Προς το περιεχόμενο

Νέα παράταση για τις δηλώσεις οικ.έτους 2012?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το μεγαλυτερο θεμα ειναι το αγχος. τελειωνω μια δηλωση και η καρδια μου νοιωθω να φτερουγιζει σκεπτομενος τον ογκο που εχει μεινει και την καταστροφη που ερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 3 (βαρβάτες) εχω μείνει και 2 που δεν ξέρω τί να τις κάνω - δικαιούνται επιστροφή από πέρσι αλλά ακόμα δεν έχουν πάει τα χαρτιά τους για έλεγχο...

κουράγιο σε όλες και όλους !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ingr-beta-logo.gif Λίγες ώρες σιωπηρή παράταση Έως το πρωί της Δευτέρας εμπρόθεσμες οι φορολογικές δηλώσεις 9ACB82EED53A055F12FB6F92285458B5.jpg Λίγες ώρες ακόμη μένουν έως ότου λήξει και η σιωπηρή παράταση για την εμπρόθεσμη υποβολή των φορολογικών δηλώσεων. Oι φορολογικές δηλώσεις θα θεωρούνται εμπρόθεσμες εφόσον υποβληθούν στο taxis έως τις 08:00 το πρωί της Δευτέρας. Από το χρονικό σημείο αυτό και μετά, οι φορολογούμενοι θα έρχονται αντιμέτωποι με πρόστιμα και προσαυξήσεις. Αντίθετα, όσοι είναι εμπρόθεσμοι και καταβάλουν την πρώτη δόση του φόρου, όπως ορίζεται στο εκκαθαριστικό τους, θα μπορούν να ενταχθούν στη ρύθμιση που προωθεί το υπουργείο Οικονομικών για περισσότερες δόσεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σας παρακαλεσω αν γινεται να σεβαστειτε την αγωνια μας.ειπα θα τα παρατησω αλλα δε μπορω να ησυχασω , φευγω ερχομαι στο γραφειο , γυριζω γυρω γυρω και δεν ξερω τι να κανω , αν ειχα τη δυναμη σαν χαρακτηρας θα εκανα κατι εντυπωσιακο για να μας καταλαβουν , αλλα ουτε τα κοτσια γιάυτο εχω. θα ηθελα λοιπον να μη μας ειρωνευεστε δεν ξερετε ο καθενας για πιο λογο εχει μεινει με δηλωσεις και ουτε κονομαμε απο τη συνταξη τους. ειμαι στα ορια μου και θα ηθελα απο αυτους που θελουν να κανουν πλακα να το αφησουν για μετα απο μερικες μερες που θα ειναι ηρεμα τα πραγματα , αν ειμαστε ακομα εδω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κατάληψη των ΔΟΥ νομίζω ότι ΔΕΝ χρειαζόμαστε παράταση (η προθεσμία είναι έως την έναρξη λειτουργίας των).

Και το γράφω επειδή έχω τελειώσει και επομένως μπορώ να συμμετάσχω σε μία τέτοια κίνηση εάν τα συνδικαλιστικά μας όργανα το αποφασίσουν .

Αν και νομίζω δεν θα χρειασθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gi

δεν εχω καμια αμφιβολια περι τουτου.......

Εδώ είστε πουλάκια μου????

gox3 μείναμε μετεξετασταίοι γμτ.... πάει το αριστείο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πετυχατε πανω στο διαλειμμα για μασα κ με τσακισατε κ οι δυο σας ατιμες γυναικες.... ακους εκει μεταεξεταστεος! Απλααα..... εμ..... με πετυχατε ντεφορμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα υπερβολικα ψεματα που γραφονται εδω μεσα για δηθεν υπολοιπα

Κάνεις λάθος αγαπητέ φίλε .... Είναι κόσμος που έχει καλώς ή κακώς μεγάλα νούμερα , είναι επίσης κόσμος που έχει από 2-3 έως 40 δηλώσεις , οπότε καλό θα είναι να μη σχολιάζεις χωρίς να γνωρίζεις .

ΥΓ Μια τελευταία και την έχω από της 8 , σίγουρα έχουν φύγει αρκετές με λάθη και σίγουρα θα έχουμε 5-10 που θα τις έχουμε ξεχάσει ........ Έχει και η ster άλλες 2-3 ιδιωτών .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μπάρμπα Γιώργος

Πιάνω την τελευταία για το σύστημα ... και μένουν 3 αγγούρια που θα πάνε χειρόγραφες στην ΔΟΥ ένας που τα τίναξε και η γυναίκα του και ένα μπουμπούκι με αγορά ΕΙΧ μετρητοίς αλλά που τα βρήκε ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεστε μου τη γνωμη σας εχω ακομα 10 δεν αντεχω αλλο να στειλω ε1 χωρις ε3 και κανω μετα τροποποιητικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gi

Εδώ είστε πουλάκια μου????

gox3 μείναμε μετεξετασταίοι γμτ.... πάει το αριστείο!

περαστική ήμουνα εγώ :P ... ακουσα κραυγες (απόγνωσης) :blink: και μπήκα :D ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πετυχατε πανω στο διαλειμμα για μασα κ με τσακισατε κ οι δυο σας ατιμες γυναικες.... ακους εκει μεταεξεταστεος! Απλααα..... εμ..... με πετυχατε ντεφορμε.....

τα τρώμε ??? έτσι και σε ακούσει ο .... ξέρεις ποιος ( :ph34r: ) θα το κλεισει νωρίτερα το σύστημα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ακόμα

και μια που έκανα τη βλακεία να επιβεβαιωσω τα στοιχεία χωρίς να προσθέσω τη σύζηγο (πρώτη κοινή δήλωση)

και σκέφτομαι τι είναι προτιμότερο να τις στείλω χωριστά και κάνω τροποποιητική ή το ρισκάρω να δω αν θα μείνει ανοιχτό το σύστημα και μου το ξεκλειδώσει το taxis?? oυφφφφφφφ

Και τρέμω για τις πιθανόν αστοχίες και τα πιθανά λάθη που έφυγαν

ουυυυυυφφφφφφ

και ήθελα να γίνω χορεύτρια ..... :lol::P:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΛΑΘΗ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΥΠΟ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Ηλίας ο καλός Λογιστής σας

Ως Λογιστής στο επάγγελμα και Έλληνας φορολογούμενος εδώ και πολλά χρόνια , αποφασίζω τα εξής : Παράταση της Προθεσμίας Υποβολής των Φορολογικών Δηλώσεων Οικονομικού Έτους 2012 μέχρι …………… , αυτό το αφήνω σε εσάς . Ως βραβείο για την άψογη συνεργασία που έχουμε τόσα χρόνια , Λογιστές και Κράτος . Άντε να κοιμηθείτε λίγο τώρα καλή μου συνεργάτες και αύριο μέρα είναι . ( Μωρέ τι καλά που θα ήτανε , τότε όχι μόνο το αγαπάς το κράτος , αλλά το βοηθάς και να μαζέψει μερικά έσοδα ακόμη . Όλα θέλουν τον τρόπο τους και πολύ αγάπη ) Καλή συνέχεια , βρε δεν τελειώνουν , ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα γνωρίζω .. ότι όσα και να μάθω πάλι λάθη θα κάνω ... αλλά το ταπεινό μου ένστικτο μου λέει οτι το σύστημα δεν θα κλείσει αυριο στις 8 (ούτε στις 8:01) ...

παρακαλώ οι αντιδράσεις όχι όλες μαζί :wub: .... ευχαριστώ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...