Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα τελευταια 15 χρονια κατα μεσο ορο οι πελατες ειναι ιδιοι,και επιτηδευματιες και απέξω δηλωσεις, αυτο το φετινο πρωτη φορα μου συμβαινει μετα απο 33 χρονια υπηρεσιας στον κλαδο.Και μη μου πει κανεις οτι δεν παιρνω προσωπικο για βοηθεια, γιατι αναθεμα αν ξερει κανεις σε αυτο το χαος της πολυνομιας και των συνεχων αλλαγων, να ολοκληρωσει μια δηλωση. Εδω μου τηλεφωνουν συναδελφοι μισθωτοι προισταμενοι λογιστηριων σε ΑΕ και δεν μπορουν να παρακολουθησουν τις αλλαγες,οχι εγω που τα ματια μου εχουν κανει κυκλους και βλεπουν αστερακια ολη μερα μπροστα στον Η/Υ. Οσοι το ξερουν ισχυει στη συλλογικη συμβαση οτι αν χρησιμοποιεις Η/Υ δουλευεις μονο 6 ωρες, μου φαινεται ισχυει και στο ΚΕΠΥΟ αυτο, οχι εμεις στο 12ωρο. Αυτοι που ειναι στο Υ.Ο ειναι κατ' ονομα συναδελφοι και αυτο γιατι ειναι γραμμενοι στο ΟΙΚ.ΕΠΙΜ. Και βγαζουν μια απανταχουσα οι δηλωσεις ηλεκτρονικα, χωρις κοστος για αυτους.Η ουσια ειναι τα συνδικαλιστικα οργανα τι κανουν,βλεπε φαρμακοποιοι γιατροι ταξι κλπ μια απεργια κανουν και τρεχει και δεν φτανει ο υπουργος.Λοιπον προς γνωσιν και συμμορφωση του χρονου που θα ειναι και οι συνταξιουχοι ηλεκτρονικα και το περιουσολογιο επιπλεον να δω ποσα απιδια βαζει ο σακκος, ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΑΙ ΠΑΡΑΥΤΑ...

Ποιος άραγε θα κάνει αυτή την οργάνωση με τέτοιο μπάχαλο στον κλάδο?Χρειαζόμαστε κάποιον με 50 κιλά αρχ.....σαν μπροστάρη

πούντον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα τελευταια 15 χρονια κατα μεσο ορο οι πελατες ειναι ιδιοι,και επιτηδευματιες και απέξω δηλωσεις, αυτο το φετινο πρωτη φορα μου συμβαινει μετα απο 33 χρονια υπηρεσιας στον κλαδο.Και μη μου πει κανεις οτι δεν παιρνω προσωπικο για βοηθεια, γιατι αναθεμα αν ξερει κανεις σε αυτο το χαος της πολυνομιας και των συνεχων αλλαγων, να ολοκληρωσει μια δηλωση. Εδω μου τηλεφωνουν συναδελφοι μισθωτοι προισταμενοι λογιστηριων σε ΑΕ και δεν μπορουν να παρακολουθησουν τις αλλαγες

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου και να μιλήσω σαν υπάλληλος ... πιστευω πώς υπάρχουν παιδιά εκει έξω που και γνώστες ειναι και όρεξη για δουλειά εχουν, σίγουρα την τελευταία στιγμή δεν μπορείς να βρείς κάποιον, να τον δοκιμάσεις και να εισαι σίγουρος για αυτόν. Αλλά αυτό ειναι μια άλλη ιστορία όλα ξεκινάνε απ΄το αν θέλεις και αν σου χρειάζεται κάποιος για βοήθεια. Αν λοιπόν εγώ μετά από επτά χρόνια μπορώ να βγάλω φπα σε β και γ κατηγορίας, να φτιάχνω όλα τα Ε και να συντάσω όλες τις δηλώσεις του γραφείου τότε σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να βοηθήσουν αρκεί να τους θές/θέλετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται πως δεν προτείνω μαύρη εργασία. Μιλάω για μισθωτούς που θα φτιάχνουν δηλώσεις, παράλληλα με την κύρια εργασία τους. Με μπλοκάκι κλπ. Νομιμότατα, δηλαδή.

Μισθωτοί με μπλοκάκι. Νομιμότατα. Μάλιστα... Άντε να δούμε, τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισθωτοί με μπλοκάκι. Νομιμότατα. Μάλιστα... Άντε να δούμε, τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα...

Κάτσε να γυρίσει ο ΟΚΟ από τα μπάνια.......θα μας πει πολλά ο " συνάδελφος"!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί είχαν χαλαρώσει με τις δηλώσεις, γιατί διάφορα sites "Ράδιο Αρβύλα", έγραφαν για παράταση των φορολογικών δηλώσεων μέχρι 30 Σεπτέμβρη, από τον Ιούνιο κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να γυρίσει ο ΟΚΟ από τα μπάνια.......θα μας πει πολλά ο " συνάδελφος"!!!!

Λοιπόν συνάδελφε iranap , έχεις εμπάθειες :D ....

Να΄σαι καλά...έτσι να γελάμε γιατί δεν βγαίνει αλλιώς ...

Α! και αν σου έρθει κανένα καλό ακόμα μη σκεφτείς ποιος θα το διαβάσει τώρα..

Εδώ είμαστε όλοι...

Περιμένουμε...

Καλή συνέχεια σας εύχομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΗΜΕΡΑ ΕΩΣ 31/8/2012 ΑΛΩΣΤΕ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΙΔΙΑ ΛΗΞΗ ΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 1/8/2012 ΔΗΛΑΔΗ 9ος/2012 ΟΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟΣ ΣΑΔΙΣΜΟΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΑΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ? ΕΠΕΙΔΗ ΖΗΤΑΜΕ ΑΠΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ?? ΠΑΡΟΛΟ ΤΟΝ ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΟΓΚΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΝΑΛΑΚΤΙΚΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΙΣ ΔΟΥ .ΚΑΛΩ ΤΗΝ ΠΟΦΕΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ (ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ !!!) ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΥΚΤΙΚΗ ΠΙΕΣΗ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΡΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ . ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΟΥΜΕ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΑΥΤΟΙ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ !!! ΑΣ ΔΩΘΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ . ΕΝΑΣ ΒΑΘΙΑ ΝΥΚΤΩΜΕΝΟΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ -ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΟΣ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά μην ξεχνάτε να κόβετε την α.π.υ. αμεσως μολις σταλεί η δήλωση. Πρωτα αποδειξη και μετα...αποσύνδεση, ναι ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν συνάδελφε iranap , έχεις εμπάθειες :D ....

Να΄σαι καλά...έτσι να γελάμε γιατί δεν βγαίνει αλλιώς ...

Α! και αν σου έρθει κανένα καλό ακόμα μη σκεφτείς ποιος θα το διαβάσει τώρα..

Εδώ είμαστε όλοι...

Περιμένουμε...

Καλή συνέχεια σας εύχομαι..

Και παράταση να δώσουν, εδώ θα είμαστε πάλι κάθε βράδυ.......τουλάχιστον θα έχουμε τον Ο.. να διακεδάζουμε!!! Θα είναι και μαύρος από τα μπάνια....... :))))) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παράταση να δώσουν, εδώ θα είμαστε πάλι κάθε βράδυ.......τουλάχιστον θα έχουμε τον Ο.. να διακεδάζουμε!!! Θα είναι και μαύρος από τα μπάνια....... :))))) :lol:

Εμένα όμως τώρα μου έφυγε λίγο το γέλιο ....

Ατομική επιχ/ση έχει κάνει έναρξη 2005-2007

Επανέναρξη από το 2010 και εξακολουθεί έως και σήμερα να είναι ενεργή .

Μετράω τις χρήσεις για το τέλος επιτηδεύματος : 2005,2006,2007,2010,2011 - 5 χρήσεις , γιατί βάζει τέλος επιτηδεύματος 500€ , εφόσον οι 5 πρώτες χρήσεις απαλλάσσονται ?

Κάνω κάπου λάθος ? Παίζει κι αυτό.. τέτοια ώρα...

Συνάδελφε iranap έχεις γνώμη ? Η΄όποιος άλλος γνωρίζει..

Αν κάνει λάθος η εκκαθάριση , να την στείλω και να κάνω αίτηση στην ΔΟΥ για να διορθώσει την εκκαθάριση ?

Ευχαριστώ

ΥΓ. Ξέρω ότι είναι άσχετο του θέματος , αλλά επιτρέψτε μου μια σφήνα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΜΠΙΛΛΥ

miltosko

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΦΕΤΟΣ ,ΛΙΓΟ Η ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΛΙΓΟ ΟΙ ΑΝΑΛΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ,ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΟΥ ΞΕΦΥΓΕΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του επιβάλλει Τέλος επιτηδεύματος γιατί υπολογίζει την παλιά έναρξη...!!!

Δυστυχώς δεν το γλυτώνει.

Μα και πάλι να τις μετρήσει βγαίνουν μέχρι την χρήση 2011 5 χρήσεις.

2005

2006

2007

2010

2011

Γιατί δεν το πιάνω ?

Πέρυσι δεν του ήρθε τέλος επιτηδεύματος και λέω οκ είναι η 4η χρήση το 2010 άρα δεν θα έρθει και για την 2011.

Το τέλος επιβάλλεται για την χρήση 2011 και είναι η 5η στην σειρά.

Ευχαριστώ πάντως που ασχοληθήκατε...αλλά δεν το πιάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα πελάτης που έκανε έναρξη το 2009 του έβαλε Τέλος επιτηδεύματος, επειδή είχε έναρξη πριν κάμποσα χρόνια!!!!! Με δυό λόγια τον θεωρούν παλιά καραβάνα!!!!!!! Φέτος όλα τα μελετήσανε τέλεια, για να εισπράξουν όσα πιο πολλά μπορούν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοιες μ@λακιες ενακαν και οι προηγουμενοι

που κυβερνουσαν τοσα χρονια και ειδατε που πηγαν

καντε μ@λακιες να ταλαιπωρειτε τον κοσμο,

αλλα που θα παει οι εκλογες κοντα ειναι

αντε μεχρι τελος του χρονου

και εσεις να δειτε που θα πατε μετα

.................αι σιχτιρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καληνύχτα σας..

Καλημέρα σας...

Καλή συνέχεια σε όσους συνεχίζουν...

Εγώ δεν...

ΥΓ.

Ευχαριστώ συνάδελφοι iranap και taxcare

Θα το ξαναδώ αύριο με πιο καθαρό μυαλό...λέμε τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...