) τότε λογικά το σύστημα θα κλείσει την Δευτέρα σύμφωνα με τον νόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος , που θα ήθελε δυο μέρες ακόμη , για να ολοκληρώσει με τις φορολογικές δηλώσεις . Το ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός , αλλά οι αντοχές μου έχουν εξαντληθεί και φοβάμαι ότι αρχίζω να κάνω λάθη . Συνήθως όταν είναι αργία η επόμενη μέρα το σύστημα μένει ανοιχτό μέχρι την επόμενη εργάσιμη . Να κάνω μια ευχή ή όχι ;

Φίλε Ηλία, σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί πέρασα τα ίδια. Σήμερα το μεσημέρι έστειλα την τελευταία δήλωση αφού έκανα τη νύχτα - μέρα και αμέσως μετά πήγα στον φυσιοθεραπευτή γιατί είχα πρόβλημα στον αυχένα, λόγω της πολυήμερης πληκτρολόγησης. Ο Διαχειριστής δίνει σήμερα κάποια ελπίδα, αλλά θυμάμαι ότι την Δευτέρα άφησαν ανοιχτό το σύστημα για κατεβάσουν ξαφνικά τον διακόπτη στις 12 με τις γνωστές συνέπειες. Δεν μπορώ να σου εγγυηθώ τίποτα με αυτούς τους αλλοπρόσαλλους. Κάνε την τελευταία προσπάθεια , χρησιμοποίησε κάθε λεπτό και είμαι βέβαιος πως θα τα καταφέρεις. Σου παραστέκομαι νοερά, γιατί δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω. Καλό κουράγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ηλίας ο καλός Λογιστής σας

Μακάρι , από το στόμα σου και στου υπουργού το αυτί .

Σας ευχαριστώ όλους για την συμπαράσταση . :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia lete na meinei ws deytera na ta paratisw.... gia simera.... liges mou meinan alla den antexw allo koytoylaw... an kaneis kserei kati pio sigoyro.. please.... mia enimerwsi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.........

ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ TIME OUT ΕΚΤΟΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ 30 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΜΕ ΠΙΟ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ευχηθω στα παιδια που δουλευουν ακομα, να τελειωσουν γρηγορα και ευκολα , και να πανε σαν ανθρωποι να ξεκουραστουν.

Και ελπιζω το συστημα να μεινει ανοιχτο μεχρι Δευτερα πρωι. Οι ευχες μας μαζι τους.

Καλη επιτυχια..... και να θυμαστε

ΑΥΡΙΟ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΞΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΘΑ ΑΝΑΤΕΙΛΛΕΙ ΞΑΝΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω μέχρι πρωί Δευτέρας κι εγώ να προλάβω τη δική μου και μερικές με εκκρεμότητες....

ΕΓΩ τη δικη μου με ελλειψεις 23:59 !!! αλλα ισχυει αυτο που λες για πρωι δευτερασ ? εχω δυο απο ξεχασμενους που με χρωσταν ειπα να μη τις κανω αλλα δε μου παει , ισχυει , ειναι ανοιχτο ακομα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΟΙΚΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ

ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ

ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΩΣ ??????????

ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ

ΜΙΛΑΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...