Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

oups !! την καναμε την πατατα... εφυγε δηλωση που συμπληρωθηκαν 301, 313 και 315 με λαθος βεβαιωση αποδοχων .. θα της ερθει 1000 φορος ενω με τα σωστά στοιχεια ο φορος είναι λιγότερος... τροποποιητική με πρόστιμο και πόσο είναι αυτό ??

Ολο ζημιες κανεις εσυ..... προσεχε λιγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πολύ πίεση και πολλά ξενύχτια, τελειώσαμε κι εμείς. Δεν είναι συνθήκες εργασίας αυτές. Συμφωνώ για την περίοδο που θα πρέπει να είναι ανοικτό το Taxis την επόμενη χρονιά. Και όχι μόνο αυτό. Αν θα υπάρξουν και πάλι αλλαγές (σιγά που δεν θα), να είναι έτοιμο το σύστημα, για να μπορούν και οι εταιρείες που μας υποστηρίζουν με τα λογισμικά τους να προσαρμοσθούν αναλόγως και να μπορέσουμε και μεις να ξεκινήσουμε έγκαιρα. Αλλά αυτά είναι πράγματα που συμβαίνουν μόνο σε οργανωμένα κράτη και όχι εδώ...

Και του χρόνου σας!!!

Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίζουν ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις μεγαλύτερες αλήθειες ......

Όλοι το κώλο μας ή μάλλον υπάρχει σχετικό γνωμικό αλλά είναι για λογοκρισία ........

Πολλοί έχουν τελειώσει , αρκετοί θα τελειώσουν αλλά επίσης θα μείνει και σημανικός αριθμός που θα έχουν δηλώσεις και τη Δευτέρα .... Μεταξύ αυτών και εμείς .... Λίγες μέν αλλά θα μείνουν ......

Προσωπικά δεν μας πειράζει αν θα κλείσει ή όχι άλλωστε πλέον το έχουμε ξεπεράσει αυτό το άγχος . Είναι γεγονός επίσης ότι αν πιεζόμασταν περισσότερο (μιλάμε για πίεση λογιστή και όχι άλλου επαγγέλματος , δηλαδή να δουλεύαμε και τη νύχτα) θα τις βγάζαμε στις 31/07 , αυτό δε σημαίνει όμως ότι η αρχική μας τοποθέτηση για λήξη των φετινών δηλώσεων στις 30/09 αλλάζει .

Και δεν έχει να κάνει με αριθμό δηλώσεων που έχει κάποιος λογιστής , άλλωστε για να πάνε σε αυτόν 1000 1500 πελάτες σημαίνει ή ότι είναι φτηνός ή ότι είναι καλός δεν έχει σημασία , άλλωστε ζητάμε όλοι μας να είναι ανοιχτό το σύστημα του χρόνου από 01/01 έως 30/06 δηλαδή για 6 μήνες ενώ τώρα έχουμε 2,5 με 3 μήνες θεωρητικά (από 09/05-05/08) άλλο στη πράξη που οι δηλώσεις ο κύριος όγκος πήγε από 16/06 , δηλαδή 1,5 μήνα περίπου . Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί φέτος να μη πάνε έως 30/09 ....... Ενώ του χρόνου θα ζητήσουμε έξι μήνες .

Εσυ καλα τα λες καθε χρονο αλλα οπως ξερεις καλυτερα απο εμενα μας γραφουν κανονικα ξερεις που....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πειραζει το γεγονος που εμεις τρεχουμε να προλαβουμαι τις δηλωσεις που θα ειναι και ετοιμες εκκαθαρισμενες ενω στις εφοριες οι υπαλληλοι κανουν τις διακοπες τους και οι δηλωσεις θα εκκαθαριστουν το 2013 στην δικια μας εφορια μια υπαλληλος καταχωρει ποτε θα τελειωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΙΩΑΝΝΗΣ

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ !!!!!!!!!!! ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑΑΑΑ!!!!!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΕΝΤΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ , ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΠΙΕΣΗ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗ ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΩΝ ΠΡΟΣΤΙΜΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΚΡΥΨΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ??.

ΣΣΣΣΣ...ΣΙΩΠΗΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΥΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ !!!!!!!!!!! ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑΑΑΑ!!!!!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΕΝΤΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ , ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΠΙΕΣΗ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗ ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΩΝ ΠΡΟΣΤΙΜΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΚΡΥΨΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ??.

ΣΣΣΣΣ...ΣΙΩΠΗΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΥΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. ;)

Τι να το κανεις να πουνε Δευτερα πως μας κανουν χαρη κ δε το κλεινουν για μια μερα παλι? Εμεις θα παθουμε το εμφραγμα μεχρι τοτε οχι αυτοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΒΓΕΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ. ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΣΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΩΝ ΤΥΦΛΩΝ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ Ο ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΤΥΦΛΟΥΣ ΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟΥΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙ ΖΟΥΜΕ ...ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΟΛΟ 32 ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΤΟΣΕΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ .ΜΑΛΛΟΝ ΓΕΝΑΝΕ ΟΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΩ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΕΝΟΣ ΠΑΠΑΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ 6 ΦΟΡΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑΤΙ ΒΓΗΚΕ 9000 ΦΟΡΟΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ 500 ΡΙΚΟ.Α ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ -ΓΑΜΩΤΟ ΠΑΛΙ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφωνώ με το ότι εάν ανοίγει το σύστημα 1/1 θα λυθούν τα προβλήματά μας. Δηλ. τι θα στείλουμε; Δηλώσεις εταιριών; εκκαθαριστικές ΦΠΑ; Δηλώσεις φυσικών προσώπων; Τι; Τα πιστωτικά εκπτώσεων φθάνουν στα γραφεία μας έως και τον Φεβρουάριο. Κάθε χρόνο αλλάζουν τα έντυπα και οι σχετικές Πολ. βγαίνουν τον Μάιο που παχαίνουν οι μύγες. Αλλάζουν τα έντυπα, αλλάζει κάθε χρόνο ο τρόπος φορολόγησης, ΟΛΑ αλλάζουν και οι εταιρίες λογισμικού θέλουν και αυτές τον χρόνο τους για να φτιάξουν τα προγράμματά τους. Ή μήπως δεν αντιμετωπίσατε προβλήματα στην αρχή με τον υπολογισμό του φόρου από τα προγράμματά σας σε σχέση με αυτό που έδινε το taxis; Να αναφερθώ και στις βεβαιώσεις που δίνει Ο ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΑΤΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ μετά τον Απρίλιο ενώ εμείς έχουμε την δυνατότητα να τις δώσουμε ακόμη και στις 1/1. Και εάν δεν τις δίνουμε δεν φταίμε εμείς αλλά και πάλι το ΔΗΜΟΣΙΟ επειδή πρέπει να βγάλει Πολ. για τον τύπο και το περιεχόμενο της βεβαίωσης αποδοχών. Και τι να πεις για τις βεβαιώσεις των συνταξιούχων. Είναι για κλάματα. Ας φροντίσουν οι υπεύθυνοι μέχρι τις 31/12 να εκδίδονται όλες οι Πολ. για τον τύπο και περιεχόμενο όλων των δηλώσεων, έτσι ώστε να έχουν τον χρόνο τους οι εταιρίες που μας υποστηρίζουν να αλλάζουν τα προγράμματά τους μέχρι τις 31/1, αυτό ίσως να υπάρχει η δυνατότητα να νομοθετηθεί κιόλας, να φθάνουν όλες οι βεβαιώσεις αποδοχών του δημοσίου και των ασφαλιστικών ταμείων μέχρι τις 28/2 και μετά βλέπουμε. Συμφωνώ με όσους λένε ότι έχουμε μεγάλη δύναμη ειδικά μετά την καθιέρωση της υποχρεωτικής ηλεκτρονικής υποβολής των δηλώσεων. Σκεφθείτε τι θα συμβεί εάν αποφασίσουμε να ασχοληθούμε μόνο με τις δηλώσεις των πελατών μας και ενημερώσουμε τους ιδιώτες πελάτες μας ότι λόγω των ασφυκτικών ημερομηνιών που θέτει το Υπουργείο αδυνατούμε να ασχοληθούμε με αυτούς. Εμείς πάντως θα τελειώσουμε στις 31/5 και θα ξεκινήσουμε το καλοκαίρι μας κανονικά. Να δω το Υπουργείο τι θα παραλάβει και πως. Για να συμβεί αυτό όμως αυτό χρειαζόμαστε συνδικαλιστές με αρχή ίδια. Χρειαζόμαστε έναν Λουράντο συνάδελφοι ( πρόεδρος φαρμακοποιών Αττικής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εγκυκλιος δινει δικαιωμα υποβολης μεχρι δεκα ημερες μετα την ηλεκτρονικη υποβολη για καταθεση στην ΔΟΥ λογω προβληματων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ηλίας ο καλός Λογιστής σας

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ !!!!!!!!!!! ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑΑΑΑ!!!!!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΚΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΗΛΩΣΗ ΕΝΤΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ , ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ,ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΠΙΕΣΗ ΜΕ ΑΠΕΙΛΗ ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΩΝ ΠΡΟΣΤΙΜΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΚΡΥΨΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ??.

ΣΣΣΣΣ...ΣΙΩΠΗΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΥΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ. ;)

ΜΠΡΑΒΟ ΙΩΑΝΝΗ , ΜΑΖΙ ΣΟΥ σσσσσσσσ , έχω ενα πόνο στην πλάτη .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , θα ηθελα αν γινεται μια εκτιμηση απο καποιον που εχει επαφες με ΄΄ υψηλα ισταμενους΄΄.Ελειψα απο παρασκευη βραδυ μεχρι και σημερα το απογευμα στην πρεβεζα και τωρα που γυρισα εκανα μια καταγραφη για το τι μου μενει.πιστευω οτι κυριακη βραδυ θα εχω τελειωσει εκτος απο καποιες δηλωσεις που εχουν χαθει οι κωδικοι και καποιων συνταξιουχων οι οποιοι τις φεραν τελευταια στιγμη και ειτε δεν ειχαν κλειδαριθμο ειτε δεν ειχαν καταθεσει δηλωση το 2011 ειτε δεν ισχυει ο κωδικος 013 και χρειαζεται μητρωο.Ολες οι υπολοιπες θα εχουν φυγει μεχρι αυριο , αυτες επειδη θελουν συναλλαγη με τη δου δε γινεται να φυγουν μεχρι δευτερα ξημερωματα.Θελω να προλαβω και να ενημερωσω οτι απο τις 11 περιπτωσεις για τις 7 δεν εχω καμμια ευθυνη . Ρωτάω λοιπόν και αν μπορεί κάποιος να ενημερώσει αν θα ισχύσει τελικά αυτό που ανακοινώθηκε αρχικά , και από την ποφεε και άλλες συνδικαλιστικές ενώσεις για τις 10/8. αν πάλι κλείσει το σύστημα άλλο θα ήταν να πληρώσω 4 πρόστιμα από 40 εως 60 ευρώ το καθένα και άλλο από 500 . επειδή πιστεύω ότι και άλλοι συνάδελφοι έχουν το ίδιο πρόβλημα θα ήθελα μια απάντηση από κάποιον που γνωρίζει. ευχαριστώ και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη na eisai kala

Ανοικτο συστημα ως το τελος του Σεπτεμβρη .Χωρις προστιμο μεχρι 31/8/12 και με προσαυξηση -αλα ΦΠΑ,χωρις χασιμο αφορολογητου- ως 30/9/12

Ετσι θα τελειωσετε πιο γρηγορα κ.Θεοχαρη απο το να περιμενετε τους εφοριακους να παραλαβουν και να εκκαθαρισουν στις ΔΟΥ.

...τωρα που το σκεφτομαι λαμβανοντας υποψη την περιοδο διακοπων του Αυγουστου,γιατι οχι ως 30/11/12 ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , θα ηθελα αν γινεται μια εκτιμηση απο καποιον που εχει επαφες με ΄΄ υψηλα ισταμενους΄΄.Ελειψα απο παρασκευη βραδυ μεχρι και σημερα το απογευμα στην πρεβεζα και τωρα που γυρισα εκανα μια καταγραφη για το τι μου μενει.πιστευω οτι κυριακη βραδυ θα εχω τελειωσει εκτος απο καποιες δηλωσεις που εχουν χαθει οι κωδικοι και καποιων συνταξιουχων οι οποιοι τις φεραν τελευταια στιγμη και ειτε δεν ειχαν κλειδαριθμο ειτε δεν ειχαν καταθεσει δηλωση το 2011 ειτε δεν ισχυει ο κωδικος 013 και χρειαζεται μητρωο.Ολες οι υπολοιπες θα εχουν φυγει μεχρι αυριο , αυτες επειδη θελουν συναλλαγη με τη δου δε γινεται να φυγουν μεχρι δευτερα ξημερωματα.Θελω να προλαβω και να ενημερωσω οτι απο τις 11 περιπτωσεις για τις 7 δεν εχω καμμια ευθυνη . Ρωτάω λοιπόν και αν μπορεί κάποιος να ενημερώσει αν θα ισχύσει τελικά αυτό που ανακοινώθηκε αρχικά , και από την ποφεε και άλλες συνδικαλιστικές ενώσεις για τις 10/8. αν πάλι κλείσει το σύστημα άλλο θα ήταν να πληρώσω 4 πρόστιμα από 40 εως 60 ευρώ το καθένα και άλλο από 500 . επειδή πιστεύω ότι και άλλοι συνάδελφοι έχουν το ίδιο πρόβλημα θα ήθελα μια απάντηση από κάποιον που γνωρίζει. ευχαριστώ και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

Καλησπερα,

Οι 4 δηλωσεις που νομιζεις οτι φταις εσυ ισως να μη φταις αν σου ηρθαν αυτη την εβδομαδα ενω το το taxis εχει ανοιξει απο τον Μαιο αλλα οι πελατες σου ηθελαν να πληρωσουν τελευταιοι ή ευελπιστουσαν μετα τις εκλογες θα αλλαζε το φορολογικο συστημα για τους μισους μονο Ελληνες ενω οι αλλοι που τις εστειλαν νωρις ειναι μ@@@@@ς. Αν ειχαν πιστωτικο απο τον Απριλιο θα ερχοντουσαν στα γραφεια μας και θα τσακωνονταν να τις στειλουμε πρωτες. Τωρα αν ειχαν ερθει νωρις και εσυ εχασες του κωδικους τοτε κανε τον σταυρο σου να παρει παραταση διοτι θα πρεπει να βαλεις εσυ βαθεια το χερι στην τσεπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

μια ερωτηση αν ξερει καποιος

τικαρει αυτοματα το συστημα τις παραβασεις στον κωδ 021

ο πελατης μου λεει οτι δεν εχει κοινοποιηθει εκθεση αλλα η δηλωση βγαζει αυτοματα τον κωδ 021

επομενως εγω πρεπει να βγαλω τις αποδειξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , θα ηθελα αν γινεται μια εκτιμηση απο καποιον που εχει επαφες με ΄΄ υψηλα ισταμενους΄΄.Ελειψα απο παρασκευη βραδυ μεχρι και σημερα το απογευμα στην πρεβεζα και τωρα που γυρισα εκανα μια καταγραφη για το τι μου μενει.πιστευω οτι κυριακη βραδυ θα εχω τελειωσει εκτος απο καποιες δηλωσεις που εχουν χαθει οι κωδικοι και καποιων συνταξιουχων οι οποιοι τις φεραν τελευταια στιγμη και ειτε δεν ειχαν κλειδαριθμο ειτε δεν ειχαν καταθεσει δηλωση το 2011 ειτε δεν ισχυει ο κωδικος 013 και χρειαζεται μητρωο.Ολες οι υπολοιπες θα εχουν φυγει μεχρι αυριο , αυτες επειδη θελουν συναλλαγη με τη δου δε γινεται να φυγουν μεχρι δευτερα ξημερωματα.Θελω να προλαβω και να ενημερωσω οτι απο τις 11 περιπτωσεις για τις 7 δεν εχω καμμια ευθυνη . Ρωτάω λοιπόν και αν μπορεί κάποιος να ενημερώσει αν θα ισχύσει τελικά αυτό που ανακοινώθηκε αρχικά , και από την ποφεε και άλλες συνδικαλιστικές ενώσεις για τις 10/8. αν πάλι κλείσει το σύστημα άλλο θα ήταν να πληρώσω 4 πρόστιμα από 40 εως 60 ευρώ το καθένα και άλλο από 500 . επειδή πιστεύω ότι και άλλοι συνάδελφοι έχουν το ίδιο πρόβλημα θα ήθελα μια απάντηση από κάποιον που γνωρίζει. ευχαριστώ και συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.

Θέλω μια διευκρίνιση για το "υψηλά ιστάμενους"... Αν εννοείς την τρόικα τότε δύσκολο το βλέπω να βρεις κανέναν... Γιατί και από το Υ.Ο να ξέρεις τον κατεξοχήν αρμόδιο ούτε αυτός θα ξέρει... Γιατί στην πράξη δεν είναι αρμόδιος .... :D

Με βάσει προηγούμενες χρονιές πάντως και την άλλη εβδομάδα ανοικτό θα είναι (προσωπική άποψη).

Εγώ έχω αφήσει 8 δηλώσεις "καμένων" για αύριο - για να μη νιώθω ενοχές ακόμα και αν πέσει το σύστημα... :D Και για να λέω μετά από 20 χρόνια ότι μέχρι 5 αυγούστου το σωτήριο έτος 2012 έριξα τη δουλειά της αρκούδας και ότι από τότε δεν το ξαναέκανα ποτέ (μπορώ να κάνω όνειρα πάντα...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

μια ερωτηση αν ξερει καποιος

τικαρει αυτοματα το συστημα τις παραβασεις στον κωδ 021

ο πελατης μου λεει οτι δεν εχει κοινοποιηθει εκθεση αλλα η δηλωση βγαζει αυτοματα τον κωδ 021

επομενως εγω πρεπει να βγαλω τις αποδειξεις?

κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ηλίας ο καλός Λογιστής σας

Ανοικτο συστημα ως το τελος του Σεπτεμβρη .Χωρις προστιμο μεχρι 31/8/12 και με προσαυξηση -αλα ΦΠΑ,χωρις χασιμο αφορολογητου- ως 30/9/12

Ετσι θα τελειωσετε πιο γρηγορα κ.Θεοχαρη απο το να περιμενετε τους εφοριακους να παραλαβουν και να εκκαθαρισουν στις ΔΟΥ.

...τωρα που το σκεφτομαι λαμβανοντας υποψη την περιοδο διακοπων του Αυγουστου,γιατι οχι ως 30/11/12 ???

Πραγματικά , να είσαι καλά !!! Και θα ήθελα πολύ να μας πούν αν μας θεωρούν συνεργάτες τους ;;;

rexblue, παίζεις με τον πόνο του συναδέλφου , τι να πώ , υπάρχουν άνθρωποι ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

μια ερωτηση αν ξερει καποιος

τικαρει αυτοματα το συστημα τις παραβασεις στον κωδ 021

ο πελατης μου λεει οτι δεν εχει κοινοποιηθει εκθεση αλλα η δηλωση βγαζει αυτοματα τον κωδ 021

επομενως εγω πρεπει να βγαλω τις αποδειξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά , να είσαι καλά !!! Και θα ήθελα πολύ να μας πούν αν μας θεωρούν συνεργάτες τους ;;;

rexblue, παίζεις με τον πόνο του συναδέλφου , τι να πώ , υπάρχουν άνθρωποι ;;;

υποννοεις οτι δεν εχω ανθρωπια?

Απο το γραφειο μου εσταλησαν πανω απο 600 δηλωσεις.

Οι τιμες φετος ηταν χαμηλοτερες αποτι περισυ λογω ανθρωπιας.

Εστειλα πανω απο 70 δηλωσεις δωρεαν λογω ανθρωπιας και ουτε τοπ φπα δεν του κρατησα.

Αλλα τους πονηρους της τελευταιας στιγμης τους εσκισα.

Οσοι μου ηρθαν μετα τις 31/7 ουτε καν τους ειπα να πανε να βγαλουν κλειδαριθμο, πηγαν στη ΔΟΥ με το 50νταρικο ελπιζωντας του χρονου να μην ασπρισουν κιαλλο τα μαλλια μου και να ειμαι υγιεις να μπορω να κανω αυτο το επαγγελμα που καλως ή κακως αυτο διαλεξα και το αγαπαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...