Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΠΗΚΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ!! ΕΚΑΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ!!! ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΚΑΤΙ? ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΦΕΤΟΣ!!! ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΤΟΥ Υ.Ο ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΜΑΣ!!!

ειναι ανοιχτό αλλά δεν δέχεται τις αποδείξεις. την βγάζει εκπρόθεσμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΜΠΗΚΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ!! ΕΚΑΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ!!! ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΚΑΤΙ? ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΦΕΤΟΣ!!! ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΤΟΥ Υ.Ο ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΜΑΣ!!!

Δέχεται τον 049;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΗΚΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ!! ΕΚΑΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΤΙΜΟ!!! ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΚΑΤΙ? ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΦΕΤΟΣ!!! ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΟΥΣ ΤΟΥ Υ.Ο ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΜΑΣ!!!

ΑΝΟΙΧΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΟΝ 049 ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ , ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕ ΤΗΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ηλίας ο καλός Λογιστής σας

Από τα λεγόμενα του Θεοχάρη προκύπτουν περίπου 1.000 λογιστές. Θεωρούμε ότι είναι πολλοί περισσότεροι.

Υ.Γ. Δεν μου έχουν μείνει δηλώσεις.

Περίπου 1.000 Λογιστές . Έτσι απλά . Και τι έγινε , αν καταστραφούν . Και τι έγινε , αν έχουν πρόβλημα και τόσοι και περισσότεροι επαγγελματίες πελάτες τους . Ευχαριστούμε πολύ για την συμπαράσταση και την υποστήριξη . Άλλωστε υπάρχουν τόσοι πολλοί επαγγελματίες που περιμένουν να δουλέψουν σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς . Επίσης υπάρχουν τόσα πολλά μαγαζιά , τι να τα κάνουμε τόσα , ας κλείσουν και μερικές επιχειρήσεις . Δεν ξέρω τι να πω . Που σπούδασαν αυτή την αναπτυξιακή πολιτική και οικονομικές θεωρίες , δεν ξέρω . Ένα μόνο ξέρω ότι όλα στην οικονομία ξεκινούν από τον παράγοντα ΑΤΟΜΟ , άνθρωπο . Καλή μας ημέρα , συνάδελφοι και μη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το μέγεθος του προβλήματος είναι αδιάφορο.

Είναι ακριβώς το ίδιο,ο συνάδελφος που έχει μια δήλωση,ο συνάδελφος που έχει εκατό,και ο συνάδελφος όπως εγώ,που κατάφερε μετά από ατέλειωτα ξενύχτια να τελειώσει.

Είμαι εξοργισμένη, με τη φετινή αντιμετώπισή που είχαμε στην υποβολή των δηλώσεων.

Με ποιο δικαίωμα,μας παρεμπόδισαν να υποβάλουμε δηλώσεις συνταξιούχων,μπλοκάροντας τον 013,και που λέει πως πρέπει να τρέξω εγώ να αποδείξω πως δεν είμαι επαγγελματίας ενώ έχω υποβάλει διακοπή από το 1995 η οποία από τότε δεν έχει περαστεί στο μητρώο?

Και γιατί αφού΄υπάρχει αποδεδειγμένο πρόβλημα στην ηλεκτρονική υποβολή κάποιας δήλωσης,στη ΔΟΥ σε κοιτάνε σαν εξωγήινο,και σου λένε πως η ημερομηνία στις χειρόγραφες έληξε?

Μας έχουν πετάξει το μπαλάκι,και έχουν το θράσος να αδιαφορούν εντελώς για όλα τα υπόλοιπα.

Για μένα,πρέπει τώρα να ανακοινωθεί άμεσα γενική απεργεία για 31/08/2012 η πρώτη,και από τώρα για 26/10/2012 ημερομηνία υποβολής του Γ τριμήνου του ΦΠΑ,καθώς είναι πολλοί οι συνάδελφοι που βρίσκονται σε διακοπές και ίσως δεν θα μπορούν να συμετάσχουν σε άμεσες κινητοποιήσεις.

Εγώ πάντως,θα παραστώ σε οποιαδήποτε κίνηση αποφασιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου 1.000 Λογιστές . Έτσι απλά . Και τι έγινε , αν καταστραφούν . Και τι έγινε , αν έχουν πρόβλημα και τόσοι και περισσότεροι επαγγελματίες πελάτες τους . Ευχαριστούμε πολύ για την συμπαράσταση και την υποστήριξη . Άλλωστε υπάρχουν τόσοι πολλοί επαγγελματίες που περιμένουν να δουλέψουν σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς . Επίσης υπάρχουν τόσα πολλά μαγαζιά , τι να τα κάνουμε τόσα , ας κλείσουν και μερικές επιχειρήσεις . Δεν ξέρω τι να πω . Που σπούδασαν αυτή την αναπτυξιακή πολιτική και οικονομικές θεωρίες , δεν ξέρω . Ένα μόνο ξέρω ότι όλα στην οικονομία ξεκινούν από τον παράγοντα ΑΤΟΜΟ , άνθρωπο . Καλή μας ημέρα , συνάδελφοι και μη .

καλημερα ηλια , καλη δυναμη και κουραγιο. ολοι μαζι ή θα νικησουμε ή θα καταστραφουμε. κανε εγγραφη για να μπορεις να κανεις πιο ευκολα δημοσιευσεις και να μη μπαινεις ως επισκεπτης , φιλικα Σταυρος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην μαχη,οταν δεχθεις την πρωτη επιθεση και δεν εντεπιτεθεις,ειναι σιγουρο οτι η επομενη επιθεση θα ειναι και η τελειωτικη.

Ειμαστε σε μαχη το εχουμε καταλαβει ?

Το εχουν καταλαβει ολοι οι εκπροσωποι μας ? Επρεπε ολοι να ειναι συσσωμοι στο υπουργειο. Ξερω μελη των διοικησεων που κανουν αμεριμνοι τις διακοπες τους ενω εδω οι Συναδελφοι καιγονται.

κ.Σταυρουλακη τουλαχιστον γινετε εσεις ο "εκπροσωπος τυπου " μας.

Δεν θελω να αδικησω κανενα με τα γραφομενα μου αλλα αν οχι τωρα ,ποτε?

Υ.Γ Εκεινη η ανακοινωση της ΕΦΕΕΑ περι του τελους της περιοδου υποβολης των φορολ.δηλωσεων προσεφερε πολυ

κακες υπηρεσιες......τι να πω μηπως ηταν προσυμφωνημενη, μηπως κατι ηξεραν που δεν ξεραμε και δεν μας ενημερωσαν..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΟΊΓΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΟΊΓΕΙ ΜΕΧΡΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΒΡΑΔΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ !!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιτέλους.

Αυτό όμως να μην μας καθησυχάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΦΕΕ

Τρίτη, 7 Αυγούστου 2012

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σύμφωνα με επικοινωνία που είχαμε με το Υπουργείο Οικονομικών, το σύστημα θα παραμείνει ανοικτό και θα δέχεται δηλώσεις μέχρι το βράδυ της Παρασκευής 10/8/2012.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τελευταίες κυβερνήσεις έχουν αποκτήσει στρατιωτική νοοτροπία...αποφασίζω και διατάσσω, εκφοβίζω, απειλώ και στο τέλος τιμωρώ. Μήπως έχουμε χούντα σ' αυτόν τον τόπο και δεν το ξέρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προλάβατε.

Η ανακοίνωση της παράτασης είναι στην κεντρική σελίδα

Στο ζόρι Κωστή καταφέραμε και ξεπεράσαμε και σένα χα χα !!!

Υ.Γ. Ασύλληπτη και η βοήθεια του forum στην όλη προσπάθεια, έτσι ; !!!!

Συγχαρητήρια στην Ομοσπονδία αλλά και σε όσους βοήθησαν με πρωτοβουλία τους και ξέρω αρκετούς.

Μπράβο παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΟΙΧΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΟΝ 049 ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ , ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕ ΤΗΝ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΙΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ..

Το φτιάχνουν τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ζόρι Κωστή καταφέραμε και ξεπεράσαμε και σένα χα χα !!!

Υ.Γ. Ασύλληπτη και η βοήθεια του forum στην όλη προσπάθεια, έτσι ; !!!!

Συγχαρητήρια στην Ομοσπονδία αλλά και σε όσους βοήθησαν με πρωτοβουλία τους και ξέρω αρκετούς.

Μπράβο παιδιά.

συμφωνω απολυτα το φορουμ επαιξε καταλυτικο ρολο , μεσα απο εδω ξεχνιομασταν και περναμε κουραγιο απο τη συμπαρασταση των συναδελφων που ειχαν τελειωσει.εχω βουρκωσει γιατι ηταν πολυ μεγαλη η ενταση των ημερων , θα ηθελα επισης να ευχαριστησω και την ποφεε η οποια ηταν η μονη που μας σταθηκε , παροτι ειχα απογοητευθει στην αρχη αποδειχτηκε οτι η συμβολη της ηταν ουσιαστικη!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΒΕΒΑΙΑ.ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ηλίας ο καλός Λογιστής σας

Στο ζόρι Κωστή καταφέραμε και ξεπεράσαμε και σένα χα χα !!!

Υ.Γ. Ασύλληπτη και η βοήθεια του forum στην όλη προσπάθεια, έτσι ; !!!!

Συγχαρητήρια στην Ομοσπονδία αλλά και σε όσους βοήθησαν με πρωτοβουλία τους και ξέρω αρκετούς.

Μπράβο παιδιά.

Ευχαριστούμε πολύ , Μπράβο παιδιά !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ζόρι Κωστή καταφέραμε και ξεπεράσαμε και σένα χα χα !!!

Υ.Γ. Ασύλληπτη και η βοήθεια του forum στην όλη προσπάθεια, έτσι;

Θετικό το γεγονός της λύσης του προβλήματος που θα ανάγκαζε πολλούς συναδέλφους, να απιβαρυνθούν με ποσά που πιθανόν θα τους οδηγούσαν στην ανεργία. Προσωπικά είμαι ένας απο αυτούς, αλλά ευκαιρίας δοθείσης & πέρα απο προσωπικά θέματα ή τη φετινή εξέλιξη της υποβολής των δηλώσεων, θα πρότεινα με πρωτοβουλία των συλλόγων που δείχνουν ένα ενδιαφέρον για τα προβλήματα του κλαδου, να ξεκινήσει μέσω του foroum, αρχικά μιά προσπάθεια να συζητήσουμε & να συντονιστούμε, γιατί το μέλλον δεν είναι ευοίωνο για τον κλάδο & τα σπουδαία είναι μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά.Το TAXHEAVEN τελικά είναι η φωνή μας και η μόνη μορφή τόσο άμεσης επικοινωνίας μεταξύ τόσων λογιστών απ΄όλη την Ελλάδα.

Εύχομαι με ηρεμία και χωρίς τον κίνδυνο εμφράγματος πλέον οι συνάδελφοι να υποβάλλουν τις τελευταίες δηλώσεις.

Αυτό βέβαια δεν μας κάνει να ξεχνάμε τις ατελείωτες μαρτυρικές ώρες που περάσαμε κλεισμένοι μερόνυχτα στα γραφεία

μας αλλά μας δίνει μία ελπίδα ότι όλοι μαζί μπορούμε να ενωθούμε και να διεκδικήσουμε και να απαιτήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνάντηση μελών είναι κοντά... Να το συζητήσουμε και εκεί είναι ευκαιρία... Αυτός ο εφιάλτης που ζήσαμε φέτος αν ξανασυμβεί θα αφήσει θύματα... από πολλές απόψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...