Προς το περιεχόμενο
  • 0

αν ξαναέρθουν οι πελάτες μας του χρόνου για δηλώσεις σφυρίξτε μου.


lami

Ερώτηση

αμφιβάλλω αν θα ξαναέρθουν οι πελάτες μας του χρόνου για δηλώσεις. όταν τους ανακοινώνω το ποσό του φόρου με κοιτάζουν με αμφιβολία ......... πιστεύουν ότι κάνω λάθος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

δεν πειραζει.. θα σου ερθουν οι πελατες του απεναντι...

Άψογος !!!!!!!! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οποιος λογιστης δεν ειναι καλος στο μπλα μπλα την εκατσε... Παντως μια γιαγια συνταξιουχος του ογα που την πηρα για 1100 ευρω μου ειπε κι ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα βρήκαν στο κράτος τα λεφτά που τους λείπαν φαίνετε....γι αυτό δώσαν τέτοια γενναία παράταση......ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ :P:ph34r:http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/10074

Μέλη ΠαΣοΚ προς Λοβέρδο: «Ακούνε οι άνθρωποι τι φόρο θα πληρώσουν και βρίζουν το ΠαΣοΚ. Κρατήστε τους μακριά από λογιστικά γραφεία». Φέτος θα κάνουμε Φορολογική Δήλωση τον Αύγουστο!

http://thepressproject.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εμάς πάντως θα φύγουν αρκετοί και θα πάνε σε κάποια γραφεία όχι μόνο επείδη παίρνουν φθηνότερα αλλά επειδή χαμηλώνουν το φόρο , όταν ρώτησα πως για να μάθουμε και εμείς, η απάντηση είναι με αλχημείες και με ρίσκο τον έλεγχο ........ Δυστυχώς εμείς παρότι μας τσούζει πλέον και το τάληρο δεν μπορούμε να κάνουμε αλχημείες .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το να μην βάλεις μέσα όλα τα παραστατικά είναι η εύκολη λύση- για τον πρώτο καιρό τουλάχιστον- όταν όμως βρεθούν οι απατεωνιές (που θα βρεθούν) τα ξαναλέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εμάς πάντως θα φύγουν αρκετοί και θα πάνε σε κάποια γραφεία όχι μόνο επείδη παίρνουν φθηνότερα αλλά επειδή χαμηλώνουν το φόρο , όταν ρώτησα πως για να μάθουμε και εμείς, η απάντηση είναι με αλχημείες και με ρίσκο τον έλεγχο ........ Δυστυχώς εμείς παρότι μας τσούζει πλέον και το τάληρο δεν μπορούμε να κάνουμε αλχημείες .......

Πες μας βρε συ ποια "γραφεια" ειναι , να παω και εγω την δικια μου :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

με 10 ευρω τη δηλωση το γραφειο μας αναλαμβανει να ενημερωσει τον πελατη σας για το ποσο φορου που του αναλογει...

μετα απο χρονια μελετων και οζονοθεραπειας εχουμε ανακαλυψει τις καταλληλες τεχνικες ξεφουρνισματος του φορου

αλλα επισης παρεχουμε και ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και ψυχολογικη υποστηριξη μεχρι να συνελθει ο ανθρωπας..

ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ απο καρεκλες τραπεζια γραφεια αντισκηνα τουαλετες και καλεστε ΤΩΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να ρωτήσω κάτι περίπου σχετικό...

Σύμφωνα με τον λογιστή μου, η μισθοδοσία των υπαλλήλων μου, δεν μπορεί να καταχωρηθεί στα έξοδα της επιχείρησης, αν δεν έχουν καταβληθεί οι αντίστοιχες ασφαλιστικές εισφορές. Προσωπικά μου φαίνεται πέρα για πέρα παράλογο να φορολογηθώ για χρήματα που έχω ξοδέψει!!!

Σε αναζήτηση που έκανα στο διαδίκτυο, βρήκα μία μονάχα σχετική εγκύκλιο που αναφέρει ότι η μισθοδοσία καταχωρείται στα έξοδα αν οι αντίστοιχες ασφαλιστικές εισφορές έχουν καταβληθεί ή βεβαιωθεί.

Οι ΑΠΔ έχουν κατατεθεί κανονικά και το ΙΚΑ συχνά-πυκνά μου στέλνει συστημένες βεβαιώσεις των οφειλών μου.

Τι ισχύει τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πραγματικά δεν ξέρω αλλά και δωρεάν να τους πεις πάλι υποψιάζομαι ότι του χρόνου δε θα έρθουν σ' εσένα. Θα ανήκουν στην κατηγορία των μη υπόχρεων για ευνόητους λόγους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να ρωτήσω κάτι περίπου σχετικό...

Σύμφωνα με τον λογιστή μου, η μισθοδοσία των υπαλλήλων μου, δεν μπορεί να καταχωρηθεί στα έξοδα της επιχείρησης, αν δεν έχουν καταβληθεί οι αντίστοιχες ασφαλιστικές εισφορές. Προσωπικά μου φαίνεται πέρα για πέρα παράλογο να φορολογηθώ για χρήματα που έχω ξοδέψει!!!

Σε αναζήτηση που έκανα στο διαδίκτυο, βρήκα μία μονάχα σχετική εγκύκλιο που αναφέρει ότι η μισθοδοσία καταχωρείται στα έξοδα αν οι αντίστοιχες ασφαλιστικές εισφορές έχουν καταβληθεί ή βεβαιωθεί.

Οι ΑΠΔ έχουν κατατεθεί κανονικά και το ΙΚΑ συχνά-πυκνά μου στέλνει συστημένες βεβαιώσεις των οφειλών μου.

Τι ισχύει τελικά;

Αγαπητέ Ε.Α...Παράλογα , εγκληματικά,και εξεφτυλιστικά ήταν ΟΛΑ , ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ, όσο ψήφισε η ΚΥΒΕΡΝΣΗ του ΠΑΣΟΚ, με τους εγκληματικούς πτυχιούχους , που περιμάζεψαν και τα αποφασίζαν, τα μέτρα αυτά, που προσβάλουν τη νοημοσύνη του καθενός μας.......

Αυτά, έχουν και υπογραφή, στα νομοσχέδια, κάτι περαστικούς τυχάρπαστους Παπακωνσταντίνου , κλπ που παρίσταναν τους εκπροσώπους της δικτατορικής πλειοψηφίας εις βάρος μας, και βέβαια τώρα καταζητούνται , για τα ΨΕΜΑΤΑ που λεγαν και τα ΕΚΤΡΩΜΑΤΑ που ψηφίζαν....

Η ετυμυγορία θα είναι η ΕΣΧΑΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ και θα τους καταπιεί η ΙΣΤΟΡΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

με 10 ευρω τη δηλωση το γραφειο μας αναλαμβανει να ενημερωσει τον πελατη σας για το ποσο φορου που του αναλογει...

μετα απο χρονια μελετων και οζονοθεραπειας εχουμε ανακαλυψει τις καταλληλες τεχνικες ξεφουρνισματος του φορου

αλλα επισης παρεχουμε και ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και ψυχολογικη υποστηριξη μεχρι να συνελθει ο ανθρωπας..

ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ απο καρεκλες τραπεζια γραφεια αντισκηνα τουαλετες και καλεστε ΤΩΡΑ

-Το τηλέφωνο δεν μας το έδωσες. Πού θα καλέσουμε? :D

-Τα φάρμακα πώς θα τα πληρώσετε με 10€? Θα ζημιωθείτε αφού δεν υπάρχει πια η συμμετοχή στην πληρωμή-θα τα πληρώνουμε όλα εξ ολοκλήρου :angry: .

Δεν βλέπεις που οι καημένοι οι καρκινοπαθείς αναγκάζονται πλέον να πληρώνουν μόνοι τους το κάθε φάρμακο αξίας 2500,00-3000,00€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να ρωτήσω κάτι περίπου σχετικό...

Σύμφωνα με τον λογιστή μου, η μισθοδοσία των υπαλλήλων μου, δεν μπορεί να καταχωρηθεί στα έξοδα της επιχείρησης, αν δεν έχουν καταβληθεί οι αντίστοιχες ασφαλιστικές εισφορές. Προσωπικά μου φαίνεται πέρα για πέρα παράλογο να φορολογηθώ για χρήματα που έχω ξοδέψει!!!

Σε αναζήτηση που έκανα στο διαδίκτυο, βρήκα μία μονάχα σχετική εγκύκλιο που αναφέρει ότι η μισθοδοσία καταχωρείται στα έξοδα αν οι αντίστοιχες ασφαλιστικές εισφορές έχουν καταβληθεί ή βεβαιωθεί.

Οι ΑΠΔ έχουν κατατεθεί κανονικά και το ΙΚΑ συχνά-πυκνά μου στέλνει συστημένες βεβαιώσεις των οφειλών μου.

Τι ισχύει τελικά;

Εσύ δηλαδή αφού δεν εμπιστεύεσαι τον λογιστή σου, μπήκες στο διαδίκτυο για να βρεις ότι σου είπε (παίζει να σου έχει πει την εγκύκλιο και να μπήκες να διπλοτσεκάρεις) και μετά μπαίνεις σε site λογιστών, να ρωτήσεις άλλους λογιστές αν στα λέει σωστά ο δικός σου;;;;

Πουτινιές στον Πούτιν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

Εσύ δηλαδή αφού δεν εμπιστεύεσαι τον λογιστή σου, μπήκες στο διαδίκτυο για να βρεις ότι σου είπε (παίζει να σου έχει πει την εγκύκλιο και να μπήκες να διπλοτσεκάρεις) και μετά μπαίνεις σε site λογιστών, να ρωτήσεις άλλους λογιστές αν στα λέει σωστά ο δικός σου;;;;

Πουτινιές στον Πούτιν....

ναι ρε δεν τον εμπιστευεται γιατι είναι ασχετος και επικινδυνος, όπως η πλειάδα απο εσάς , και πολύ καλά κάνει και ρωτάει, ευτυχώς υπάρχουν μερικοί συνάδελφοι που έχουν κάποια σχετικότητα και πρωτίστως σοβαρότητα, σε αυτούς αναφέρεται ρε άσχετε όχι σε σένα.

Μεγαλογραφείο της επαρχίας με μάρμαρο τουρκίας, ρεσέψιον και αδεια ΤΕΙ με πελάτες πολλές ΑΕ είπε το εξής επιστημονικό, το κεφάλαιο δανείου μαζί με τους τόκους εκπίπτει για να μειώσει τα ακαθάριστα έσοδα, πότε θα ,μπείτε φυλακή όλοι σας μαζί με τους χαρατσοφόρους σας, κοντός ψαλμός αληλούια αγράμματοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μια απο τα ίδια κι εγώ. κάποιοι φεύγουν και πάνε αλλού.Με τις αλχημείες φέτος θα γίνει χαμός. Την τιμητική τους πλέον έχουν οι <<λογιστές>> χωρίς σφραγίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ναι ρε δεν τον εμπιστευεται γιατι είναι ασχετος και επικινδυνος, όπως η πλειάδα απο εσάς , και πολύ καλά κάνει και ρωτάει, ευτυχώς υπάρχουν μερικοί συνάδελφοι που έχουν κάποια σχετικότητα και πρωτίστως σοβαρότητα, σε αυτούς αναφέρεται ρε άσχετε όχι σε σένα.

Μεγαλογραφείο της επαρχίας με μάρμαρο τουρκίας, ρεσέψιον και αδεια ΤΕΙ με πελάτες πολλές ΑΕ είπε το εξής επιστημονικό, το κεφάλαιο δανείου μαζί με τους τόκους εκπίπτει για να μειώσει τα ακαθάριστα έσοδα, πότε θα ,μπείτε φυλακή όλοι σας μαζί με τους χαρατσοφόρους σας, κοντός ψαλμός αληλούια αγράμματοι.

ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ Η Μ@Λ@ΚΙΑ ΣΕ ΒΑΡΑΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

δεν πειραζει.. θα σου ερθουν οι πελατες του απεναντι...

Άπαιχτος.... :)

το να μην βάλεις μέσα όλα τα παραστατικά είναι η εύκολη λύση- για τον πρώτο καιρό τουλάχιστον- όταν όμως βρεθούν οι απατεωνιές (που θα βρεθούν) τα ξαναλέμε

Όχι οτι εγκρίνω τέτοιες μεθόδους αλλά σιγά μη βρουν το μπούσουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να ρωτήσω κάτι περίπου σχετικό...

Σύμφωνα με τον λογιστή μου, η μισθοδοσία των υπαλλήλων μου, δεν μπορεί να καταχωρηθεί στα έξοδα της επιχείρησης, αν δεν έχουν καταβληθεί οι αντίστοιχες ασφαλιστικές εισφορές. Προσωπικά μου φαίνεται πέρα για πέρα παράλογο να φορολογηθώ για χρήματα που έχω ξοδέψει!!!

Σε αναζήτηση που έκανα στο διαδίκτυο, βρήκα μία μονάχα σχετική εγκύκλιο που αναφέρει ότι η μισθοδοσία καταχωρείται στα έξοδα αν οι αντίστοιχες ασφαλιστικές εισφορές έχουν καταβληθεί ή βεβαιωθεί.

Οι ΑΠΔ έχουν κατατεθεί κανονικά και το ΙΚΑ συχνά-πυκνά μου στέλνει συστημένες βεβαιώσεις των οφειλών μου.

Τι ισχύει τελικά;

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=78351&st=40

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συμφωνω απολυτα με τον συναδελφο broster και πραττω κι εγω τα νομιμα.. Δεν μπορω να μην αναρωτιεμαι ομως: το νομιμο ειναι και το ηθικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αμφιβάλλω αν θα ξαναέρθουν οι πελάτες μας του χρόνου για δηλώσεις. όταν τους ανακοινώνω το ποσό του φόρου με κοιτάζουν με αμφιβολία ......... πιστεύουν ότι κάνω λάθος!!

Μετά το έμφραγμα και το εγκεφαλικό που θα πάθουν φέτος θα υπάρχουν του χρόνου για να έρθουν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης

πλέον οι εφημερίδες και τα περιοδικά βγάζουν προγραμματάκια που σου κάνουν την εκκαθάριση επι τόπου, συν το βιβλιαράκι του υπεθο , ότι διαβάζω και εγώ μιάς και με Ε1 ασχολούμαι μόνο για τον εαυτό μου με άλλα λόγια ειμαι 17 χρόνια λογιστής σε ΑΕ και ΕΠΕ και ρωτάω ακόμα για το Ε1 σε ότι δεν εχω συναντήσει, ενας βοηθός με προυπηρεσία που τα έχει κάνει χρειάζεται 5 λεπτά ενω εγω 1 ωρα , αυτός δεν έχει σφραγίδα όμως θα την στείλει με την δικιά μου λόγω της ασχετοσύνης μου, ρε ασχετε με σφραγίδες των συντεχνιών που μας ταλαιπωρούν χρόνια, μας ε΄χουν ρίξει το επίπεδο διαβίωσης και σας διαβάζουν 150 ατομα και δεν σας ξεφτιλίζουν νούμερα, μόνο ενας αρχιμαλ.. ήταν ο υποστηρικτής της συντεχνίας των ασχέτων.

Τα αποτελέσματα της εποχής παπακωνσταντίνου και πασοκ και της νεας δημοκρατίας με τον πελοπίδα στα ψηφοδέλτια της που θα πολεμήσουν τα σωθικά τους.

Ο συριζα και το ΚΚΕ δεν εβγαλαν τον 340/98 Το πασοκ τον εβγαλε και η ΝΔ τον επιβωβράβευσε, αυτοί θα μας γλυτώσουν απο τα τρωκτικά του ΟΕΕ.

Θα φάτε ξεσκισμα ρε σφραγιδάκια!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

με 10 ευρω τη δηλωση το γραφειο μας αναλαμβανει να ενημερωσει τον πελατη σας για το ποσο φορου που του αναλογει...

μετα απο χρονια μελετων και οζονοθεραπειας εχουμε ανακαλυψει τις καταλληλες τεχνικες ξεφουρνισματος του φορου

αλλα επισης παρεχουμε και ιατροφαρμακευτικη περιθαλψη και ψυχολογικη υποστηριξη μεχρι να συνελθει ο ανθρωπας..

ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ απο καρεκλες τραπεζια γραφεια αντισκηνα τουαλετες και καλεστε ΤΩΡΑ

xaxaxaxa!!! Den yparxei ayto to pragma poy ginetai fetos!!! Anekdoto exei ginei pleon ayti i istoria me toys foroys!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οποιος λογιστης δεν ειναι καλος στο μπλα μπλα την εκατσε... Παντως μια γιαγια συνταξιουχος του ογα που την πηρα για 1100 ευρω μου ειπε κι ευχαριστω.

ρε που καταντησαμε με την κρίση , 1100 € για να πάρεις την Γιαγιά κ του ΟΓΑ μαλιστα . Αλλά όπως λέει κ ο σοφός λαός "η γριά κότα έχει το ζουμι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...