Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
maraki84

μεταβίβαση - πώληση φωτοβολταΙκού συστήματος

Question

Καλημέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα θέμα που μου είναι παντελώς άγνωστο. Εταιρεία Ο.Ε. (αποκαλούμενη στο εξής εταιρεία Α) θέλει να αγοράσει ένα φωτοβολταϊκό σύστημα 100KW από την Εταιρεία Β το οπόιο βρίσκεται στη στέγη που είναι εγκατεστημένη η εταιρεία Β. Το Φ/Β είναι στη φάση της εγκατάστασης ακόμα και θα ολοκληρωθεί σε ένα μήνα περίπου. Όσο είναι ακόμα στη φάση της εγκατάστασης γνωρίζω ότι δε μπορεί να γίνει κάποια μεταβίβαση ( άρθρο 2, παράγραφος 12 του Ν. 3851/2010). Από τη στιγμή όμως που θα ξεκινήσει η λειτουργία του Φ/Β, μεποιους τρόπους μπορεί να το αγοράσει (ή έστω να το εκμεταλευτεί) η εταιρεία Α???

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0
Guest Tha

Καλημέρα, θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα θέμα που μου είναι παντελώς άγνωστο. Εταιρεία Ο.Ε. (αποκαλούμενη στο εξής εταιρεία Α) θέλει να αγοράσει ένα φωτοβολταϊκό σύστημα 100KW από την Εταιρεία Β το οπόιο βρίσκεται στη στέγη που είναι εγκατεστημένη η εταιρεία Β. Το Φ/Β είναι στη φάση της εγκατάστασης ακόμα και θα ολοκληρωθεί σε ένα μήνα περίπου. Όσο είναι ακόμα στη φάση της εγκατάστασης γνωρίζω ότι δε μπορεί να γίνει κάποια μεταβίβαση ( άρθρο 2, παράγραφος 12 του Ν. 3851/2010). Από τη στιγμή όμως που θα ξεκινήσει η λειτουργία του Φ/Β, μεποιους τρόπους μπορεί να το αγοράσει (ή έστω να το εκμεταλευτεί) η εταιρεία Α???

Με απασχολεί το ίδιο θέμα. έχετε κάποια εξέλιξη στο θέμα για να με ενημερώσετε?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×