Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα δωσουν παραταση, δεν μπορει να μη δωσουν... θα γινει τσι κακομοιρας....αν δεν δωσουν θα τσι παρουμε κηνυγι με τσι πετρές....εγω πρωτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δωσουν παραταση, δεν μπορει να μη δωσουν... θα γινει τσι κακομοιρας....αν δεν δωσουν θα τσι παρουμε κηνυγι με τσι πετρές....εγω πρωτος

Και να δώσουν μέχρι της 20/8 δε μου λέει τίποτα...Δε θα αφήσω τα παιδιά μου 3 χωρίς διακοπές για τους μ@@@@ες και τα προεκλογικά τους παιχνίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω πως θα δωθεί η δυνατότητα σε όλους όσους θέλουν να δώσουν τη δήλωσή τους να το πράξουν.

Πιέζουν μέχρι τέλους,για να το κάνουν όλοι πιο γρήγορα,

το θέμα για μένα είναι,πως όλη αυτή η πίεση πρέπει να στρέφεται στους φορολογούμενους,οι οποίοι με το που ακούνε για παράταση,αδιαφορούν.

Θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου πάντα,να υπήρχε ένας μηχανισμός,παράδειγμα ένα χρονικό περιθώριο από τη λήξη των δηλώσεων,που σκοπό θα είχε,τη σύνταξη και αποστολή των δηλώσεων που έφτασαν στα γραφεία μας μέχρι την ημερομηνία της λήξης.Δεν μπορεί να μου φέρνουν δηλώσεις μέχρι τις 31/7,και αυτές να λήγουν 31/7.δεν είναι δυνατό.

Ας μας δώσουν τη δυνατότητα να δηλώσουμε στις 31 πόσες δηλώσεις έχουμε στα χέρια μας,και ας μας δώσουν ένα λογικό περιθώριο να τις αποστείλουμε.Δεν είναι σωστό,όλο αυτό το παιχνιδάκι με τις παρατάσεις να παίζεται στις πλάτες μας,(π.χ.εκβιασμοί θα πάθετε αυτό ή το άλλο αν είστε εκπρόθεσμοι),και από την άλλη δε γουστάρω να τους ικετεύω να μου δώσουν χρόνο να κάνω τη δουλειά μου,ούτε και να εργάζομαι σε απάνθρωπα ωράρια,και νομίζω πως επιτέλους είμαστε αξιοπρεπείς άνθρωποι,εργαζόμενοι σκληρά,και μας αξίζει σεβασμός.

Θα μου πείτε μην αναλάβεις στις 31/7 αυτόν που θα ρθει..και απαντώ,ας μην δίνουν παρατάσεις συνέχεια,να ξέρω και εγώ να αναλάβω μόνο ότι μπορώ,οι υπόλοιποι δεν θα με ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ηλίας ο καλός Λογιστής σας

Δεν καταλαβαίνω γιατί απορείς ; Εδώ και μερικά χρόνια συστηματικά έχουμε μετατραπεί σε υπάλληλοι του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ , του ΙΚΑ , του ΟΑΕΔ , της ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ( απορώ γιατί υπάρχει , αφού παίρνεις για να ρωτήσεις κάτι και σου απαντούν το ΔΕΝ δεν το αγοράζεται ) Ε όχι δεν το αγοράζουμε διότι δεν μας φτάνουν τα χρήματα , εσάς γιατί σας έχουμε ; , της ΠΟΛΕΟΔΟΜΙΑΣ , της ΝΟΜΑΡΧΙΑΣ , του ΠΡΩΤΟΔΙΚΕΙΟΥ , των ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΩΝ ,των ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ , λίγο ΓΙΑΤΡΟΣ , λίγο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ , λίγο ΦΙΛΟΣ και πολλά άλλα ............ Δεν καταλαβαίνω γιατί απορείς , οι Πελάτες Φίλοι δεν πληρώνουν , που να γίνουν και εχθροί . Τα έξοδα τρέχουν , τα προγράμματα θέλουν χρήματα , οι υπάλληλοι θέλουν χρήματα , ενοίκιο , έξοδα συντήρησης . Εντάξει δεν το βάζουμε κάτω , έφαγες όλες τις καταθέσεις , πούλησες το δεύτερο αυτοκίνητο , δεν κάνεις περιττά έξοδα , τι κακό είχαν οι Σπαρτιάτες μια χαρά άνθρωποι και μείνανε και στην Ιστορία . Δεν καταλαβαίνω γιατί απορείς , το ένα λεπτό έχει εξήντα δευτερόλεπτα , η μια ώρα έχει εξήντα λεπτά , η μια μέρα εικοσιτέσσερις ώρες , ο ένας χρόνος τριακόσιες εξήντα πέντε μέρες .......... ..... .... Πριν δυο χρόνια μπήκα στο νοσοκομείο για κάτι πολύ σοβαρό . Λες να μπω και φέτος , γιατί έχω κάτι ενοχλήσεις . Σας υπηρετούμε τόσα χρόνια ευσυνείδητα και πάντα με προσοχή , για τυχών λάθη . Την γυναίκα μου δεν την βλέπω ( όλη τη μέρα στο γραφείο ) . Τα παιδιά μου δεν τα βλέπω ( όλη την μέρα στο γραφείο ) . Τους φίλους .......... ποιους φίλους ( όλη την μέρα στο γραφείο ) . Δεν καταλαβαίνω γιατί απορείς ; Πάλι σαν καλός Λογιστής ζητάω μια παράταση στις φορολογικές δηλώσεις εισοδήματος οικονομικού έτους 2012 για τα εισοδήματα της χρήσης 2011 . Ηλίας ο καλός Λογιστής σας και ας μην καταλαβαίνω γιατί απορείς ! ! ! :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε (όχι συνάδελφε) πρέπει κάπου να σταματήσεις. Με την φόρα που πήρες, σου αξίζει - κέρδισες ήδη - βραβείο κυβίστησης ! Και αν δεν γνωρίζεις την λέξη, άνοιξε τον Μπαμπινιώτη. Απευθύνομαι στους συναδέλφους, επαγγελματίες και μισθωτούς, αφήστε τον να γράφει, μην απαντάτε , του δίνετε αξία...

Σωστος ο Σαρακηνός. Αφήστε τον να λέει ότι θέλει χωρίς απάντηση. Έχει βαλθεί να μας σπάσει τα νεύρα.

Του χρόνου τα ξαναλέμε με αυτόν................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ήδη γράψει, αξακολουθώ από χθες να στέλνω ΦΠΑ όπως, όπως και δηλώσεις με ποσό μόνο στον 049!!!!! Ήδη έχω μιλήσει με την προισταμένη της ΔΟΥ ότι μετά θα της φέρω πάνω από 350 δηλώσεις τροποποιητικές-συμπληρωματικές και της ανέβηκε η πίεση στο κεφάλι!!!!!! Και ξέρω αρκετούς συναδέλφους στην περιοχή μου που κάνουν το ίδιο! Η προισταμένη τα έχει παίξει!!!!!! Καλομάθανε βέβαια τόσο καιρό που τις ξεπετούσαμε εμείς! Τελικά πόσο ηλίθιοι είναι και δεν ανακοίνωσαν παράταση! Τι φοβήθηκαν??? Μήπως πάμε παραλία???? Τα λεφτά από τις δικές μου δηλώσεις και των συναδέλφων που κάνουν το ίδιο θα τα πάρουν του Αι Π@@τσ@@ ανήμερα!!!!! Και δεν πρόκειται να πληρώσει ούτε ένα ευρώ πρόστιμο κανείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Το χειροτερο που μπορει να μας συμβει μετα απο τετοια ψυχολογικη φθορα (την σωματικη επαψα να την σχολιαζω ) ειναι αυτο το ηλιθιο εφευρημα που λεγεται ανοιχτο συστημα για καποιες μερες. Θ ανοιγεις λοιπον το πρωι τον υπολογιστη και θα ταζεις στη Μεγαλοχαρη να ειναι ανοικτο.

...... Νομιζω οτι σ αυτο το μαρτυριο της σταγονας ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ Κ.Κ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΜΑΣ.

χρειαζομαστε συγκεκριμενη ημερομηνια ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη βοηθός

Ειμαι 8 χρόνια β.λογιστή τέτοιο πράγμα δεν εχω ξαναδεί ! Να φάνε σκατά όλοι ΠΟΦΕΕ και ΥΠΟΙΚ.... ζεστά και αχνιστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Όχι άλλο κάρβουνο

Το 9ο συνεχόμενο Σαββατοκύριακο που περνάω στο γραφείο!!!! Συνάδελφοι η λέξη απογοήτευση δεν πρέπει να μας εκφράζει πια!!!! Πιστεύω ήρθε η ώρα να Αγανακτήσουμε....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ήδη γράψει, αξακολουθώ από χθες να στέλνω ΦΠΑ όπως, όπως και δηλώσεις με ποσό μόνο στον 049!!!!! Ήδη έχω μιλήσει με την προισταμένη της ΔΟΥ ότι μετά θα της φέρω πάνω από 350 δηλώσεις τροποποιητικές-συμπληρωματικές και της ανέβηκε η πίεση στο κεφάλι!!!!!! Και ξέρω αρκετούς συναδέλφους στην περιοχή μου που κάνουν το ίδιο! Η προισταμένη τα έχει παίξει!!!!!! Καλομάθανε βέβαια τόσο καιρό που τις ξεπετούσαμε εμείς! Τελικά πόσο ηλίθιοι είναι και δεν ανακοίνωσαν παράταση! Τι φοβήθηκαν??? Μήπως πάμε παραλία???? Τα λεφτά από τις δικές μου δηλώσεις και των συναδέλφων που κάνουν το ίδιο θα τα πάρουν του Αι Π@@τσ@@ ανήμερα!!!!! Και δεν πρόκειται να πληρώσει ούτε ένα ευρώ πρόστιμο κανείς!

Καλησπέρα σας,

Δεν έχω τον όγκο της δουλειάς σας αλλά μπορώ να καταλάβω την απελπισία σας ,για να αποφασίσετε να κάνετε κάτι τέτοιο, καθώς εργάζομαι ως υπάλληλος σε λογιστικό γραφείο και ελεύθερος επαγγελματίας με το ίδιο αντικείμενο ταυτόχρονα.

Δυστυχώς μας αναγκάζουν να σκαρφιζόμαστε τρόπους για να βγούμε στις υποχρεώσεις μας χωρίς πρόστιμα.

Τέτοιοι που είναι τέτοιες συμπεριφορές τους αρμόζουν.

Όντως και την παράταση να ανακοίνωναν εγκαίρως , δεν θα τρέχαμε στις παραλίες , παρ΄όλο που θα το θέλαμε , απλά θα εργαζόμασταν με λίιιγο λιγότερη πίεση και κάνοντας λιγότερα ίσως λάθη.

Γιατί μη μου πει κανείς ότι δεν θα γίνουν λάθη και παραλείψεις φέτος , με τέτοια πίεση και άγχος .

Δεν ξέρω αν έχω γλυτώσει ακόμα το εγκεφαλικό , ώρες ώρες λέω αυτό ήταν οκ....ήρθε..

Φανταστείτε τώρα και κάποιον λογιστή ο οποίος εκτός της αφόρητης πίεσης της δουλειάς του να έχει να αντιμετωπίσει και άλλα προβλήματα ...( πχ υγείας,οικογενειακά,οικονομικά και δεν συμμαζεύεται..)

Γιατί άνθρωποι είμαστε και εμείς ....δεν μπορεί όλο και κάποιο "θεματάκι σοβαρό " θα έχουμε και εμείς ...

Έχω την τύχη να έχω την έδρα μου στο σπίτι, και δεν ξέρω ποιο Σαββατοκύριακο είναι , που μπαίνω στο σπίτι μου την Παρασκευή το απόγευμα μετά την 8άωρη εργασία μου και βγαίνω ξανά την Δευτέρα το πρωί για να ξαναπάω στο άλλο γραφείο.

Όχι δεν έχω περισσότερους πελάτες από πέρυσι ,αλλά δεν "ξέρω" όπως λέει και ο συνάδελφος SARAKINOS τι "έφταιξε"... Ξέρω δηλαδή αλλά ας μην αρχίσω καλύτερα , τα έχουν ήδη πει άλλοι..

Ξέρετε τι σκέφτομαι μερικές φορές? ...πρέπει να ανοίξουμε ένα θέμα με τίτλο " Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ" και να λέμε τα εσώψυχα μας .

Εγώ τώρα που τα έγραψα είμαι λίγο καλύτερα...

Άντε καλή μας συνέχεια.... κι όποιος αντέξει άντεξε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Συναδελφοι και εγω εχω ερχισει να στελνω 1ον) μηδενικα (πιστωτικα) ΦΠΑ και 2ον) ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ιδιωτων ΜΟΝΟ με δαπανες κ 049,ενοικιων,ασφαλιστρων και φροντιστηριων που εχουν εκπτωση με τις αρχικες και εμπροθεσμες δηλωσεις.Δεν ξερω ομως τι μπορω να κανω με τα Ε3???Εχει κανεις καμμια ιδεα???Ας προσεχαν!!!!!Δεν δινουν παραταση???Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΜΕ..............................Να τις στειλουμε οπως -οπως και μετα ας περιμενουν εκκαθαρισεις απο τις τροποποιητικες του αγιου........ απο τους εργατικους ,γρηγορους,ακουραστους,εφοριακους.....(θα δουλευουν απληρωτοι, αφιλοκερδως ολα τα Σαββατοκυριακα για τα εσοδα του κρατους......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ήδη γράψει, αξακολουθώ από χθες να στέλνω ΦΠΑ όπως, όπως και δηλώσεις με ποσό μόνο στον 049!!!!! Ήδη έχω μιλήσει με την προισταμένη της ΔΟΥ ότι μετά θα της φέρω πάνω από 350 δηλώσεις τροποποιητικές-συμπληρωματικές και της ανέβηκε η πίεση στο κεφάλι!!!!!! Και ξέρω αρκετούς συναδέλφους στην περιοχή μου που κάνουν το ίδιο! Η προισταμένη τα έχει παίξει!!!!!! Καλομάθανε βέβαια τόσο καιρό που τις ξεπετούσαμε εμείς! Τελικά πόσο ηλίθιοι είναι και δεν ανακοίνωσαν παράταση! Τι φοβήθηκαν??? Μήπως πάμε παραλία???? Τα λεφτά από τις δικές μου δηλώσεις και των συναδέλφων που κάνουν το ίδιο θα τα πάρουν του Αι Π@@τσ@@ ανήμερα!!!!! Και δεν πρόκειται να πληρώσει ούτε ένα ευρώ πρόστιμο κανείς!

Συνολικά πόσες είχες αν επιτρέπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη πρώην λογιστάκος

....επαναδιαπραγματεύσεις σε όλα....

...γιατί δεν επαναδιαπραγματεύεστε (κύριοι του Υ.Ο) και το αν θα ζήσουμε ή όχι?????

ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΣΑΣ !!!!!

ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ !!!!

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ "ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ" ΣΑΣ (ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΛΕΤΕ)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Δεν έχω τον όγκο της δουλειάς σας αλλά μπορώ να καταλάβω την απελπισία σας ,για να αποφασίσετε να κάνετε κάτι τέτοιο, καθώς εργάζομαι ως υπάλληλος σε λογιστικό γραφείο και ελεύθερος επαγγελματίας με το ίδιο αντικείμενο ταυτόχρονα.

Δυστυχώς μας αναγκάζουν να σκαρφιζόμαστε τρόπους για να βγούμε στις υποχρεώσεις μας χωρίς πρόστιμα.

Τέτοιοι που είναι τέτοιες συμπεριφορές τους αρμόζουν.

Όντως και την παράταση να ανακοίνωναν εγκαίρως , δεν θα τρέχαμε στις παραλίες , παρ΄όλο που θα το θέλαμε , απλά θα εργαζόμασταν με λίιιγο λιγότερη πίεση και κάνοντας λιγότερα ίσως λάθη.

Γιατί μη μου πει κανείς ότι δεν θα γίνουν λάθη και παραλείψεις φέτος , με τέτοια πίεση και άγχος .

Δεν ξέρω αν έχω γλυτώσει ακόμα το εγκεφαλικό , ώρες ώρες λέω αυτό ήταν οκ....ήρθε..

Φανταστείτε τώρα και κάποιον λογιστή ο οποίος εκτός της αφόρητης πίεσης της δουλειάς του να έχει να αντιμετωπίσει και άλλα προβλήματα ...( πχ υγείας,οικογενειακά,οικονομικά και δεν συμμαζεύεται..)

Γιατί άνθρωποι είμαστε και εμείς ....δεν μπορεί όλο και κάποιο "θεματάκι σοβαρό " θα έχουμε και εμείς ...

Έχω την τύχη να έχω την έδρα μου στο σπίτι, και δεν ξέρω ποιο Σαββατοκύριακο είναι , που μπαίνω στο σπίτι μου την Παρασκευή το απόγευμα μετά την 8άωρη εργασία μου και βγαίνω ξανά την Δευτέρα το πρωί για να ξαναπάω στο άλλο γραφείο.

Όχι δεν έχω περισσότερους πελάτες από πέρυσι ,αλλά δεν "ξέρω" όπως λέει και ο συνάδελφος SARAKINOS τι "έφταιξε"... Ξέρω δηλαδή αλλά ας μην αρχίσω καλύτερα , τα έχουν ήδη πει άλλοι..

Ξέρετε τι σκέφτομαι μερικές φορές? ...πρέπει να ανοίξουμε ένα θέμα με τίτλο " Ο ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΤΟΥ ΛΟΓΙΣΤΗ" και να λέμε τα εσώψυχα μας .

Εγώ τώρα που τα έγραψα είμαι λίγο καλύτερα...

Άντε καλή μας συνέχεια.... κι όποιος αντέξει άντεξε....

Αυτή τη στιγμή έχω συνδέσει 3 laptop(των παιδιών μου) στον server. Από τον σταθερό στέλνω ΦΠΑ και από τα laptop φορολογικές δηλώσεις με ποσά μόνο στον 049. Νάναι καλά το PBS με την αυτόματη υποβολή των δηλώσεων. Και ναι έχω μιλήσει με όλους τους πελάτες και οι συμπληρωματικές θα γίνουν το νέο έτος για να μην πάρουν και προκαταβολή φόρου!!!!! Δεν είναι άριστη η συνεργασία μας με τους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΜΑΣ?????? Αφού έτσι το θέλησαν, έτσι θα το πάρουν το ζεστό χρήμα! Ευελπιστώ να τελειώσω μέχρι τα ξημερώματα και μετά την κάνω για παραλία!!! Θα πάω να βρώ τον φίλο μας τον ΟΚΟ. ΟΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!! που χάθηκες ομορφάντρα μου!!!!!!! Σε ποιά παραλία άπλωσες την κορμάρα σου να σε καμαρώνουν τα μωρά??????? Έρχομαι και εγώ αύριο!!!!!!! Με την διαφορά ότι εγώ τα έχω κονομήσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή έχω συνδέσει 3 laptop(των παιδιών μου) στον server. Από τον σταθερό στέλνω ΦΠΑ και από τα laptop φορολογικές δηλώσεις με ποσά μόνο στον 049. Νάναι καλά το PBS με την αυτόματη υποβολή των δηλώσεων. Και ναι έχω μιλήσει με όλους τους πελάτες και οι συμπληρωματικές θα γίνουν το νέο έτος για να μην πάρουν και προκαταβολή φόρου!!!!! Δεν είναι άριστη η συνεργασία μας με τους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΜΑΣ?????? Αφού έτσι το θέλησαν, έτσι θα το πάρουν το ζεστό χρήμα! Ευελπιστώ να τελειώσω μέχρι τα ξημερώματα και μετά την κάνω για παραλία!!! Θα πάω να βρώ τον φίλο μας τον ΟΚΟ. ΟΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!! που χάθηκες ομορφάντρα μου!!!!!!! Σε ποιά παραλία άπλωσες την κορμάρα σου να σε καμαρώνουν τα μωρά??????? Έρχομαι και εγώ αύριο!!!!!!! Με την διαφορά ότι εγώ τα έχω κονομήσει!!!

Δώσεεεε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνολικά πόσες είχες αν επιτρέπεται?

Δεν θα σου πω σύνολο. Είναι πολλές.Θα σου πω μόνο ότι δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει δήλωση χωρίς να ελεγχθεί από μένα. Θέλω να είμαι σίγουρος ότι όλα έγιναν σωστά. Και αυτό απαιτεί χρόνο. Οι πελάτες μου ξέρουν χρόνια τώρα ότι η δήλωσή τους θα είναι σωστή. Όλοι ξέρουμε ότι ο χρόνος που μας έδωσε το υπουργείο φέτος δεν ήταν δυνατόν να αναλωθεί μόνο για τις δηλώσεις. Οπότε προτιμώ να πάω συμπληρωματικές σωστές,παρά να τις στείλω στο φτερό!!!! Θα μου πεις με τον 049, τα ποσά πως ξέρεις ότι είναι σωστά???? Ξέρω περίπου τα εισοδήματα του καθενός, οπότε τις αποδείξεις μου τις έχουν ήδη έτοιμες, με ποσά που τους έχω πει, μεγαλύτερα φυσικά από το ελάχιστο για σιγουριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή έχω συνδέσει 3 laptop(των παιδιών μου) στον server. Από τον σταθερό στέλνω ΦΠΑ και από τα laptop φορολογικές δηλώσεις με ποσά μόνο στον 049. Νάναι καλά το PBS με την αυτόματη υποβολή των δηλώσεων. Και ναι έχω μιλήσει με όλους τους πελάτες και οι συμπληρωματικές θα γίνουν το νέο έτος για να μην πάρουν και προκαταβολή φόρου!!!!! Δεν είναι άριστη η συνεργασία μας με τους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΜΑΣ?????? Αφού έτσι το θέλησαν, έτσι θα το πάρουν το ζεστό χρήμα! Ευελπιστώ να τελειώσω μέχρι τα ξημερώματα και μετά την κάνω για παραλία!!! Θα πάω να βρώ τον φίλο μας τον ΟΚΟ. ΟΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!! που χάθηκες ομορφάντρα μου!!!!!!! Σε ποιά παραλία άπλωσες την κορμάρα σου να σε καμαρώνουν τα μωρά??????? Έρχομαι και εγώ αύριο!!!!!!! Με την διαφορά ότι εγώ τα έχω κονομήσει!!!

Ακόμα γελάω.....καλό!!!!

Να ΄στε καλά...και καλά μπάνια...κάντε κανένα και για μας ...που ακόμα δεν....

Καλά να περάσετε και καλή ξεκούραση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα γελάω.....καλό!!!!

Να ΄στε καλά...και καλά μπάνια...κάντε κανένα και για μας ...που ακόμα δεν....

Καλά να περάσετε και καλή ξεκούραση...

Δεν ξέρω αν προλάβω. Τάχω παίξει. Χθες πήγα 6 το πρωί για ύπνο και 10 η ώρα πάλι στο γραφείο. Τι να πω απίστευτο αυτό που συμβαίνει φέτος! Καλά που έχουμε και τον ΟΚΟ να γελάμε λίγο!!!!!!!! Κάτι τέτοιοι συνάδελφοι υπάρχουν και μετά ευελπιστούμε να γίνουμε δυνατοί σαν κλάδος. Βοήθειά μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή έχω συνδέσει 3 laptop(των παιδιών μου) στον server. Από τον σταθερό στέλνω ΦΠΑ και από τα laptop φορολογικές δηλώσεις με ποσά μόνο στον 049. Νάναι καλά το PBS με την αυτόματη υποβολή των δηλώσεων. Και ναι έχω μιλήσει με όλους τους πελάτες και οι συμπληρωματικές θα γίνουν το νέο έτος για να μην πάρουν και προκαταβολή φόρου!!!!! Δεν είναι άριστη η συνεργασία μας με τους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΜΑΣ?????? Αφού έτσι το θέλησαν, έτσι θα το πάρουν το ζεστό χρήμα! Ευελπιστώ να τελειώσω μέχρι τα ξημερώματα και μετά την κάνω για παραλία!!! Θα πάω να βρώ τον φίλο μας τον ΟΚΟ. ΟΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!! που χάθηκες ομορφάντρα μου!!!!!!! Σε ποιά παραλία άπλωσες την κορμάρα σου να σε καμαρώνουν τα μωρά??????? Έρχομαι και εγώ αύριο!!!!!!! Με την διαφορά ότι εγώ τα έχω κονομήσει!!!

RESPECT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη μιχαλης

Ο αδερφός μου εργάζεται ως μισθοτός υπάλληλος σε λογιστικό γραφείο. Τόσες υπερωρίες δεν έκανε ποτέ στην ζωή του, φεύγει πρωϊ πρωϊ και έρχεται μετά κατά τις 8 στο σπίτι. Το αφεντικό του λέει μην ανησυχείς θα πληρωθούν οι υπερωρίες...... τον πιστέψαμε τώρα.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη πρώην λογιστάκος

μήπως σου είναι εύκολο συνάδελφε, μόλις τελειώσεις με τιςαποστολές, να μου δανείσεις και τα 3 σου laptop??? γιατί αλλιώς δεν προλαβαίνουμε....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη πρώην λογιστάκος

πρώην λογιστάκος-

ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ, ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΓΧΟΣ.

σε λίγο καιρό θα ισχύει.

ευχαριστώ πολύ πάντως... γιατί αν δεν φύγω με βλέπω για "αλλού" !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...