Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επισκέπτη Επισκέπτης

Κατι πηρε το ματι μου οτι το ΥΟ η νεα ηγεσια του τουλαχιστον ειναι αντιθετη της εφαρμογης παρατασεων.

Εαν ειναι οντως ετσι, θα πρεπει επαναλαμβανω το συστημα να ειναι ανοιχτο απο αρχες καθε ετους. Τα οφελη ας τα αναλύσουν αλλοι που ειναι και αρμοδιοι να το κανουν.

Οσο αφορα τις συνδικαλιστικες οργανωσεις θα πρεπει να επαναπροσδιορισουν αρκετα θεματα οπως αντιπροσωπευση κτλ κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δείτε το βιογραφικό του....

http://www.gsis.gr/ggps/gen.html

θα γίνω λίγο κακιά...και ας μου επιτραπεί να σχολιάσω όχι το βιογραφικό του, αλλά τη φάτσα του... ειλικρινά σε αυτή τη φωτό μου θυμίζει το κάρτουν μπιτ μπιτ, αυτό που το κινηγάει πάντα το κογιότ! :D:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη xristinaman

ΟΣΟι εχετε ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ που ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ να δωσετε , ακολουθειστε το περσυνο συστημα

ΕΙΣΟΔΟ με τους δικους σας κωδικους , επιλογη φορολογουμενου με αφμ και αριθμο ειδοποιητηριου απο το περσυνο εκκαθαριστικο , κλπ κλπ

εγω εστειλα μια ετσι , εβγαλε και εκκαθαριστικο , μια χαρα

Σωστός :) !!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ !!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλέσω τους διαχειριστές αν έχουν καμμία ενημέρωση σχετικά με το αν θα δωθεί παράταση για τα σημειώματα αυτοελέγχου ΦΠΑ να την αναρτήσουν, γιατί το σκοινί το έχω και ψάχνω το σαπούνι !!! :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Λογιστής

Aν βρεις το σαπούνι μην το χρησιμοποιήσεις...άλλοι θέλουν κρέμασμα !!! Λογικά θα δώσουν παράταση για αυτοέλεγχο, υποτίθεται δε ότι πρέπει να έχουν κατατεθεί και οι δηλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΣΟι εχετε ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΕΣ που ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ να δωσετε , ακολουθειστε το περσυνο συστημα

ΕΙΣΟΔΟ με τους δικους σας κωδικους , επιλογη φορολογουμενου με αφμ και αριθμο ειδοποιητηριου απο το περσυνο εκκαθαριστικο , κλπ κλπ

εγω εστειλα μια ετσι , εβγαλε και εκκαθαριστικο , μια χαρα

Καλημέρα. Με αυτόν τον τρόπο μπορώ να στείλω και δήλωση υπόχρεου με εισοδήματα άνω των 12000 που λείπει και δεν μπορούμε να βγάλουμε κλειδάριθμο?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Με αυτόν τον τρόπο μπορώ να στείλω και δήλωση υπόχρεου με εισοδήματα άνω των 12000 που λείπει και δεν μπορούμε να βγάλουμε κλειδάριθμο?

Προφανώς.

Φτάνει να μην είχε ποτέ κωδικούς - ούτε τώρα ούτε παλιά. Τότε βγάζει μήνυμα ότι είναι πιστοποιημένος και μετά πας πάλι για κλειδάριθμους και επανεγγραφές και χαιρετίσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν γράφω τελευταία φόρα στο θέμα(έτσι τουλάχιστον θέλω να πιστεύω) ..... Εϊμαι λοιπόν αρκετά εκνευρίσμενος κυρίως με τη στάση ορισμένων συναδέλφων , άλλωστε τη στάση των "συνεργατών" την βιώνουμε καθημερινά και δεν περιμένω κάτι καλύτερο ... Θεωρώ αδιανότητο λοιπόν , να υπάρχουν συνάδελφοι που να γράφουν σχεδόν το ίδιο με την ανακοίνωση του Υπουργείου , δηλαδή σωστή διαχείριση κλπ κλπ ...... Θα ήθελα επίσης να πω ότι όποιος θέλει να έχει σωστή διαχείριση κλπ θα έπρεπ 15 Ιουνίου να έχει τελειώσει και να μη κάνει υποδείξεις τώρα στους υπόλοιπους .....

Με λιγα λόγια όπως λέμε και εμείς οι Παναθηναϊκοι ..... Ο εχθρός είναι εντός ......

Και επαναλμβάνω ότι θα έπρεπε ήδη οι κεφαλες της ΠΟΦΕΕ να έχουν βγεί και να έχουν πει ... Αποτύχαμε ή έστω με αυτά τα όπλα πήγαμε στο πολέμο , παραιτούμαστε γιατί δεν μπορούμε να εκπρωσοπήσουμε επάξια το κλάδο ... Διαφορετικά ξαναεπανλαμβάνω ότι η συμμετοχής τους στα όργανα αυτά εξυπηρετεί ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ .

ΥΓ Για μένα κακώς δώθηκε παράταση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δομικη λειτουργια των παραταξεων ως συγκυνωνουντα δοχεια με κομματικους φορεις, η καθετη οργανωση τυπου πυραμιδας ,τα παραταξιακα ψηφοδελτια σε εκλογικες διαδικασιες.Η ελλειψη αυτονομιας με φαινομενικη ιδεολογικη εκπροσωπιση.Η εντεχνη διατηρηση αυτων των ισορροπιων κατεστησαν σε ομηρια και εξαρτωμενη την συνδικαλιστικη φωνη των Λ/Φ δια μεσου οργανωσεων ,συλλογων , συνδικατων με την κρατικη εξουσια.Με απλα λογια συντεχνιακες αντιληψεις με σκοπο την διατηρηση αξιωματων .......δια μεσω των πολλων και ποικιλων οργανωσεων.Πιστευω πως αυτοι ειναι μερικοι λογοι που οδηγησαν στον ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΜΟ ΤΟΥ ΚΛΑΔΟΥ

Υ/Γ Τυχαιο Δεν Νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παράταση αφορά και τα σημειώματα αυτοελέγχου.

KAROLOS πριν απο λίγο τηλεφώνησα στο τμημα φπα της ΔΟΥ Τρίπολης και μου είπαν οτι τη Δευτέρα είναι η τελευταία μέρα υποβολής!

Γιατί ο Μαυραγάνης δεν το έβαλε και αυτό στην χθεσινή ανακοίνωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAROLOS πριν απο λίγο τηλεφώνησα στο τμημα φπα της ΔΟΥ Τρίπολης και μου είπαν οτι τη Δευτέρα είναι η τελευταία μέρα υποβολής!

Γιατί ο Μαυραγάνης δεν το έβαλε και αυτό στην χθεσινή ανακοίνωση;

Τώρα είδα και την ... Δυναμική παρέμβαση της ΠΟΦΕΕ που αναφέρεται στο ζήτημα.

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/10343

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα κάποιον να το σχολιάζει :)

11/7 γράφτηκε, 12/7 δημοσιεύθηκε στον κόμβο. Οδηγίες της διοίκησης του ΙΚΑ προς τους υπαλλήλους της για το πως θα χορηγούν βεβαιώσεις για τις φετινές δηλώσεις εισοδήματος σε σχέση με όσα τυχόν εργόσημα αγοράστηκαν πέρυσι.... (μια περίπτωση που είχα τον Ιούνιο έφυγε με τα αποκόμματα των εργοσήμων (ή φωτοτυπίες, δεν θυμάμαι τώρα) γιατί δεν έδιναν της ασφαλισμένης κάποια βεβαίωση από το ΙΚΑ)

Ι.Κ.Α. αριθμ. πρωτ. Α21/ 449/ 61/11.7.2012

Χορήγηση βεβαίωσης του άρθρου 20 ν. 3863/2010 που αφορά τις ετήσιες καταβληθείσες εισφορές από αμοιβές εργοσήμου, για φορολογική χρήση

===

για σημειώματα περαίωσης ΦΠΑ νομίζω ότι η ανακοίνωση της ΠΟΦΕΕ είναι χρήσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην χθεσινη ανακοίνωση ο Μαυραγάνης τα ψιλοέχωνε στους λογιστές για την καθυστέρηση ( κατι παρόμοιο έκανε και ο Θεοχάρης στο twitter) και αντί η ΠΟΦΕΕ να τους στήσει στον τόιχο συνεχίζει την δουλοπρεπή στάση του αμισθου υπαλληλου του ΥΠ.ΟΙΚ και παρακαλάει για νεες παρατάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

της ειπαν της ΠΟΦΕΕ , αντε παιδια καντε και ενα αιτημα για τα σημειωματα αυτοελεγχου γιατι ξεχασαμε να τα συμπεριλαβουμε , και ιδου , το θεμα τακτοποιηθηκε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Μήπως θα ΕΠΡΕΠΕ μαζί με τις άλλες παρατάσεις να δοθεί και παράταση για την διακοπή στα μπλοκάκια που είναι ανενεργά από 16/7 σε 31/7 ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Μήπως θα ΕΠΡΕΠΕ μαζί με τις άλλες παρατάσεις να δοθεί και παράταση για την διακοπή στα μπλοκάκια που είναι ανενεργά από 16/7 σε 31/7 ????

Η ΠΟΦΕΕ κλπ ΑΚΟΥΕΙ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...