Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΡΕΠΕΙ ΑΜΕΣΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΕΝΔΕΙΞΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ

Και αυτό θα το μεταφέρω στην ΠΟΦΕΕ για επεξεργασία. Να δούμε αν μπορεί να υπάρξει όφελος από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΩΣΤΟ καλο επίησς θα ήταν να τις περνάμε στο σύστημα έτοιμες προς υποβολή - έτσι να τις βλέπουν "κρεμασμένες" αλλά μη εισπράξιμες

Σωστό κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΗΜΟΥΝ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ .ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΙΣΤΥΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ (ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΕΩΣ ΠΡΟΧΘΕΣ)ΤΕΛΕΙΩΣΑ.ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΔΗΛΩΣΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ .

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΗΜΟΥΝ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ .ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΙΣΤΥΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ (ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΕΩΣ ΠΡΟΧΘΕΣ)ΤΕΛΕΙΩΣΑ.ΟΜΩΣ ΟΠΩΣ ΔΗΛΩΣΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ,ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ .

ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΚΑΤΙ

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝΕ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΔΕΣ ΚΑΙ ΒΟΛΕΨΑΚΙΔΕΣ

ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ

ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΜΑΣ

ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΠΑΛΕΒΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΑΣ ΦΤΥΝΟΥΝ

ΟΧΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ

ΑΛΛΑ ΟΥΤΑ ΚΑΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑΡΗΔΕΣ

ΕΛΕΟΣ

ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΑ ΛΕΦΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΝΔΟΤΟΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ?

Με όσους μίλησα αναφέρουν τον ίδιο τον Υπουργό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε

Με όσους μίλησα αναφέρουν τον ίδιο τον Υπουργό.

Ο Υπουργός προφανώς θέλει να δείξει στην Τρόικα ότι έχει μπράτσα .

Ας τους πει λοιπόν ότι οι λογιστές της χώρας πήραν ανάποδες και ετοιμάζονται για καταλήψεις στις εφορίες και ότι οι φορολογούμενοι άλλο που δεν θέλουν .....Να κλείσουν οι εφορίες για να μην μπορούν να πληρώσουν τους φόρους τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά...αν και τις πρόλαβα...να κάνουμε κατάληψη...απεργία ή ότι να ' ναι αρκεί να διεκδικήσουμε ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ.Πως οι δικηγόροι απεργούν??Ποιός χάνει από την απεργία??Νομίζω ουδείς...αν απεργήσουν οι λογιστές μαζί με τους εφοριακούς μια φορά από που θα έρθουν τα ΕΣΟΔΑ οεοεοεοε???Λέω μια ιδέα...γιατί δεν συνεννοούμαστε με τους ''άλλους εισπράκτορες'' τους εφοριακούς????????

Ε

Ο Υπουργός προφανώς θέλει να δείξει στην Τρόικα ότι έχει μπράτσα .

Ας τους πει λοιπόν ότι οι λογιστές της χώρας πήραν ανάποδες και ετοιμάζονται για καταλήψεις στις εφορίες και ότι οι φορολογούμενοι άλλο που δεν θέλουν .....Να κλείσουν οι εφορίες για να μην μπορούν να πληρώσουν τους φόρους τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε

Ο Υπουργός προφανώς θέλει να δείξει στην Τρόικα ότι έχει μπράτσα .

Ας τους πει λοιπόν ότι οι λογιστές της χώρας πήραν ανάποδες και ετοιμάζονται για καταλήψεις στις εφορίες και ότι οι φορολογούμενοι άλλο που δεν θέλουν .....Να κλείσουν οι εφορίες για να μην μπορούν να πληρώσουν τους φόρους τους.

ναι κ θα τρεξουν οι λογιστες στις εφοριες...... τπτ δε θα κανουμε οπως καθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε εδώ post του Πατέλη :

NIKOS PATELIS Είπε:

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΑΠΑΙΤΕΙΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Η ΠΟΦΕΕ ΑΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ (ΠΟΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΓΕΤΑΙ) ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΕ ΕΚΚΡΕΠΟΤΗΤΑ (ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ+Ε3 ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ) . ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ. ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΣΧΕΔΙΟ ΕΓΓΡΑΦΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 15/8) ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ. ΚΑΜΙΑ "ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ" ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΔΥΝΑΜΒΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΠΙΕΣΗΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ. ΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ & ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΠΟΦΕΕ κατ΄ εντολή του Προέδρου κ.ΜΙΜΗ ΠΑΝΙΔΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειναι πολυ δυσαρεστο να διαβαζω οσα γραφονται εδω μεσα τοσες μερες.

Βλεπω ανθρωπους στα ορια τους και πολυ πιο περα απο αυτα.

για καποιους χωρις να τους ξερω εχω φοβηθει πολυ , οτι κατι θα παθουν στο τελος...

Σκεφτοφμαι παρα πολλα , ενα θελω να πω οτι θα επρεπε να εχουμε ενα συστημα αλληλοβοηθειας για εκτακτες περιπτωσεις.

Και για οσους ρωτανε, αν θα πρεπει να στειλουν εκπροθεσμες τωρα , αν μου επιτρεπεται η αποψη μου ειναι , να μην παει καμμια δηλωση εκπροθεσμη.

Δεν υπαρχει λογος και δεν εχουν τι αλλο να χασουν.

Ενα ειναι το σιγουρο, κατι πρεπει να κανουμε ολοι μαζι για να μην ξαναβρεθουμε σε αυτη την κατασταση, γιατι τα πραγματα εχουν αγριεψει παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα συναδελφοι, ας κανουμε πρωτα οτι μπορουμε. Εννοειται οτι πρεπει να κινηθουμε μεσω συλλογων, αλλα στειλτε και εσεις μηνυμα στο υπουργειο οικονομικων μεσω του taxisnet. Σας κανω αντιγραφη αυτο που εγραψα εγω.

"Καλησπερα σας.

Ειμαι λογιστης και ευτυχως δεν εχω δηλωσεις σε εκκρεμοτητα , αλλα απο οσο μιλαω με συναδελφους ειμαι απο τους λιγους που τα καταφεραν.

Απο οτι διαβαζαμε στο διαδικτυο απο τους διαφορους συλλογους πιστευαμε οτι το συστημα θα εμενε ανοικτο τουλαχιστον μεχρι τα μεσα Αυγουστου. Αλλωστε ολοι συμφωνουν οτι αυτη την φορα τα περιθωρια που δοθηκαν στους λογιστες για να στειλουν ολο αυτο τον ογκο δηλωσεων ηταν εξαντλητικα μικρο και χρειαζομασταν την βοηθεια σας.

Οπως καταλαβαινετε σε μια τετοια εποχη, το προστιμο των 500 ευρω ανα δηλωση ειναι κατι το οποιο δεν μπορει να το πληρωσει ουτε ο Ελληνας φορολογουμενος ουτε και ο λογιστης που δεν προλαβε να στειλει την δηλωση. Γνωριζω λογιστη που δεν εχει στειλει ακομα 100 δηλωσεις. Απλα αυτες οι δηλωσεις δεν θα υποβληθουν.

Θα το θεωρουσα δικαιο και εξυπνο απο μερους σας εαν ανοιγατε για λιγες μερες ακομα το συστημα (εστω ατυπα) η εαν δινατε την ευκαιρια σε οσους δεν προλαβαν να υποβαλουν τις δηλωσεις τους με ενα λογικο προστιμο στην εφορια η μεσω internet. Ετσι θα μπορεσετε να αυξησετε και τα εσοδα του κρατους σε μια τοσο δυσκολη περιοδο.

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε εδώ post του Πατέλη :

NIKOS PATELIS Είπε:

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΑΠΑΙΤΕΙΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Η ΠΟΦΕΕ ΑΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ (ΠΟΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΓΕΤΑΙ) ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΕ ΕΚΚΡΕΠΟΤΗΤΑ (ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ+Ε3 ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ) . ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ. ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΣΧΕΔΙΟ ΕΓΓΡΑΦΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 15/8) ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ. ΚΑΜΙΑ "ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ" ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΔΥΝΑΜΒΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΠΙΕΣΗΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ. ΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ & ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΠΟΦΕΕ κατ΄ εντολή του κ.ΜΙΜΗ ΠΑΝΙΔΗ

Οσο και να θελεις Κωστη να ελαφρυνεις τη θεση του , λιγο αργα δυστυχως για τον κ.Πατελη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακόμη δεν εχω καταλάβει,που ηταν ολο αυτο τον καιρό ,απο την 15/7/2012 και μετα,η ΠΟΦΕΕ,η ΕΦΕΕΘ και ολοι αυτοι οι εκπρόσωποι, που εβλεπαν ναρχεται η καταστροφη. Ας βγουν εστω και τωρα να μας εκθέσουν τις απόψεις τους και να μας μεταπεισουν εφοσον εχουμε αρνητικη αποψη για την ολη στάση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μας ηρθε

------------------

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ -

ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Η ΠΟΦΕΕ ([email protected]) ΑΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ (ΠΟΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΓΕΤΑΙ) ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΕ ΕΚΚΡΕΠΟΤΗΤΑ (ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ+Ε3 ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ) . ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΝ ΚΑΤΑΤΟΠΟΥΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΠΟΙΑΣ ΔΟΥ (ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΘΑΣΟΥ ΠΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ Ο SERVER)

KAI ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΕΛΕΓΧΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΔΟΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ (30-31/7)

ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΣΧΕΔΙΟ ΕΓΓΡΑΦΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΒΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 15/8 ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.

ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.

ΚΑΜΙΑ "ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ" ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΝΟΥΜΕ

ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΠΙΕΣΗΣ

ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ.

ΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ & ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ

ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ

ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΠΟΦΕΕ

κατ΄ εντολή του Προέδρου κ.ΜΙΜΗ ΠΑΝΙΔΗ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μήπως είναι η ευκαιρία να δείξουμε ότι είμαστε πολλοί και αντί να παρακαλάμε τους συλλόγους να κάνουμε κάτι μόνοι μας;

Κι εγώ εχτές το βράδυ έστειλα την τελευταία αλλά αυτό δεν λέει τίποτα.Είμαστε εκτεθειμένοι σε πολλά.Εγώ για παράδειγμα θα κληθώ να πληρώσω αρκετά (μετά από έλεγχο του ΣΔΟΕ) για πελάτες που δεν πλήρωναν.Οι ημερομηνίες μας κυνηγάνε και η ζωή μας καθώς και των οικογενειών μας βασίζεται στις αποφάσεις και τους νόμους του οποιουδήποτε χωρίς την παραμικρή διάθεση

"συνεργασίας".Ας οργανώσει κάποιος μια διαμαρτυρία στο Υπουργείο και θα είμαστε όλοι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην σπάσετε το πανέρι με τα αβγά , αγαπητή ομοσπονδία

Μόλις πρίν λίγες ημέρες ζητούσατε επίσημα παράταση για το ΦΠΑ

http://www.pofee.gr/

35]
Προς την Διευθύντρια της Δ.14 Διεύθυνσης Φ.Π.Α.

35]
Κα ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΑΤΣΗ

35]
Κοινοποίηση:

  • Υφυπουργό Οικονομικών κο ΓΕΩΡΓΙΟ ΜΑΥΡΑΓΑΝΗ
  • Γενικό Διευθυντή Φορολογίας κο ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟ
  • Γενικό Γραμματέα Πληροφοριακών Συστημάτων κο ΧΑΡΗ ΘΕΟΧΑΡΗ

55]
Θέμα:
Παράταση ημερομηνίας ηλεκτρονικής αποστολής του πιστωτικού Φ.Π.Α. που λήγει 31/7/2012

Αρ. πρωτοκ. Εξερχομένου 078

Αθήνα: Δευτέρα , 30 Ιουλίου 2012

Ε Π Ε Ι Γ Ο Ν

55]Αξιότιμη Κυρία Διευθυντά,

55]Λόγω υπερβολικού φόρτου του συστήματος TAXISNET και την αδυναμία αποστολής που παρουσιάζεται σήμερα
30/7/2012
(εξαιτίας και της συσσώρευσης των υποβολών των διάφορων υποχρεώσεων αυτές τις ημέρες που πρέπει να διεκπεραιωθούν ηλεκτρονικά από τον Κλάδο μας όπως προσωρινή ΦΜΥ Γ΄Διμ.-2012, δηλώσεις εισοδήματος κ.λ.π.) και η οποία πιθανότατα θα κορυφωθεί στις 31/7 , παρακαλούμε πολύ
να δοθεί η ανάλογη παράταση το λιγότερο έως τις 10/8/2012 για την ηλεκτρονική υποβολή των ΠΙΣΤΩΤΙΚΩΝ ή ΜΗΔΕΝΙΚΩΝ περιοδικών δηλώσεων του Φ.Π.Α.

55]Ευελπιστούμε ότι ΕΓΚΑΙΡΑ θα ανακοινωθεί η ικανοποίηση του αιτήματος μας.

Με εκτίμηση

Για το Δ.Σ.

Ο Πρόεδρος Ο Γενικός Γραμματέας

Πανίδης Αβραάμ Πατέλης Γ. Νικόλαος

Για τις δηλώσεις γιατί κάνατε την πάπια ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τους πει λοιπόν ότι οι λογιστές της χώρας πήραν ανάποδες και ετοιμάζονται για καταλήψεις στις εφορίες

και ότι οι φορολογούμενοι άλλο που δεν θέλουν .....

Να κλείσουν οι εφορίες για να μην μπορούν να πληρώσουν τους φόρους τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσα στον Αυγουστο κινητοποιηση?

Εννοειται οτι θα πανε οσοι εχουν αμεσο προβλημα , αλλα αν εμφανιστουν τρεις κι ο κουκος , μη μας λενε παλι οτι δεν ενδιαφερομαστε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μας ηρθε

------------------

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ -

ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Η ΠΟΦΕΕ ([email protected]) ΑΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ (ΠΟΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΓΕΤΑΙ) ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΕ ΕΚΚΡΕΠΟΤΗΤΑ (ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ+Ε3 ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ) . ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ.

ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΝ ΚΑΤΑΤΟΠΟΥΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΚΑΠΟΙΑΣ ΔΟΥ (ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΘΑΣΟΥ ΠΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΚΑΙ Ο SERVER)

KAI ΕΠΙΣΗΣ ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΕΛΕΓΧΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΔΟΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ (30-31/7)

ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΣΧΕΔΙΟ ΕΓΓΡΑΦΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΒΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 15/8 ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.

ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.

ΚΑΜΙΑ "ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ" ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΝΟΥΜΕ

ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΠΙΕΣΗΣ

ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ.

ΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ & ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ

ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ

ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΠΟΦΕΕ

κατ΄ εντολή του Προέδρου κ.ΜΙΜΗ ΠΑΝΙΔΗ

τωρα το θυμηθηκες κυριε πατελη

τωρα ειναι αργα .........τα μηνυματα δεν τα διαβαζες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε εδώ post του Πατέλη :

NIKOS PATELIS Είπε:

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ - ΑΠΑΙΤΕΙΕΤΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ Η ΠΟΦΕΕ ΑΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ (ΠΟΥ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥ ΠΟΥ ΥΠΑΓΕΤΑΙ) ΓΙΑ ΤΟ ΠΛΗΘΟΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΕ ΕΚΚΡΕΠΟΤΗΤΑ (ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ+Ε3 ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΩΝ ΠΡΟΣΩΠΩΝ) . ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΣΤΗ ΕΙΚΟΝΑ. ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΣΧΕΔΙΟ ΕΓΓΡΑΦΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 15/8) ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ. ΚΑΜΙΑ "ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ" ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΔΥΝΑΜΒΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΤΡΟ ΠΙΕΣΗΣ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ. ΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ & ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΛΗΣ ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΠΟΦΕΕ κατ΄ εντολή του Προέδρου κ.ΜΙΜΗ ΠΑΝΙΔΗ

Κώστα, θα μείνω σε αυτά που γράφει ο Γ.Γ. της ΠΟΦΕΕ , κατ΄εντολή του Προέδρου, (αλήθεια ο Πρόεδρος υπάρχει;) για να ζητήσω από τον κ. Πατέλη μια εξήγηση γιατί προ ημερών σε δικό μου αίτημα είχε απαντήσει ότι πρέπει να απευθυνόμαστε ιεραρχικά , πρώτα στις ενώσεις μας και αυτές στην ΠΟΦΕΕ. Τώρα βγαίνει και καλεί να στείλουμε όλοι οι συνάδελφοι στην ΠΟΦΕΕ την κατάσταση των δηλώσεων που δεν υποβλήθηκαν. Τι άλλαξε από τότε; Τι περισσότερο είχα ζητήσει από το να απευθυνθούμε στην Ομοσπονδία και να θέσουμε το πρόβλημα ; Και στα γράφω εσένα, γιατί μόνο μέσω των δικών σου κειμένων, φαίνεται ότι υπάρχει η ΠΟΦΕΕ. Μα αν υπολογίσεις τον χρόνο αποστολής των καταστάσεων, την συλλογή και ταξινόμησή τους και την αποστολή στον υπουργό, με προοπτική να γίνει δεχτό το αίτημα για "ξεκλείδωμα" του taxis, θα φθάσουμε στον Σεπτέμβρη και βάλε. Οχι, Κώστα. Προσπαθείς και - δυστυχώς - φαίνεται σαν να απολογείσαι για την λαθεμένη τακτική του κ. Πατέλη. Γιατί να το κάνεις αυτό; Γιατί δεν συνεχίζεις όπως άρχισες το πρωϊ; Και , για να τελειώσω, δεν βλέπω γιατί να μαζέψουμε εμείς τα προβλήματα και να τα δώσουμε έτοιμα στην ΠΟΦΕΕ , για να μας πει μετά ότι πάλεψε με το θηρίο, αλλά δυστυχώς ήταν πάνω από τις δυνάμεις της και αφού δεν της συμπαρασταθήκαμε, αναγκάσθηκε να υποκείψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την οργανώσουμε βρε παιδιά την διαμαρτυρία ,

αλλά στην τελευταία που είχαμε οργανώσει , ήμασταν 5-6 όλοι κ' όλοι

Και μάλιστα καθυστερήσαμε μέχρι να οργανωθούμε οριστικά :rolleyes: ,

διότι εγω με τον souli περιμέναμε στη Νίκης

και οι υπόλοιποι στην Καραγιώργη Σερβίας.

Πάντως όσοι θέλουν , αν δούμε ότι μέχρι αύριο δεν εχει οργανωθεί κάτι απο την ομοσπονδία μπορούμε να κανουμε αλλη μια προσπάθεια μεθαύριο ή μέχρι την Πέμπτη το αργότερο , διότι μετα΄δεν νομίζω να βρούμε κάποιον στο υπουργείο .

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν τις συμμετοχες και βλέπουμε

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσα στον Αυγουστο κινητοποιηση?

Εννοειται οτι θα πανε οσοι εχουν αμεσο προβλημα , αλλα αν εμφανιστουν τρεις κι ο κουκος , μη μας λενε παλι οτι δεν ενδιαφερομαστε ...

Θα είμαστε βλάκες με περικεφαλαία αν δεν κινητοποιηθούμε όλοι σε αυτό.

Δεν αφορά μόνο αυτούς τους συναδέρφους που έχουν άμεσο πρόβλημα. Ειναι για το γαμώ το.

Ρωτώ?

Ποιος συνάδερφος φέτος είχε ένα ωραίο καλοκαίρι?

Κόντεψαν να μας κλείσουν τα σπίτια .Πάω στο σπίτι μου και μου φαίνεται παράξενο.Στο παιδί μου έλεγα όλο το καλοκαίρι το παραμύθι "ο τζίτζικας και ο μέρμηγκας".

Εγώ πάντως αν δεν λυθεί το ζήτημα και μάλιστα γρήγορα θα ξεγραφτώ από τον σύλλογό μου.Τι να τον κάνω αν είναι διακοσμητικός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την οργανώσουμε βρε παιδιά την διαμαρτυρία ,

αλλά στην τελευταία που είχαμε οργανώσει , ήμασταν 5-6 όλοι κ' όλοι

Και μάλιστα καθυστερήσαμε μέχρι να οργανωθούμε οριστικά :rolleyes: ,

διότι εγω με τον souli περιμέναμε στη Νίκης

και οι υπόλοιποι στην Καραγιώργη Σερβίας.

Πάντως όσοι θέλουν , αν δούμε ότι μέχρι αύριο δεν εχει οργανωθεί κάτι απο την ομοσπονδία μπορούμε να κανουμε αλλη μια προσπάθεια μεθαύριο ή μέχρι την Πέμπτη το αργότερο , διότι μετα΄δεν νομίζω να βρούμε κάποιον στο υπουργείο .

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν τις συμμετοχες και βλέπουμε

+1

Δεν τους ενδιαφέρουν οι διαμαρτυρίες στο Υπουργείο.

Η δύναμη των λογιστών είναι αλλού.

Στις εφορίες πονάει.....Στις εφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...