Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

RESPECT

μήπως σου είναι εύκολο συνάδελφε, μόλις τελειώσεις με τιςαποστολές, να μου δανείσεις και τα 3 σου laptop??? γιατί αλλιώς δεν προλαβαίνουμε....

Συνάδελφε iranap

Όπως τα βλέπετε έχετε πέραση... άντε θα τα οικονομήσετε και από το ενοίκιο των laptop...τι άλλο θέλετε και γκρινιάζετε? Μα από παντού να τα αρπάζουν αυτοί οι λογιστές....!!

Εμ...μετά σας πείραξε ο Ο...

ΥΓ

πλάκα κάνω έτσι ;...μη παρεξηγηθώ...μέρες που είναι...

Καλές απρόσκοπτες αποστολές 049...

Συναδελφικά...

Άντε και γρήγορα γιατί οι παραλίες σας περιμένουν..

Α, και τώρα που το σκέφτομαι από αύριο θα είμαστε - 4 χρήστες (3 laptop + 1 σταθερός ) στο taxis ...ε ρε γλέντα αύριο και μεθαύριο...

Θα χάσετε όμως , σας το λέω ...

(Να λέμε καμιά χαζομάρα , γιατί αλλιώς δεν παλεύεται το θηρίο..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμείς πάντως δε προλαβαίνουμε για τον απλούστατο λόγο ότι επειδή δεν στείλαμε καμία στη ΔΟΥ , αρκετοί έχουν χάσει τους κωδικούς και πρέπει να τους ξαναβγάλουμε , δυστυχώς σε αρκετούς δεν τους είχαμε αρχείο .......

Και αυτό είναι το μεγαλύτερος μας πρόβλημα ....

Επαναλμβάνω ότι πρέπει να δούμε το θέμα των απόδειξεων , νομίζω πως πέρα από τις αρχές φορολογικού δικαίου παραβιάζει και τις συνταγματικές επιτάγες .

Όπως έχω ξαναγράψει βέβαια προσωπικά έρχομαι λίγες ώρες* στο γραφείο και περνάω περισσότερες ώρες με την οικογένεια μου και για αυτό το λόγο μας έχουν μείνει φέτος πίσω οι δηλώσεις , σε κάθε περίτπωση όμως πάλι για σωστές συνθήκες εργασίες θα φωνάζαμε .

* Το λίγες ώρες μεταφράζεται απλά σε 8-12 ώρες την ημέρα και όχι παραπάνω όπως ίσως θα έκανα σε άλλες συνθήκες η διαφορά είναι ότι έχω κόψει από τον υπνό , δηλαδή κοιμάμαι περίπου 2-3 ώρες την ημέρα για να μπορέσω να ανταποκριθώ στις ανάγκες της οικογένειας και του γραφείου (έρμη στερ τι να κάνω !!) το κακό είναι ότι λείπω και έλειπα στην υποδοχή των δηλώσεων και εκεί δημιουργήθηκε το πρόβλημα , δηλαδή λείπω όλα τα πρωινά και δουλέυω μεσημέρι και πέρα .

Η σημαντική διαφορά και την έχει εντοπίσει ο φίλος Σαρακηνός (προφανώς και άλλοι) ότι η έλλειψη ύπνου δημιουργεί ένταση και νεύρα .

Αυτό όχι για να πω το άγχος μου , απλά για να δείξω στους συναδέφους που δυσπιστούν και στους "συνεργάτες" μας ότι μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα δεν μπορούν διορθωθούν παθογένειες δεκαετιών και μάλιστα όχι δικές μας αλλά του ίδιου του συστήματος (πολιτικού , οικονομικού κλπ) .

ΥΓ Και κάτι τελευταίο ειδικά τις τελευταίες μέρες στέλνουμε δηλώσεις χωρίς να έχουμε πληρωθέι , άλλωστε δεν μας ενδιαφέρει η πληρωμή (ποτέ άλλωστε δεν είχαμε καλή σχέση με το χρήμα , πάντα μας απόφευγε) , απλά προσπαθούμε να μη προδώσουμε την εμπιστοσύνη που μας έχουν δείξει τόσα χρόνια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τον υπνο να το προσεξεις εκαναν πειραμα σε υγιη ανδρα για 2 βδομαδες με 2-3 ΥΠΝΟ και οταν του εκαναν μετρησεις ηταν στα ορια της καταρευσης ζαχαρω κτλ και ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΚΟΣΜΟ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την παλεύω πάντως 1 μήνα τώρα που δουλεύω 90-100 ώρες την εβδομάδα με το να μην κάνω τίποτα άλλο (κοιμάμαι, τρώω(πολύ σύντομα), δουλεύω). Οπότε κοιμάμαι συγκριτικά με τον υπόλοιπο καιρό αρκετά παραπάνω και ας πούμε την "παλεύω"... Χτες βράδυ έπεσα σε διψήφιο αριθμό δηλώσεων επιτέλους και λογικά μέχρι 31/07 θα μου έχουν μείνει καμιά 20αριά... Δεν είναι και άσχημα πιστεύω... Το πρόβλημα μου πλέον νομίζω θα είναι κάτι λοιπές εκκρεμότητες (1ες θεωρήσεις, ενάρξεις σε ΙΚΑ, απαλλαγές σε ΟΑΕΕ, έναρξη σε ΓΕΜΗ και κάμποσα άλλα...). Αλλά έχω τουλάχιστον 4 πολύ γερές μέρες μπροστά μου με δηλώσεις.... Εύχομαι υπομονή στους συναδέλφους να τελειώσουμε να ησυχάσουμε και λιγάκι... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την παλεύω πάντως 1 μήνα τώρα που δουλεύω 90-100 ώρες την εβδομάδα με το να μην κάνω τίποτα άλλο (κοιμάμαι, τρώω(πολύ σύντομα), δουλεύω). Οπότε κοιμάμαι συγκριτικά με τον υπόλοιπο καιρό αρκετά παραπάνω και ας πούμε την "παλεύω"... Χτες βράδυ έπεσα σε διψήφιο αριθμό δηλώσεων επιτέλους και λογικά μέχρι 31/07 θα μου έχουν μείνει καμιά 20αριά... Δεν είναι και άσχημα πιστεύω... Το πρόβλημα μου πλέον νομίζω θα είναι κάτι λοιπές εκκρεμότητες (1ες θεωρήσεις, ενάρξεις σε ΙΚΑ, απαλλαγές σε ΟΑΕΕ, έναρξη σε ΓΕΜΗ και κάμποσα άλλα...). Αλλά έχω τουλάχιστον 4 πολύ γερές μέρες μπροστά μου με δηλώσεις.... Εύχομαι υπομονή στους συναδέλφους να τελειώσουμε να ησυχάσουμε και λιγάκι... :)

Αξίζει ρε Πέτρο ???

Και όλοι να νομίζουν ότι κονομάμε ?

Και να σκεφτείς ότι απλά παλεύουμε όχι για να τελειώσουμε , αλλά για να έχουμε όσο το δυνατό λιγότερες δηλώσεις ........

Ρε συ πως το βγάζεις 4 τις μέρες ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΠΑΝΙΔΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΜΟΥΦΑ Η ΒΡΩΜΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 10/8? ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά......

τέτοιες ώρες καλύτερα να δίνουμε ιδέες

Ξέρετε οι παλιοί ΚΥΡΟΣ ΓΡΑΝΑΖΗΣ

Λέω παράταση ως 31/08/2012

και μαζί με το εκκαθαριστικό κωδικός οπως στο ΦΠΑ για καταβολή α δόσης,

και όλοι ευχαριστημένοι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δύσκολο είναι ???

( ρε τι σου κάνει η κούραση ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και έχουμε σιωπηρή παράταση για ένα 10ήμερο.

Αν μεθαύριο σου πει ο έφορος σε πιθανό έλεγχο ότι προθεσμία ήταν 31/7 και η δήλωση είναι εκπρόθεσμη και δεν δέχεται φοροαπαλλαγές και αποδείξεις τι κάνεις;

Εμείς θα φάμε ξύλο από τους πελάτες στο τέλος.

ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..απορρώ αν όλα αυτά που γράφουμε τα διαβάζει κανείς απο το υπουργείο.. μιλάμε για πλήρη αναισθησία.. Πότε περιμένουν να την ανακοινώσουν?? Την τρίτη το μεσημέρι??? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ πως το βγάζεις 4 τις μέρες ????

Μέχρι 02/08....

Τι νομίζεις θα κάτσω να πεθάνω να προλάβω 31/07? :D

Άλλωστε εκ των πραγμάτων περισσότερο να δουλέψω δεν γίνεται... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΠΑΝΙΔΗ ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΜΟΥΦΑ Η ΒΡΩΜΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 10/8? ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ...

Είναι αλήθεια.Μόνο που δεν θα είναι επίσημη.Θα αφήσουν 10 μέρες ανοιχτο το σύστημα,αυτό είπε ο Πανίδης την

Πέμπτη το βράδυ μετά τη συνάντησή τους με τον Μαυραγάνη.Αν προσέξατε παραπάνω το ανέφερε και οκ.Σταυρουλάκης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια.Μόνο που δεν θα είναι επίσημη.Θα αφήσουν 10 μέρες ανοιχτο το σύστημα,αυτό είπε ο Πανίδης την

Πέμπτη το βράδυ μετά τη συνάντησή τους με τον Μαυραγάνη.Αν προσέξατε παραπάνω το ανέφερε και οκ.Σταυρουλάκης.

Είναι αλήθεια.Μόνο που δεν θα είναι επίσημη.Θα αφήσουν 10 μέρες ανοιχτο το σύστημα,αυτό είπε ο Πανίδης την

Πέμπτη το βράδυ μετά τη συνάντησή τους με τον Μαυραγάνη.Αν προσέξατε παραπάνω το ανέφερε και οκ.Σταυρουλάκης.

EXEIΣ ΔΙΚΙΟ... ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΕΠΙΣΗΜΟ.... ΠΑΝΤΩΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ....

http://www.enikos.gr..._to_Taxis;.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EXEIΣ ΔΙΚΙΟ... ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΕΠΙΣΗΜΟ.... ΠΑΝΤΩΣ ΑΡΧΙΣΑΝ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ....

http://www.enikos.gr..._to_Taxis;.html

Πρόβλημα έχει εμφανιστεί στη λειτουργία του taxis της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων. Αναγνώστης του enikos.gr, φοροτεχνικός στο επάγγελμα, που επικοινώνησε μαζί μας, τόνισε ότι από το πρωί δεν είναι δυνατόν να υποβληθούν φορολογικές δηλώσεις μέσω του συστήματος, καθώς δεν γίνεται αποθήκευση των στοιχείων στο τελικό στάδιο της διαδικασίας.

Μήπως τελικά αυτή είναι η λύση?

Μήπως θα πρέπει να αρχίσουμε να βομβαρδίζουμε όλοι μας τα μέσα ενημέρωσης και τα sites με τα παράπονα και τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε μπας και καταλάβουν όλοι με πόσο καραγκιόζηδες έχουμε να κάνουμε?

Ότι πρόβλημα βρίσκουμε κατευθείαν ενημέρωση στο newsbeast στο enikos και γενικά όπου βρούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Γιατί μη μου πει κανείς ότι δεν θα γίνουν λάθη και παραλείψεις φέτος , με τέτοια πίεση και άγχος .

Δεν ξέρω αν έχω γλυτώσει ακόμα το εγκεφαλικό , ώρες ώρες λέω αυτό ήταν οκ....ήρθε..

Φανταστείτε τώρα και κάποιον λογιστή ο οποίος εκτός της αφόρητης πίεσης της δουλειάς του να έχει να αντιμετωπίσει και άλλα προβλήματα ...( πχ υγείας,οικογενειακά,οικονομικά και δεν συμμαζεύεται..)

Γιατί άνθρωποι είμαστε και εμείς ....δεν μπορεί όλο και κάποιο "θεματάκι σοβαρό " θα έχουμε και εμείς ...

Έχω την τύχη να έχω την έδρα μου στο σπίτι, και δεν ξέρω ποιο Σαββατοκύριακο είναι , που μπαίνω στο σπίτι μου την Παρασκευή το απόγευμα μετά την 8άωρη εργασία μου και βγαίνω ξανά την Δευτέρα το πρωί για να ξαναπάω στο άλλο γραφείο.

Όχι δεν έχω περισσότερους πελάτες από πέρυσι ,αλλά δεν "ξέρω" όπως λέει και ο συνάδελφος SARAKINOS τι "έφταιξε"... Ξέρω δηλαδή αλλά ας μην αρχίσω καλύτερα , τα έχουν ήδη πει άλλοι..

Ξέρετε τι σκέφτομαι μερικές φορές? ...πρέπει να ανοίξουμε ένα θέμα με τίτλο " Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ" και να λέμε τα εσώψυχα μας .

Εγώ τώρα που τα έγραψα είμαι λίγο καλύτερα...

Άντε καλή μας συνέχεια.... κι όποιος αντέξει άντεξε....

Χτύπησες κέντρο, φίλε μου. Αν ήσουν στους Ολυμπιακούς, το χρυσό στην Τοξοβολία το είχες στην τσέπη σου! Ας διαβάσουν αυτά που έγραψες, όσοι λένε ότι τα "οικονομάμε". Κουράγιο, όπως όλοι μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτύπησες κέντρο, φίλε μου. Αν ήσουν στους Ολυμπιακούς, το χρυσό στην Τοξοβολία το είχες στην τσέπη σου! Ας διαβάσουν αυτά που έγραψες, όσοι λένε ότι τα "οικονομάμε". Κουράγιο, όπως όλοι μας...

Καλησπέρα σας,

Ευχαριστώ πολύ , το ίδιο εύχομαι και σε εσάς ...εννοώ κουράγιο ...

Εγώ λογικά αύριο θα τελειώσω με το θηρίο-δηλώσεις..

Θα σας αδειάσω την γωνιά από την υποβολή Ε1 , Ε....και δεν συμμαζεύεται με όλη μου την καρδιά.. .

Καλές υπόλοιπες αποστολές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν δώσουν επίσημη παράταση αύριο και δώσουν μια σιωπηρή θα αρχίσουν όλοι οι πελάτες να ερωτάνε και όσοι μάθουν ότι δεν έχει σταλεί η δήλωση τους θα αρχίζουν τα pressing , ήδη τα πρώτα μηνύματα έφτασαν σε μένα , καθώς σήμερα δεν απαντώ στα τηλέφωνα βλέπεται κάνω ρεπό στο γραφείο μου παρέα μια στοίβα δηλώσεων .

Και η τελευταία σκέψη που περνά από το μυαλό μου είναι εάν δεν δώσουν τη γαμημένη παράταση , θα επιλέξω όσους με έχουν τακτοποίησης οικονομικά και μετά ο θεός βοηθός , εεεε μα δεν θα πεθάνω εγώ για κανένα μαλάκα , ούτε μαζί τα φάγαμε ούτε χρωστώ σε κανέναν .

Δουλεύω 16 ώρες ημερησίως 7 ημέρες την εβδομάδα , που σημαίνει 112 ώρες την εβδομάδα , εεε άντε και γαμηθείτε , που θα σας παρακαλέσω να μου δώσετε παράταση για να δουλέψω άλλες άπειρες ώρες τσάμπα ................... γιατί ρε καρεκλοκένταυροι χαρτογιακάδες επειδη δεν θέλετε εσεις να χάσετε τα προνόμιά σας και την όμορφη ζωούλα σας ,θα πρεπει εμεις να πεθανουμε ;

Δηλαδή εμείς δεν έχουμε οικογένειες , δεν έχουμε δικαίωμα σε μια ανθρώπινη ζωή … αλλά καλά μας κάνετε αφού έχετε καταλάβει ότι δεν έχουμε την μαγκιά να ανορθώσουμε το ανάστημα μας και να πούμε φτάνει πια ως εδώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν περαν της παρατασεως, να σκεφτουμε τι πηγε στραβα φετος για να μην επαναληφθει του χρονου. Για παραδειγμα, θεωρω οτι θα ηταν προτιμοτερο να δοθουν προθεσμιες ανα ληγοντα αφμ. να μπει μια ταξη σε αυτο τον αχταρμα. Οι προθεσμιες των δηλωσεων να μη συμπεφτουν με αλλες προθεσμιες, πχ φπα β' κατ.

Συμφωνω, δε προλαβαινουμε, να δοθει παραταση. Αλλα ειδικα φετος εχει χαθει το νοημα της προθεσμιας. Κατι παει στραβα. Σχεδιασμος λοιπον, και απευθυνουμαι στους συλλογους, αλλιως να δημιουργηθει απο τωρα τοπικ, για παραταση δηλωσεων του 2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΣΟΙ ΑΚΟΜΗ 10:10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΣΤΕΛΛΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΤΟ SITE ΤΗΣ ΠΟΦΕΕ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΑΝ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΙΣΗ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΑΠΟΣΤΑΛΛΟΥΝ ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΠΙΟΝΙ ΤΟΥΣ.ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ 31/08/12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

μας εχουν πεθανει και αυτοι κανουν τα μπανακια τους βλεπω αστερακια απο το πρωι μπροστα στον υπολογιστη κανενας δεν γνωριζει τιποτα για καμια παραταση να ηρεμησουμε λιγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ 14,43 ΛΕΠΤΑ ΣΤΕΛΜΑΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 46 ΣΥΝΑΔΕΦΟΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ .ΤΡΕΛΑ??????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..απορρώ αν όλα αυτά που γράφουμε τα διαβάζει κανείς απο το υπουργείο.. μιλάμε για πλήρη αναισθησία.. Πότε περιμένουν να την ανακοινώσουν?? Την τρίτη το μεσημέρι??? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ!!

Πλάκα κάνεις????? Εδώ δεν μας διαβάζει ο αγαπητός "συνάδελφος" ΟΚΟ που συμπάσχει μαζί μας, θα μας διαβάζουν αυτοί του υπουργείου?????? Αλλά και η ΠΟΦΕΕ, ούτε μια λέξη..........αυτούς και αν τους έχουν γραμμένους!!! Και ναι, είμαι εδώ από τις 10 το πρωί με ένα διάλειμμα μισής ώρας για φαγητό!!!! Φυσικά πάντα αποστολές με την μόνη καταχώριση σε ποσά, στον 049!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΣΠΡΙΣΑΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ

Τα τελευταια 15 χρονια κατα μεσο ορο οι πελατες ειναι ιδιοι,και επιτηδευματιες και απέξω δηλωσεις, αυτο το φετινο πρωτη φορα μου συμβαινει μετα απο 33 χρονια υπηρεσιας στον κλαδο.Και μη μου πει κανεις οτι δεν παιρνω προσωπικο για βοηθεια, γιατι αναθεμα αν ξερει κανεις σε αυτο το χαος της πολυνομιας και των συνεχων αλλαγων, να ολοκληρωσει μια δηλωση. Εδω μου τηλεφωνουν συναδελφοι μισθωτοι προισταμενοι λογιστηριων σε ΑΕ και δεν μπορουν να παρακολουθησουν τις αλλαγες,οχι εγω που τα ματια μου εχουν κανει κυκλους και βλεπουν αστερακια ολη μερα μπροστα στον Η/Υ. Οσοι το ξερουν ισχυει στη συλλογικη συμβαση οτι αν χρησιμοποιεις Η/Υ δουλευεις μονο 6 ωρες, μου φαινεται ισχυει και στο ΚΕΠΥΟ αυτο, οχι εμεις στο 12ωρο. Αυτοι που ειναι στο Υ.Ο ειναι κατ' ονομα συναδελφοι και αυτο γιατι ειναι γραμμενοι στο ΟΙΚ.ΕΠΙΜ. Και βγαζουν μια απανταχουσα οι δηλωσεις ηλεκτρονικα, χωρις κοστος για αυτους.Η ουσια ειναι τα συνδικαλιστικα οργανα τι κανουν,βλεπε φαρμακοποιοι γιατροι ταξι κλπ μια απεργια κανουν και τρεχει και δεν φτανει ο υπουργος.Λοιπον προς γνωσιν και συμμορφωση του χρονου που θα ειναι και οι συνταξιουχοι ηλεκτρονικα και το περιουσολογιο επιπλεον να δω ποσα απιδια βαζει ο σακκος, ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΟΡΓΑΝΩΘΟΥΜΑΙ ΠΑΡΑΥΤΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οσους φορολογουμενους εχω πει την περιπτωση

για δηλωση με μονο αποδειξεις στον 049

και συμπληρωματικη τον Οκτωμβριο και βαλε

ολοι συμφωνησαν αμεσως οποτε αλλοι θα τρεχουν νομιζω

ετσι για μαθουν να μας γραφουν στα π@π@ρια τους............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...