Προς το περιεχόμενο

πρόστιμο για ανακριβή δήλωση στοιχείων στο Ε1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, γνωρίζει κάποιος συνάδελφος ποιο είναι το πρόστιμο για ανακριβή δήλωση στοιχείων στο Ε1? Συγκεκριμένα για δήλωση λιγότερων κερδών ( π.χ. 2000Ε αντί για 8000Ε) από μία Κοινωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα κανεις τροποποιηση της δηλωσης και αν βγει χρεωστικο θα πληρωσεις προσαυξησεις. αν βγει πιστωτικη νομιζω ειναι 60?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις προσαυξησεις το γνωριζω, δεν υπάρχει όμως πρόστιμο για ανακρίβεια δήλωσης? Χρεωστική βγαίνει πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 months later...

σε ελεγχο δηλωσης στον κωδ.063 εβαλα το ποσο 400 ευρω(390τοκοι και 10 τοκοι υπερημεριας)οκ μου ξεφυγαν τα 10 ευρω.το σπιτι ειναι 500τμ .η εκκαθαριση της δηλωσης ειναι πιστωτικη πχ 1000 ευρω. με την τροποποιητικη θα γινει κατα περιπου 0,30 λεπτα μικροτερη. σε αυτην την περιπτωση επιβαλλεται προστιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη η τροποποιητικη θα ειναι πιστωτικη(μικροτερο της αρχικης) θα εχει προστιμο, ή θα γινει νεα εκκαθαριση χρεωστικη 0,30 λεπτα αρα προσαυξηση?

τι ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτήσω ρε κιτσο..

τόσες δηλώσεις έκανα, σε μια μηδενική την πάτησα..την πήγα στη δου και ξέχασα να βάλω αποδείξεις.και δεν μου είπαν τίποτα οι κουφάλες...του ήρθε το εκκαθαριστικό 116,25 ...μαζί με την προκαταβολή...αυτό θα πληρωθεί στις 30/9...επειδή εγώ θα το λουστώ...τουλάχιστον τα 75 ευρώ γιατί τα 41,25 θα τα πάρει πίσω του χρόνου....παίζει να μπορέσω να στείλω τροποποιητική, βάζοντας αποδείξεις, στο ταχις όταν ανοίξει με πρόστιμο?

χλωμό το κόβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...