Προς το περιεχόμενο

Καλημέρα καλή δύναμη. Έτσι απλά, τίποτα άλλο. (ενίοτε και καμιά καλησπέρα ή καληνύχτα, έτσι απλά και πάλι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

engl-morning-1.gif

x_3d306d78_zps3aa40469.gif

Άντε καλέεεεεεεεεεεεεεεε

3_clr_e0.gif5_clr_e0.gif9_clr_e0.gif (περίπου) και σήμεραααααααααααααα λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα....καλημερα....καλημερα.... :)

Χαρρυ, Μαρω, Γιωργο, Γιαννη, Σοφια, Κωστα, Νινα , Ειρηνη, Θοδωρη, Bασιλη, Ελενη, Bαγγελη, Εφη, Κιμων, Νατασα, Δημητρη, Bικυ, Aγγελικη, Θαναση, Ναντια, κι αλλη Σοφια,κι αλλη Μαρια, Γιαννης, Κωστας, Νατασα...................................

μπα δε βγαινει ετσι....

να το παρω αλλιως...

καλημερααααααααααα Φλωρινα , Aθηνα ,Κρητη, Θεσσαλονικη , Πατρα, βολο , Εβρο .....κατι λειπει παλι .....

καλημερα ταξχεβεν - λογισταδες μου

καλημερα φιλοι μου αγαπημενοι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα....καλημερα....καλημερα.... :)

Χαρρυ, Μαρω, Γιωργο, Γιαννη, Σοφια, Κωστα, Νινα , Ειρηνη, Θοδωρη, Bασιλη, Ελενη, Bαγγελη, Εφη, Κιμων, Νατασα, Δημητρη, Bικυ, Aγγελικη, Θαναση, Ναντια, κι αλλη Σοφια,κι αλλη Μαρια, Γιαννης, Κωστας, Νατασα...................................

μπα δε βγαινει ετσι....

να το παρω αλλιως...

καλημερααααααααααα Φλωρινα , Aθηνα ,Κρητη, Θεσσαλονικη , Πατρα, βολο , Εβρο .....κατι λειπει παλι .....

καλημερα ταξχεβεν - λογισταδες μου

καλημερα φιλοι μου αγαπημενοι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):P

Όχι πείτε μου, φταίω εγώ τώρα ;;; :angry: :angry: :angry:

likeerror.gif

Να κι εγώ !!!

x_3d308d6a_zps55c87e65.gif

Καλημέρααααααααααααααααα :)

Υ.Γ.

Με "φάγατε" χτες και σήμερα ... ούτε 20 δεν πρόλαβα !!! :angry::(:angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα....καλημερα....καλημερα.... :)

Χαρρυ, Μαρω, Γιωργο, Γιαννη, Σοφια, Κωστα, Νινα , Ειρηνη, Θοδωρη, Bασιλη, Ελενη, Bαγγελη, Εφη, Κιμων, Νατασα, Δημητρη, Bικυ, Aγγελικη, Θαναση, Ναντια, κι αλλη Σοφια,κι αλλη Μαρια, Γιαννης, Κωστας, Νατασα...................................

μπα δε βγαινει ετσι....

να το παρω αλλιως...

καλημερααααααααααα Φλωρινα , Aθηνα ,Κρητη, Θεσσαλονικη , Πατρα, βολο , Εβρο .....κατι λειπει παλι .....

καλημερα ταξχεβεν - λογισταδες μου

καλημερα φιλοι μου αγαπημενοι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :):P

Καλημέρα Κορδελιό, λείπει η Πάρος και το Σαρακήνικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις δε λειπει Γιαννη, ειστε ολοι εκει στην τελευταια γραμμη :)

καληνυχτα !!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα !!! όλη μέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλα jambo(βάγια)...καλημέρα...μετράμε λέμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς οι άντρες μετράτε μέρες λες και είστε στο στρατό….

Το συμπέρασμα είναι όταν εσείς μετράτε μέρες εμείς πίνουμε καφέ. :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a-good-morning-1.gif

2_clr_e0.gif και σήμερααααααααα λέμεεεεεεεεεεεεεεεε :wub:καλέεεεεεεεεεε (*)

Καλημέραααααααααααααααα :) :) :)

(*)

για το Σαββατοκύριακο !!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a-good-morning-1.gif

2_clr_e0.gif και σήμερααααααααα λέμεεεεεεεεεεεεεεεε :wub:καλέεεεεεεεεεε (*)

Καλημέραααααααααααααααα :) :) :)

(*)

για το Σαββατοκύριακο !!!

Εκεί θα το περάσεις;

Καλημέρα λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τον βλέπεις βρε σοφία? έχει φτάσει ήδη..ο κύριος μπάμπης οδηγάει το κάρο..

καλημέραααααα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς οι άντρες μετράτε μέρες λες και είστε στο στρατό….

Το συμπέρασμα είναι όταν εσείς μετράτε μέρες εμείς πίνουμε καφέ. :D :D :D :D

που να δεις τι κάνουν οι άντρες..όταν εσείς πίνετε καφέ.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

480683_465424923479721_607710292_n.jpg

Για τον Μπάμπη που...

μετρούσε μέρες...και έγινε απαραιτητος

και που ξέχασα να τον αποχαιρετήσω

τα φιλιά μου στην κούκλα γυναίκα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 και σημερα !!!!!!!!!!!!!

καλημερα !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Aν είναι για το ΣΚ, Χρύσα, και εγώ μετράω,αλλά για να κλείσω υποθέσεις επειδή μας περιμένει δύσκολη εβδομάδα (Καταλήψεις, μαγνητικές εξετάσεις, επαγγελματικό ταξείδι-αστραπή) και άστα να πάνε. Ωστόσο, καλημέρα και αισιοδοξία για αύριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν είναι για το ΣΚ, Χρύσα, και εγώ μετράω,αλλά για να κλείσω υποθέσεις επειδή μας περιμένει δύσκολη εβδομάδα (Καταλήψεις, μαγνητικές εξετάσεις, επαγγελματικό ταξείδι-αστραπή) και άστα να πάνε. Ωστόσο, καλημέρα και αισιοδοξία για αύριο...

ο καθενας Γιαννη μου , κατι μετραει .... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Μπάμπη που...

μετρούσε μέρες...και έγινε απαραιτητος

και που ξέχασα να τον αποχαιρετήσω

τα φιλιά μου στην κούκλα γυναίκα σου.

Ευχαριστώωωωωωωωω !!!

thank%20you%20animated%20gif.gif

th_8e8d33a2.gif

Καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεε smilies-yellow.gif!!!

Τη χαρά μου να βρεθώ μαζί σας εξέφραζα, δεν έκανα τίποτα άλλο (που μέχρι τελευταία μέρα ήταν αμφίβολη).

Και αυτό το συναίσθημα έγινε τώρα, ανυπομονησία για την επόμενη φορά ... :) :)

Να είστε όλοι καλάααααααααα :)

Καλημέραααααααααααααααα :) :)

Υ.Γ.

Και εγώ μέσα στον πανικό, ξέχασα να χαιρετίσω και εσάς και πολλούς άλλους, αλλά σας φυλάω μέσα μου, σαν να μη χωρίσαμε ποτέ :) .

Νομίζω ότι χρειαζόμουν πολλές μέρες ακόμη μαζί σας. Δεν μπόρεσα να μιλήσω με όλους, ήμασταν και πολλοί βέβαια και οι ελεύθερες ώρες λίγες. Aλλά καλά να είμαστε, να ξανανταμώσουμε καλέεεεεεεεεε :)

Χαιρετίσματα στο σύζυγοοοοο :)

Υ.Γ.2

Aυτή τη λαχταριστή τούρτα μου την έταξες τώρα έτσι ;;; :rolleyes:

Δε πιστεύω να την ξεχάσεις όταν ξαναβρεθούμε ;;; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεί θα το περάσεις;

Καλημέρα λέμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Όχι καλέεεεεε εκεί είμαι τώραααααα :):P:)

Το Σαββατοκύριακο θα είμαι εδώ:

4f9c88950a6e7_good-morning-120303-1-oriza-net.gif

Καλημέραααααααααααααααα στη Φλώριναααα :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ζωή μας μια φορά μάς δίνεται, άπαξ, που λένε, σα μια μοναδική ευκαιρία. Τουλάχιστον μ’ αυτή την αυτόνομη μορφή της δεν πρόκειται να ξανα-υπάρξουμε ποτέ.

Και μείς τι την κάνουμε ρε, αντί να τη ζήσουμε;Τι την κάνουμε; Τη σέρνουμε από δω κι από κει δολοφονώντας την…

Οργανωμένη κοινωνία, οργανωμένες ανθρώπινες σχέσεις. Μα αφού είναι οργανωμένες, πώς είναι σχέσεις; Σχέση σημαίνει συνάντηση, σημαίνει έκπληξη, σημαίνει γέννα συναισθήματος, πώς να οργανώσεις τα συναισθήματα...

Έτσι, μ’ αυτή την κωλοεφεύρεση που τη λένε ρολόι, σπρώχνουμε τις ώρες και τις μέρες σα να μας είναι βάρος,και μας είναι βάρος, γιατί δε ζούμε, κατάλαβες; Όλο κοιτάμε το ρολόι, να φύγει κι αυτή η ώρα, να φύγει κι αυτή η μέρα, να έρθει το αύριο, και πάλι φτου κι απ’ την αρχή.

Χωρίσαμε τη μέρα σε πτώματα στιγμών, σε σκοτωμένες ώρες που θα τις θάβουμε μέσα μας,μέσα στις σπηλιές του είναι μας, στις σπηλιές όπου γεννιέται η ελευθερία της επιθυμίας, και τις μπαζώνουμε με όλων των ειδών τα σκατά και τα σκουπίδια που μας πασάρουν σαν «αξίες», σαν «ηθική», σαν «πολιτισμό».

Κάναμε το σώμα μας ένα απέραντο νεκροταφείο δολοφονημένων επιθυμιών και προσδοκιών, αφήνουμε τα πιο σημαντικά, τα πιο ουσιαστικά πράγματα, όπως να παίξουμε και να χαρούμε μεταξύ μας, να παίξουμε και να χαρούμε με τα παιδιά και τα ζώα, με τα λουλούδια και τα δέντρα, να κάνουμε έρωτα, να απολαύσουμε τη φύση, τις ομορφιές του ανθρώπινου χεριού και του πνεύματος, να κατεβούμε τρυφερά μέσα μας, να γνωρίσουμε τον εαυτό μας και τον διπλανό μας...

Όλα, όλα τα αφήνουμε για το αύριο που δε θα 'ρθει ποτέ...

Aφού ανατέλλει, δύει ο ήλιος και δεν πάμε πουθενά αλλού, παρά μόνο στο θάνατο, και εμείς οι μαλάκες, αντί να κλαίμε το δειλινό που χάθηκε άλλη μια μέρα απ’ τη ζωή μας, χαιρόμαστε.

Ξέρεις γιατί; Γιατί η μέρα μας είναι φορτωμένη, αντί να είναι μια περιπέτεια, μια σύγκρουση με τα όρια της ελευθερίας μας.

Την καταντήσαμε έναν καθημερινό, χωρίς καμία ελπίδα ανάστασης, θάνατο, διότι αυτός είναι ο θάνατος. Ο άλλος, όταν γεράσουμε σε αρμονία και ελευθερία με τον εαυτό μας, όταν δηλαδή παραμείνουμε εμείς, δεν είναι θάνατος, είναι μετάβαση,είναι διάσπαση σε μύριες άλλες ζωές, στις οποίες, αν εδώ, σε τούτη τη μορφή ζωής είσαι ζωντανός, αν δε δολοφονήσεις την ουσία σου, εκεί θα δώσεις χάρη και ομορφιά, όπως η Μαρία που φούνταρε προχτές από την ταράτσα για να μην πεθάνει. Του χρόνου, όλα τα στοιχεία της, που τα κράτησε ζωντανά σε τούτη τη μορφή ζωής, θα γίνουν πανσέδες, δέντρα, πουλιά, ποτάμια…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώωωωωωωωω !!!

thank%20you%20animated%20gif.gif

th_8e8d33a2.gif

Καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεε smilies-yellow.gif!!!

Τη χαρά μου να βρεθώ μαζί σας εξέφραζα, δεν έκανα τίποτα άλλο (που μέχρι τελευταία μέρα ήταν αμφίβολη).

Και αυτό το συναίσθημα έγινε τώρα, ανυπομονησία για την επόμενη φορά ... :) :)

Να είστε όλοι καλάααααααααα :)

Καλημέραααααααααααααααα :) :)

Υ.Γ.

Και εγώ μέσα στον πανικό, ξέχασα να χαιρετίσω και εσάς και πολλούς άλλους, αλλά σας φυλάω μέσα μου, σαν να μη χωρίσαμε ποτέ :) .

Νομίζω ότι χρειαζόμουν πολλές μέρες ακόμη μαζί σας. Δεν μπόρεσα να μιλήσω με όλους, ήμασταν και πολλοί βέβαια και οι ελεύθερες ώρες λίγες. Aλλά καλά να είμαστε, να ξανανταμώσουμε καλέεεεεεεεεε :)

Χαιρετίσματα στο σύζυγοοοοο :)

Υ.Γ.2

Aυτή τη λαχταριστή τούρτα μου την έταξες τώρα έτσι ;;; :rolleyes:

Δε πιστεύω να την ξεχάσεις όταν ξαναβρεθούμε ;;; :)

Μπάμπη έχω να πω το εξής…

Ήταν τότε που..υπήρχε το ενδεχόμενο να μην έρθετε με την Μάρω

‘Ήταν τότε που..η διάθεση σου έγινε μελαγχολική

Ήταν τότε που… συνέχιζες να γράφεις με τον λαμπερό τρόπο που έγραφες σαν να επρόκειτο να έρθεις..χωρίς κανείς μας στην αρχή να το καταλάβει

Και σκέφτομαι και λέω….

Το γέλιο που βγάζεις εσύ, εγώ ,ο κάθε ένας από εμάς μέσα από τον γραπτό του λόγο μπορεί να μην είναι μόνο έκφραση χαράς αλλά ίσως και τρόπος συγκάλυψης του πόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...