Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αφού είστε τόσοι πολλοί που δεν προλαβαίνετε γιατί δεν προσλαμβάνετε κανένα παιδί να σας βοηθήσει και να μάθει και 5 πράγματα; Έχετε πάρα πολλές δηλώσεις ακόμη! Εγώ 4-5 έχω κι αγχώνομαι πόσο μάλλον εσείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

επισκέπτη ΜΠΙΛΛΥ

ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,ΤΕΛΙΚΑ .

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ <<ΔΕΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ>> ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΠΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ; ΓΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΛΓΧΟ , ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ANTE ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ. ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΕΠΟΧΙΚΟ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ ΝΕΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΩ.ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ ΑΠΟ ΠΑΛΑΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΟΥΝ ΤΟΣΗ ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,ΤΕΛΙΚΑ .

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ <<ΔΕΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ>> ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΠΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ; ΓΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΛΓΧΟ , ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ANTE ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ. ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΕΠΟΧΙΚΟ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ ΝΕΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΩ.ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ ΑΠΟ ΠΑΛΑΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΟΥΝ ΤΟΣΗ ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

έχετε δίκιο, "ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΕΠΟΧΙΚΟ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ."

όμως ρίξτε μια ματιά εδώ http://www.taxheaven...x/viewcats/id/2 κι εδώ http://www.taxheaven.../viewcats/id/13 είναι αρκετά άτομα που ζητούν εργασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,ΤΕΛΙΚΑ .

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΠΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ <<ΔΕΝ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ>> ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΠΟΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ; ΓΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΛΓΧΟ , ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ; ANTE ΑΝ ΟΧΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ. ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΕΠΟΧΙΚΟ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΠΕΡΥΣΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ ΝΕΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ, ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΩ.ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΑ ΑΠΟ ΠΑΛΑΙΑ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΦΕΡΟΥΝ ΤΟΣΗ ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Δεν βρίσκετε προσωπικό με γνώσεις...?? Είναι δυνατόν...? Μάλλον δεν έχετε ψάξει αρκετά κύριοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΝΟ Η ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ .ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΤΟΜΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΝΙΜΟ ΑΤΟΜΟ .ΟΙ ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΕΠΑΡΧΙΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ: ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΒΓΕΙ.ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ . ΟΜΩΣ ΖΗΤΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΙ ΞΕΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητέ spirosvii,

μάλλον είστε η εξαίρεση και όχι ο κανόνας...........

και το γεγονός πως σας αγχώνει η υποβολή 4-5 δηλώσεων σε 7 ημέρες,δεδομένης της κατάστασης που επικρατεί στα υπόλοιπα γραφεία της χώρας,μαρτυρά πως πραγματικά στις 10 και πάνω δηλώσεις θα προσλαμβάνατε σίγουρα κάποιο παιδί να σας βοηθά.

Μακάρι να είχαμε όλοι τις δικές σας αμοιβές,και να προσφέραμε δουλειά σε νέους ανθρώπους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη βαγγέλης

...Οι συνάδελφοι που θεωρούν πως με ένα παιδάκι της ευκαιρίας θα λύσω το πρόβλημα της υποβολής των ΔΦΕ μάλλον έχουν αποστείλει το πολύ 50 δηλώσεις και μάλιστα μόνοι τους. Συνάδελφοι που αδιαφορούν για το πρόβλημά μας δεν είναι συνάδελφοι. Είναι αυτά τα λαμόγια που με 5 και 10 ευρώ συντάσουν και αποστέλουν ΔΦΕ και μάλιστα οχι από δικό τους υπολογιστή μη τυχόν και κάποιος τους παρε γραμμή. Πείτε μου σας παρακαλώ πως δεν προλαβαίνει κανείς σας, μπας και φύγω απο το γραφείο μια μέρα στις 2 το πρωί και όχι στις 3 και 4 η ώρα. 15 και 16 ώρες δουλειάς κάθε μέρα είναι πάρα πολλές!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρίσκετε προσωπικό με γνώσεις...?? Είναι δυνατόν...? Μάλλον δεν έχετε ψάξει αρκετά κύριοι.

Δεν έχουμε χρόνο κύριε...λέμε..

Αν εγώ προσωπικά είχα προλάβει να πάρω γραμμή πριν από 2 μήνες το μπάχαλο που επακολουθούσε θα είχα φροντίσει να έχω βοήθεια. Το πελατολόγιό μου εκτός δηλώσεων έχει αυξηθεί από πέρσι ελάχιστα. Έλα όμως που λίγο οι εκλογές, λίγο οι αλλαγές, λίγο οι αφραγκίες, λίγο που όλοι (περίπου το 90%) έσκασαν μύτη μετά την 01/07/2012!!! Τι να κάνουμε δηλαδή? Δεν είμαστε οι "αχάριστοι" της ζωής που τα θέλουμε όλα δικά μας. Δεν είναι ότι βγάζουμε τρελά λεφτά. Είναι η μπακαλίστικη πρακτική των διοικούντων που βγάζουν νόμους αλόγιστα, χωρίς να έχουν σκεφτεί, να έχουν προγραμματίσει, να μπορούν και κυρίως να θέλουν να υλοποιήσουν. Αυτά. Καλή συνέχεια μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουράγιο,

Δεν γινεται να προλαβουμε με τπτ οσοι λενε οτι προλαβαινουν ΣΙΓΟΥΡΑ θα εχουν αφησει πισω πραγματα παραταση τώρα 31/08 +1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΣ

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΑΜΑ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ 10/5 ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΟ 1/3 ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ 3ΠΛΑΣΙΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ. ΠΕΛΑΤΕΣ ΑΚΟΜΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΧΑΡΤΙΑ.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΩΣ 20/08 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΗΛΩΣΗ.

ΔΟΥΛΕΥΩ 16ΩΡΑ, ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ Η ΟΥΓΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑΤΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ.

ΚΑΝΩ 30 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ. ΕΛΕΟΣ.... ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΑΔΕΙΑ ΝΑ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.

ΠΑΡΑΑΑΤΑΑΑΑΣΣΗΗΗΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΤΣΙ ΠΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ 31/08 ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΚΑΜΜΕΝΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ . ΑΣ ΤΟ ΠΑΝΕ 30/09 ΝΑ .....ΞΕΚΟΥΡΚΟΥΤΙΑΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ .

ΟΛΑ Τ' ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΗΜΙΜΕΤΡΑ ΝΟΜΙΖΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν παλεύεται , μέρα νύχτα στο γραφείο , είμαι κομμάτια σωματικά και πνευματικά σε μια φοβερή υπερένταση από το αχνός και τους ατέλειωτους καφέδες , και ξανά βρίσκομαι σε τραγική κατάσταση . Σήμερα όλη μέρα μαλώνω για τα φπα , που τους ενημερώνω τόσο αργά … ΑΠΔ ξέχασα … και αρκετοί από τους πελάτες που χρεωστάνε βάζουν τις γυναίκες η τα παιδιά του να μου ζητούν τα εκκαθαριστικά … και με τα δόντια κρατιέμαι μην ορμίζω … ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη ΜΠΙΛΛΥ

Kwnstantinos

ΕΓΩ ΤΣΑΚΩΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΤΟ ΦΠΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.ΜΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΑΝ ΣΗΜΕΡΑ .ΟΠΟΤΕ ΜΕΣΗ ΛΥΣΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ.ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΤΣΙ ΠΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ 31/08 ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΚΑΜΜΕΝΟ ΕΓΚΕΦΑΛΟ . ΑΣ ΤΟ ΠΑΝΕ 30/09 ΝΑ .....ΞΕΚΟΥΡΚΟΥΤΙΑΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ .

ΟΛΑ Τ' ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΗΜΙΜΕΤΡΑ ΝΟΜΙΖΩ.

συμφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θελω διακοπεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ, ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΑΣΠΡΑ ΜΑΥΡΑ, ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ, ΚΑΙ ΤΗΓΑΝΙΤΕΣ ΤΙΠΟΤΑ...........

ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ.............ΜΕ ΤΟΣΗ ΠΙΕΣΗ, ΝΕΥΡΑ...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω κατά καιρούς στο forum, σχόλια των συναδέλφων ότι δεν προλαβαίνουν να κάνουν τις δηλώσεις στην ώρα τους και ότι το υπουργείο πρέπει να τους δίνει παρατάσεις και ξανά παρατάσεις και ότι κανείς δεν τους καταλαβαίνει.Μήπως όμως για το ότι δεν προλαβαίνουν τις ημερομηνίες φταίνε κάπου και οι ίδιοι;Γιατί το "δεν προλαβαίνω" είναι μια σχετική έννοια.Αν δηλαδή κι εγώ μαζέψω ένα σωρό δουλειές-που ξέρω εξ αρχής ότι δε θα έχω το χρόνο να τις διεκπεραιώσω,τις αναλαμβάνω όμως γιατί θέλω να γεμίζω τις τσέπες μου με λεφτά-τότε είναι λογικό κάποια στιγμή να τα παίξω και να μη μου φτάνει ο χρόνος(γιατί η μέρα πάντα 24 ώρες θα έχει) και θα αρχίσω τη γκρίνια και θα λέω ότι κάποιος μου την έχει φέρει.Στην πραγματικότητα όμως δε θα μου φταίει κανένας άλλος εκτός από τον εαυτό μου.Γιατί οι επιλογές που έχω ήδη κάνει είναι καθαρά δική μου απόφαση.Ούτε βέβαια θα με έχει αδικήσει κανείς-ποια είναι δηλαδή η αδικία;Δε δουλεύω χωρίς να πληρώνομαι.Το ακριβώς αντίθετο.Πληρώνομαι και μάλιστα πολύ καλά,αν αναλογιστώ ότι για μια δήλωση θα πάρω όσα είναι το μεροκάματο κάποιου άλλου.

Γι αυτόν ακριβώς το λόγο αγαπητοί συνάδελφοι θα μου επιτρέψετε να μου ακούγονται αστεία όλα αυτά τα κλαψουρίσματα και να θεωρώ ότι οι δηλώσεις περί αδικίας δεν είναι τίποτ'άλλο από ένα καλό χάιδεμα των αυτιών των λογιστών.

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη στους συναδέλφους που νομίζουν ότι τους προσβάλλω, σας διαβεβαιώνω ότι δεν έχω αυτή την πρόθεση και ότι ήθελα απλά να καταθέσω την άποψή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω στο ράδιο ότι αν και δεν έχουν καταταθεί ακόμα περίπου 1.000.000 δηλώσεις, το υπουργείο δεν προτιθεται να δώσει νέα παράταση :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω κατά καιρούς στο forum, σχόλια των συναδέλφων ότι δεν προλαβαίνουν να κάνουν τις δηλώσεις στην ώρα τους και ότι το υπουργείο πρέπει να τους δίνει παρατάσεις και ξανά παρατάσεις και ότι κανείς δεν τους καταλαβαίνει.Μήπως όμως για το ότι δεν προλαβαίνουν τις ημερομηνίες φταίνε κάπου και οι ίδιοι;Γιατί το "δεν προλαβαίνω" είναι μια σχετική έννοια.Αν δηλαδή κι εγώ μαζέψω ένα σωρό δουλειές-που ξέρω εξ αρχής ότι δε θα έχω το χρόνο να τις διεκπεραιώσω,τις αναλαμβάνω όμως γιατί θέλω να γεμίζω τις τσέπες μου με λεφτά-τότε είναι λογικό κάποια στιγμή να τα παίξω και να μη μου φτάνει ο χρόνος(γιατί η μέρα πάντα 24 ώρες θα έχει) και θα αρχίσω τη γκρίνια και θα λέω ότι κάποιος μου την έχει φέρει.Στην πραγματικότητα όμως δε θα μου φταίει κανένας άλλος εκτός από τον εαυτό μου.Γιατί οι επιλογές που έχω ήδη κάνει είναι καθαρά δική μου απόφαση.Ούτε βέβαια θα με έχει αδικήσει κανείς-ποια είναι δηλαδή η αδικία;Δε δουλεύω χωρίς να πληρώνομαι.Το ακριβώς αντίθετο.Πληρώνομαι και μάλιστα πολύ καλά,αν αναλογιστώ ότι για μια δήλωση θα πάρω όσα είναι το μεροκάματο κάποιου άλλου.

Γι αυτόν ακριβώς το λόγο αγαπητοί συνάδελφοι θα μου επιτρέψετε να μου ακούγονται αστεία όλα αυτά τα κλαψουρίσματα και να θεωρώ ότι οι δηλώσεις περί αδικίας δεν είναι τίποτ'άλλο από ένα καλό χάιδεμα των αυτιών των λογιστών.

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη στους συναδέλφους που νομίζουν ότι τους προσβάλλω, σας διαβεβαιώνω ότι δεν έχω αυτή την πρόθεση και ότι ήθελα απλά να καταθέσω την άποψή μου

Μάγια τους κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω στο ράδιο ότι αν και δεν έχουν καταταθεί ακόμα περίπου 1.000.000 δηλώσεις, το υπουργείο δεν προτιθεται να δώσει νέα παράταση :wacko:

Ακούω στο ράδιο ότι αν και δεν έχουν καταταθεί ακόμα περίπου 1.000.000 δηλώσεις, το υπουργείο δεν προτιθεται να δώσει νέα παράταση :wacko:

http://www.taxheaven...=0

http://www.ekriktiko...archives/243185

http://thessalianews...ncial&Itemid=55

δύσκολα τα πράγματα... καλό κουράγιο σε όλους !! :blink: :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να γνωρίζω κάτι πάω στοίχημα ότι οι ψεύτες λένε ψέμματα , απλά ζούμε στην εποχή του homo tromo κ χεζόμαστε με ότι ακούμε . Το τραγικό είναι ότι μας αρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου το δουλεμα παει συννεφο τοτε και εγω θα πω οτι εχω 246 δηλωσεις αποθηκευμενες και 712,5 που δεν τις εχω κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να γνωρίζω κάτι πάω στοίχημα ότι οι ψεύτες λένε ψέμματα , απλά ζούμε στην εποχή του homo tromo κ χεζόμαστε με ότι ακούμε . Το τραγικό είναι ότι μας αρέσει...

όχι δεν μας αρέσει !!! αν και δεν έχουν μείνει πολλές δηλώσεις ακόμη και θα προλάβω συμπάσχω με τους λογιστές που έχουν καμία 100 αριά δηλώσεις ακόμα και βάλε !! τεσπα όπως και αν έχει καλή δύναμη σε όλους ξανά !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω κατά καιρούς στο forum, σχόλια των συναδέλφων ότι δεν προλαβαίνουν να κάνουν τις δηλώσεις στην ώρα τους και ότι το υπουργείο πρέπει να τους δίνει παρατάσεις και ξανά παρατάσεις και ότι κανείς δεν τους καταλαβαίνει.Μήπως όμως για το ότι δεν προλαβαίνουν τις ημερομηνίες φταίνε κάπου και οι ίδιοι;Γιατί το "δεν προλαβαίνω" είναι μια σχετική έννοια.Αν δηλαδή κι εγώ μαζέψω ένα σωρό δουλειές-που ξέρω εξ αρχής ότι δε θα έχω το χρόνο να τις διεκπεραιώσω,τις αναλαμβάνω όμως γιατί θέλω να γεμίζω τις τσέπες μου με λεφτά-τότε είναι λογικό κάποια στιγμή να τα παίξω και να μη μου φτάνει ο χρόνος(γιατί η μέρα πάντα 24 ώρες θα έχει) και θα αρχίσω τη γκρίνια και θα λέω ότι κάποιος μου την έχει φέρει.Στην πραγματικότητα όμως δε θα μου φταίει κανένας άλλος εκτός από τον εαυτό μου.Γιατί οι επιλογές που έχω ήδη κάνει είναι καθαρά δική μου απόφαση.Ούτε βέβαια θα με έχει αδικήσει κανείς-ποια είναι δηλαδή η αδικία;Δε δουλεύω χωρίς να πληρώνομαι.Το ακριβώς αντίθετο.Πληρώνομαι και μάλιστα πολύ καλά,αν αναλογιστώ ότι για μια δήλωση θα πάρω όσα είναι το μεροκάματο κάποιου άλλου.

Γι αυτόν ακριβώς το λόγο αγαπητοί συνάδελφοι θα μου επιτρέψετε να μου ακούγονται αστεία όλα αυτά τα κλαψουρίσματα και να θεωρώ ότι οι δηλώσεις περί αδικίας δεν είναι τίποτ'άλλο από ένα καλό χάιδεμα των αυτιών των λογιστών.

Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη στους συναδέλφους που νομίζουν ότι τους προσβάλλω, σας διαβεβαιώνω ότι δεν έχω αυτή την πρόθεση και ότι ήθελα απλά να καταθέσω την άποψή μου

Συνάδελφε (υποθέτω ότι είσαι) θα είσια μάλλον απο τις μοναδικές περιπτώσεις στον κλάδο που :

1.Οι πελάτες σου διατηρούν ακόμη τις επιχειρήσεις τους & δεν έχουν κλείσει, άρα δεν έχεις απώλειες

2.Οι πελάτες σου σε πληρώνουν κανονικά & μάλιστα με τις προηγούμενες αμοιβές, χωρίς γκρίνιες

3.Οι πελάτες σου σου φέρνουν τακτικά τα παραστατικά τους, για να μπορείς να προγραμματίζεις τη δουλειά σου.

4.Οι ετήσιοι πελάτες σου( μόνο για δηλώσεις) σου φέρανε απο τον Μάϊο τα παραστατικά των δηλώσεων τους χωρίς εκκρεμότητες

5.Αυτοί οι τελευταίοι μόλις τους έφτιαξες τη δήλωση σε πλήρωσαν αμέσως & μάλιστα με αμοιβή "χονδρή".

6.Για σένα ειδικά το taxis πηγαίνει σφαίρα & δεν κάνεις πάνω απο 10 λεπτά να ολοκληρώσεις μιά αποστολή οποιασδήποτε δήλωσης

Για να μη συνεχίσω, & επειδή όλα αυτά συμβαίνουν στη σφαίρα της φαντασίας σου ή έχεις γραφείο με καμμιά 10 αρια παιδάκια που δουλεύουν

ήλιο με ήλιο, πάρτα εσύ χοντρά απο τις δηλώσεις (όπως λές) & άσε μας εμάς τους "κακομοίριδες" στον πόνο μας.

Καληνύχτα.......................

Για

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν μας αρέσει !!! αν και δεν έχουν μείνει πολλές δηλώσεις ακόμη και θα προλάβω συμπάσχω με τους λογιστές που έχουν καμία 100 αριά δηλώσεις ακόμα και βάλε !! τεσπα όπως και αν έχει καλή δύναμη σε όλους ξανά !!

Συνάδελφε αν μας άρεζε θα αντιδρούσαμε ,

όταν μας βάλανε να μηχανογραφήσουμε το ΙΚΑ

οταν μας βαλανε να μηχανογραφήσουμε το ΤΑΧΙΣ

οταν μας βαλανε να βάλουμε ενα Ο μπροστά απ όλα τα ΑΦΜ3

όταν μας βάλανε να να αλλαάξουμε όλους του ΚΑΔ

όταν μας βάλανε να κάνουμε το Ε3 , να το ξανακάνουμε , να το ξανακανουμε να το ξανακανουμε ...

όταν μας βάλανε να βάλουνε ένα σφραγιδάκι για τα προσωπικά δεδομένα του νομου τάδε

όταν ,όταν, όταν....

κ τώρα το Σεπτέμβριο θα καθήσουμε να μας ΓΕΜΗσουν και θα μας αρέσει ...γιατί σε όποιον δεν αρέσει αντιδρά...

αντε κ καλά ΓΕΜΗσια σε όλους σας ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...