Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΘΑΝΟΝΤΑ


katerina109

Ερώτηση

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΦΤΑΣΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ ΣΕ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΤΟ 1994.Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΤΗΡΟΥΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΓΙΑ ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΘΑΝΑΤΟΥ ΚΛΠ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΡΓΣΑΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΤΕ ΛΟΓΙΣΤΗ ΤΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ.

ΤΟ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ14/6 ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 1/1/2011, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΤΟΥ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΤΕΛΟΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΟΣ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ (ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ).

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ, Η ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΧΩΡΗΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΩΣ ΜΙΑ ΕΝΕΡΓΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ..ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΕΦΟΣΟΝ Ο ΑΦΜ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλά εντάξει καινούρια ιστορία ανοίξαμε πάλι.Έλαβε και ένας πελάτης το ίδιο ειδοποιητήριο ο οποίος το 1987 έκανε έναρξη και διακοπή μέσα σε δυο μήνες.Το 2010 έκανε επανέναρξη και συνεχίζει έκτοτε να ασκεί δραστηριότητα. Και στέλνουν ειδοποιητήριο μέχρι 14-6-12 να κάνει εκπρόθεσμη διακοπή για να μη χρεωθεί τέλος επιτηδευματος.Το ότι δε θα γλυτώσει το τελος το κατάλαβα (λόγω πρώτης έναρξης το 1987 αν και για μόνο 2 μήνες και χωρίς να κόψει καν παραστατικό) αλλά το ειδοποιητήριο τι νόημα έχει αφού ασκεί κανονικά δραστηριότηα από το 2010 έως σήμερα?Μου φαίνεται ότι πάλι γκαφα έκαναν οι κύριοι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το περίμενα οτι θα υπήρχαν κ άλλεσ περιπτωσεις.Είναι απλά τραγικοί οι κύριοι συνάδελφε. Και μάλιστα τα στέλνουν όλα τώρα.Τρέχουμε για τις δηλώσεις απο τη μια έχουμε και τις γκάφες τους απο την άλλη!!Και οι πελάτες μας τι φταίνε να τους επιβαρύνουν ψυχολογικά με τέτοια λάθη!Σ εμένα ήθρε ο άνθρωπος τρομαγμένος μήπως υπάρχουν χρέη που αγνοόυσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Kalliopi
Καλά εντάξει καινούρια ιστορία ανοίξαμε πάλι.Έλαβε και ένας πελάτης το ίδιο ειδοποιητήριο ο οποίος το 1987 έκανε έναρξη και διακοπή μέσα σε δυο μήνες.Το 2010 έκανε επανέναρξη και συνεχίζει έκτοτε να ασκεί δραστηριότητα. Και στέλνουν ειδοποιητήριο μέχρι 14-6-12 να κάνει εκπρόθεσμη διακοπή για να μη χρεωθεί τέλος επιτηδευματος.Το ότι δε θα γλυτώσει το τελος το κατάλαβα (λόγω πρώτης έναρξης το 1987 αν και για μόνο 2 μήνες και χωρίς να κόψει καν παραστατικό) αλλά το ειδοποιητήριο τι νόημα έχει αφού ασκεί κανονικά δραστηριότηα από το 2010 έως σήμερα?Μου φαίνεται ότι πάλι γκαφα έκαναν οι κύριοι!!!

Καλά η γκάφα είναι εντελώς άκυροι εν μέσω κλειδαρίθμων, αλλά αν δεις την ανακοίνωση της ΓΓΠΣ λέει :

Διευκρινιστικά αναφέρουμε ότι σε περίπτωση που η δραστηριότητα ασκείται κανονικά, ο φορολογούμενος δεν χρειάζεται να προβεί σε καμία απολύτως ενέργεια.

Που σημαίνει οτι δε λαβαν υπόψη την παλιά έναρξη αλλά οτι θα πληρώσει κανονικά για την τρέχουσα

Διευκρινιστικά αναφέρουμε ότι σε περίπτωση που η δραστηριότητα ασκείται κανονικά, ο φορολογούμενος δεν χρειάζεται να προβεί σε καμία απολύτως ενέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΝΤΑΞΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ Η ΓΓΠΣ ΜΕΡΙΜΝΗΣΕ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ Κ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΦΗΜΑ ΡΑΒΑΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ!

ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝΕ!

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΡΟΣ ΕΝΕΡΓΟΥΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ

Σε εφαρμογή της Α.Υ.Ο. ΠΟΛ.1167/2.8.2011, έχει αποσταλεί Ειδοποίηση στους ενεργούς επιτηδευματίες φυσικά ή μη φυσικά πρόσωπα, που δεν έχουν προβεί σε διακοπή εργασιών στο Μητρώο της αρμόδιας Δ.Ο.Υ., ενώ δεν ασκούν πλέον την δραστηριότητα του ελευθερίου επαγγέλματος ή της εμπορικής επιχείρησης, ότι δύνανται μέχρι 14.6.2012 να πραγματοποιήσουν εκπρόθεσμη διακοπή με την πραγματική ημερομηνία διακοπής τους.

Διευκρινιστικά αναφέρουμε ότι σε περίπτωση που η δραστηριότητα ασκείται κανονικά, ο φορολογούμενος δεν χρειάζεται να προβεί σε καμία απολύτως ενέργεια.

Όσον αφορά στους αποβιώσαντες αναφέρουμε ότι η Γενική Γραμματεία έστειλε την Ειδοποίηση σʼ αυτούς για τους οποίους δεν έχει γίνει ενημέρωση του συστήματος για το θάνατό τους. Σε περίπτωση θανάτου οι κληρονόμοι οφείλουν να ενημερώσουν το Μητρώο TAXIS της αρμόδιας Δ.Ο.Υ. χωρίς να δεσμεύονται από την ανωτέρω ημερομηνία, εφόσον δεν υπάρχει υποχρέωση υποβολής δήλωσης Ε1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εμενα μου βγαζει τελος επιτηδευματος 400 ευρω σε ανεργη γυναικα συζυγο ναυτικου οταν παω να υποβαλω τη φορολογικη δηλωση με τους κωδικους του συζυγου.μπορει να ειναι κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Γιώργος

Μου έστειλαν και εμένα αυτή την ειδοποίηση για τον πατέρα μου.

Το 2002 που απεβίωσε είχαμε ειδοποιήσει την ΔΟΥ μας και έγιναν όλα τα σχετικά για την πληρωμή του φόρου κληρονομιάς. Ο πατέρας μου είχε μια επιχείρηση που την έκλεισε το 84. Όταν είχαμε ρωτήσει την ΔΟΥ το 2002 αν υπήρχαν φορολογικές εκρεμότητες του θανόντα μας είπαν οτι δεν είναι γραμμένος εδώ και να πάμε να ρωτήσουμε σε μια ΔΟΥ άλλης περιοχής, όταν πήγαμε και στην άλλη ΔΟΥ μας είπανε οτι δεν ήταν γραμμένος ούτε εκεί και έτσι δεν κάναμε τίποτα άλλο. Μας είχε έρθει και πρόπερσι περαίωση αλλα΄δεν κάναμε τίποτα γιατί θεωρήσαμε οτι έγινε λάθος, τώρα μας έστειλαν την επιστολή και λένε οτι θα επιβληθεί τέλος επιτηδεύματος.

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω τώρα από θέμα διαδικασιών... και το θέμα είναι οτι βιβλία επιχείρησης βεβαιώσεις ή δικαιολογητικά κτλπ του θανόντα δεν υπάρχουν πέραν από κάτι φωτοτυπίες Ε1 που έκανε. Να περάσω πάλι από την ΔΟΥ να ρωτήσω ή να το αφήσω έτσι το θεμα γιατί μπορεί να μου πούν τα ίδια με πρίν 10 χρόνμια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μου ήρθε και εμένα σήμερα ,24/09/2013 ειδοποίηση για τέλος επιτηδεύματος για οικ.έτος 2012 για κάποια εταιρεία που προφανώς συμμετείχε κυρία η οποία έχει πεθάνει εδώ και 6 χρόνια και τα παιδιά της ούτε κάν  θυμούνται για ποια εταιρεία πρόκειται.

Σύμφωνα με την ΠΟΛ1149/2012 έπρεπε να γίνει διακοπή πριν από την 01.01.2011 το οποίο βέβαια δεν έγινε γιατί τότε δεν υπήρξε αντίστοιχη ειδοποίηση.

Μήπως κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι αντίστοιχο?? ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και σε εμένα έχουν έρθει τρεις πελάτες μου με εταιρείες οικείων τους προσώπων που έχουν πεθάνει και είτε δεν τις ήξεραν καθόλου είτε τις θυμούνται να έχουν σταματήσει να λειτουργούν από την δεκαετεία του 70 και του 80. Από χαρτιά δεν έχουν τίποτα. Στο ειδοποιητήριο της μίας εταιρείας  εν τω μεταξύ, δεν αναφέρεται ούτε καν η νομική μορφή... μόνο 3 ονόματα και το ΑΦΜ.

Δουλειά δεν είχε ο διάολος ....

 

Και αναρωτιέμαι: τέτοιες ώρες τι τους λες ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και γω τα ίδια. Τόσα χρόνια δεν τους είχε έρθει τίποτε άλλο, ούτε το τέλος επιτηδ. του 2010, ούτε περαιώσεις, ούτε ειδοποιήσεις για μη υποβληθείσες δηλώσεις κλπ κλπ.

Τρεις περιπτώσεις κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΝΤΑΞΗ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ Η ΓΓΠΣ ΜΕΡΙΜΝΗΣΕ ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ Κ ΕΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙΦΗΜΑ ΡΑΒΑΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ!

ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝΕ!

ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΡΟΣ ΕΝΕΡΓΟΥΣ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΙΕΣ

Σε εφαρμογή της Α.Υ.Ο. ΠΟΛ.1167/2.8.2011, έχει αποσταλεί Ειδοποίηση στους ενεργούς επιτηδευματίες φυσικά ή μη φυσικά πρόσωπα, που δεν έχουν προβεί σε διακοπή εργασιών στο Μητρώο της αρμόδιας Δ.Ο.Υ., ενώ δεν ασκούν πλέον την δραστηριότητα του ελευθερίου επαγγέλματος ή της εμπορικής επιχείρησης, ότι δύνανται μέχρι 14.6.2012 να πραγματοποιήσουν εκπρόθεσμη διακοπή με την πραγματική ημερομηνία διακοπής τους.

Διευκρινιστικά αναφέρουμε ότι σε περίπτωση που η δραστηριότητα ασκείται κανονικά, ο φορολογούμενος δεν χρειάζεται να προβεί σε καμία απολύτως ενέργεια.

Όσον αφορά στους αποβιώσαντες αναφέρουμε ότι η Γενική Γραμματεία έστειλε την Ειδοποίηση σʼ αυτούς για τους οποίους δεν έχει γίνει ενημέρωση του συστήματος για το θάνατό τους. Σε περίπτωση θανάτου οι κληρονόμοι οφείλουν να ενημερώσουν το Μητρώο TAXIS της αρμόδιας Δ.Ο.Υ. χωρίς να δεσμεύονται από την ανωτέρω ημερομηνία, εφόσον δεν υπάρχει υποχρέωση υποβολής δήλωσης Ε1.

Δεν μπορει καποιος να κανει τωρα εκπροθεσμη διακοπη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επίσης ειδοποιητήριο για εταιρεία που υπήρχε περίοδο δεκαετίας 1970 και είχε γίνει διακοπή τότε.

 

Οι εταίροι έχουν αποβιώσει και οι δύο και είχε δηλωθεί ο θάνατός τους από τους οικείους στο μητρώο.

 

Τι να πει κανείς.

 

Πλέον ότι και να βλέπω ή να ακούω δεν μου κάνει εντύπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχουμε πάει για την ίδια περίπτωση στην Δου ...για 2 εταιρείες που τους ήρθε τέλος επιτηδεύματος ενώ έχουν κανει διακοπή απο το 1987 & 1986...το ότι εχουν κάνει διακοπή το αποδεικνύουμε έχοντας μαζι μας την πρωτότυπη διακοπή....το αποτέλεσμα είναι ότι μας ζητούν όλα τα χαρτιά σαν να κάνουμε διακοπή εντύπα & καταστατικά εξουσιοδοτήσεις κτλ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μας ήρθαν 17 ειδοποιητήρια για κοινοπραξίες, 3 για ανώνυμες και κάτι άλλα ψιλά...

Τα πετάξαμε όλα στα σκουπίδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μας ήρθαν 17 ειδοποιητήρια για κοινοπραξίες, 3 για ανώνυμες και κάτι άλλα ψιλά...

Τα πετάξαμε όλα στα σκουπίδια..

 

Θανάση καλημέρα,

 

Δεν θα βεβαιωθούν στην ΔΟΥ με ότι αυτό συνεπάγεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επιβολή τέλους επιτηδεύματος οικονομικού έτους 2012, στις περιπτώσεις εκπρόθεσμης διακοπής δραστηριότητας επιτηδευματιών

 

 

ΠΟΛ.1149/13.6.2012

 

4. Το τέλος επιτηδεύματος για το οικονομικό έτος 2012 (χρήση 2011) θα επιβληθεί σε όσους επιτηδευματίες, φυσικά ή νομικά πρόσωπα, άσκησαν δραστηριότητα μέσα στη διαχειριστική περίοδο 2011 και η ΓΓΠΣ θα βεβαιώσει τα ποσά με βάση τα στοιχεία που τηρούνται στο Μητρώο. Συνεπώς, η μη άσκηση δραστηριότητας αναγνωρίζεται μόνο με υποβληθείσα δήλωση διακοπής στη ΔΟΥ.
Επομένως, όσοι επιτηδευματίες δεν έχουν προβεί σε διακοπή εργασιών στο Μητρώο της αρμόδιας ΔΟΥ ή τα στοιχεία τους που τηρούνται στο Μητρώο δεν είναι ορθά (έχει υποβληθεί δήλωση διακοπής στη ΔΟΥ και δεν έχει ενημερωθεί η εικόνα τους στο Μητρώο του TAXIS), ενώ δεν ασκούν πλέον τη δραστηριότητά τους (ελευθέριου επαγγέλματος ή εμπορικής επιχείρησης), δύνανται, σύμφωνα με τη διαδικασία που περιγράφεται στο παρακάτω Τμήμα Β’ του παρόντος, να πραγματοποιήσουν εκπρόθεσμη διακοπή, ώστε από την ημερομηνία διακοπής και εντεύθεν να μην οφείλεται τέλος επιτηδεύματος.
Εφόσον η διακοπή πραγματοποιηθεί πριν από την υποβολή της δήλωσης φορολογίας εισοδήματος, το τέλος επιτηδεύματος δεν υπολογίζεται αν η ημερομηνία διακοπής είναι πριν από την 1.1.2011 ή δεν υπολογίζεται μέρος του τέλους επιτηδεύματος αν η ημερομηνία διακοπής είναι εντός του 2011.
Στις περιπτώσεις που έχει ήδη υποβληθεί ή θα υποβληθεί φορολογική δήλωση, χωρίς να έχει προηγηθεί εκπρόθεσμη διακοπή δραστηριότητας και κατ’ επέκταση έχει ήδη επιβληθεί τέλος επιτηδεύματος, οι φορολογούμενοι μπορούν, εφόσον πραγματοποιήσουν εκπρόθεσμη διακοπή της δραστηριότητάς τους, να υποβάλουν στην αρμόδια ΔΟΥ αίτηση διαγραφής του βεβαιωθέντος ποσού, σύμφωνα με τα της παρ. 6 του άρθρου 4 της ανωτέρω υπουργικής απόφασης οριζόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχουμε πάει για την ίδια περίπτωση στην Δου ...για 2 εταιρείες που τους ήρθε τέλος επιτηδεύματος ενώ έχουν κανει διακοπή απο το 1987 & 1986...το ότι εχουν κάνει διακοπή το αποδεικνύουμε έχοντας μαζι μας την πρωτότυπη διακοπή....το αποτέλεσμα είναι ότι μας ζητούν όλα τα χαρτιά σαν να κάνουμε διακοπή εντύπα & καταστατικά εξουσιοδοτήσεις κτλ ....

Μάλλον το πρωτογενές πλεόνασμα το έβγαλαν απο τους πεθαμένους. Ημαρτον συνάδελφοι μέχρι τώρα 4 εταιρείες, έχουν πεθάνει όλοι, διακοπή το 1984 και ζητάνε τέλος επιτηδεύματος.Με αυτά και με αυτά άντε οι Τροϊκανοί να μας πιστέψουν τελικά. Μάλλον θα γίνω δοσίλογος στους Τροϊκανούς και να τους πω  τι εντολές έχει δώσει ο κ.Στουρνάρας .Να πάνε να εισπράξουν από τα νεκροταφεία. Νισάφι πλέον.Που να βρουν οι κληρονόμοι όλα αυτά που ζητάνε και καλά σε ατομικές, σε εταιρείες 30 χρόνια δεν έχει έρθει η παραγραφή??? Και αν μη τι άλλο δεν φταίμε εμείς που το ΤΑΧΙΣ δημιουργήθηκε το 1999 και μετά και δεν έχουν στοιχεία πιό πριν.  Η ταλαιπωρία μας τελικά δεν έχει τέλος...............................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

  1. @htheoharis Ανασταίνετε και νεκρούς εκεί στο υπουργείο, μόλις έλαβα εκκ/κο σημ τέλους επιτηδ. νομ. προσώπων για Ο.Ε. που διαλύθηκε το 1988..

    11:33 PM - 23 Sep 13 · Details
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικά δεν είμαστε οι μόνοι που τους ήρθαν ειδοποιητήρια...! :blink: :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μας ήρθαν 17 ειδοποιητήρια για κοινοπραξίες, 3 για ανώνυμες και κάτι άλλα ψιλά...

Τα πετάξαμε όλα στα σκουπίδια..

Μήπως υπάρχει περίπτωση να βεβαιωθούν στους κληρονόμους ή στον εταίρο που ζει???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν θα έχουν διαγράψει το ΑΦΜ και στείλανε σε όλους από ότι κατάλαβα εγώ!!!

Μιλάμε για μπάχαλο...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αλητειας η συνεχεια Νο...... κι εγω δεν ξερω ποιο!!!..αρχισαν να χτυπανε τα τηλεφωνα απο συνταξιουχους,χηρες,ορφανα για ενα λεει τελος επιτηδευματος...οι τεμπεληδες ψαχνουν εταιρειες που διεκοψαν δεκαετια 1970-1980..ανθρωποι που εκαναν διακοπη αλλα φυσικα το συστημα δεν εχει κανεναν να το ενημερωσει,μετα την ταλαιπωρια δηλωσεων,ε9,ελεγχου δηλωσεων, αυτες τις μερες το υπουργειο σας εχει και κατι ακομη...να εξηγησετε το γιατι ηρθε σημερα φορος για το 2011 σε εταιρειεςς που κλεισανε το 1980..μια χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μη διαμαρτυρεστε, ως αμισθοι υπαλληλοι του ΥΟ ειναι ευκαιρια να ενημερωσουμε και αυτο το μητρωο.!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Έκανε κανείς εκπρόθεσμη διακοπή σε αυτήν την περίπτωση; Η ΔΟΥ κάνει εκπρόθεσμες διακοπές μόνο με πρόστιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...