Προς το περιεχόμενο

Εκπομπή Γιώργου Αυτιά της 26/5/2012 στον ΣΚΑΙ.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί συνάδελφοι,

Ωφείλω να εκφράσω την ικανοποίησή μου για την πρωινή εκπομπή της 26/5/2012 του ΣΚΑΙ με τον

Γιώργο Αυτιά,διότι επί τέλους παρακολούθησα μιά συζήτηση,που δεν περίμενα να την ακούσω από

κανένα "μεγάλο" κανάλι,που όπως γνωρίζουμε όλοι έχουν καταντήσει δορυφόροι και παπαγαλάκια

των μεγάλων κομάτων.

Με λίγα λόγια στην συζήτηση εκτός των δημοσιογράφων,συμμετείχαν ο συνάδελφος Βαγγέλης Αμπε-

λιώτης και ο Γ.Γ του υπουργείου οικονομικών Θεοχάρης Θεοχάρης.

Πιστεύω ότι όσοι παρακολούθησαν την εκπομπή πρέπει να καταλάβανε τι τους περιμένει με την εκ-

καθάριση της δήλωσής τους και να μας έρθουν προετοιμασμένοι με τα υπογλώσσια στις τσέπες.

Μέχρι τώρα έχω την εντύπωση ότι σχεδόν κανένας,εκτός βέβαια των λογιστών δεν ήταν σε θέση να

κατανοήσει την κατάσταση που θα ακολουθούσε την υποβολή των φορολογικών δηλώσεων.

Ειμαι βεβαιος ότι αυτά,που έπρεπε να μάθει ο κόσμος τα έμαθε ΑΠΟΛΥΤΑ και να μην στραφεί εναντίον

μας,προκειμένου να ξεσπάσει.

Προσωπικά θέλω να συγχαρώ όλους αυτούς που τόλμησαν μέσα από ένα μεγάλο κανάλι να μιλήσουν

για πράγματα,που ήμουν σίγουρος ότι δεν θα το έκαναν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κόλπο είναι το εξής

α) τυπώνεις την φορολογική κλίμακα , την τοποθετείς κάπου

β)την δίνεις σε 4 άτομα κουτσομπόληδες με τρόπο και αυτό ήταν πάει από στόμα σε στόμα :D:lol: και ησύχασες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα που αφορα την ΜΗ αποστολη εντυπων απο το υπουργειο στους φορολογουμενους που υπεβαλαν περυσι ηλεκτρονικα , δεν πρεπει νατο θηξει κανεις?

Εχω πολλους πελατες που περιμενουν τον φακελο(υποθετω) αυτον για να μου φερουν τα δικαιολογιτικα.

επισης βεβαιωσεις απο τον ΟΓΑ καθως και βεβαιωσεις επιδοτησεων(οπεκεπε) θα τις τυπωνουμε εμεις.(που εχουμε λεφτα για χαρτια ενω το κρατος και τα ταμεια δεν εχουν)

Μηπως πρεπει να αρχισουμε καποια προβολη αυτου του θεματος στα ΜΜΕξαθλιωσης???

Προβλεπω στις 15 του Ιουνιου να ερχονται ολοι μαζεμενοι.

Αντιμετωπιζει κανεις κατι παρομοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισφορές ΟΓΑ και ΟΠΕΚΕΠΕ τα τυπώνουμε εμείς. Όσο για τα έντυπα από το υπουργείο δεν στέλνονται φέτος σε όσους τα είχαν υποβάλλει πέρυσι ηλεκτρονικά. Αρκετοί πελάτες μου και κυρίως ηλικιωμένοι δεν έχουν καταλάβει ότι η περυσινή υποβολή έγινε ηλεκτρονικά παρά το γεγονός ότι και τους ενημέρωσα και πήρανε και οι ίδιοι τον κλειδάριθμο από την εφορία. Εξακολουθούν να περιμένουν τα έντυπα. Από αύριο λέω να αρχίσω τα τηλέφωνα για να μου φέρουν τα δικαιολογητικά γιατί διαφορετικά θα τρέχουμε και δεν θα φτάνουμε!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα που αφορα την ΜΗ αποστολη εντυπων απο το υπουργειο στους φορολογουμενους που υπεβαλαν περυσι ηλεκτρονικα , δεν πρεπει νατο θηξει κανεις? Εχω πολλους πελατες που περιμενουν τον φακελο(υποθετω) αυτον για να μου φερουν τα δικαιολογιτικα. επισης βεβαιωσεις απο τον ΟΓΑ καθως και βεβαιωσεις επιδοτησεων(οπεκεπε) θα τις τυπωνουμε εμεις.(που εχουμε λεφτα για χαρτια ενω το κρατος και τα ταμεια δεν εχουν) Μηπως πρεπει να αρχισουμε καποια προβολη αυτου του θεματος στα ΜΜΕξαθλιωσης??? Προβλεπω στις 15 του Ιουνιου να ερχονται ολοι μαζεμενοι. Αντιμετωπιζει κανεις κατι παρομοιο?

ναι μια από τα ίδια , το είχα πει και σε άλλο POST ΟΓΑ και ΟΠΕΚΕΠΕ, είναι το πρόβλημα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μια από τα ίδια , το είχα πει και σε άλλο POST ΟΓΑ και ΟΠΕΚΕΠΕ, είναι το πρόβλημα,

γενικα το προβλημα ειναι οτι θα επρεπε να ενημερωνεται ο κοσμος για το οτι δεν θα σταλουν εντυπα φετος καθολου, και αυτη δεν ειναι δικη μας δουλεια.

φτανει που θα καθομαστε να τυπωνουμε τα παντα ας κανει και κατι αυτο το κρατος..ενα απλο spot EINAI

Ας ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ Η ΠΟΦΕΕ Η ΤΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ..(αν και κατα τα γνωστα θα δοθει παραταση ως συνηθως 14 του Ιουνιου 2-3 το μεσημερι..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...