Προς το περιεχόμενο

ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΣΔΟΕ ΕΧΤΕΣ ΑΠ΄ΤΙΣ 19:00 ΕΩΣ ΤΙΣ 23:30


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα κρατήσει την εκτύπωση μετά από ηλεκτρονική υποβολή για να τη δώσω στον πελάτη.

δηλαδη για να καταλαβω.......

ερχεται πελατης για να κανει δηλωση ηλεκτρονικα και του λες οτι

πρεπει να κανεις αναλωση κεφαλαιου.....σου λεει δεν εχω τις δηλωσεις μαζι μου

αλλα μπορεις να τις εκτυπωσεις απο το ταχις για να κανεις δουλεια.

μπαινει το σδοε και σε γραφει ??????????? μα τι λετε τωρα ειναια δυνατον αυτα

..................ειχαν μεινει μη εκτυπωμενες ηλεκτρονικες δηλωσεις ...............

δηλαδη αν βρουνε δηλωσεις στο γραφειο μας παλιες πρεπει οπωσδηποτε να

τις εχουμε κανει εμεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 188
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

να αντέξεις τι κυρία? δηλαδή υποννοείς ότι σου δώσανε την δυνατότητα να ανοίξεις ενα γραφείο αλλα με την υποχρέωση να μην ξέρεις τι κάνεις, και ως αποτέλεσμα να μπούνε και να σ εξετινάξουνε, κοπελιά σου έχω νέα, λόγω εμπειρίας με ΝΔ,οι αεριτζήδες καλομάθατε, κλέίστο γιατι θα πουλήσεις το σπίτι σου

slang3.gif

1. τρόμπας

Ο μ@λ@κ@ς, αλλά όχι με την καλή έννοια. Ο χλιμίτζουρας, ο μουνίκακας, ο τρομπομαρίνας.

Εκ του τρομπάρω.

- Ποιος μ@λ@κ@ς, ποιος παλιομ@λ@κ@ς, ποιος τρόμπας του Υπουργείου Οικονομικών σκέφτηκε να βάλει 13% ΦΠΑ στην γλυκιά μπουγάτσα, και 23% στην αλμυρή...

(Νίκος Χατζηνικολάου, εδώ)

- ΠΟΣΟ ΤΥΦΛΟΣ ΚΑΙ ΤΡΟΜΠΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ;

(εκεί)

2. τρόμπας

Κοροϊδευτικός προσδιορισμός που δηλώνει ότι κάποιος δεν γ@μ@ει.

- Τι έκανε χθες ο Γιώργος με τη Μαρία;

- Τίποτα ο τρόμπας.

Βικιλεξικό, το ελεύθερο λεξικό

τρόμπας

Μετάβαση σε: πλοήγηση, αναζήτηση

40px-Flag_of_Greece.svg.png Ελληνικά (el)

30px-Nuvola_apps_bookcase.png Ετυμολογία

τρόμπας < τρόμπα

30px-Open_book_01.svg.png Επίθετο

τρόμπας

30px-Books-aj.svg_aj_ashton_01.svg.png συνώνυμα: μ@λ@κ@ς

Τρόμπας εγκώμιον

Στίχοι-Μουσική-Τραγούδι:Στάθης Παχίδης

Δεν ειναι εξαρτημα ή εργαλειο απλως

ειναι ενα συμβολο μια φιλοσοφια

τα χέρια φύσειν ειν' μια τρόμπα γενικώς

για να τρομπαρεις μπρος σε καθε ευκαιρια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΕΡΙΤΖΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΚΔΙΔΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ!ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΔ ΚΑΙ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ ΣΥΡΙΖΑ!!

ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΟΒΑΡΟΙ

ΤΕΛΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ξεκινά με το χρόνο έκδοσης της ΑΠΥ , εμάς ας πούμε από τις 30-40 που έχουμε υποβάλλει έχουμε πληρωθεί από τις 5 , ξεκινήσαμε να κόβουμε απυ και για τις απλήρωτες αλλά επειδή και θα μπούμε μέσα και θα χάσουμε τη μπάλα ποιός μας πλήρωσε και ποίος όχι , αποφασίσαμε να κόψουμε όταν πληρωθούμε και στη χειρότερη έως το τέλος της χρήσης για τις απλήρωτες .......

Όσον αφορά τον επισκέπτη ......

Είμαστε από τα πιο ακριβά γραφεία της περιοχής , έχουμε φοβερό όγκο δουλειάς και το αποτέλεσμα είναι να χρωστάμε και οαεε και ικα και φπα (που ΔΕΝ έχουμε εισπράξει) , αν αυτό μας κάνει φοροφυγάδες ή όχι καλούς επαγγελματίες τότε έχεις δίκιο , το χείροτερο όλων είναι όμως ότι σε κάνει να σκέφτεσαι τη φοροδιαφυγή όχι ως μέσο πλουτισμού αλλά ως μέσο επιβίωσης ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ξεκινά με το χρόνο έκδοσης της ΑΠΥ , εμάς ας πούμε από τις 30-40 που έχουμε υποβάλλει έχουμε πληρωθεί από τις 5 , ξεκινήσαμε να κόβουμε απυ και για τις απλήρωτες αλλά επειδή και θα μπούμε μέσα και θα χάσουμε τη μπάλα ποιός μας πλήρωσε και ποίος όχι , αποφασίσαμε να κόψουμε όταν πληρωθούμε και στη χειρότερη έως το τέλος της χρήσης για τις απλήρωτες .......

Όσον αφορά τον επισκέπτη ......

Είμαστε από τα πιο ακριβά γραφεία της περιοχής , έχουμε φοβερό όγκο δουλειάς και το αποτέλεσμα είναι να χρωστάμε και οαεε και ικα και φπα (που ΔΕΝ έχουμε εισπράξει) , αν αυτό μας κάνει φοροφυγάδες ή όχι καλούς επαγγελματίες τότε έχεις δίκιο , το χείροτερο όλων είναι όμως ότι σε κάνει να σκέφτεσαι τη φοροδιαφυγή όχι ως μέσο πλουτισμού αλλά ως μέσο επιβίωσης ..........

συναδελφε ερχομαστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

μια χαρα ειναι η πρεβεζα σουπερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συναδελφε ερχομαστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

μια χαρα ειναι η πρεβεζα σουπερ

Το θέμα ξεκινά με το χρόνο έκδοσης της ΑΠΥ , εμάς ας πούμε από τις 30-40 που έχουμε υποβάλλει έχουμε πληρωθεί από τις 5 , ξεκινήσαμε να κόβουμε απυ και για τις απλήρωτες αλλά επειδή και θα μπούμε μέσα και θα χάσουμε τη μπάλα ποιός μας πλήρωσε και ποίος όχι , αποφασίσαμε να κόψουμε όταν πληρωθούμε και στη χειρότερη έως το τέλος της χρήσης για τις απλήρωτες .......

Όσον αφορά τον επισκέπτη ......

Είμαστε από τα πιο ακριβά γραφεία της περιοχής , έχουμε φοβερό όγκο δουλειάς και το αποτέλεσμα είναι να χρωστάμε και οαεε και ικα και φπα (που ΔΕΝ έχουμε εισπράξει) , αν αυτό μας κάνει φοροφυγάδες ή όχι καλούς επαγγελματίες τότε έχεις δίκιο , το χείροτερο όλων είναι όμως ότι σε κάνει να σκέφτεσαι τη φοροδιαφυγή όχι ως μέσο πλουτισμού αλλά ως μέσο επιβίωσης ..........

για να καταλαβω ρε παιδια ερχονται στο γραφειο φορολογουμενοι να κανουν την δηλωση τους

χωρις να πληρωσουν? τετοιο θαρος η θρασος εχουνε?

θα τους τσιμεντωνα αμεσως πριν βγουν απ το γραφειο ασε που θα την εσκιζα την δηλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως για να εχω το κεφαλακι μου ησυχο κοβω ολες τι ς απυ 1/1 για ολο

το χρονο και ησυχαζω μια και καλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να αντέξεις τι κυρία? δηλαδή υποννοείς ότι σου δώσανε την δυνατότητα να ανοίξεις ενα γραφείο αλλα με την υποχρέωση να μην ξέρεις τι κάνεις, και ως αποτέλεσμα να μπούνε και να σ εξετινάξουνε, κοπελιά σου έχω νέα, λόγω εμπειρίας με ΝΔ,οι αεριτζήδες καλομάθατε, κλέίστο γιατι θα πουλήσεις το σπίτι σου

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γράφονται πράγματα σαν τα παραπάνω ΥΠΟ ΑΝΩΝΥΜΙΑ γιατί δεν γίνεται ΕΠΩΝΥΜΑ; τι φόβος υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γράφονται πράγματα σαν τα παραπάνω ΥΠΟ ΑΝΩΝΥΜΙΑ γιατί δεν γίνεται ΕΠΩΝΥΜΑ; τι φόβος υπάρχει;

Της ηληθιότητας!!!Και για να μην πω τίποτα άλλο...αφού δεν ντρεπόμαστε λιγάκι!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συναδελφε ερχομαστεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

μια χαρα ειναι η πρεβεζα σουπερ

Ειδικά το καλοκαίρι δε παίζεται ........

για να καταλαβω ρε παιδια ερχονται στο γραφειο φορολογουμενοι να κανουν την δηλωση τους

χωρις να πληρωσουν? τετοιο θαρος η θρασος εχουνε?

θα τους τσιμεντωνα αμεσως πριν βγουν απ το γραφειο ασε που θα την εσκιζα την δηλωση

Δυστυχώς έτσι είναι και δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς , δεν είμαστε ούτε απρόσωποι ούτε χωρίς αισθήματα , βεβαίως επαγγελματίες , αλλά ............

Έχουμε δηλώσεις από πέρυσι απλήρωτες ...... (χώρια τις τζαμπουϊτολγλου ....)

ΥΓ Μην αρχίσετε τώρα τις παπαριές μερικοί για το επάγγελμα .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Με τι στοιχεία πήγε η γειτόνισσα και σας έκανε καταγγελίες σε ΣΔΟΕ - πολεοδομίες ? Ψάξε να βρείς όσα άτομα γνωρίζεις που έγιναν καταγγελίες δίχως στοιχείο και παρά μόνο από εκδίκηση επειδή δεν την αφήσατε να βάλει κεραία στην ταράτσα της, κάντε της μια ομαδική μήνυση για άσκοπες καταγγελίες και ηθικές βλάβες και αγωγή και βάλτε την στην θέση της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι στοιχεία πήγε η γειτόνισσα και σας έκανε καταγγελίες σε ΣΔΟΕ - πολεοδομίες ? Ψάξε να βρείς όσα άτομα γνωρίζεις που έγιναν καταγγελίες δίχως στοιχείο και παρά μόνο από εκδίκηση επειδή δεν την αφήσατε να βάλει κεραία στην ταράτσα της, κάντε της μια ομαδική μήνυση για άσκοπες καταγγελίες και ηθικές βλάβες και αγωγή και βάλτε την στην θέση της.

Χεχ..Με πρόλαβες...

Κλασσική περίπτωση βλάβης... μιας εκμαυλισμένης και ποταπής κοινωνικής ζωής αυτού του τόπου που δε λεέι να στρώσει με τίποτε...Μαααα με τίποτε ρε παιδί μου...................................!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ξεκινά με το χρόνο έκδοσης της ΑΠΥ , εμάς ας πούμε από τις 30-40 που έχουμε υποβάλλει έχουμε πληρωθεί από τις 5 , ξεκινήσαμε να κόβουμε απυ και για τις απλήρωτες αλλά επειδή και θα μπούμε μέσα και θα χάσουμε τη μπάλα ποιός μας πλήρωσε και ποίος όχι , αποφασίσαμε να κόψουμε όταν πληρωθούμε και στη χειρότερη έως το τέλος της χρήσης για τις απλήρωτες .......

Όσον αφορά τον επισκέπτη ......

Είμαστε από τα πιο ακριβά γραφεία της περιοχής , έχουμε φοβερό όγκο δουλειάς και το αποτέλεσμα είναι να χρωστάμε και οαεε και ικα και φπα (που ΔΕΝ έχουμε εισπράξει) , αν αυτό μας κάνει φοροφυγάδες ή όχι καλούς επαγγελματίες τότε έχεις δίκιο , το χείροτερο όλων είναι όμως ότι σε κάνει να σκέφτεσαι τη φοροδιαφυγή όχι ως μέσο πλουτισμού αλλά ως μέσο επιβίωσης ..........

Επιασες τον ταύρο από τα κέρατα! Το θέμα της υποχρεωτικής έκδοσης των ΑΠΥ και μάλιστα επί πιστώσει, το θέσαμε σαν σύλλογος, μήπως και δοθεί κάποια λύση. Αλλά οι χαρακτηρισμοί από τους κάθε λογής θρασύδειλους ανώνυμους, που αγνοούν την δουλειά μας είναι απαράδεχτοι, εδικά τα περί "αεριτζήδων" που γράφει ο άσχετος "ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ", πρέπει να απαντηθούν από όλους μας. Η συναδέλφισα ας μας ενημερώσει για την συνέχεια της υπόθεσης. Της εύχομαι καλό κουράγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιασες τον ταύρο από τα κέρατα! Το θέμα της υποχρεωτικής έκδοσης των ΑΠΥ και μάλιστα επί πιστώσει, το θέσαμε σαν σύλλογος, μήπως και δοθεί κάποια λύση. Αλλά οι χαρακτηρισμοί από τους κάθε λογής θρασύδειλους ανώνυμους, που αγνοούν την δουλειά μας είναι απαράδεχτοι, εδικά ταμα περί "αεριτζήδων" που γράφει ο άσχετος "ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ", πρέπει να απαντηθούν από όλους μας. Η συναδέλφισα ας μας ενημερώσει για την συνέχεια της υπόθεσης. Της εύχομαι καλό κουράγιο.

Eυχαριστώ.Προς το παρόν είμαι ένα βήμα πριν την κατάθλιψη.Ελπίζω ο φίλος ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ να μην έρθει στην θέση μου.Στην ίδια θέση βρίσκεται τώρα κι ένας άλλος γείτονας που η κυρία που στέλνει το ΣΔΟΕ βρήκε το κατάστημά του στο κέντρο της Αθήνας και φρόντισε κι εκεί να κάνει τη δουλειά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Δεν υπάρχει λόγος να πέσεις σε κατάθλιψη. Ό,τι και να σε χρεώσουν, δε χρειάζεται να ανησυχείς. Λεφτά θέλουν... όχι ψυχή!

Το πολύ πολύ να χρωστάς. Ε και;;; Οι μισοί Έλληνες χρωστάμε και οι άλλοι μισοί ετοιμάζονται.

Χαλάρωσε.... δεν αξίζει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να πέσεις σε κατάθλιψη. Ό,τι και να σε χρεώσουν, δε χρειάζεται να ανησυχείς. Λεφτά θέλουν... όχι ψυχή!

Το πολύ πολύ να χρωστάς. Ε και;;; Οι μισοί Έλληνες χρωστάμε και οι άλλοι μισοί ετοιμάζονται.

Χαλάρωσε.... δεν αξίζει ;)

Eίναι και το θέμα των χρημάτων αλλά είναι και που δεν μπορώ πια να δουλέψω.Σκέφτομαι να τελειώσω τις δηλώσεις που είναι στο γραφείο μου και να ακυρώσω τα επόμενα ραντεβού.Δεν είμαι ούτε ψύχραιμη ούτε αρκετά δυνατή για να ανταπεξέλθω στην πίεση του να κοιτάω συνέχεια έξω μήπως έρθει η αστυνομία, η πολεοδομία, το ΣΔΟΕ ή κάτι άλλο.Τι να το κάνω όταν μετά το τμήτα οι αστυνομικοί μου ζητούν συγνώμη που μπήκαν στο σπίτι μου να ελέγξουν αν έχω σοφίτα. Τι να κάνω μια συγνώμη όταν αφήνω τη δουλειά μου (όχι μόνο εγώ αλλά όλοι οι γείτονες) και πηγαίνω στο τμήμα να καταθέσω αντίγραφο της άδειας, όταν πάω με τους υπόλοιπους στον Εισαγγελέα για να σταματήσει αυτό το πράγμα που όμως συνεχίζεται;

Mάλλον οι επόμενοι που θα καλέσει θα είναι η Δίωξη Ναρκωτικών γιατί επικαλείται ότι ότι φυτεύουμε στους κήπους μας χόρτο.

Άρα καταλαβαίνεις ότι είναι όλα μαζί και για να καταρεύσω ήρθε και το ΣΔΟΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι και το θέμα των χρημάτων αλλά είναι και που δεν μπορώ πια να δουλέψω.Σκέφτομαι να τελειώσω τις δηλώσεις που είναι στο γραφείο μου και να ακυρώσω τα επόμενα ραντεβού.Δεν είμαι ούτε ψύχραιμη ούτε αρκετά δυνατή για να ανταπεξέλθω στην πίεση του να κοιτάω συνέχεια έξω μήπως έρθει η αστυνομία, η πολεοδομία, το ΣΔΟΕ ή κάτι άλλο.Τι να το κάνω όταν μετά το τμήτα οι αστυνομικοί μου ζητούν συγνώμη που μπήκαν στο σπίτι μου να ελέγξουν αν έχω σοφίτα. Τι να κάνω μια συγνώμη όταν αφήνω τη δουλειά μου (όχι μόνο εγώ αλλά όλοι οι γείτονες) και πηγαίνω στο τμήμα να καταθέσω αντίγραφο της άδειας, όταν πάω με τους υπόλοιπους στον Εισαγγελέα για να σταματήσει αυτό το πράγμα που όμως συνεχίζεται;

Mάλλον οι επόμενοι που θα καλέσει θα είναι η Δίωξη Ναρκωτικών γιατί επικαλείται ότι ότι φυτεύουμε στους κήπους μας χόρτο.

Άρα καταλαβαίνεις ότι είναι όλα μαζί και για να καταρεύσω ήρθε και το ΣΔΟΕ.

Μήπως να οργανωθείτε και να της αλλάξετε τα φώτα όλοι μαζί οι εμπλεκόμενοι ?

Να βρείτε έναν καλό δικηγόρο και να την ταρακουνήσετε ίσως ?

Μην το βάζεις κάτω, δεν πρέπει να νικήσει η αλητεία της. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να οργανωθείτε και να της αλλάξετε τα φώτα όλοι μαζί οι εμπλεκόμενοι ?

Να βρείτε έναν καλό δικηγόρο και να την ταρακουνήσετε ίσως ?

Μην το βάζεις κάτω, δεν πρέπει να νικήσει η αλητεία της. :-)

Αυτό κάναμε και όλοι οι γείτονες συγκεντρώσαμε το ποσό που ζήτησε ο δικηγόρος για να προβεί αυτός από εδώ και πέρα στις απαραίτητες ενέργειες αλλά δυστυχώς το κάναμε τώρα ενώ η ιστορία έχει ξεκινήσει απ΄τον Σεπτέμβριο.

Και λόγω της κινητοποίησης των κατοίκων (μέχρι και διαδήλωση κάτω απ΄το σπίτι της έγινε) και του Δήμου τα μηχανήματα της κεραίας (vodafone) που ήταν έτοιμη να λειτουργήσει τα μετέφερε ένα βράδυ στο σπίτι της και από εκείνη τη στιγμή με τις "άκρες"

που έχει και διατυμπανίζει (όντας "συνάδελφος" όπως συστήνεται στους αστυνομικούς ο σύζυγος ο οποίος είναι πυροσβέστης)

και τη μία αυτή είναι δικηγόρος την άλλη οικονομική σύμβουλος (ενώ η εργασία της μέχρι πέρσι ήταν "νυχτερινή") δεν ξέρω τι θα ήταν καλύτερο. Να κλείσω το γραφείο μου ή να τρελαθώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έτσι είναι και δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς , δεν είμαστε ούτε απρόσωποι ούτε χωρίς αισθήματα , βεβαίως επαγγελματίες , αλλά ............

Έχουμε δηλώσεις από πέρυσι απλήρωτες ...... (χώρια τις τζαμπουϊτολγλου ....)

ΥΓ Μην αρχίσετε τώρα τις παπαριές μερικοί για το επάγγελμα .......

Απόστολε, νομίζω εσείς οι δύο κι εμείς οι δύο, παίζουμε στο ίδιο ταμπλό. Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι συνάδελφοι, αλλά όσα γράφεις, με εκφράζουν απόλυτα. Κι έχω και τα πιτσιρίκια ρε γαμώ το....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουθενά δεν υπάρχουν όρια, ότι προλάβει καθένας να αρπάξει, μπροστά στο δικό του συμφέρον να πάνε όλοι να πνιγούν κ.ο.κ , και το δίκαιο σου για να το βρείς θα αργήσεις και θα πληρώσεις πολλά σε χρήμα και ψυχική υγεία. Οι δόλιοι άνθρωποι θέλουν δόλια αντιμετώπιση τελικά? Εκεί φτάσαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει λόγος να πέσεις σε κατάθλιψη. Ό,τι και να σε χρεώσουν, δε χρειάζεται να ανησυχείς. Λεφτά θέλουν... όχι ψυχή!

Το πολύ πολύ να χρωστάς. Ε και;;; Οι μισοί Έλληνες χρωστάμε και οι άλλοι μισοί ετοιμάζονται.

Χαλάρωσε.... δεν αξίζει ;)

ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΧΟΛΙΟ ΜΑΚΡΑΝ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψυχική μας υγεία είναι ανώτερη από οτιδήποτε άλλο. Ο,τι και να γίνει δεν πρέπει να μας επηρεάζει. Ωραία, ήρθε το ΣΔΟΕ, και;; Θα πεθάνουμε; Όχι. Η ζωή μας είναι μικρή και δεν πρέπει να αναλωνόμαστε σε επουσιώδη πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι και το θέμα των χρημάτων αλλά είναι και που δεν μπορώ πια να δουλέψω.Σκέφτομαι να τελειώσω τις δηλώσεις που είναι στο γραφείο μου και να ακυρώσω τα επόμενα ραντεβού.Δεν είμαι ούτε ψύχραιμη ούτε αρκετά δυνατή για να ανταπεξέλθω στην πίεση του να κοιτάω συνέχεια έξω μήπως έρθει η αστυνομία, η πολεοδομία, το ΣΔΟΕ ή κάτι άλλο.Τι να το κάνω όταν μετά το τμήτα οι αστυνομικοί μου ζητούν συγνώμη που μπήκαν στο σπίτι μου να ελέγξουν αν έχω σοφίτα. Τι να κάνω μια συγνώμη όταν αφήνω τη δουλειά μου (όχι μόνο εγώ αλλά όλοι οι γείτονες) και πηγαίνω στο τμήμα να καταθέσω αντίγραφο της άδειας, όταν πάω με τους υπόλοιπους στον Εισαγγελέα για να σταματήσει αυτό το πράγμα που όμως συνεχίζεται;

Mάλλον οι επόμενοι που θα καλέσει θα είναι η Δίωξη Ναρκωτικών γιατί επικαλείται ότι ότι φυτεύουμε στους κήπους μας χόρτο.

Άρα καταλαβαίνεις ότι είναι όλα μαζί και για να καταρεύσω ήρθε και το ΣΔΟΕ.

Ελένη μου... δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα ούτε το ΣΔΟΕ, ούτε η αστυνομία, ούτε ο εισαγγελέας. Κανείς εκτός από εσένα την ίδια. Όλα είναι στο μυαλό σου. Εσύ ταλαιπωρείς τον εαυτό σου και κανένας άλλος. Ο Γκάντι έλεγε "δεν μπορεί κανείς να μου κάνει τίποτα περισσότερο από αυτό που θα του επιτρέψω εγώ να μου κάνει".

Σκέψου το, πάρε κανά δυο ανάσες, πάνε για κανένα καφέ, δώσε δυο τρία φιλιά στους αγαπημένους σου, κοίτα τους στα μάτια και ΞΑΝΑΘΥΜΗΣΟΥ τι έχει αξία.... ;)

Και να θυμάστε αδέρφια... όσο πιο πολλά ψέματα μας παίρνουν από την αγκαλιά μας, τόσο πιο ξεκάθαρα φαίνεται η αλήθεια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους.Αλλά αυτό που περνάω δεν λέγεται.Τώρα κλαίω και βλέπω τα σχόλιά σας και δίπλα μου υπάρχουν στοίβες χαρτιά και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ να συνεχίσω.Πριν έδιωξα έναν πελάτη ο οποίος δεν με είχε πληρώσει δύο χρόνια και ήθελε να του κάνω διακοπή.Ναι μπορεί να μην ήταν σωστό αλλά για αυτόν και για άλλους πόσους σαν αυτό που υπέβαλα φπα εκκαθαριστικές και δηλώσεις την Δευτέρα στο ΣΔΟΕ πρέπει να αποδείξω ότι οι "μικρές" αποδείξεις που έκοβα για να καλυφθώ ήταν επειδή δεν λάμβανα ούτε ένα λεπτό.

Και πάλι σας ευχαριστώ.

Παρακολουθώ τη συμπαράστασή σας και παίρνω κουράγιο και με εσάς και την οικογένειά μου ελπίζω μέχρι τη Δευτέρα να αντέξω.

Εγώ το μόνο που ήθελα ήταν να σας προειδοποιήσω κι όχι να σας βάλω σ΄όλη αυτή τη διαδικασία των προσωπικών μου.

Χίλια ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...