Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκβιάζουν.

Εκβιάζουν.

Εκβιάζουν.

Το κάνουν πολύ καιρό.

Είναι η μοναδική διέξοδο που έχουν βρει ώστε η ανικανότητά τους να αποδώσει χρήμα στο ταμείο τους.

Μη μασάτε.

Δεν έχουν αρχίδια.

Δεν έχουν αρχίδια.

Δεν έχουν αρχίδια.

αν ειχαν θα ηταν αντρες και θα μιλουσαν αντρικια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω αυξημένου φόρτου το σύστημα δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει.

Παρακαλούμε, προσπαθήστε αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

:(

Ότι γνωρίζουμε:

..άτυπα μέχρι ξημερώματα Δευτέρας... Μετά, αν έχουν μείνει αρκετές δηλώσεις τότε θα δίδεται μια μέρα και μείνουν κι άλλες άλλη μί μέρα κ.τ.λ. και όχι πέραν της 10ης Αυγ.

Ολα άτυπα τίποτα επίσημο

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω αυξημένου φόρτου το σύστημα δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει.

Παρακαλούμε, προσπαθήστε αργότερα.

Πάλι έπεσε

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:(

Ότι γνωρίζουμε:

..άτυπα μέχρι ξημερώματα Δευτέρας... Μετά, αν έχουν μείνει αρκετές δηλώσεις τότε θα δίδεται μια μέρα και μείνουν κι άλλες άλλη μί μέρα κ.τ.λ. και όχι πέραν της 10ης Αυγ.

Ολα άτυπα τίποτα επίσημο

:(

Να' σαι καλα Κωνσταντινε.... Μου θυμιζει η ολη κατασταση ενα παιχνιδι που παιζαμε μικροι και λεγαμε "που' ν' το, που' ν' το το δαχτυλιδι..... ψαξε, ψαξε δε θα το βρεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκβιάζουν.

Εκβιάζουν.

Εκβιάζουν.

Το κάνουν πολύ καιρό.

Είναι η μοναδική διέξοδο που έχουν βρει ώστε η ανικανότητά τους να αποδώσει χρήμα στο ταμείο τους.

Μη μασάτε.

Δεν έχουν αρχίδια.

Δεν έχουν αρχίδια.

Δεν έχουν αρχίδια.

Ωραίος !!!! Μπράβο Κώστα!!!! Πιστεύω ότι στις "διαπραγματεύσεις" των "εκπροσώπων" μας έτσι πρέπει να εκφραζόμαστε πλέον... Μόνο αυτό τους αξίζει και όχι παρακάλια και ευχαριστίες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΡΕΕ.... ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΤΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ .

ΑΦΗΣΤΕ ΜΑΣ ΡΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΞΟΥΜΕ ΣΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΩΡΑΡΙΑ .

ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΠΟΙΑΝΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΤΕ ??

ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ ΤΗΣ ΕΝΝΟΜΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ - ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΝ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρω εδώ όσα έγραψα για τον απολογισμό της ΕΦΕΑ, και θέλω να αναφερθώ σε σένα Κώστα Σταυρουλάκη, για τα όσα γράφεις. Ξέρεις καλύτερα από πολλούς εδώ μέσα για το τι συμβαίνει στα ψηλά αλώνια και τα λόγια σου δείχνουν την οργή σου, που είναι και οργή όλων μας, που είμαστε τελείως ακάλυπτοι από τα ανώτατα συνδικαλιστικά μας όργανα. Εδώ στην Πάρο, οι συνάδελφοι θα έχουν πολλά να σου πουν , αν τύχει και βρεθείς κατά δω. Συνέχισε τον αγώνα σου. Θα βρεις πολλούς μαζί σου.

Αν πιστεύετε , συνάδελφοι της Αθήνας, αυτά που γράφετε, είσθε άξιοι της τύχης σας και των όσων διαβάζετε στα προηγούμενα σχόλια. Εγώ μ ε τα λίγα ελληνικά που ξέρω, διάβασα μια υποτελή σχέση με το Υπουργείο, που δεν νομίζω ότι την έχει ανάγκη ο υπεύθυνος υπουργός. Ούτε και το υμνολόγιο για την "δύσκολη" δουλειά των συνδικαλιστών της Ομοσπονδίας, μας αφορά, γιατί κανείς μας δεν ζήτησε να απαιτήσει παρατάσεις από το ΥΠΟΙΚ. Αυτό που ζητήσαμε να κάνει και δεν έκανε, είναι η έγκαιρη και τεκμηριωμένη ενημέρωση των υπεύθυνων του υπουργείου για τον όγκο της δουλειάς που έχουμε την φετεινή χρονιά και η δυσλειτουργία του συστήματος του taxis. Αντί για αυτό , περίμενε στην άκρη , ώσπου φούντωσε η οργή των συναδέλφων και την υποχρέωσε να εμφανισθεί, εκλιπαρώντας ολιγοήμερες παρατάσεις. Και εσείς εμφανιστήκατε σήμερα με τον απολογισμό σας, που ήταν επανάληψη των αριθμών που δίνει στην δημοσιότητα καθημερινά η ΓΓΠΣ. Λυπάμαι , αλλά δεν μπορούμε να σας ακολουθήσουμε , τουλάχιστον από το νησί μας, που τραβάμε τα πάνδεινα αυτές τις μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΟΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΘΕΛΟΥΜΕ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΊΖΟΥΜΕ, ΠΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΑΣ. ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ

ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΕΝΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΗΣΟΥΜΕ 31/12/2012 ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΛΗΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΤΟ

ΣΥΣΤΗΜΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ 01/01/2013.

ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ 70.00 ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ( ΕΜΑΣ Η ΚΡΙΣΗ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΓΓΙΞΕΙ ΑΚΟΜΗ, ΑΝΕΒΑΣΑΝ ΤΟ ΠΟΣΟ) ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΣΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Δ.Σ.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΝΙΚ. ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ

Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΔΗΜ. ΤΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ

Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΠΙΣΤ. ΟΜΑΔΑΣ

ΓΕΩΡΓ. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ

Ο τελευταίος ο κ. Χριστόπουλος είναι ο κύριος που γυρνά ανά την Ελλάδα και κάνει σεμινάρια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν (απλό) μέλος της ΕΦΕΕΑ, είμαι πολύ απογοητευμένος από τη σημερινή τους ανακοίνωση... (Και στην ανακοίνωση τους γράφουν για ανώνυμους κτλπ, αλλά εγώ γράφω πάντα επώνυμα...)

Θα πω μόνο 2 πράγματα για αυτή - για διάφορα άλλα σημεία ήδη σχολιάστηκε και κάποια σχόλια με καλύπτουν.

Όσον αναφορά την μεγάλη ημερίδα με τον ΓΓΠΣ του taxis, όσοι πήγαν (και όντως πήγαν πολλοί) θυμούνται πόσο ανούσια ήταν καθώς ήταν ενημέρωση σε πράγματα που το 99% όσων ήταν από κάτω τα ήξεραν (ήταν η ημερίδα που έγινε με 2 χρόνια καθυστέρηση για την ακρίβεια - 2 χρόνια πριν θα ήταν θετική, τη στιγμή που έγινε με το περιεχόμενο που έγινε ήταν ανούσια). Δεν πρόσφερε τίποτα η ημερίδα αυτή σε κανέναν παρά δημόσεις σχέσεις στην προεδρία της ΕΦΕΕΑ και στον Θεοχάρη - αδυνατώ να πιστέψω ότι υπάρχει έστω και ένας σοβαρός άνθρωπος που παρακολούθησε την ημερίδα αυτή (υπήρχαν πολλά μέλη από το φόρουμ καθώς και τα αφεντικά του taxheaven εκεί) που πιστεύει ότι από αυτή την ημερίδα-φιάσκο βγήκε κάτι θετικό, εκτός αν μιλάμε για ημερίδα δημοσίων σχέσεων το επαναλαμβάνω... Καλές είναι και οι καλές σχέσεις με το Υ.Ο, αλλά δεν μας βγαίνουν πάντα σε καλό... Ειδικά τώρα που στο Υ.Ο τρώνε τις κατραπακιές από την τρόικα και δεν μιλάει κανείς, τις τρώμε και εμείς και επίσης δεν μιλάει κανείς...

Ο απολογισμός της χρονιάς για την ΕΦΕΕΑ δεν ήταν μηδενικός - τον κρίνω καλύτερο από άλλους συλλόγους, αλλά ειδικά το τελευταίο διάστημα τρώμε την μια κατραπακιά μετά την άλλη και κάνενας μεγάλος σύλλογος (ΕΦΕΕΑ ή ΕΦΕΕΘ για παράδειγμα - καλά για την ΠΟΦΕΕ δε λέω κουβέντα που είναι η πραγματικά αρμόδια) δεν βγάζει μια ανακοίνωση που να απαιτεί αντί να επαιτεί. Σε αυτό θα σταθώ και μόνο σε αυτό. Δεν πιστεύω ούτε σε απεργίες ούτε σε κάτι παρόμοιο, αλλά η παθητική αποδοχή των πάντων είναι ενοχλητική από ένα συνδικαλιστικό όργανο που χρηματοδοτείται και στηρίζεται από πολλούς από εμάς. Επειδή έχω σε εκτίμηση κάποια από τα μέλη τους, περίμενα περισσότερα.

Το αν συνδικαλίζονται αμισθί ή όχι μικρή σχέση έχει και κακώς γράφεται επίσης, αν δεν μπορούν να ανταποκριθούν στις υποχρεώσεις τους ή ζητούν μισθό για αυτό που κάνουν να το πουν και βρίσκεται η άκρη, αλλά όχι να πετιέται σαν δικαιολογία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοξα σοι ο Θεός!!!!

Τελείωσααααααααα!!!!!!!!!!! Αντε και του χρόνου.....(δεν το βλέπω.....)

ΥΓ. Άλλαξε κάτι, γιατι μου βγαζει παραπάνω στην εκκαθάριση το taxis????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία ενημέρωση λέει 5/8 και βλέπουμε

Αυτό που πρέπει να καταλάβουμε είναι ότι παράταση δεν θέλουν να δωθεί.

Απλά όσο υποβάλονται αρκετές δηλώσεις το σύστημα θα μένει ανοικτό .

Εάν θέλετε την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ εκτίμηση το σύστημα θα μείνει ανοικτό και μετά τις 5/8

Τάδε έφη gus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...