Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οταν οι δηλώσεις ξεκινούσαν 20 Μάρτη τελείωναν 20 Ιούνη =3 μήνες.

Λόγω εκλογών και βαρέων εκκαθαριστικών φέτος ξεκίνησαν 25 Μαίου ,οπότε πρέπει να τελειώσουν 25 Αυγούστου ,μείον 15 ημέρες διακοπές πάμε 10 Σεπτεμβρίου.

Σε κάθε περίπτωση οργανώστε τα γραφεία σας γιατί υπάρχει πιθανότητα να θέλουν να μας βγάλουν και μας άχρηστους ...ΕΜΑΣ τους αφανείς ήρωες των κρατικών εσόδων. Προσθέτουμε εδώ στους ήρωες και όλους τους υπαλλήλους των Δ.Ο.Υ-Γ.Γ.Π.Σ. που ασχολούνται άμεσα με την παραλαβή-υποστήριξη.

Οι υπόλοιποι είναι για λόγια παχιά ,αλίμονο στους κωπηλάτες της γαλέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.... ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ... ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΣΕΡΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΡΟ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΒΕΝΙΖΕΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΓΚΑΛΟ ΜΑΖΙ....

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ, ΓΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΩΛΟΤΗΛΕΦΩΝΑ...

ΓΙΑ ΦΠΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΑ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΑΙΖΕΙ? ΘΕΝΚΣ ΖΑKU ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Η ΜΑΛΒΙΝΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.... ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ... ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΣΕΡΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΡΟ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΒΕΝΙΖΕΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΓΚΑΛΟ ΜΑΖΙ....

Κάρο???? :blink:

Σιγά μη χωράνε αυτοί οι δυο μαζί πάνω σε κάρο! Και το άλογο? Δεν το λυπάσαι καθόλου? Βάναυσε τύπε!!!

Πες τριαξονικό καλύτερα..... :P

Την καλημέρα μου και καλή δύναμη!

Νατάσσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο υπήρχε μία δημοσίευση στο #1130 που είχε και link http://www.poo.gr/default.asp?node=page&id=362

Τι έγινε και εξαφανίσθηκε ???

Δεν είναι έγκυρη ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πλάκα κάνει? Τί σημαίνει "θα θεωρούνται εκπρόθεσμες"? Έπεσε το σύστημα, εγώ έφταιγα? Δηλαδή αν έπεφτε το σύστημα μία εβδομάδα θα πηγαίναμε όλοι φυλακή από τα πρόστιμα? Και επειδή δεν τον ήξερα φατσικά και τον είδα τώρα...."κοίτα μια φάτσα που μας παίζει λες κι είμαστε γατάκια!!!".

Αϊ στο καλό πρωί πρωί συγχίστηκα!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.... ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ... ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΣΕΡΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΡΟ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΒΕΝΙΖΕΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΓΚΑΛΟ ΜΑΖΙ....

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ, ΓΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΩΛΟΤΗΛΕΦΩΝΑ...

ΓΙΑ ΦΠΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΑ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΑΙΖΕΙ? ΘΕΝΚΣ ΖΑKU ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Η ΜΑΛΒΙΝΑ?

ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα δείξει κάποιος την ανάίογη "συνέπεια" εκεί στο υπουργείο να μας πε'ι μέχρι πότε θα είναι ανοιχτό το ρημαδοσύστημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΘΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΩΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ, ΘΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΟΜΩΣ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΕΣ Η ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά θα δείξει κάποιος την ανάίογη "συνέπεια" εκεί στο υπουργείο να μας πε'ι μέχρι πότε θα είναι ανοιχτό το ρημαδοσύστημα ?

Καλημέρα

Ο Χάρης τώρα στο twitter:

"Το σύστημα θα παραμείνει ανοικτό μέχρι ... να κλείσει ..." :P:D

Καλημέρα καλή δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Ο Χάρης τώρα στο twitter:

"Το σύστημα θα παραμείνει ανοικτό μέχρι ... να κλείσει ..." :P:D

Καλημέρα καλή δύναμη.

Χιουμοράκι κύριε Χάρη μας?

Αειιιιιιιιιιιιιιι χχχχχχχχχχχχχάσου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιουμοράκι κύριε Χάρη μας?

Αειιιιιιιιιιιιιιι χχχχχχχχχχχχχάσου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα συνάδελφε

Για μένα το "αει χάσου" ή για τον άλλο; :P:D

Όπως και να ' ναι καλή σου μέρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά είναι..ο κάθε μ@λ@κας παίζει με τα νεύρα μας... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού έχετε το ίδιο όνομα...θα την πληρώνεις και συ... :P

καλημέρα φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ... ΕΚΑΝΑ ΑΡΧΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΤΗ ΣΥΖΥΓΟ... ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΙ ΑΜΑ ΠΡΟΛΑΒΩ...

ΘΕΛΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΥΠΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ...

Έκανα το ίδιο λάθος το σαββατο ( σκεφτομουν παραλία) έστειλα μηνυμα απο το λογαριασμο του φορολογόυμενου 11:21 και στις 12:15 το έιχαν αρχiκοποιήσει!!!! Δεν το πε΄ρίμενα ότι κάποιος δούλευε το Σάββατο στο TAXIS....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού έχετε το ίδιο όνομα...θα την πληρώνεις και συ... :P

καλημέρα φίλε...

Καλημέρα φίλε Δημήτρη καλή δύναμη.

Προφανώς εμένα έβρισε ο συνάδελφος.

Ο "άλλος" δε νομίζω ότι του έκανε κάτι ... :P:D

Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΤΣΙΡΑΚΙΑ

Μας περιπαίζουν με το αν θα δοθεί ή όχι παράταση και τον αριθμό των ημερών που θα δοθεί παράταση, και αν θα θεωρηθούν οι δηλώσεις εκπρόθεσμες.....

ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ????

Προτιμούμε να γράφουμε εδώ το πόσο κουρασμένοι είμαστε και τα παράπονα μας.

Όμως ''δεχόμαστε'' όλη αυτή την κατάσταση ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ!

Καλά λοιπόν μας κάνουν...Αφού είμαστε τα τσιράκια τους..!!!

ΖΗΤΙΑΝΕΨΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας περιπαίζουν με το αν θα δοθεί ή όχι παράταση και τον αριθμό των ημερών που θα δοθεί παράταση, και αν θα θεωρηθούν οι δηλώσεις εκπρόθεσμες.....

ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ????

Προτιμούμε να γράφουμε εδώ το πόσο κουρασμένοι είμαστε και τα παράπονα μας.

Όμως ''δεχόμαστε'' όλη αυτή την κατάσταση ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ!

Καλά λοιπόν μας κάνουν...Αφού είμαστε τα τσιράκια τους..!!!

ΖΗΤΙΑΝΕΨΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ.

Ζητώ συγγνώμη που καθυστέρησα.

Ζητώ συγγνώμη που το σύστημα άνοιξε από νωρίς και εγώ βαριόμουνα.

Ζητώ συγγνώμη που όλο το δημόσιο έστειλε εγκαίρως τις βεβαιώσεις και εγώ "αγνάντευα" .

Ζητώ συγγνώμη που το TAXIS δεν "πέφτει" με τίποτα.

Ζητώ συγγνώμη για όλα όσα έφταιξα.

ΝΑΙ το παραδέχομαι...

Δεν "διευθέτησα" το χρόνο μου κατάλληλα ...

Είμαι ζητιάνος ...

ΖΗΤΩ ΠΑΡΑΤΑΣΗ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΤΣΙΡΑΚΙΑ

Ζητώ συγγνώμη που καθυστέρησα.

Ζητώ συγγνώμη που το σύστημα άνοιξε από νωρίς και εγώ βαριόμουνα.

Ζητώ συγγνώμη που όλο το δημόσιο έστειλε εγκαίρως τις βεβαιώσεις και εγώ "αγνάντευα" .

Ζητώ συγγνώμη που το TAXIS δεν "πέφτει" με τίποτα.

Ζητώ συγγνώμη για όλα όσα έφταιξα.

ΝΑΙ το παραδέχομαι...

Δεν "διευθέτησα" το χρόνο μου κατάλληλα ...

Είμαι ζητιάνος ...

ΖΗΤΩ ΠΑΡΑΤΑΣΗ !!!

Tί γράφω εγώ και τί απαντάτε εσείς?

Είπα εγώ ότι το σύστημα λειτουργεί καλά? Είπα πως εμεις οι λογιστες δεν δουλευουμε???

Αυτό που είπα είναι ότι από το υπουργειο μας περιγελουν και μας περιπαίζουν που αντί να αντιδρασουμε και να κανουμε κατι ουσιαστικό,

όπως για παραδειγμα να παμε μια μεγαλη ομαδα λογιστων ,εκπροσωποι απ'ολους τους Συλλογους Λογιστών στην Ελλάδα ,εκει στον κ.Θεοχαρη και να απαιτησουμε ανθρωπινες συνθηκες εργασιας

ή ακόμα και το πιο απλο: να συμφωνησουμε εδω ολοι μας να μην στειλει κανεις δηλωσεις για 2-3 μερες,πράγμα που θα πρεπε καιρο τωρα να ειχαμε κανει.

Αντί αυτών λοιπόν ,η αντίδραση μας περιορίζεται στο πληκτρολογιο! Δεν νομιζω πως μονο αυτο μπορουμε να κανουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ

ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΑΧIS ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΡΧΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΟ 1-2 ΜΕΡΕΣ...

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΣΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΡΟΗ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ 1-2 ΜΕΡΕΣ ΕΝΝΟΟΥΝ ΚΑΙ Σ/Κ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΕΩΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΜΕ ΤΑ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΑ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΕΜΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΟΥ Η ΜΗ ΑΥΤΟΠΕΡΑΙΩΣΗΣ.

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΟΛΑ ΟΚ?

ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφε

Για μένα το "αει χάσου" ή για τον άλλο; :P:D

Όπως και να ' ναι καλή σου μέρα ...

Για τον Χάρη μας φυσικά συνάδελφε, μην με παρεξηγήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tί γράφω εγώ και τί απαντάτε εσείς?

Είπα εγώ ότι το σύστημα λειτουργεί καλά? Είπα πως εμεις οι λογιστες δεν δουλευουμε???

Αυτό που είπα είναι ότι από το υπουργειο μας περιγελουν και μας περιπαίζουν που αντί να αντιδρασουμε και να κανουμε κατι ουσιαστικό,

όπως για παραδειγμα να παμε μια μεγαλη ομαδα λογιστων ,εκπροσωποι απ'ολους τους Συλλογους Λογιστών στην Ελλάδα ,εκει στον κ.Θεοχαρη και να απαιτησουμε ανθρωπινες συνθηκες εργασιας

ή ακόμα και το πιο απλο: να συμφωνησουμε εδω ολοι μας να μην στειλει κανεις δηλωσεις για 2-3 μερες,πράγμα που θα πρεπε καιρο τωρα να ειχαμε κανει.

Αντί αυτών λοιπόν ,η αντίδραση μας περιορίζεται στο πληκτρολογιο! Δεν νομιζω πως μονο αυτο μπορουμε να κανουμε!

ΖΗΤΙΑΝΕΨΤΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ....ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ.

Καταρχάς στην δημοσίευσή σας, μιλάτε σε δεύτερο πληθυντικό (ΖΗΤΙΑΝΕΨΤΕ).

Από την στοιχειώδη νοημοσύνη που πιστεύω ότι διαθέτω, αντιλαμβάνομαι ότι δεν περιλαμβάνετε τον εαυτό σας σε αυτό.

Με γνωρίζετε προσωπικά;

Ξέρετε αν εγώ ή ο οποιοσδήποτε άλλος, έκανε ή κάνει προσπάθειες ατομικά ή συλλογικά για αυτά που γράφετε;

Γνωρίζετε αν οι όποιες προσπάθειες αυτές έχουν εισακουστεί ή ληφθεί υπόψη από τους αρμόδιους;

Αν ανατρέξτε στις δημοσιεύσεις μου θα δείτε ότι, δεν έχω λάβει θέση, σε καμία τοποθέτηση που αφορά συλλόγους ή την ομοσπονδία.

Αντί λοιπόν να ερχόμαστε σε αντιπαράθεση, ας κάνει από μόνος του ο καθένας αυτό που πρέπει. Ο καθένας από μόνος του σημαίνει όλοι.

Και όχι να λέμε: "εσείς τι κάνετε ... τσιράκια" (ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ.)

Καλή συνέχεια και καλή δύναμη.

Φιλικά

Υ.Γ.

Εγώ παραμένω "ζητιάνος" κι ας έχω τελειώσει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...