Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε.ΦΟ.Β.Ε. - Ολιγοήμερη παράταση στην υποβολή φορολογικών δηλώσεων

Σύμφωνα με έγκυρες πηγές μας από το Υπουργείο Οικονομικών, θα δοθεί μέσα στην ημέρα ολιγοήμερη παράταση (μίας εβδομάδας) στην υποβολή ηλεκτρονικών φορολογικών δηλώσεων.

Για οποιαδήποτε νεότερη πληροφορία για της ημερομηνίες θα εκδώσουμε ανακοίνωση.

Με εκτίμηση,

Τύρης Ιωάννης, Πρόεδρος ΔΣ Ε.ΦΟ.Β.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντί για σαφείς απαντήσεις γινόμαστε δέκτες εκβιασμών.Προσωπικά δουλεύω από τις 7 το πρωί έως τις 11 το βράδυ.Δεν αντέχω άλλο και μην νομίσετε ότι έχω και την τρομερή πελατεία.Ενα ψωρογραφείο διατηρώ που όλο το χρόνο με βάζει μέσα.Αναγκάζομαι και διώχνω κόσμο σε άλλους συναδέλφους, με πονάει το στήθος μου και δεν προλαβαίνω να πάω στο γιατρό και αυτά τα ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ μας εκβιάζουν.

Υπάρχει ένας , μόνο ένας φορέας, σε αυτό το κλάδο μας που να έχει τα καρύδια να κηρύξει ΑΥΡΙΟ μια απεργία επ' αόριστο? Αν ναι εγώ κατεβάζω ρολλά με τη μία.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη !!!!!!!!!!

Ε.ΦΟ.Β.Ε. - Ολιγοήμερη παράταση στην υποβολή φορολογικών δηλώσεων

Σύμφωνα με έγκυρες πηγές μας από το Υπουργείο Οικονομικών, θα δοθεί μέσα στην ημέρα ολιγοήμερη παράταση (μίας εβδομάδας) στην υποβολή ηλεκτρονικών φορολογικών δηλώσεων.

Για οποιαδήποτε νεότερη πληροφορία για της ημερομηνίες θα εκδώσουμε ανακοίνωση.

Με εκτίμηση,

Τύρης Ιωάννης, Πρόεδρος ΔΣ Ε.ΦΟ.Β.Ε.

αν ειναι ετσι θα τελειωσω μονο οτι εχω απο επαγγελματιες και απο μισθωτους καμμια. ας αναλαβει αλλος συναδελφος( που δεν το βλεπω) και να δω απο που θα μαζεψουν φορους! αρκετα με την πλακα , ουσιαστική παράταση για να μπορέσουμε να ανταποκριθούμε. και ενημέρωση προς τους φορολογούμενους από τα μμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακατόρθωτο???απλά ρωτάω...

Δυστυχώς συναδέλφισα, είναι ακατόρθωτο. γιατί θα μας γράψουν κανονικά, όπως μας γράψανε ως τώρα οι ανωτεροβάθμιες οργανώσεις μας. Και προσωπικά δεν θα ήθελα να κάθομαι σαν επαίτης έξω από την πόρτα του Υπουργείου για να παρακαλέσω για το αυτονόητο. Επαναλαμβάνω εδώ και επιμένω σε αυτά που έγραψα το πρωί :Οτι η ΠΟΦΕΕ πρέπει να εγκαταλείψει την νοοτροπία της "παρέας" και να αγκαλιάσει όλους τους συναδέλφους, παίρνοντας θέση στα θέματα που καίνε τον κλάδο, τον κοσμάκη αλλά και την εισπρακτική πολιτική του κράτους. Πρέπει να είναι αυτή ο "μπροστάρης" και όχι να κρύβεται πίσω από τις τοπικές ενώσεις, περιμένοντας να βγάλουν εκείνες τα κάστανα από την φωτιά. Σου εύχομαι καλή δύναμη και να θυμάσαι ότι έχουμε ένα όπλο που το ξεχνάμε : Το πληκτρολόγιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΝΕΚΡΟΣ Η ΖΩΝΤΑΝΟΣ

Συγνώμη αλλά αυτό είναι κατάντια...να παρακαλάμε να δώσουν παράταση για τις δικές τους καθυστερήσεις ΑΙΣΧΟΣ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά αυτό είναι κατάντια...να παρακαλάμε να δώσουν παράταση για τις δικές τους καθυστερήσεις ΑΙΣΧΟΣ !!!

ΑΝ ΔΕΝ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ,

ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 16/7

ΒΓΑΙΝΕΙ OFF, ΕΚΤΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

KAI AΣΤΟΥΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΞΑΝΑ

ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΟΠΛΟ ΣΥΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΚΑΛΑΜΕ:

ΜΙΛΤΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Δημήτρης

Θα δώσουν παράταση συνάδελφοι.....να μην ανησυχούμε....άλλωστε Ελλάδα ήμαστε.......

υ.γ. Αν δε δώσουν γνωρίζουν ήδη ότι τις φηλώσεις θα τις υποβάλλουμε σα κανά δύ με τρία χρόνια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αίτημα προς το Υπουργείο Οικονομικών για ολιγοήμερη παράταση της υποβολής των δηλώσεων φόρου εισοδήματος φυσικών προσώπων, ώς τις 31 Ιουλίου, λόγω πλήθους αντικειμενικών δυσκολιών, οι οποίες δεν επιτρέπουν την εμπρόθεσμη υποβολή τους έως τις 16/07/2012, προχώρησε η Πανελλήνια Ομοσπονδία Φοροτεχνικών Ελευθέρων Επαγγελματιών. Σύμφωνα με τους φοροτέχνες, ήδη από τις αρχές της εβδομάδας το TAXISNET δέχεται τεράστιο όγκο δεδομένων με αποτέλεσμα να μην επιτρέπει τη πρόσβαση ή την ολοκλήρωση της διαδικασίας υποβολής δηλώσεως. Για την εξομάλυνση των συνθηκών υποβολής των δηλώσεων, καθώς εκκρεμούν περισσότερες από 1.800.000 δηλώσεις, οι φοροτεχνικοί ζητούν η διαδικασία να παραταθεί έως τις 31 Ιουλίου, κάτι που υποστηρίζουν και υπηρεσιακά στελέχη του υπουργείου Οικονομικών.

Σημειώνεται πως από σήμερα, Τετάρτη, έως και τη Δευτέρα 16 Ιουλίου θα πρέπει καθημερινά να υποβάλλονται στη Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων 260.000 δηλώσεις προκειμένου να ολοκληρωθεί εμπρόθεσμα η κατάθεση των δηλώσεων. Για το θέμα θα αποφασίσει σήμερα ο υφυπουργός Οικονομικών κ. Γ. Μαυραγάνης σε συνεννόηση με τον υπουργό Οικονομικών κ. Γ. Στουρνάρα.

ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΟΘΗΚΕ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩΘΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

303 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

http://www.tovima.gr...cle/?aid=466402

Ελατε κυριε Μαυραγανη μου ,αποφασιστε εκεινη την μαμημενη την παρατασουλα, γιατι ειμαι σαββατογεννημενος.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω αυξημένου φόρτου το σύστημα δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει.

Παρακαλούμε, προσπαθήστε αργότερα.

Πόσο αργότερα δηλαδή??!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω αυξημένου φόρτου το σύστημα δεν μπορεί να σας εξυπηρετήσει.

Παρακαλούμε, προσπαθήστε αργότερα.

Πόσο αργότερα δηλαδή??!!

Βγες και ξαναμπες.

Συνέχεια αυτό μου βγάζει κι εμένα, αλλά μέχρι στιγμής το βολεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγες και ξαναμπες.

Συνέχεια αυτό μου βγάζει κι εμένα, αλλά μέχρι στιγμής το βολεύω.

κι εγω μπαινοβγαινω....στην αυλη ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...